Uz nechcem psa :-(

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod hriva » Štv 26.01.2012 18:37

merri píše:
lenka_1705 píše:
starr píše:A to ich tak pokazili ich majitelia či tie psy si to samé vypestovali napr. z nudy alebo nedostatku inej činnosti?



z nudy akurat tak koberce zacne kusat a nie aportovat... a preco by mal byt taky pes "pokazeny"?

Ale my sa bavime o psoch s "vymytym mozgom", nie o psoch ktori radi aportuju, na tom nie je nic zle, je to vyhoda ak to psa bavi. Ja som mala na mysli psov, ktori nedokazu robit nic ine len donekonecna otravovat s palicou alebo loptou, ktori sa ani nedokazu normalne zahrat s inymi psami, len si vynucuju hadzanie hracky.. A ked im ju nedajboze zoberies tak budu po tebe skakat a vrieskat aj pol hodinu..

naša sice otravuje donekončna s aportom, ale ked jej ho zoberiem, nevreští ani nič. chvilu chodi, hlada ho, potom zalahne a spí. len s inymi psami sa zahrať nevie, jej život je proste aport a ešte voda.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Bad » Štv 26.01.2012 19:34

Ulfheiðr píše:Inak osobne nepoznám nikoho, kto má takého psa, že by ťahal bremeno a zároveň to mal tak zrovnané v hlave, že by bol v neťahaní na vodítku ozaj spoľahlivý - to jest, naozaj ho nenapínal a vedel sa kontrolovať v každej situácií

Máme takový skoropovel "táhni" (pes má postroj a dělá mi výtah do kopce, když byl mlád tak kvůli osvalení tahal pneu) a povel "netahej" nebo pomalu = vodítko nesmí být napjaté. Nemá problém s rozlišováním. Ale poctivě dodávám, že chodí notoricky na volno, vodítko jen po silnici. Vlastně - nechodí, běhá za míčkem, klackem, šiškami, kamínky.... :ha:
Myslím, že mladý temperamentní labrador, který nebude mít možnost se volně vyřádit, bude mít tendence tahat pořád.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Dalibor853 » Štv 26.01.2012 19:56

Dal by som ti radu. Daj ho niekde vycvičiť ak sa ti nechce a nemáš na psíka čas.Napríklad na nejaké cvičisko ja som už mal asi dvoch nemeckých ovčiakov a na prvého som vobec nemal čas. :ua: Oni by ti ho vycvičili možno za dva mesiace. ale bola by si s ním spokojná.
Dalibor853
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod hriva » Štv 26.01.2012 20:19

Bad píše:
Ulfheiðr píše:Inak osobne nepoznám nikoho, kto má takého psa, že by ťahal bremeno a zároveň to mal tak zrovnané v hlave, že by bol v neťahaní na vodítku ozaj spoľahlivý - to jest, naozaj ho nenapínal a vedel sa kontrolovať v každej situácií

Máme takový skoropovel "táhni" (pes má postroj a dělá mi výtah do kopce, když byl mlád tak kvůli osvalení tahal pneu) a povel "netahej" nebo pomalu = vodítko nesmí být napjaté. Nemá problém s rozlišováním. Ale poctivě dodávám, že chodí notoricky na volno, vodítko jen po silnici. Vlastně - nechodí, běhá za míčkem, klackem, šiškami, kamínky.... :ha:
Myslím, že mladý temperamentní labrador, který nebude mít možnost se volně vyřádit, bude mít tendence tahat pořád.

my fungujeme rovnako :yes: vacsinou na volno, ked je niekde vela ludi, psov, cesta, voditko. pozna povel pomaly, netaha sa. ale ked ma za sebou pripnutu pneumatiku, vie pekne tahat.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Darcia » Štv 26.01.2012 20:31

Dalibor: s tým ja osobne nemôžem súhlasiť, nemyslím si že je veľmi dobrou cestou dať psa preč nechať ho vycvičiť niekomu inému. Dôležité je aby sa so psom naučil správne pracovať majiteľ, aby vedel ako podporiť to dobré, správne vedel odučiť to zlé, ináč po návrate môže pes ľahko skĺznuť k pôvodnému správaniu. Taktiež nevidíš ako tvojho psa učia a to chce veľkú dôveru, aby si dal psa z rúk niekomu inému, kým si nie si 100% istž aké praktiky na neho používa. Spolupráca s cvičiteľom je možno dlhšou a náročnejšou cestou, ale prináša dlhotrvajúce výsledky a pri správnom prístupe aj veľmi zlepšuje vzťah medzi pánom a psom.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod meridia » Štv 26.01.2012 21:39

Dalibor853 píše:Dal by som ti radu. Daj ho niekde vycvičiť ak sa ti nechce a nemáš na psíka čas.Napríklad na nejaké cvičisko ja som už mal asi dvoch nemeckých ovčiakov a na prvého som vobec nemal čas. :ua: Oni by ti ho vycvičili možno za dva mesiace. ale bola by si s ním spokojná.

to je podle mne nesmysl..nebude to fungovat..můžou ti například připravit psa ke zkoušce a i jí s ním složit,pokud to potřebuješ třeba k uchovnění,ale pro běžný provoz jak potřebuje zadavatelka to není k ničemu..pes sklouzne opět do původního chování,pokud změna nepřijde směrem od majitele..ten musí změnit přístup a naučit se se psem komunikovat a zacházet.
Ponechám raději bez komentáře metody některých "cvičitelů",kdy se pes vrací v dost špatném psychickém stavu.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod merri » Štv 26.01.2012 21:48

Dalibor853 píše:ak sa ti nechce a nemáš na psíka čas

Ako prepac, ale toto je co za logiku? Ak sa niekomu nechce cvicit psa a nema na nho cas, nemal si v prvom rade psa ani zaobstarat. Myslis, ze po "vycviceni" pes uz cas a ochotu svojho majitela potrebovat nebude? Vycvik nie je jednorazova zalezitost, toboz nie vychova (s cim ma tuto kuci-muci asi hlavny problem), so psom treba pracovat cely zivot. Je to o kazdodennych spolocnych cinnostiach, o dovere, vztahu a respekte, a nie o tom aby si pes vedel sadnut a lahnut. :ach:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Mexxy » Pia 27.01.2012 2:13

Dávať psa preč je nezodpovedné riešenie... :nie: Keď si niekto kúpi psa, mal by si uvedomiť, že nie vždy je to so psami ľahké, a už vôbec nie, keď je to to prvý pes a človek nemá žiadne skúsenosti. Labrador je milý rodinný pes, ktorý je veľmi pozorný k deťom. Treba si ale uvedomiť, že máš doma šteňa a podľa všetkého je hyperaktívny a úplne evidentné je že sa NUDÍ!
Treba si nejak spraviť čas na jeho výchovu. Začať ale musíš tým, že mu vybiješ baterky. Čiže ho vziať zabehať, ak náhodou máte doma bežecký pás je to dobrá alternatíva. Skúšať to na neho s povelmi keď je v stave, že by rúcal celý dom je úplne zbytočné. Nebude sa na teba koncentrovať, minimálne pokým ho nezabehneš do systému.
Tak isto ho môžeš naučiť chodiť pri nohe, a napomínať ho keď spraví chybu. Tým, že sa bude sústrediť na teba, čo od neho chceš, že mu nedovolíš robiť to čo chce on ho jednak ukľudní a jednak ho koncentrácia unaví.
Ak si nevieš nejak zariadiť čas na začiatok aby sa zaučil ako sa má chovať-predtým, než ho budeš venčiť s kočíkom, môžeš skúsiť nájsť si niekoho na venčenie. Prípadne ty môžeš ísť s kočíkom a "venčič" :heh: pri tebe, aby pes vnímal teba ako súčasť výchovy.
Nie je to také ťažké, len treba mať vôľu a neukazovať frustráciu...a VERIŤ si..Pokiaľ sa ty sama neberieš vážne, neveríš si a nie si vyrovnaná, ani pes ťa nebude brať vážne. Ak si nedokážeš u psa presadiť rešpekt a ukázať mu kto je pán domu, bude ti skákať po hlave...pretože mu to DOVOĽUJEŠ!!!
"Love me, love my dog."


English bullterrier-one of FEW good things that came from England ;)
Mexxy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod wer » Pia 27.01.2012 6:50

mexxy, az na to, ze niekedy je zodpovednejsie sa toho psa radsej vzdat, ako si ho nechat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod fiore » Pia 27.01.2012 9:10

Buďme úprimní,
každý kto už niekedy vychovával mladé energické šteňa mal svoje chvíľky, kedy uvažoval o tom, že toho psa nezvláda, že to vzdáva a podobne.
Tiež mávam občas takéto depky pri mojom hyperaktívnom pišišvorovi. Človek sa potom síce oklepe, zatne zuby a ide ďalej, ale presne to isté urobila aj kuci-muci.
Je ochotná to riešiť a to je super. Pri dvoch deťoch je to celkom slušný zaberák.
Držím palce. Treba proste vydržať a ten hafan sa ti 1000-násobne odmení.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod starr » Pia 27.01.2012 9:38

wer píše:mexxy, az na to, ze niekedy je zodpovednejsie sa toho psa radsej vzdat, ako si ho nechat...


:yes: Úplne súhlasím.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod energitc » Pia 27.01.2012 9:55

fiore píše:Buďme úprimní,
každý kto už niekedy vychovával mladé energické šteňa mal svoje chvíľky, kedy uvažoval o tom, že toho psa nezvláda, že to vzdáva a podobne.
Tiež mávam občas takéto depky pri mojom hyperaktívnom pišišvorovi. Človek sa potom síce oklepe, zatne zuby a ide ďalej, ale presne to isté urobila aj kuci-muci.
Je ochotná to riešiť a to je super. Pri dvoch deťoch je to celkom slušný zaberák.
Držím palce. Treba proste vydržať a ten hafan sa ti 1000-násobne odmení.


ja neviem, ako urcite nebolo lahkle cvicit civavu a ani predtym to neslo akopo masle,ale ziadne nervacenie, plac, ci nebodaj zufalstvo pri ktorom by som chcela psa takto niekomu darovat alebo dat prec...to nie.bola som nastvana,ze nieco neslo podla mojich predstav,ale mala som dost casu vymyslat ako by to slo a silu mi dodal prave stenaci kukuc tej malej potvorky...ona sa vzdy tak zaksichtila, spravila nieco, co ma akurat rozosmialo a hotovo.musela som byt pri vycviku prisna a dosledna, nenechala som to sklznut do hry a bolo dobre. zakladom bolo najprv dobre psa vybehat a potom ho znicit psychicky vycvikom. ale nechat ho cvicit inde? ja sa musim zmenit,naucit pristupu k vlastnemu psovi a nasledne sa upevni nielen vycvik,ale aj nas vztah.
mat prveho psa pri malickych detoch je podla mna heroicky vykon. Niekto, kto uz predtym psa mal to podla mna zvladne,ale prvy psik v rodine v takychto podmienkach podla mna nie je dobry napad ak ti nema kto pomoct-postrazit deti,kym sa budes venovat psovi alebo ist poriadne vybehat psa aby si sa mu potom mohla venovat "len" s vycvikom.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Sunny » Pia 27.01.2012 10:59

Keď som doniesla domov Foxlu, v nasledujúcich mesiacich som hodne veľa času prerevala, že to nezvládam a čo s ňou mám robiť... Keď sa mi potom vyskytla Ice, začalo do odznovu. Plaču, že 4 psov nezvládam a nedokážem to. A to som za sebou mala výchovu už 3 psov dovtedy, z toho 2 teriérov, takže žiaden nováčik. Ale husky boli trošku iný level, ktorý som ani ja nečakala. A to som o nich mala načítané všetko čo sa dalo aj nedalo, kopu som ich videla naživo...a aj tak bola realita stonásobne horšia :heh: Ale vydržala som, išla som sa poradiť so skúsenejšími, zabojovala som. Teraz sa už len občas riadne nase :kak: riem a vyhrážam sa im, že pôjdu do klobás, ale o nezvládaní a daní preč už neuvažujem.
Takže Kuci - hlavu hore, zaťať zuby a zabojovať. Ono to môžno bude trvať a asi ešte hodne depresívnych chvíľ nastane, ale kde je vôla, tam je cesta, raz sa to poddá a potom to bude stáť za to :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod starr » Pia 27.01.2012 13:17

Niečo, niečo tam musí byť, prečo človek cíti, že má bojovať alebo niečo, prečo cíti, že nemá viac cenu bojovať. Nejaký vyšší zmysel. Snáď...

Ja som pred cca piatimi rokmi nezvládla situáciu kvôli financiám, susedským problémom a aj iným veciam (zosypalo sa to na mňa a bolo to dosť zlé) a vrátila som šteňa chovateľke. Nič zlé sa nestalo, všetko sme si vysvetlili, pochopenie bolo na oboch stranách, akože lepšie to skončiť ani nemohlo. Ale dodnes na to šteňa myslím a tak trochu si to vyčítam. V tej situácií to bolo správne, no keby som bola bývala vedela, že o pár mesiacov sa situácia úplne zmení k lepšiemu, tak by som to nebola bývala spravila a "bojovala" by som. Ale to sú veci v štýle keby bolo keby... Na druhej strane, keby som si ju bola bývala nechala, tak by som nemala cane corso Goyu. Čo by bol iný život. Takže asi sa všetko deje pre niečo. Často na ňu myslím, že aká veľká asi vyrástla, akú má asi povahu, kde býva a tak. Ale asi to tak malo byť, aby mohlo byť niečo iné. Človek nikdy nevie dopredu, kedy spraví dobre. V tom je to "čaro" života :-).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Mexxy » Pia 27.01.2012 13:23

wer píše:mexxy, az na to, ze niekedy je zodpovednejsie sa toho psa radsej vzdat, ako si ho nechat...


Až na to, že v takýchto prípadoch sa ľudia psov vzdávajú príliš ľahko, skôr než by sa snažili riešiť jeho chovanie, naštudovať si o tom niečo, radšej ho dajú preč, pretože je to jednoduchšie. 95% takýchto ľudí si zaobstará psa znova...taká je realita. Možno si vyberú menšieho, ktorého nevychované správanie nebude taký problém, lebo ho budú môcť niekam "hodiť" a zavrieť-napríklad.
Ja zastávam názor, že keď si niekto zadováži zviera, mal by vyčerpať všetky možnosti na to aby ho dokázal zvládnuť, predtým než sa rozhodne ho dať preč...ak niekto nechce venovať zvieraťu čas, nech si kúpi tamagoči. Keď si niekto už kúpi psa, mal by zaujať zodpovedný postoj, je to živá bytosť, nie hračka!
"Love me, love my dog."


English bullterrier-one of FEW good things that came from England ;)
Mexxy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné