Vaše okolie a venčenie psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vaše okolie a venčenie psov

Poslaťod max » Pia 07.03.2008 9:20

Ako ste spokojni s moznostami vencenia vasho hafana v mieste svojho bydliska? Mate dostatok vybehov pre psikov?

//upravený názov témy podľa pravidla č.3
//jukel
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: vencenie psov

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 10:20

Ja sa nemam na co stazovat :smile: mame okolo lesy, polia, park...takze mi problem nemame...este k tomu sa volakedy vyvenci aj sam...smrad jeden :hmm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vencenie psov

Poslaťod Bibiana » Pia 07.03.2008 10:31

U nás doma v BA... Výbehy v mojom okolí sú dva.. Jeden je pomerne dosť veľký, široký a dlhý, z jednej strany ohraničený veľkou cestou a z druhej strany kolajnicami, kade chodí vlak asi každú pol hoďku :jop: A druhý máme (alebo už ani nemáme) nakoľko ho práve zastavali bytovkami. Ostal tam parádny kúsok, ktorý spája chodník od paneláka k Bille, takže človek tam má naozaj klud...

Inak tu máme hrádzu. Kedysi sme tam chodili so stvúrami, bol tam pokoj. Teraz to tam pošmejdili a spravili tam cyklistickú "dráhu". Z druhej strany hrádzi sa ešte ísť dá, ale :vykricnik: sú tam rodinné domy, takže to tam nikto neriskuje kvôli kope :censored: a popúšťaným hafanom bez dozoru.

Ale samozrejme, musím byť rada, že som rada, tak tu máme až jeden park, kam sa dá ísť v lete jedine večer keď je tma alebo v zime kedykoľvek (ak nie je príliš pekné počasie a nesvieti slniečko), pretože je večne obsadení :censored: matkami s deťmi (psa mám pri nohe a z dialky kričia na deti Poď sem miláčik lebo ťa ten psisko zožere).. :stuch:

U nás doma na dedine... :jupi: Lesy, háje, polia, lesné chodníčky a cestičky, rieky, málo ľudí, žiadny debil, srnky, líšky, bažanty, zajace, mačky.. No proste párada :5:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: vencenie psov

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 10:40

Tak tak...psickar a dedina je najlepsia kombina :lol: :joint:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vencenie psov

Poslaťod max » Pia 07.03.2008 10:48

Ja som tiez z Bratislavy-Petrzalky, v mojom okoli je zopar vybehov teda hlavne pri chorvatskom ramene, kde sa mi ale coraz castejcie stava to, ze mi niekdo nadava, ze mam pusteneho psa hoci som na mieste kde je volny pohyb psov povoleny :nwm: a potom este zvyknem chodit pri Dunaj cez lesik pri dostihovej drahe a tam je to fajn...aj ked i tam sa obcas stane, ze beee...
Ale teraz som v Rakusku v mestecku Linz a musim povedat, ze je to tu supeeer, proste raj pre psikov...obrovske plochy na vencenie psikov pri dunaji, vsetci psy su tu navolno este ani raz sa mi nestalo, ze by som stretla niekoho kto ma priviazaneho psa, ci je to pes maly alebo velky a tak isto aj v lese :smile: A to sa tu vsade premavaju stada srn :lol:
No najviac sa mi paci to, ze tam pri Dunaj ale aj v lese chodia aj bezci, aj cyklisti aj ludia iba tak na prechadzke a vsetci sa tu respektuju a toleruju, nikto nikomu nenadava, nemusite sa bat, ze vam niekto povie "chytte si toho psa" A ti psy tu sa mi zdaju tiez taky lepsi, asi preto, ze sa mozu dosytosti vybehat :lol: ziadna agresivita, obcas nejake zavrcanie ale v pohode...
Myslite si, ze to tak bude niekedy tak aj u nas??
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: vencenie psov

Poslaťod mairi » Pia 07.03.2008 10:57

v Devinskej, les hned za domom, za strekou pole a dolu Morava a Sandberg. SUPER
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: vencenie psov

Poslaťod Lucifer » Pia 07.03.2008 10:59

Ja sice Rakusanov moc nemusim, ale co sa tyka ich tolerancie ku psom, tak to :poklona: :klobuk: Obavam sa toho, ze na Slovensku to take nikdy nebude...Vidiet to uz len z toho, kam u nas vlastne so psom mozes vkrocit...skoro nikde...a aj ak je niekde vstup so psom povoleny, tak vacsina ludi na Teba pozera s istou davkou odporu, ako keby si prisiel s nejakym malomocnym, ktoremu ma kazdu chvilu odpadnut nejaka zhnita koncatina... :pac: Je mi z toho na grc! Esteze byvame pri Zahorskej Bystrici priamo pod lesom, takze o miesta na vencenie nudzu nemame. Dokonca nas tam poznaju aj lesnici a horari a nasich psov zdravia: Caute pubertaci! :heh: Prave vlastne teraz riesim taku dilemu...Chcem sa prestahovat blizko za hranice, ale prave kvoli tej nadhernej prirode na Zahori to velmi zvazujem a obavam sa toho, zeby mi tie kopce a lesy velmi chybali... :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: vencenie psov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 07.03.2008 11:22

K tomu rakúsku, ja som bola zas v Hainburgu a jedna katastrofa. Všetci psi na vodítkach, každý po nás zazeral, každý pes agresívny. jedný normálny pes bol bígel z Bratislavy :smile: takže opačná skúsenosť. Už tam nepôjdem.

V Lamači, noo, je tu dosť veľa psov a najmä malých, čo je nie vždy výhoda, ale na jednej ulici je super plocha a super partia ludí. So psom chodím medzi domami prakticky stále na voľno (len keď vidím nejakého prúseráka, mačku, alebo hejno detí tak ho lapnem). Máme tu les, do ktorého keď vleziem tak vyleziem až na Myjave, kebyže chcem, tak som spokojná :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: vencenie psov

Poslaťod Bibiana » Pia 07.03.2008 11:26

Tiež mám z Rakúska veľmi dobrú skúsenosť. Minule som bola na návšteve u kamošky vo Viedni, má nemeckú dogu a teda riadne prerastenú. Má ho dva roky tuším, a ešte NIDKY sa jej nestalo, že by jej niekto vynadal.. A aj majitelia malých psov rešpektovali veľkáčov, proste žiadne konflikty.. Je síce pravda, že tam navoľno behajú aj tí, čo by mali byť skôr pekne na vodítku alebo aspoň s náhubkom, ale tak to už sú viac menej minimálne nedostatky. Aspoň pre mňa, čo to porovnávam s našou (mojou) situáciou tu v BA.
U nás to tak žial nikdy nebude, nakoľko si slováci vysoký nedostatok tolerancie dopĺňajú neznášanlivosťou a predovšetkým strašnou závisťou.. I keď bolo by to krásne..

Lucif, blízko za hranice, ale ktorým smerom? :oo:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: vencenie psov

Poslaťod max » Pia 07.03.2008 11:47

To hej u nas ked so psom niekde prides tak je to hroza :ua:
Ono asi aj v Rakusku sa najdu aj taki aj taki ludia. Mne co sa tyka psov sa velmi pacilo este v Prahe, maxino je vlastne prazak...Tam sme byvali rok a co sa tyka vencenia tak to bolo uplne super, je tam vela parkov a takmer v kazdom je vyhradeny aj priestor pre psy na volno, napr. len taka Stromovka ci Petrin... a este sa mi pacilo, ze tam nebol vobec problem zobrat hava do nejakeho podniku, vzdy k nam boli velmi mili, ziadne zazeranie...Ono sa to ukazalo uz len pri cestovani vlakom, kym sme isli v cechach nikto nas neupozornil, ze musi mat pes kosik, jasne, ze sme ho mali ale nas havo celu cestu spal a s kosikom to bolo dost nepohodlne, vsetci sa pristavili pohladkali, pripadne povedali, ze aj ony maju psika. Ale v momente ked sme presli cez hranicu a nastupili slovensky colnici ci sprievodcovia tak to bola katastrofa...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: vencenie psov

Poslaťod Lucifer » Pia 07.03.2008 12:38

Bibiana píše:Lucif, blízko za hranice, ale ktorým smerom? :oo:


Hungary... :no:

Predtym som byvala v Lamaci na sidlisku a v susednom vchode sme mali taku defektovu babicku, ze kazdy den zbierala psie :kak:, davala ich na velke kopy pred vchody, zapichla do nich spajdle, na ktorych bol papierik s odkazom "Pozor psie hovna"... :pac: Takto chcela naObrázok nepsickarov...
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: vencenie psov

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 12:41

Jezis to je psycho.. :haha: :haha:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vencenie psov

Poslaťod kikula22 » Pia 07.03.2008 18:28

Ja bývam na sídelisku a je to tam strašné. V každom okne už čaká tetka kým ti vynadá! A najblisia lúka je dost daleko ale chodím tam. Je tam ešte dosť lesov atd.... lenže všetko je to dosť daleko tak tak. Ale ked idem vencit ráno tak musím iba po sídlisku alebo v parku. Aby sa aspon kusok vybehal.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vencenie psov

Poslaťod katarina » Pia 07.03.2008 21:30

ja chodim vencit tak aby som co najmenej prechadzala okolo domov, a cez namestie a tak kde su ludia. cize prejdem dole nasu ulicu a tam je polna cesta a rola, sice mam Spirita stale na voditku nakolko neovladame privolacku a obcas sa vyskytne zbesily jazvecik alebo banda malych spratkov...Spirit totiz ludi ako hladkanie nemusi on to teda strpi nevrci ani nic ale on sa az plazi pred ludmi tak sa im snazime vyhybat...a kebyze ho mam aj navolno on sa stejne nevybeha, blazinek jeden, sak to snad ani neni pes on len ide po chodniku :ach: este potom ked sa vydam hore ulicu tak tam je les, ale tam nechodim, sama teda urcite nie, s inymi psami tiez nie, kamoskin koker je na psov agresivny, peso druhej kamosky je taky jak moj /seckych by len nakryval, ale ked ide moj jeho tak sa mu to nelubi, a ani mojmu sa nelubi ked ide iny pes jeho..to :hi: nakryvat/...a tretia kamoska sa psov boji...no Spirita uz nie...
takze my nemame s kym a pomaly ani kde vencit
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: vencenie psov

Poslaťod lucik » Pia 07.03.2008 21:42

v Piestanoch su 3 plochy pre volny pohyb psov:
1. asi 20x30 m lesoparku, neohradene, neudrziavane, neosvetlene, z jednej strany hlavna cesta
2. asi 20x20 m travnika, neudrziavane, neohradene, z dvoch stran cesta, z tretej strany smradlavy potok
3. vyjazdena cesta pri kanale Vahu, siroka asi 2,5 m, dlha mozno 500m, neosvetlene, z jednej strany prudky zraz do vody, z druhej strany hustina, kde byvaju bezdomovci, fetaci a uchylaci.. po ceste chodia casto konickari - cesta konci pri stajniach

Rano chodim vencit pri zahradky na sidlisku (male sidlisko na kraji mesta), poznaju ma tam vsetci, som hadam jedina, kto tam chodi s velkym psom navolno, potom este jedna pani s westlickou a jedna pani s civkom, ktory ju neposlucha, ale neublizi..
Na velke vencenie chodime pri Vah - tam je krasne prostredie, stretavame sa tam s vela psickarmi, ale oficialne tam volny pohyb psov povoleny nie je - je tam 4. ochranny stupen vodneho vtactva, takze tam by ani ludia nemali co hladat (hlavne, ze sa tam organizuju kazdorocne regaty).
Problemy s ludmi mavam malokedy, aj ked obcas sa prihodia..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Ostatné