Pes a kone

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes a kone

Poslaťod Sami » Sob 04.02.2012 14:03

Ahojte.
Chodím na kone už od 4-roch rokov.
Teraz dostanem psíka :aaa:
Bude z útulku, a chcela by som si z neho vychovať "príkonského" hafkáča :)
Od kedy ho môžem brať na kone?
Musí sa najprv naučiť čistotnosti doma, až potom ho mám brať inam?

Ďakujem za odpovede :)
Sami
 

Re: Pes a kone

Poslaťod vavrena » Sob 04.02.2012 14:17

Psa môžeš brať ku koňom odmalička, hlavne, aj je kôň zvyknutý na psy a pohyb za sebou, tak to bude v poriadku. Ale v žiadnom, v žiadnom prípade nenechaj šteňa voľne pobiehať okolo seba a koňa ani len pri vodení! V jednej sekunde budeš mať šteňa pri sebe a v druhej bude mať labu pod konským kopytom. Keďže kamarátkino šteňa si takto nechalo rozšliapnuť celý vankúšik, nie je to sranda. Tiež pozor, ak je kôň citlivý na svoje jedlo, ak mu pes bude strkať hlavu do kýbla, môže prísť k nepeknému rafancu... ale ostatné je na tvojom zvážení a uvážení. Kôň a pes môžu byť skvelá dvojka, ale ak pes koňovi nesadne, môžeš mať sakra problém.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a kone

Poslaťod Sami » Sob 04.02.2012 14:20

Ten kôň nie je môj, a je ich tam viacej.
Kone sú zvyknuté na psy :) Vždy sa tam naháňajú, hrajú...
Tie kone vedia že pes je oproti nim nič, a dávajú pozor.
Ale naučím ho čistotnosti aj mimo domova kde bude potom bývať?
A môžem tam brávať malé šteniatko (2 mesačné) na celý deň s tým, že tam je aj taký dom, bazén... proste všetko :)
Sami
 

Re: Pes a kone

Poslaťod vavrena » Sob 04.02.2012 15:06

Nechápem, akej čistotnosti? Pri koňoch sa nemôže vycikať alebo čo? Výkaly predsa pozbieraš.
Ak tam budeš brávať šteniatko, bude fajn, ak si zvykne byť zavreté v boxe alebo v sedlovni, tak to je väčšinou všade bežné, alebo budeš naňho celý čas dávať bacha. A hlavne aby sa mimo tvojej prítomnosti nehrali psisko s koňmi. Ak chceš nechať pri koňoch dvojmesačné šteňa celý deň, tak to už ty vieš, či má kde byť v teple, či sa bude mať možnosť stále napiť, počas dňa napapať...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a kone

Poslaťod Sami » Sob 04.02.2012 15:12

O tej čistotnosti hovorí mamina.
Teda ona sa to pýta :)
Lebo že keď tam bude môcť cikať hoci kde, tak že či sa potom nevyciká aj v byte.
Sami
 

Re: Pes a kone

Poslaťod vavrena » Sob 04.02.2012 15:13

Veď vonku ciká šteniatko hocikde... v byte sa čistotnosti naučí, trvá to individuálne dlho.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a kone

Poslaťod Sami » Sob 04.02.2012 15:18

Takže by sa nemalo stať že by v byte potom cikalo?
Sami
 

Re: Pes a kone

Poslaťod vavrena » Sob 04.02.2012 15:27

Nejak nerozumiem tvojim otázkam, ako si teda predstavuješ venčenie psíka? :nwm: Pes nerozlišuje, kde vonku to robiť nemá, aj keď môžeš psa naučiť cikať na povel, je normálne predsa, že pes si označkuje ten strom alebo stĺpik, ktorý chce. Asi by bolo fajn preštudovať si o psíkoch viac :yes: . Aj tu na fóre je téma o tom, ako sa psík má naučiť hygiene a aj rôzne iné.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a kone

Poslaťod Sami » Sob 04.02.2012 16:59

Čiže by tam nemal byť nejaký problém s čistotnosťou?
Sami
 

Re: Pes a kone

Poslaťod Bee House » Sob 04.02.2012 17:11

takto, to ci budes bravat stena ku konom, nema ziadny suvis s tym, ci ho budes schopna naucit cistotnosti :no:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes a kone

Poslaťod Liana » Sob 04.02.2012 17:14

no ved to ze bude robit potrebu vonku je cistotnost. hlavne aby ste ho naucili ze doma to robit nema. ale jedno s druhym nesuvisi, to je ako by si sa pytala ci ked psa zoberies na cely den do lesa bude potom cikat doma.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a kone

Poslaťod Nanda » Sob 04.02.2012 20:50

Ja mám psa z útulku kde majú kone. Takže od prvého mesiaca čo mal býval pri koňoch. Behával pomedzi nimi. Čuchali sa. Všetko o.k. Ale keď mal moj pes cca 2,5 roka, tak vbehol do výbehu jednému koni a on psov moc v láske nemal. :ua: Tak ho surovo predným kopytom treskol po hlave. Miky sa zľakol bežal preč a pišťal. Potom už bol v pohode. A odvtedy si na kone dával pozor. Ale najskor som ho naučila základné povely, a čistotnosť som ku tomu nerátala pretože bol stále na dvore ale behal po lúkach. Ale najviac som trénovala zostaň. Lebo keď som čistila kone a pesos pomedzi ne behal neboli kludné. Tak som ho dala ľahnúť na seno a zostal kým som nevyčistila 9 koní. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Pes a kone

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2012 21:06

Myslím, že Sami má obavu, aby sa šteňa naučilo čistotnosti aj celkovo správaniu vo vnútri aj v prípade, keď bude psík stále a celodenne vonku, a domov chodiť len na noc. Čiže bude bývať málo doma počas dňa, takže sa logicky nebude mať možnosť to naučiť. Ako všetci vieme, psík sa učí častým opakovaním. No a ak bude stále pri koňoch a skoro nikdy doma (alebo len v noci), tak predsalen bude mať menej príležitosti sa to rýchlo naučiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a kone

Poslaťod Nanda » Sob 04.02.2012 21:13

Ahá, už chápem. :pac: No tak to bude ťažšie. Neviem keby bolo zatiaľ v nejakej izbe cez noc a malo by tam noviny ?? :nwm: My sme to tak učili a postupne sme dávali menej novím a smerom ku dverám. Potom sa naučil pýtať. :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Pes a kone

Poslaťod lucik » Sob 04.02.2012 21:17

ja som sučinu brala v 17tich mesiacoch z koterca do bytu a nevycikala sa vnútri ani raz, vykakala možno raz alebo dvakrát.. myslím, že bez problémov sa dá psík naučiť necikať vnútri aj keby býval doma len na noc..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Ostatné