Uz nechcem psa :-(

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Uz nechcem psa :-(

Poslaťod kuci-muci » Str 18.01.2012 15:43

Som strasne sklamana, najma zo seba... Chcela by som pocut niekoho nazor a zatial sa to hanbim povedat nahlas. Uz ho nechcem :-(
Konecne mam cely zivot vytuzeneho psa (mam uz po 30). Je to psik labradora, ma 7 mesiacov. Je strasne zlaty, mily, chce sa ucit, ... ale je asi nadmieru temperamentny, co nam sposobuje vela problemov... Casto nieco znici, uteka z domu (podhrabe sa pod plot), skace a vala syna, neposlucha....
Asi sme si vybrali zle, mali sme zacat s nejakym malym psickom......
Mame 2 male deti, ja som na materskej, myslela som, ze ho v pohode vycvicim a budeme mat z neho radost.... Zatial mame ovela viac problemov, ako radosti....
Tiez mame problem co s nim ked cestujeme... nejako sme si tieto komplikacie vopred nepripustali...
Dnes vsetko zavrsil tym, ze zhodil babku z bicykla. Nastastie sa jej nic nestalo, ale vo mne sa nieco zlomilo.... Viem, ze je to moja chyba , nie jeho, mala som ho drzat na kratsie, ale mala som zo sebou aj kocik aj jeho a tak to aj dopadlo. Babka nas o malo obchadzala a on jej vliezol pod bicykel....
Co sa da robit so psikom, ked ho uz nechcem ? Myslite si, ze sa najde niekto kto si vezme aj taketo vacsie divsie stena ? Alebo to len predsa mame vydrzat a dat ho cvicit ?
Som zhnusena zo seba, pripadam si ako rozmaznane decko co dostalo stena pod stromcek a hned ho omrzelo....
Co vy na to ? Smelo do mna....
kuci-muci
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod QuintipaNO » Str 18.01.2012 15:56

kuci-muci píše:Alebo to len predsa mame vydrzat a dat ho cvicit ?

sama si si dala odpoveď rady cez net vám stačiť nebudú takže určite vyhľadať pomoc
napíš odkiaľ si možno bude vedieť pomôcť aj niekto z Fora
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod mint_blossom » Str 18.01.2012 15:56

:ua:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod wewe » Str 18.01.2012 15:56

so psikom su aj tazsie chvile, hlavne ked je mlady a nie je vycviceny. ver tomu, ze aj male plemeno ako yorkshir, ktoreho mame my vie spravit dost skody a ma tolko energie, ze dokaze znicit celu rodinu a on este stale vladze. popri detoch to musi byt o to narocnejsie. venovat sa aj im aj psikovi. ale podla seba viem, ze to obdobie prejde akonahle podrastie, naucis ho co od neho chces a uz bude stacit len pohlad a bude presne vediet co od neho cakas. ci si ho nechate alebo nie je urcite na vas s manzelom a vasom uvazeni ci mu zvladnete dat vychovu, podnety a pohyb aky potrebuje. ale ta odmena za to stoji... ani dieta ta nikdy nebude tak oddane pocuvat ako pes, ked mu das sancu :no:
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod kuci-muci » Str 18.01.2012 15:57

Sme od Senca....
kuci-muci
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Renata » Str 18.01.2012 15:59

kuci-muci píše:Alebo to len predsa mame vydrzat a dat ho cvicit ?
:yes:
ja som za tuto alternativu :smile: aj ked s jednou malou zmenou, nie "dat ho cvicit", ale ty ho musis vychovavat a cvicit, ci uz sama, alebo za pomoci niekoho skusenejsieho, ale tak isto ako deti, co si s nimi na materskej. tiez ich nikomu nedas, aby ti ich vychoval :no: na jednej strane ta chapem, ze to nie je ziadna sranda starat sa o deti a este k tomu roztopasne dive stena, ale na druhej strane mas teraz aspon cas na to, sa mu venovat viac, ako keby si chodila do roboty. asi trosku vydychaj po tom dnesnom zazitku, zober pero papier, rozdel den, zisti kolko mas volneho casu, kolko sa mozes venovat psovi, ci to bude stacit, atd. nicenie, uteky, podhrabavanie plotu su len dokazom toho ze pes sa totalne nudi a hlada si zabavu inde.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Liana » Str 18.01.2012 16:02

No v prvom rade to bol podla mna nepremysleny tah k dvom malym detom zobrat stena velkeho plemena a este k tomu temperamentne plemeno. neviem ako velmi ste rozmyslali nad vyberom plemena, ale mam pocit ze si proste odjakziva chcela labradora tak ste ho kupili.
druha vec je riesit situaciu co nastala. aky cas s nim denne travis? pes ocividne potrebuje vybit energiu, aportovat, plavat. ake mate moznosti v okoli?
dat ho vycvicit podla mna nie je dobry napad, vytvori si vztah s cvicitelom a nie s tebou. lepsie je ist s nim na cvicak alebo pozvat cvicitela priamo k sebe domov.
skus najst vo svojom okoli niekoho, kto ma podobne velkeho psa, hraveho, dohodnite spolocne vencenia. proste peso ma vela energie a musis ho "znicit".
koho v rodine pes respektuje? mam pocit ze ty to nie si, uz z tvojho prispevku vidiet ze veci riesis nepremyslene a "v panike" danej situacie. treba zvolit pokojny pristup.
deti nenechavat so psom same, trenovat odkladacku.
myslim, ze sa ti to vyplati, pes sa proste casom skludni, dospeje. nesuvisi to s velkostou, mam maleho psa s ktorym to bolo peklo do 8mich mesiacov, vsetko nicila, hygiena nula bodov doma atd. teraz je z nej super pes, poslusna, hrava, atd. vyplatilo sa.

ak si vsak naozaj zvazite ze uz to nezvladate, inzeruj ho na bazosi, na facebooku je xy stranok, ktore pomahaju opustenym psom, tam sa to da zdielat. utulok vidim ako posledne riesenie, pravdepodobne bude aj problem s tym aby ho prevzali kedze vsetky su beznadejne plne. karantenne stanice vynechaj, tam sa po urcitej lehote utraca.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod wer » Str 18.01.2012 16:12

moj nazor je - aj vzhladom na nazov temy - dat ho prec. a radsej skor, kym je este stena - lahsie si zvykne na novych ludi a lahsie si ho dalsi clovek naformuje na seba, ako potom neskor. lebo mam pocit, ze to k tomu bude spiet tak, ci tak. (nemyslim to v zlom teraz)

a ako na to? inzeraty kade-tade (aj tu). do utulku rozhodne nie, to by mohlo teoreticky zanechat na nom aj traumy a to radsej este nejaky cas, kym mu najdete vhodnych ludi, snad vydrzite.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Lindchen » Str 18.01.2012 16:32

Tiež som si nevedela rady, keď som mala doma toho malého šialeného satana, lebo to nebolo normálne šteňa... Rodičia ho chceli dať preč, ja som bola za to, že to dokážem a vycvičím. Verila som, že to dokážem, preč proste ísť nemohol, nedopustila by som to. Ale keď si už v stave, že píšeš na fórum a fakt si nevieš rady, len by si to silila a nemalo by to zmysel, bolo by to len predlžovanie utrpenia. Daj inzerát čo najskôr, čím je psík mladší, tým si rýchlejšie nájde majiteľa.

Daj ho aj sem na fórum: napíš vek, farbu, popravde dôvod darovania a nejakú foto, nezabudni na kontakt. Ak si na FB, daj to aj tam, pozdieľame.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod QuintipaNO » Str 18.01.2012 16:43

neviem zdá sa mi to že to vidíte až moc čierne, jednoducho si kúpili šteňa o ktorom si nič nezistili mysleli že ho dajú na záhradu a bude rásť ako stromček že mu stačí dať nažrať, myslím keby si našli niekoho na osobné stretko/radu/výcvik tak by možno ten druhý ani žiaden problém nevidel a ukázal by im to že za chvíľu správnym prístupom je po probléme :nwm:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Slavicek » Str 18.01.2012 16:51

velmi smutno mi je, ked čítam tie riadky ... ale chapem aj to, čo prežívaš
tiež Mame 2 deti a psík bol moj sen, odkedy sme o posledného pred 8 rokmi prišli
ale zvážila som sa v prvom rade, kedy a akého psa si môžeme dovoliť, počkali sme, kym deti podrastú a vybrali sme si menšie a kludnejšie plemeno

teraz je však asi už neskoro plakať nad rozliatym mliekom ... ten psík za to nemože, že vy ste nezvážili všetky ZA a PROTI
a rovnako ako dieťa, ak neposlúcha, nerozmýšlame nad tým, ako by sme ho vrátili do porodnice
skor rozmýšlame nad tým, ako ho vychovať
s psom je to to isté ... nie je to vec, ktorú možno v prípade, že nastanu problemy niekam odložiť ... teda su aj takí "ludia" :hmm:, ktorí to dokážu

7.mesačné šteňa je taký bláznivý psí pubertiak, uvidíš, že po par mesiacoch sa aj psík ukludní, aj vy sa naučíte s ním pracovať
ak si neviete rady, určite skúste nejaký cvičák

psík znamená vela problemov, vela prisposobovania ... ale raz vam vaše deti budu vdačné, že mali šancu vyrastať so psíkom :jop:
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod wer » Str 18.01.2012 16:59

no neviem, osobne si myslim, ze sa tie problemy budu kopit a hrotit..
ale ked je ochotna do toho ist a nieco s tym vazne robit, tak nie je o com. len niekedy je namieste racionalne zvazit svoje moznosti a ci nakoniec aj pre toho psa to nebude to lepsie riesenie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod MisheliQ » Str 18.01.2012 17:03

Offtopic:
Slavicek píše:teraz je však asi už neskoro plakať nad rozliatym mliekom ... ten psík za to nemože, že vy ste nezvážili všetky ZA a PROTI
a rovnako ako dieťa, ak neposlúcha, nerozmýšlame nad tým, ako by sme ho vrátili do porodnice
skor rozmýšlame nad tým, ako ho vychovať
s psom je to to isté ... nie je to vec, ktorú možno v prípade, že nastanu problemy niekam odložiť ... teda su aj takí "ludia" :hmm:, ktorí to dokážu

V tomto je veľká pravda. Keď nastanú problémy, treba ich riešiť, nie zbaviť sa ich. Neviem koľko majú tvoje deti, ale deti sa učia hlavne od dospelých.

Tiež však treba zvážiť, či nebude psík u vás trpieť ako napísala wer, lepšie je dať preč šteniatko, ktoré sa ešte celkom rýchlo aklimatizuje na nové prostredie ako staršieho píska
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Mackie » Str 18.01.2012 18:03

sorry, ale posledny riadok prveho prispevku mi pripada, akoby islo len o flame, ze kto sa na to chyti

uz to bolo povedane, ak psa nechces, daj ho prec, ak ho chces a si ochotna obetovat kvoli nemu hodiny citania a pocuvania rad co je to pes a ako sa vychovava, a taktiez aj hodiny pracovania s nim, tak to rob
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Uz nechcem psa :-(

Poslaťod Wejka » Str 18.01.2012 18:08

Prepáč, ale keď budú tvoje deti v puberte, tiež sa ich budeš chcieť zbaviť? Nič iné mi k tomu nenapadá.... Treba sa psíkovi viac venovať, vzdelávať sa a nevzdávať sa... Je to puberťák, veľa vecí ho isto prejde keď dospeje.. Je super, že si sa dostala k tomuto fóru, je tu veľmi veľa informácií a skvelých ľudí, ktorí poradia.. Tak sa daj do čítania, určite to doma zvládnete :smile:

Kúpiť si psíka je obrovská zodpovednosť.. Treba s ním žiť v dobrom i v zlom, naučiť sa ho "počúvať" a seba naučiť ako sa má ku psíkovi hovoriť a správať...

Držím palce
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Ďalší

Späť na Ostatné