Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 16.01.2012 14:55

Napadlo ma založiť takéto vlákno, že by tu boli informácie pekne pokope a prehľadne a možno by to aj niekomu do budúcnosti pomohlo sa ne/rozhodnúť pre tento zákrok. Zároveň si od toho sľubujem možno aj pobúranie neiktorých mýtov o týchto psoch. Nieje to podmienka, ale výhoda bude, ak prispejú najmä ľudia, čo majú zviera po zákroku viac ako 3/4 roka - rok. Takže môžeme ísť na to?

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie?

---------------------------------------------------------------
Tak my:
1: 4 roky
2: 1,5 roka
3: Pes bol výrazne nekomunikatívny, obľuboval a vyhľadával konflikty, hyperaktívny, pracovitý, výrazný drive
4: Zhruba po mesiaci som si všimla veľký nárast nervozity a zvýšenej agresie, toto odoznelo asi za ďalšie dva mesiace, cca po pol roku výrazne pribral na váhe, zlenivel a začala sa mu doslova o 180 otáčať povaha
5: samci ho neberú ako súpera, feny ho berú ako kamaráta (to sa týka aj známych aj náhodných), stále vedie našu svorku (3 chrty+on), okrem cca 3 psov, ktoré neznášal aj predtým si už nových nepriateľov nehľadá/nevytvára, konfliktom sa snaží preventívne vyhnúť (ale ak už nejaký nastane tak ho rieši), ak sme mali problém s nejakým psom voči nemu (nakrývanie napríklad) tak nakoniec vysvitlo, že ten pes je problematický tak či onak, začal komunikovať so psami
6: veľká vtierka, vonku sa začal hrať, znížila sa chuť do práce, ale stále je normálne aktívny (až príliš), nemá taký drive, začal naspäť chudnúť, výrazne sa zvýšila komunikatívnosť (akoby sa mu zrazu rozsvietilo, že existuje iný svet ako feny a bitky)
7: nie
8: pes počas hárania fien pravidelne hnačkoval a končil na infúziach. Nám to teda veľmi pomohlo a zlepšilo život. Vidím na ňom, že je spokojnejší, a tým pádom som spokojná aj ja. Veľmi dlho som váhala, a som rada, že som sa tak rozhodla. A nebudem mať problém sa rozhodnpť aj nabudúce, aj keď s plným vedomím, že každý pes je iný a môže to inak vypáliť. Jedine by som sa rozhodla proti snáď keby som mala nejak extrémne nestabilného psa, alebo niečo také, alebo by existovali nejaké reálne zdravotné problémy, ktoré by sa kastráciou mohli zhoršiť (neviem ale, aké to sú).

A ďakujem, že ste sa zapojili :yes: :poklona: :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod calwen » Pon 16.01.2012 15:01

Mardi
1. necele 3 roky
2. cca rok
3. nevyrovnany, hystericky, startujuci zo strachu po samcoch, pri fenach podriadeny a nechavajuci sa odohnat, nezravy, nepriberajuci
4. to slo tak nejak kontinualne, do 4-5 mesiacov bol zmeneny, odvtedy sme na tom istom
5. po samcoch stale startujeme, ked po nom vyleti fena tak sa nenecha odohnat ale brani sa, psy po nom startuju menej ked zistia, ze je kastrat, je povazovany za babu
6. povaha rovnaka, mozno hysterickejsi, ale lahsie sa skamosime s inymi psami (kedze ti ho uz nemavaju potrebu riesit) a musim davat pozor ako komunikuje s fenami co som dovtedy teda zdaleka nemusela. Zacal lepsie zrat a konecne pribral
7. zatial nie a ak sa daco aj vyskytne, tazko posudim, ci to je kastracia alebo jeho pokazena chrbtica
8. problemy s prostatou (vyriesili sa), u zdraveho psa by som do toho asi nesla
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod starr » Pon 16.01.2012 15:04

Dino:

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 1 rok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - 3 a pol roka
3. Popis povahy pred zákrokom - hravá, čulá, pohodová
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - nezaznamenali sme žiadne zmeny v povahe
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - tak isto ako pred tým, t. j. s ktorými sú si sympatickí = kamoši (s väčšinou), s ktorými nie = pošteká sa a pod., bez ohľadu na pohlavie
6. Popis povahy feny/psa teraz - hravá, čulá, pohodová
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - nie
8. Ja som dala psa kastrovať preto, aby mi nenakryl fenku, a aby sa nezačal blázniť za cudzími fenkami. Povahovo ani výzorovo sa vôbec nezmenil, ani neviem, že je vykastrovaný, keď sa mi fenky hárajú, tak ich aj kryje, ale len tak na sucho samozrejme :lol: (kým ho nepošlú do prdelky, keď im to už ide na nervy :lol:). Šla by som do kastrácie určite znova.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod calwen » Pon 16.01.2012 15:09

Roxy

1. cca 11 mesiacov
2. rok a pol?
3. vyrovnana baba, nebila sa, vychadzala v pohode so psami, rada sa pohrala, bola menej zavisla na mne ale viac na Mardim, nemala rada stence
4. tak po pol roku sa mi zazdala o mnoho viac nalepena na mne (ale to moze aj nemusi byt dospievanim) ale inak nic vyrazne
5. psy ju nebiju, ona sa nebije, proste vyrovnane zviera ktore sa rado pohra (momentalny vychovny problem je, ze odhana od Mardiho psov, ale to je zanedbatelne a nema to so sterilkou nic spolocne IMHO), stale nema rada stenata a ked ju psy dlho cuchaju a ja to neskorigujem tak si vrkne (rovnako moze byt len dospievanim)
6. maly zavislacik, vyrovnana baba
7. zdravotne problemy ziadne
8. mala som v zmluve z utulku, okrem toho kedze vtedy Mardi este nebol kastrovany, po konzultacii s Reou som sa rozhodla, ze dam pod noz toho normalnejsieho, inak by som sa tomu samozrejme radsej vyhla a tak dobuducna asi uz neplanujem kombinaciu fena-pes (aj ked ktozvie co osud prinesie ze jo)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Lucy » Pon 16.01.2012 15:14

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz sa vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?

Schumi -pes
1. 2,5 roka
2. umrel ked to bolo 5 rokov
3. mimo domaceho prostredia sa s nim tazko spolupracovalo, docela ignorant,nezavislak,nakryval vsetky feny bez rozdielu
4.+5. vobec nepribral, zozaciatku agresivny na ine psy,ktoreho chceli prevazne nakryvat, potom to zacal brat s nadhladom vid. odpoved cislo 6
6. bol lahko motivovatelny, ovela viac na mne lipol,pohodak,ignoroval cudzie psy...tazko posudit uplne nakolko choroba po case dost ovplyvnovala jeho spravanie
7. tiez tazko povedat, vsetky zavaznejsie ochorenie prepukli po kastracii,ale myslim,ze s nou suvis nemali


Donna -suka
1. cca4,5
2. cca 2 roky
3. bojazliva,utiahnuta, nedoverciva ku psom, malo hrava, velmi podriadena cloveku
4.postupne sa zacala viacej hravat a pride mi veselsia
5. kedze si k sebe takmer ziadnych psov nepusta rovanko ako predtym tak zmena ziadna, konfliktna nie je (v zivote sa nepobila), no vacsinu psov od seba odhana ,neviem posudit ako ju beru ostatne psy kedze ich bud odozenie alebo ju len normalne onuchaju a ide sa dalej
6.ovela,ovela hravejsia a veselsia, stale velmi podriadena cloveku, mozno trosicku viacej sebavedomejsia, taktiez ziadne problemy s vahou
7. nie,prave naopak sterilizovat sme ju dali kvoli zdravotnym problemom,ktore po sterilke ustali

+doplnok: aj Schumi bol kastrovany zo zdravotnych dovodov a nechcela som podstupit riziko,ze by vzniklo po nom potomstvo s 1000000 chorobami
- nelutujem tento zakrok na ani jednom zo psov co mam doma
Naposledy upravil Lucy dňa Pon 16.01.2012 16:27, celkovo upravené 1
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Dastuch » Pon 16.01.2012 15:41

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?



1.3 roky
2.6 mesiacov
3.hravý,čuly,komunikatívny,ziadny problem s fenkami,ani so steniatkami,so psami podobne,ale viackrat sa mi stalo,ze na nich vyskakoval zozadu
4.hned prvy mesiac bol agresivny na feny,stenata,a o samcoch ani nehovorim,postupne sa to zlepsovalo,ale nie je to ten ista pes,s fenami je momentalne v pohode,so steniatkami tiez,ale tam davam pozor/keby nahodou/,so samcami je vyberavy,ked vidi ze je pes maximalne hravy tak sa hra aj on ako blazon,ked sa pes hned podriadi,tak s nim nema problem a rad sa s nim zahra..ked je druhy pes nevyrovnany,alebo nanho kuka,je napnuty tak ani moj nie je moc priatelsky,ale nedavam mu sancu nieco riesit..
5.on na psy uz nevyskakuje,psy si myslia ze je fena,feny nemaju problem,mozno niekedy dlhsie ovoniavaju
6.nevystraja ked sa feny haraju,je pritulnejsi
7.ziadne
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod wer » Pon 16.01.2012 16:12

1. V akom veku pes podstúpili zákrok
8 rokov

2. Koľko je tomu, čo pes podstúpili zákrok
kastrovany zil este cca 1,5 roka

3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz sa vášmu psovi/fene správajú iní psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
k tymto bodom len, ze sa nijak nezmenil - ani povahovo, ani nepribral, ani nic.

7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou?
kedze bol kastrovany zo zdravotnych dovodov, tak prave naopak
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod miusiatko » Pon 16.01.2012 16:16

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?

1. cca 1,5-2 roky
2. 5 mesiacov
3. nekonfliktna, vtierava, vesela
4. bez zmeny povahy
5. psi za nou behaju akoby kastrovana nebola. Nekonfliktna ako predtym, s kazdym psom/sukou sa chce zoznamovat, obcas "vychovava" steniatka a prilis vtieravych psov
6. povaha rovnaka, vtierava, nekonfliktna, vesela
7. nie
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Margita » Pon 16.01.2012 17:14

mna by zaujimalo ci sa zmenil pes vyzorovo
napr,kamoska dala kastrovat suku kokrspaniela a ona dost "zmuznela" ,ovela viac zarasta,ked je v srsti vyzera ako medved a dokonca viac jej rastie srst aj na tvari
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod mairi » Pon 16.01.2012 18:25

1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok
3. Popis povahy pred zákrokom
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...)
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim
6. Popis povahy feny/psa teraz
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou?

---------------------------------------------------------------
1. 10 rokov
2. Rok a pol
3. Sebavedoma, poriadujuca si ine psy, s obcasnymi (mnou silno tlmenymi) prejavmi agresivity, lahko motivovatelna, tvrdohlava, vesela.
4. Ziadne vyrazejsie zmeny som nepozorovala hned po zakroku, skor postupne po roku som si vsimla niektore mierne zmeny v spravani, ale skutocne sa zmenila len velmi malo.
5. Tak ako do kastracie, nezaznamenala som ziadnu zmenu v spravani psov k nej, u nej sa trochu zmiernili prejavy agresivity, je viac priatelska a dokonca sa zahra aj s cudzimi psami, co predtym vobec nezvykla.
6. Povaha sa jej zmenila len minimalne, stale je rovnako sebavedoma, tvrdohlava, motivovatelna, jedina drobna zmena, ktoru som u nej vypozorovala je o nieco priatelskejsi postoj ku psom, je viac uvolnena, menej "riesi", obcas sa aj zahra, ale musim podotknut ze som na tychto zmenach v spravani intenzivne pracovala aj ja socializaciou a vhodnymi navykmi spravania.
7. Obcasna inkontinencia, ktora sa ale prejavovala aj pred kastraciou obcas, cize to s nou nemusi suvisiet, ale uz s pokrocilejsim vekom. Rychlejsie pribera na vahe(ale ona ako jazvec k tomu mala skolny aj predtym).
8. Kastrovana zo zdravotnych dovodov (zapal maternice, silna pseudogravidita), cize v suvislosti s touto zdravotnou indikaciu by som kastrovala znovu, ak by tieto problemy nemala, nekastrovala by som.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Samantha » Pon 16.01.2012 18:33

1. 4 roky
2. 5 rokov
3. Hravá, maznavá, nekonfliktná
4. Začala byť výberavejšia v tom akého psa si k sebe pustí, zo začiatku je nedôverčivá, potrebuje viac času na to aby sa skamarátila, iné zmeny v povahe som nepostrehla. Začala viac priberať.
5. Iné psy sa správajú rovnako, jej zmenu som popísala vyššie
6. Kľudná, maznavá, lenivá (už má svoj vek) keď má náladu tak aj hravá
7. Veterinár zle zašil ranu, rana hnisala, má tam doteraz jazvu

1. 2 roky
2. 9 mesiacov
3. Maznavá, kľudná, nekonfliktná, flegmatická, veľmi závislá na mne
4. Žiadne
5. Iné psy sa správajú rovnako, ona k nim tiež. Najväčšie plus vidím v tom, že sa ju náš ročný pes nesnaží nakryť ako všetky ostatné feny ktoré stretne
6. Maznavá, kľudná, nekonfliktná, flegmatická, veľmi závislá na mne, viac hravá
7. Žiadne

Obe feny sme kastrovali z dôvodu opakovanej falošnej gravidity a zápalu mliečnych žliaz a rovnako aj preto že sme šteňatá mať nechceli. Určite by som sa pre kastráciu rozhodla znova.
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Margita » Pon 16.01.2012 20:09

Offtopic: harania fien :joint: mile
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Lucy » Pon 16.01.2012 21:17

Margita píše:mna by zaujimalo ci sa zmenil pes vyzorovo
napr,kamoska dala kastrovat suku kokrspaniela a ona dost "zmuznela" ,ovela viac zarasta,ked je v srsti vyzera ako medved a dokonca viac jej rastie srst aj na tvari


nasa donna sa viac osrstila po sterilke, pred tym bola totalne vyplznute skarede kacatko, teraz ma srst ovela krajsiu a hustejsiu , muzna zatial nie je :ha:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod hriva » Pon 16.01.2012 22:38

ja neviem moc odpovedat na tie otazky kedze mame weimara z utulku a jeho povahu pred kastraciou sme nepoznali. bol kastrovany v siedmych rokoch. a neviem či to suvisi s kastraciou, ale s oblubou ho napadaju ine psy- aj feny aj psy. proste, ideme na prechadzke, s dvoma psami, nejaky cudzi sa po nas rozbehne a napadne vzdy Uga. neviem ci to suvisi s tym ze je vykastrovany, ale psom velmi "nevonia". ako keby nevedeli co si o nom mysliet. zdravotne problemy nema ziadne, akurat pribrat pribera iba tazko.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Haleth » Uto 17.01.2012 13:03

1. V akom veku fena podstúpila zákrok Cca. 1 rok.
2. Koľko je tomu, čo fena podstúpila zákrok Cez 3/4 roka.
3. Popis povahy pred zákrokom Extrémny hotentot. Chcela sa hrať so všetkým - malé - veľké, priateľské - nepriateľské, bolo jej to jedno. Nikdy nemala so žiadnym psom problém, skôr ostatné psy s ňou. Často sa našiel aj dáky jej "obskakovateľ", no vedela ho vždy ukľudniť. Hyper-hyperaktívna, mega drive, hocikedy pripravená k hocičomu.
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) Žiadne zmeny ohľadne správania k psom nenastali. Začala byť trochu pažravejšia (tým myslím, že predtým sa ani nepozrela, čo pred ňou jem, teraz príde a zdiaľky ňuchoce, čo to dobrého mám), avšak bez vplyvu na priberaní. Práveže sa mi zdá, že vždy priberala a priberá ťažšie ako ja.
5. Ako sa teraz k vašej fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako ona k nim Tak isto. Niektorým nie je pochuti. Mnoho psov sa ju stále pokúša obskakovať, no je po paničke - feministka. Jedinú zmenu, ktorú som zaznamenala je sklon k uprednostneniu aportu pred psami - túto zmenu však pripisujem k dospievaniu, nie kastrácii.
6. Popis povahy feny/psa teraz Žiadne zmeny.
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou ? Nie.
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie ? Suka mala už pri prvom háraní veľmi silnú falošku a vzhľadom na isté zdravotné problémy som na nej nechcela chovať. Po minulých skúsenostiach so silnými faloškami a nádormi na mliečnych žľazách som sa v tomto prípade rozhodla kastrovať. Za takýchto podmienok by som rozhodne svoje rozhodnutie nemenila.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Ostatné