Veterinárny asistent

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Veterinárny asistent

Poslaťod Lienkava » Pia 02.03.2012 13:51

Ahojte.Prosim vas nema niekto info ci existuje nieco take ako je kurz na asistenta veterinara??? A ci je to vobec mozne.AKO?Kde?Kedze v minulosti som si nemohla dovolit veterinarnu vysoku skolu,teraz tuzim najst si pracu so zvieratami,nepredstaviteln ma to tam taha...Citim to ako nejake poslanie.Len sa nemozem dopatrat k nejakej moznosti :ach: .Prosim ak mate niekto nejake info,dajte vediet,budem vam zaviazana :poklona: .Som z trencianskeho kraja.Prajem pekny dnik :ahoj:
Lienkava
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Margita » Pia 02.03.2012 14:19

asistent veterinara,zootechnik na to mas stredne veterinarne skoly,jedna je v Bratislave,potom Nitra a Kosice
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod lubulienka2 » Pia 02.03.2012 15:59

ak chceš tak chod na môj odbor, kynológia na veterine v KE...je to výška...odbor je 3ročný, môžeš ísť aj externe, ja som teraz v poslednom ročníku na dennom, v druhaku máš už klinické stáže na chirurgii a na klinike, ale musíš tam bojovať aby si sa vobec k nejakému zvieraťu dostala a potom ked skončíš školu je možné sa pridružiť k veterinárovi ako sestrička....aj to je teda jedna možnosť
lubulienka2
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Lienkava » Pia 02.03.2012 16:00

No,dakujem Margita.Ja budem mat 30 rokov,takze stredna skola uz asi nie...bohuzial.Ale aj tak dik
Lienkava
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Lienkava » Pia 02.03.2012 16:05

Lubulienka2,dakujem pekne za podrobne info,len skoda ze to nie je blizsie.Nemozem si dovolit studovat az v kosiciach a to este k tomu popri zamestnani.Jaj,keby som ja len bola mudrejsia pred rokmi :plac: :plac: .Kazdopadne tebe tam prajem vela uspechov :smile:
Lienkava
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod moth » Pia 02.03.2012 16:51

Lienkava píše:No,dakujem Margita.Ja budem mat 30 rokov,takze stredna skola uz asi nie...bohuzial.Ale aj tak dik

A preco nie, ved "vecerne" studium umoznuju aj niektore stredne skoly, drzim palce :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Margita » Pia 02.03.2012 19:25

ono to zase nie je take jednoduche, n ataku poziciu sa nehlada kazdy den,napr ja som zootechnik alebo ak chcete veterinarny asistent...v malych ambulanciach asistenta nepotrebuju tam si vystaci mvdr sam alebo sa striedaju dvaja ,jedine len v tych vacsich klinikach a tie nie su v kazdom meste...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod lubulienka2 » Sob 03.03.2012 10:41

nie je zač...tak nie je to zas to čo sme všetci mysleli že bude...teraz sa otvoril na UVL nový šudijný odbor sa to volá že Vzťah človek-zviera a jeho využitie v canisterapii a hipoterapii....no to zrejme vymyslel náš p.prof. Kozák ale to zasa len další odrb :D
nič to no bolo na našej škole aj externé štúdium bezplatné ale od tohto roku 2011/2012 sa už spoplatnilo...no si mohla skôr o tom rozmýšlať, vtedy to bolo ešte zadara...tak ale neva, každý robíme nejaké chyby.inak jedna taká moja ,,známa" no enviem či je známa-neznáma, proste tú babu poznám dá sa povedať od malička, no ona mňa moc nepozná, robí u nás v PP na klinike a pritom má skončenú SPŠ!!! takže...myslím že ak sa chce tak sa dá a zrejme mala známosti alebo niečo ked sa tam dostala bez akéhokolvek bližšie zameraného vzdelania, jediné čo mala boli celý život psy psy psy....takže z koníčka sa vyklula robota a teraz je sestrička, alebo asistentka alebo ako sa to dá nazvať...neverim že si spravila nejakú školu.....čiže myslím že treba splašiť známosti niekde na klinike, čo je sakra drahá a možu si tam dovoliť asistentov a najprv tam len nejako vypomáhať, získať prax, alebo tak a potom sa dohodnuť s nimi...to by bolo aj pre mňa super ale ja som si už takto u nich chcela takú letnu prax vybavovať, no odvtedy ako som tam bola na pohovore sa neozvali...tak dufam že ty budeš mať viac šťastia ako ja :)
lubulienka2
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod lubulienka2 » Sob 03.03.2012 10:43

Lienkava píše:Lubulienka2,dakujem pekne za podrobne info,len skoda ze to nie je blizsie.Nemozem si dovolit studovat az v kosiciach a to este k tomu popri zamestnani.Jaj,keby som ja len bola mudrejsia pred rokmi :plac: :plac: .Kazdopadne tebe tam prajem vela uspechov :smile:

ale ešte je možnosť brno.....tam som počula že je to vymakanejšia škola...ved aj VVL čo sú na našej škole tak boli nektoré v brne a myslím že ich odtial vykopli tak prišli do KE :D može byť aj take čosi :D:D
ale tak neviem ako je to tam presne so štúdiom, čo a ako sa spoplatnuje a tak ale sa mi vidí že by si to asi mala bližšie :D no enviem ti fakt viac poradiť..rada by som ale neviem :)
lubulienka2
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Lienkava » Pon 05.03.2012 12:36

Dakujem velmi velmi pekne Lubulienka,dala si mi množstvo info a rád.To som ani nečakala,si zlatá :smile: .Ano máš pravdu,mala som sa do toho "zahryznúť" skoršie..Len ked som 5 rokov bola "vonku",ja ťava :ua: .No nadarmo sa nevraví,že rozum s rokmi pribúda :ach: ...Ale aj tak skúsim niečo pošpekulovať :yes: .A tebe každopádne úprimne prajem nech sa ti darí.A ešte raz veľmi pekne dakujem :ahoj:
Lienkava
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod Mackie » Pon 05.03.2012 13:14

byvaly spoluziak si kvoli praci, ktoru teraz robi, musel spravit vyucny list, do skoly chodil "dialkovo" a samozrejme sa ucil len odborne predmety, nie aj vsetky zakladne ako slovensky jazyk, matematika..
treba sa spytat na strednych skolach, ci take nieco ponukaju
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod valad » Pon 05.03.2012 17:12

Offtopic:
lubulienka2 píše:...teraz sa otvoril na UVL nový šudijný odbor sa to volá že Vzťah človek-zviera a jeho využitie v canisterapii a hipoterapii....no to zrejme vymyslel náš p.prof. Kozák ale to zasa len další odrb :D

OMG, OMG, OMG
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Praca asistenta na veterine

Poslaťod AtreySurrykata » Uto 06.03.2012 9:07

Ak možem aj ja niečo pridať . Pokiaľ viem , tak poznám dve veterinárne ambulancie , kde pracujú dievčatá , ktoré ukončili Strednú odbornú školu , a pracujú na veterinárnej ambulancii ako asistenky bez toho aby mali nejakú ,, veterinánrnu ,, prax. :smile:
Tak ja neviem . Nikdy som sa s tým nestretla , podľa mňa je to aj na tom vetrinárovi . Ja napr. praxujem pre svoje potreby sem tam u veterinárky , a nikdy som sa na také niečo nepžtala ale možem ak to bude niekoho zaujímať :no:
AtreySurrykata
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44


Späť na Ostatné