Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Jolana » Uto 17.01.2012 20:11

Japan chin Gina
1. Zákrok podstúpila po prvom háraní. cca 1 rok.
2. Pred troma rokmi.
3. Malý autista. Odmeraná, bez problémov s ostatnými psami, nebála sa ani väčších psov ani do nich nezapárala.
4.Žiadne zmeny v povahe sme nezaznamenali. Nie je pažravá. Stále autista žijúci vlasným životom.
5.Psi sa k nej správajú stále rovnako. Nemáme problémy. Ak sa jej nejaký pes nepozdáva, tak na neho vybafne a sedí ďalej. To každého väčšieho psa tak prekvapilo, že jej dal pokoj.
6.Žiadne zmeny v povahe ani po troch rokoch.
7.Nie, žiadne zdravotné problémy.
8.Nechceli sme mláďatá a ja som zástanca kastrácie. Rozhodne by som ju dala kastrovať opäť.
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod energitc » Štv 19.01.2012 9:55

Civava

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
v 9 mesiacoch-po prvom harani

2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
nieco vyse 3 rokov

3. Popis povahy pred zákrokom
ciste male blaznive rozkokosene stena

4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
najvyraznejsia zmena do 3 tyzdnov po zakroku-stratila stenaciu povahu a velmi velmi rychlo dospela.takym seknutim sa z nej stala rozvazna, seriozna fena, ktora sa sice zahra, ale viete ako vyzera hra stenata:)

5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
teraz normalne, mesiac po operacii trvalo kym ju vsetci onuchavali a skumali a opatrne chodili okolo nej,ale mohla byt citit veterinarnymi pripravkami..

6. Popis povahy feny/psa teraz
normalna. dospela fenka civavy. socializovana, vychovana, ma rada ludi aj psov a steka ako kazda civava, mozno o nieco menej:)

7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
tri dni po narkoze pes nespoznaval mna ani prostredie doma, ked sme prisli k veterinarke na kontrolu tak sa to sice zacinalo zlepsovat,ale bola otapena a ubolena..veterinarka povedala,ze vyzeram horsie jak moj pes:)
navyse jej vadila kanyla v zile a pokusala si ju stale zubami vybrat tak som ju musela strazit vo dne v noci..spavala som s nou na zemi v spacaku:)ale to veterinarka povedala,ze sme sa mohli zastavit a vybrali by jej to.

8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?
nechceli sme steniatka, lebo nemame papiere...nakolko moze aj do postele aj na sedacku, tak krv bola vsade a kazde haracie nohavicky,aj detsku plienky sa jej podarilo vzdy vyzliect.
ano, dala by som ju sterilizovat znova a znova v takom mladom veku, vsetko sa rychlo zahojilo a az tak si to nepamata..nema kvoli tomu traumu z veterinarov alebo tak..
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod tera » Štv 19.01.2012 16:29

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?

1. 4 roky (k 4. narodeninám to mal ako "darček :lol: )
2. 3 mesiace
3. stredne aktívny, dokáže hodiny spať ale aj hodiny behať a lietať, ideálny pes, problém bol vo večnom zdrhaní za háravkami, lízaní šťaniek, aboslútnej nekoncentrácie
4. zatial nemôžem príliš hodnotiť vzťah k háravkám, ale pes je hravejší, bláznivejší, konečne vonku reaguje na aport, dokonca sa naň dá motivovať, je žravejší, pribral
5. úplne normálne, ako predtým, on je menej ovrčaný na psov, feny ako predtým (nechce sa príliš hrať)
6.to isté ako v bode 4, zatial je to krátka doba
7. zdravotné problémy nie!
8. zatial nevidím nevýhodu, štence nechcem a nebudem riskovať malých Tobiášikov u susedov :smile: takže áno
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod baylin » Štv 19.01.2012 16:47

Offtopic: vyborna tema :jop: fajn, precitat si skusenosti inych ludi, kedze sa chystame dat nasu Laru teraz vo februari sterilizovat. moc sa nam sice do toho nechce, ale mame to v zmluve z utulku a okrem toho hara trikrat do roka :ach:
baylin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod krista » Sob 21.01.2012 22:15

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?

1.3roky
2.7.rokov
3.hravý,kontaktný,večne v pohybe,závislý na hračkách a páničkoch,so sukami priateľský ,počas hárania "duchom neprítomný :ha: ,so psami bitkár
4.časovo to presne neviem,ale v povahe sa veľa nezmenilo,zmenil sa hlavne prístup k háravkám,čo bol hlavný dôvod kastrácie ,háravky registruje aj teraz,vrtí chvostom keď nejakú stretneme,javí skôr "kamarátsky záujem",vylizuje po nich šťanky .. čo nie je povahová črta - naberal na váhe
5.bez zmeny
6.bez zmeny
7.nie
8.počas hárania pes odmietal potravu,vodu,celé dni štekal,kňučal pri dverách,sťažnosti susedov,utýraný pohľad psa... (toto bol prvý rok čo sa to vyhrotilo do týchto extrémov,rozhodli sme sa do týždňa,aj na veterinárovu radu)
Určite by som tento zákrok podstúpila :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Domca » Pia 27.01.2012 11:15

Takze:
Kika
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - cca 1,5 roka
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - 7 rokov
3. Popis povahy pred zákrokom - mila, pritulna, hrava, poslusna
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - nijako...neratam zmenu povahy vekom...trosku sa zvysil apetit ale to je po kastracke bezne...
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - ako kedy...niektori su ok, len sa obcmuchaju, a naopak, niekedy zas zuri na tych ktori sa jej nepacia...
6. Popis povahy feny/psa teraz - mila, kludna, priatelska, polsusna, hrava uz ani nie (vek)
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - dovod -fenka z utulku, urcite ano, v pripade zeby to bol pes z utulku....

Dena
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 8 rokov
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - vo februari to bude rok
3. Popis povahy pred zákrokom - bojazliva, nedoverciva ale aj hrava,maznava a poslusna
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - nijak...fenka bola tyrana takze sterilka na zmeny v spravani nemala ziadny vplyv.
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - nema rada inych psov, takze sa snazime vyhybat
6. Popis povahy feny/psa teraz - mila, pritulna, hrava, maznava - pri cudzich stale nedoverciva
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - fenka bola odobrata majitelom, dovod:bola v docaske cize hlavne koli adopcii dalej.. ale rozhodli sme sa ju nechat u nas.

Malo by to byt vsetko.... :no:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod yuyka » Štv 02.02.2012 9:47

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
psík má asi do 2 rokov, kastrovať dala som ho 2 mesiace po tom čo som si ho zobrala z útulku

2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
teraz asi 2 mesiace

3. Popis povahy pred zákrokom
veľký strachopud, časom sa to lepšilo, veľmi rád sa postupne hral s fenkami aj psíkmi svojej veľkosti, o aport žiaden záujem, radosť s nových povelov, cvičenia a odmeňovania

4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
je to ešte krátke obdobie, ale už badať väčší záujem o aport, aj keď väčšinou ho to baví iba 5 min, väčší apetít do jedla

5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
fenky normálne, žiadne prejavy, psíky sú trochu zdržanlivejšie, skúmajú čo je zač, ale ak sú hravé tak im to neprekáža v zábave, a keď nie skôr ho vyštekajú, nenapádajú

6. Popis povahy feny/psa teraz
normálne, rovnaký jašo :) o fenky má ešte stále záujem, ale dá sa krásne odvolať aj od háravky

7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
žiadne

8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?
psík je z útulku, bolo to v zmluve, a ani nemám záujem o šteniatka. často značkoval, všetko a všade, po kastrácii to zmizlo. ak by som mala papierového psíka, výbornej kvality to by som bola proti, inak nemám prečo váhať, mala som aj mačky a boli sterilizované.. žiadne problémy nikdy neboli.
yuyka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: BB / SNV

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod MiRy » Štv 02.02.2012 11:13

Lotka, NOXBO

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
rok a pol

2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
8 mesiacov

3. Popis povahy pred zákrokom
nekonfliktna k ludom aj psom, aktivna, vesela, pazrava, mojkava

4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
asi po 2 mesiacoch sa mi zacalo zdat, ze si zacala vyberat s kym sa bude kamosit, viac sa hra s loptickou ako so psami, uprednostnuje spolocnost suciek pred psami.....treba vsak mysliet aj na to, ze sa psovi dospievanim meni povaha, cize tazko povedat ci je to dosledok sterilizacie alebo dospievania, zmena spravania voci ludom ziadna

5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
nikdy som nemala pocit, zeby ktorykolvek pes sa k nej spraval inak ako ku ostatnym psom, aj ked je vykastrovana

6. Popis povahy feny/psa teraz
nekonfliktna k ludom, psov (samcov) od seba vacsinou odhana, sucky v pohode, pazrava, nepribera, rada aportuje, vesela, mojkava...

7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
ziadne

8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?
predtym zila spolu s bratom v jednom koterci, neovladatelna pocas harania ("nahle ohluchla na povel.ku mne"), vobec nieje potrebne aby mala steniatka, ked je opustenych psov tak vela, prevencia chorob maternice a falosiek, urcite by som svoje rozhodnutie nemenila.
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod naty.sykorova » Pia 03.02.2012 17:13

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?

1. tri roky
2. jeden rok
3.pes ktoreho zaujimaly len feny, bitkár s kažým, nemaznavý, k ludom vyberavý
4.postuplne sa to zlepšovalo, vlastne už hned
5.toto mu ostalo, znesie sa len s fenami a štenatami
6. aktivny magor, ktorý urobi všetko preto aby mohol pracovať, vnímavý, maznaví, miluje ludi, feny ma už v paži, krásne sa vie sustrediť, no proste super, nespoznávam si svojho psa
7. Nie, žiadne, len hned po zakroku sa mu to zapálilo, tak sme to liečili dlhšie
8. kto ho vtedy poznal, urobil by na mojom mieste to iste. Určite ano.
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod luciiik » Sob 07.04.2012 12:37

Napiste este dalsi, kedze sme viaceri ktori zvazuju tento krok. :smile: Vidim ze psikovia to znasaju ovela lepsie ako fenky. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 07.04.2012 13:01

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok:
= 2 roky (4. 11. 2010)
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok:
= 1, 5 roka
3. Popis povahy pred zákrokom:
= dosť flegmatická, salámista, nezáujem o šport, silný lovecký pud, uštekaná
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...):
= zmeny v správaní nastali, nebolo to však sterilizáciou ako takou, ale mojou zmenou prístupu ku psovi.
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim:
= tak ako pred zákrokom, nekonfliktná, hravá, niektorým psom stále vonia
6. Popis povahy feny/psa teraz:
= dosť flegmatická, salámista, silný lovecký pud, uštekaná
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou
= nie, neviem o žiadnych
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?:
= druhá fenka, opakujúce sa falošky. Áno, opäť by som sa rozhodla rovnako.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Sezen » Sob 07.04.2012 13:15

Korča

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - cca 1 rok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - cca 4,5 roka
3. Popis povahy pred zákrokom - hravá, milá, aktívna
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - žiadne zmeny nenastali, len má trochu problém s váhou :lol:
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - tak isto ako predtým
6. Popis povahy feny/psa teraz - taká ako predtým
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - je to kríženec z útulku, štence sme určite nechceli a navyše mám doma ešte psa, ktorý kastrovaný nie je. Keby som sa mala rozhodnúť ešte raz, dám ju kastrovať určite
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 07.04.2012 16:40

Eliška (hrubosrstý foxteriér)
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 2 roky
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - 3 a pol roka
3. Popis povahy pred zákrokom - hravá, neskutočne tvrdohlavá, hyperaktívna
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - trošku sa upokojila, ale inak je stále rovnaká
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - bez problémov (ak nerátam panelákové jorkšíry, ktoré napádajú kadečo a kadekoho), tak ako predtým
6. Popis povahy feny/psa teraz - hravá, hyperaktívna, kamarátska, budí sympatie všade, kam ideme, je menej tvrdohlavá
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - nechcela som od nej šteniatka, keďže je bez PP, navyše mám doma aj 2 psov, takže riziko nakrytia bola vysoká; áno, rozhodla by som sa rovnako

Bobsi (mops)
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 9 rokov
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - 2 a pol roka
3. Popis povahy pred zákrokom -lenivý, nenažraný, ale milý a stále v dobrej nálade
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - v podstate je stále rovnaký, akurát zostarol (čo nie je dôsledok kastrácie)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - iné psy sa o neho zaujímajú normálne, no on je, ako vždy, k nim flegmatický
6. Popis povahy feny/psa teraz - milý, lenivý, nenažraný, priateľský
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - mal nádor semenníkov, takže kastrácia bola nevyhnutná
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Deni1994 » Sob 07.04.2012 16:57

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?



1)fenka bígla, rok a pol
2)7 mesiacov
3)mila,hrava,nekonfliktna,hyperaktivna,silne lovecke pudy,s kazdym havom kamaratka(teda okrem tych,ktory nanu zautocili,ale iba branila seba a nas)
4)nenastali ziadne zmeny
5)tak ako pred tým
6)povaha sa nezmenila
7)nie
8)fenka je bez pp a nechcela som od nej steniatka,kedze nema pp...dalej mala po prvom haraní dost silnu falosku a zapalili sa jej zlazy a tieklo mlieko,tak aj prevencia (citala som ze vacsinou,ked po prvom harani nastane faloska,uz sa zvykne objavovat takmer po kazdom harani)...a dalej v duchu som dufala,ze zacne posluchat aj ked uciti/uvidi zver a bude kludnejsia,ale to sa nezmenilo :ach:
Deni1994
Snoopy
 
Príspevky: 159

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod MontyTheDog » Pon 09.04.2012 18:49

Ja by som chcela dať svojho psa vykastrovať - dôvod je že nemá PP a je od množiteľa.... Ale naši mi to nechcú dovoliť, vraj ho zbavím veci ktorú v živote strašne prestrašne potrebuje a zomrie mi na rakovinu semenníkov (aj keď na neviem akú rakovinu, veď ich už nebude mať...ale keď majú rodičia v hlave piliny, ja za to nemôžem)...veď viete, tieto úchylné dospelácke fámy :ach:
Inak, ak je pes kastrovaný, nemá už potrebu vyskakovať na feny, nakrývať hračky, ruky a pod?
A čo fenky? Ak sú sterilizované, už sa nehárajú/nie sú pre psy príťažlivé?
Viem, trochu blbé otázky, ale veľa toho o kastrácií neviem a ani nemám odkiaľ vedieť, lebo tieto názory našich sú mi prd platné. A tí mi o takýchto veciach nepovedia nič, maximálne to, že je to niečo strašné a pes mi z toho zdochne. :pac:
Ďakujem vopred. :ahoj:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné