Pes dnu či von

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes dnu či von

Poslaťod milzet » Sob 14.01.2012 15:25

Bývam v RD, mám vlčiaka, nechodí dnu ani len do chodby.Syn prišiel so šteňaťom na rukách na návštevu a ostal aj na noc. Po odchode som mu napísal,že si neprajem, aby mi nosil psa dnu a vonkoncom do postele. Môže nechať psa v chodbe ./ Nedokázal som mu to povedať./Na dalšej návšteve nechal psa v chodbe,kňučal ,štekal tak bez opýtania ho zobral dnu a na dalšej návšteve mi povedal ,že kd nechcem psa nebudechodiť ani on.Moja odpoveď znela : Ak máš radšej psa ako rodičov nemusíš.
A tu Vás prosím o názor: Mám si stáť na svojom ,alebo radšej ustúpiť ?????
Ďakujem za každý názor.
milzet
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes dnu či von

Poslaťod lulu939075 » Sob 14.01.2012 15:50

myslím že tu záleží od toho kde je to štena vychovávané, ked je vychovávané v byte a v spoločnosti ludí tak by som to určite nemenila. Neviem teda čo to je za plemeno, a neviem aký priatelský je vlčiak ale myslím že ked štena podrastie a bude vonku teplejšie tak ich určite nechá pohrať sa na záhrade, samozrejme pod kontrolou vždy. Ale určite by som ho nenechávala na chodbe, bud teda vonku na čo si myslím ale že je vonku teraz zima pre štena alebo dnu.

Zo začiatku aj moja mama mala take umysly že pes ani na sedačku nesmie ani do izieb (mali sme otvorene izby bez dveri) no a teraz s nimi spáva v posteli :love: taky je chutnučký :love:

Vela ludí sa tomu bráni ale ja hovorím že sa tomu treba poddať a potom sa to už iba vezie s vami a neviete si bez toho predstaviť život.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Salvika » Sob 14.01.2012 15:55

Ja by som este zvazila normalny rozhovor, to je dolezite hlavne pre dieta, nech pochopit pre a proti.. a nasledna dohoda :smile:
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Lindchen » Sob 14.01.2012 16:01

Podľa mňa pomôže len diskusia, nejde o to, kto má ustúpiť (je hlupák a slaboch), alebo trvať na svojom (víťaz). Najlepšie je sadnúť si a vymeniť si názory a dôvody, prečo (ne)mať psa vo vnútri.

Môj subjektívny postoj je však taký, že ak by moji rodičia neakceptovali môjho psa, je to, akoby neakceptovali moju nohu, oko alebo pľúca. Môj pes je mojou integrálnou súčasťou, kto nemá rád a nechce môjho psa, nemá rád a nechce ani mňa. Viac by som na návštevu neprišla. Na druhej strane sa však snažím na návšteve urobiť všetko preto, aby nerobil neporiadok a nebol na obtiaž nikomu. (Ale u nás problém nie je, rodičia malého milujú a on sám je bezrpoblémový.)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes dnu či von

Poslaťod wer » Sob 14.01.2012 16:23

ja kvoli psovi a nevoli rodicov byvam v podnajme... :heh: na navstevu sice moze ist (byvaju v byte), ale prespat neexist. ale ja byvam od nich tak 5 minut, navstevujem ich relativne casto, na kratko a bez psa obvykle.

ja by som to na vasom mieste urcite nehrotila - "bud ja alebo pes". :nono: nezvyknuteho psa nechat na dvore cely den a noc - to je priam nemyslitelne. bude to trauma pre vsetkych zucastnenych a nie prijemne straveny den.
urcite sa porozpravat a najst kompromis.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes dnu či von

Poslaťod adavra » Sob 14.01.2012 16:31

Najlepšie by bolo sa zmieriť s tým, že psík bude jeho súčasť. Nakúpiť žuvacie kosti, pamlsky a povzniesť sa na to, že syn bude chodiť so psom na návštevu. Ja viem, že to bude ťažké ale odmietnuť jeho štendo je pre neho rovnaké akoby si odmietol jeho dieťa. je to ťažko porovnateľné ale momentálne to on asi cíti takto. Ak vadí to, že je v posteli, tak nachystať peliešok a nech si psík zvyká, kde je jeho miesto čo najskôr. Ak si zvykne na pelech, tak možno časom presunúť na tebou prijateľné miesto.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Dana D » Sob 14.01.2012 16:41

Nepovedal na dvore, ale na chodbe.
A ja si myslím, že prvotnú chybu spravil syn. Teda aspoň z toho čo milzet napísal to tak pôsobí. Keď chcem k niekomu, komukoľvek, či rodičom, sestre alebo známym priniesť psa musím ich na to vopred pripraviť a dohodnúť nejaké pravidlá. Ak to neurobím a rodičov prekvapím nedohodnutými vecami zákonite si koledujem o prípadné neporozumenie a trecie plochy. Ak sa šteňa práve socializuje a syn ho nechce nechávať samé doma, tak nech chvíľu rodičov nenavštevuje alebo so psom u rodičov robí len také veci, ktoré vie, že sú rodičia ochotní akceptovať.
Dávať ultimáta nič nevyrieši, len situácia viac vyhrotí. Ak si sa dohodol so synom počas návštevy, že u vás prespí, mohol si predpokladať ako to dopadne. Preto presne ako hovoria dievčatá, treba si v kľude dohodnúť pravidlá a mieru, ktorú si v tejto chvíli ochotný akceptovať.
Nikto predsa netvrdí, že časom sa názory oboch strán nemôžu upraviť. Treba len mať dobrú vôľu nájsť rozumné kompromisy pre obe strany a nebyť zbytočne nátlakový.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes dnu či von

Poslaťod lucik » Sob 14.01.2012 16:44

súhlasím s tým, že je potrebný rozhovor a ujasnenie si podmienok. nedávať ultimáta typu "buď ja alebo pes" (budete prekvapený, ale pre psíčkara to bude zvyčajne pes).. proste akceptovať psa ako súčasť človeka, ktorého máme radi, ale určiť si pravidlá.. :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 14.01.2012 17:12

Musíš pochopiť aj jeho. Napríklad, ak by mi rodičia povedali, že pes smie byť u nich len v predsieni, tak by som tam s nim už nikdy nedošla, radšej na krátko bez nich, ako takto. A to z jedného jediného dôvodu. Moje psi sú vychovávané v rodine a nie niekde odstrčené na dvore/pivnici/garáži, dosaď si. Sú zvyknuté na spoločnosť ludí, dokonca ju majú radi a vyhľadávajú ju. Nepochopili by, prečo som za nimi zabuchla dvere. Radšej ich nechám doma, alebo v aute na nejaký čas.
Každý máme na psov iný pohľad. Niekto má psa odjakživa na dvore, ten je na to navyknutý a dotyčný človek dokonca bude úplne v pohode tvrdiť, že ten pes vôbec nepotrebuje nič iné, ani prechádzky (osobne takého poznám - teda už psa nemá, mal a to netvrdím, že je nejaký magor). Iní zase majú psa ako spoločníka! - to bude zrejme aj tvoj syn.

V zásade nesúhlasím, ako písala DanaD, že by sa mal človek úplne prispôsobiť rodičom (najmä ak tam evidentne nebýva). Obaja ste samostatne fungujúce jednotky a vo vzťahu v žiadnom prípade nemôže fungovať jednostrannosť! A hold, ak sa syn rozhodne, že tam už so psom nepríde - pretože ty si zatvrdneš na svojej požiadavke, tak nepríde,je to jeho rozhodnutie.

Ešte by ma zaujímali dve veci: čo má syn za psa a aké sú tvoje dôvody, že tam byť nemôže?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Liana » Sob 14.01.2012 17:38

no obidve strany maju v niecom pravdu, ale podla mna je zakladna slusnost respektovat poziadavky cloveka ku ktoremu idete na navstevu. moji psy byvaju v byte, ale ked idem s nimi k mame a jej priatelovi, ostavaju v chodbe alebo na dvore (spolu s ich psom). moja mama ma zabehnutu domacnost a neviem preco by musela hodinu po mojom odchode vysavat chlpy zo psov. rovnako ked idem k strykovi, nelozia psy po celom byte (este k tomu maju vsade koberce), ale rovnako cakaju v chodbe. vzdy im zoberiem pelech alebo maju pre nich pripravenu deku, z chodby maju otvorene dvere aby na nas videli, ale su v odkladacke na mieste. vsetci ich pri prichode privitaju, vyhladkaju sa s nimi, dostanu este aj nejaku maskrtku a je to. doma si mozu chodit kam chcu (okrem mojej postele).

v tejto konkretnej situacii treba zobrat do uvahy ze ide o stena. so synom by som sa na tvojom mieste dohodla tak, ze kym nepodrastie a nebude vycviceny (na odkladacku), moze chodit po dome. mozes tam dat nejake obmedzenia (nie do postele, nie do spalne atd. ak mas poschodovy dom tak napr. zakaz chodit na poschodie do spalni). jednak si mozno na to casom zvyknes a zistis ze je to fajn. druha moznost je, ze ti to bude stale prekazat a v tom pripade synovi kludne vysvetli, ze ti vadi napriklad to ze pes plzne, slinta (podla toho ake je to plemeno). ak je ale tvoj nazor zalozeny len na tom ze pes patri von (ako zvykli hovorit nase babicky), tak si to skus premysliet. nestoji ti za to hadat sa so synom.

ak tvoj syn nerespektuje nijake tvoje zelania, to znamena ze ak povies pes nepojde do postele a aj tak ho tam bude davat, dohodnite sa na navstevach bez psa alebo chodte navstivit vy jeho. myslim si, ze vela psickarov chodi na navstevy bez svojich psov (samozrejme ze na nejaku rozumnu dobu kvoli venceniu).

myslim si, ze si treba uvedomit ze nie vsetci su nadseni psickari, resp. mozu byt aj psickari ale nie su fanusikmi chlpov v byte atd. a treba to respektovat. ked idem k znamej, ktora ma syna ktory stvornozkuje a povie ze psy budu bud vonku alebo v chodbe tak tam proste budu. nemozem tam prist a povedat nie, moji pojdu aj do postele lebo doma mozu.

samozrejme vsetko sa snazte riesit v klude, zvaz si racionalne svoje dovody, predloz ich synovi a bud otvoreny kompromisom. verim ze sa dohodnete a drzim palce :jop: a este poznamka k tomu co si synovi povedal - ze ked ma radsej psa ako rodicov nemusi chodit. uvedom si ze to nie je o tom, ale tvoj syn ma za psa zodpovednost a musi sa onho starat. cize ked stena vydrzi doma same 2 hodiny tak nemozes cakat ze k vam na navstevu pride na 4 hodiny. my ked sme mali stendo tak som na navstevy mohla na pol roka zabudnut.

a tiez ma zaujima o akeho psika ide :no:
Naposledy upravil Liana dňa Sob 14.01.2012 17:44, celkovo upravené 1
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes dnu či von

Poslaťod pigie » Sob 14.01.2012 17:42

Ultimatum mojej mamy, pes len cez moju mrtvolu ma donutil odstahovat sa. Potom skusali to, ze toho psa ale nechcu u seba, nemala som auto, tak otec este pritvrdil a psa v zivote v aute vozit nebude. Na co som nemohla povedat nic ine, nez len dobre. Tak chodili mesiac na navstevu oni k nam, pretoze ja predsa stena doma same nenecham a po dalsom mesiaci nas otec viezol v ich aute na navstevu k nim :heh: Pravidla zneli pre mna ferovo: pes moze byt v kuchyni a jedalni, nesmie do obyvacky a izieb, len do mojej. Ja som akceptovala, psa na danu vec vychovala a fungujeme tak pocas navstev uz roky. Samozrejme, keby bol oddeleny od "svorky" by som na to nepristupila. Obyvacka, jedalen a kuchyna totiz tvoria jeden celok, len obyvacka je oddelena 3 schodmi, takze ak aj som v obyvacke vidi na nas a ja casto pozeram telku z jedalne so psom :heh: Je to len o dohode a o tom, ze treba si pravidla nastavit hned na zaciatku (a akceptovatelne pre oboch) :yes:
Liana - ano, tak sa da spravat, kde nebyvam. Ale tam, kde mam nocovat ci jest a nepridem len na pol hodinu, hodinu, tak tam musia akceptovat aj mojho psa. Inak ich vitam v svojom pribytku aj so svojim psom po boku, ked sa im nepaci moja navsteva s nim :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Dana D » Sob 14.01.2012 17:48

Ulfheiðr píše:V zásade nesúhlasím, ako písala DanaD, že by sa mal človek úplne prispôsobiť rodičom (najmä ak tam evidentne nebýva).

to som predsa nenapísala
dom je však ich, takže pravidlá zadávajú oni
syn nemá 5 rokov a rodičov pozná, takže zrejme vie aký názor majú rodičia
je to však ich syn, na ktorom im záleží (inak by tu milzet nepísal), takže je v ich záujme, aby našli nejaký kompromis
ja si myslím, že je to všetko zo strany syna moc rýchle a rodičov, ktorí zrejme psa mať vnútri nikdy neplánovali (inak by tam ten ich už dávno bol) to dosť zaskočilo
píšem o tom, že raz možno dospejú k tomu, že pes s nimi bude v obývačke, ale chce to čas, trpezlivosť zo strany syna a zo strany rodičov veľa lásky, pochopenia a ústretovosti
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Liana » Sob 14.01.2012 17:51

pigie, zalezi aj od konkretneho psa a ako je zvyknuty v danom prostredi. ak chcu, aby syn u nich spaval tak si musia naozaj dohodnut kompromis, kde sa bude spavat. napriklad moji psy doma spia na chodbe. v znamom prostredi su s tym uplne v pohode, to znamena ze tam kam chodime casto je chodba ok (aj ked ostavame na noc). ak sme niekde len obcas, musia byt pri mne lebo sa boja.
ja si myslim ze ty si to s rodicmi vyriesila velmi elegantne k spokojnosti obidvoch stran a tak by to malo byt :jop:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Bad » Sob 14.01.2012 18:02

milzet píše:Moja odpoveď znela : Ak máš radšej psa ako rodičov nemusíš.

Ty máš tak málo rád svého syna, že nedokážeš respektovat jeho chvályhodný vztah k druhé živé bytosti, miminu, že nechce zklamat jeho důvěru v sakra důležitém období, kdy se pokládají základy jejich vztahu ?! Co víš o fázi vtiskávání se štěněte na člověka, o navázání si psa na sebe?
Otázka máš radši svého psa nebo rodiče je stejně blbá jako otázka manžela manželce "máš radši děti nebo mě".
P.S. rodič jsem, mám dva syny
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes dnu či von

Poslaťod Ivanka.P » Sob 14.01.2012 18:45

Juj, aká téma..... Ja som s rodičmi nepsíčkarmi mala tiež problémy. Ale akceptujem ich - t.j. rotvika beriem len ak ideme k nim na chatu a tam je vonku /aj doma je to vonkajší pes/ a ak ideme domov do bytu, beriem len čivavu.

Návštevy u nás beriem podobne. Ak je pes bytový /nie podla velkosti ale podla zvykov/ pes je vnútri - umyjem packy.
Ak je to psík zvyknutý na vonkajšok je vonku kludne v búde s mojou RTW.

Treba brať veci individuálne. Striktné ultimátum typu "ja alebo pes" u psíčkara vyvolá reakciu PES.



Ešte ma zaujíma pohlavie a vek synovho šteniatka a povaha, vek a pohlavie tvojho nem. ovčiaka. Lebo aj to sú dôležité aspekty.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Ostatné