Vyšitie telefónneho čísla na obojok

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vyšitie telefónneho čísla na obojok

Poslaťod iwd » Štv 12.01.2012 23:10

Myslite ze sa to vobec oplati?
Rozyslal som ze namiesto znamky, ktoru by na sebe zbytocne nosil, by som vysil na obojok moje tel cislo, cize ak ho niekto najde, moze ma hned kontaktovat (ak bude mat obojok a ak mu nespadne), ovela lepsie ako cip (haha:D).
I ked vacsinu casu ho mam bez obojku na volno, ale tak aspon by to zvysili sance a co je dolezite - nemalo by to prekazat v benzom zivote, tj. ziadna extra hmotnost alebo predmet na krku... Alebo na postroj..
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod vavrena » Pia 13.01.2012 0:06

Viacero firiem to robí... http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=75&t=12961
Ale prečo sa zapodievaš myšlienkou označiť obojok, keď ho dávaš dole? :ach:
Ja obojok nikdy neskladám, máme známku, zavesenú v strede obojka, preto necinká, je kovová a malá, vzadu je meno a tel. číslo a nijako to psom neprekáža ani v bežnom ani inom živote. A čo je hlavná výhoda dobre upevnenej a odolnej známky oproti vyšívanému obojku, a teda má zmysel aj pre teba a tvoj zvýšený zmysel pre bezpečnosť - dá sa preložiť na akýkoľvek iný obojok aj postroj :no: . A vôbec, nejde mi do hlavy, že Ty skladáš psovi obojok vonku :oo: .
A btw, z ďalšieho bezpečnostného hľadiska: pudel má chlpy, cez ktoré obojok aj tak veľmi nie je vidieť, čiže aj tvoje číslo by sa slušne stratilo. Známka svojou mušou váhou prirodzene smeruje nadol, na hruď psa, kam podľa môjho názoru mieria aj pohľady ľudí, ktorí nájdu psa a hľadajú nejaký identifikátor...
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod pigie » Pia 13.01.2012 11:26

vavrena ma pravdu - vysivat na obojok cislo sa podla mna oplati velkym a kratkosrstym psom. Tam sa ludia niekedy boja psa odchytit, ale aspon mozu precitat cislo na obojku :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod Lindchen » Pia 13.01.2012 11:29

Chcem to dať urobiť Arisovi, lebo Arisa sa nedá chytiť. Dúfam, že to robí aj niekto v SR. Idem kuk.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod kvakub » Pia 13.01.2012 11:48

je to určite dobrá vec :) ja si to neviem vynachváliť :jop:
podľa mňa to najlacnejšie výjde cez ebay, písal som o tom nedávno v rubrike ebay :lol:
kvakub píše:objednal som si cez ebay obojok s menom psa a tel. číslom na mňa a dnes mi to prišlo :smile:
konkrétne tento http://www.ebay.co.uk/itm/Pet-ID-Collar-Dog-Cat-Personalized-Paw-Print-Option-/160566279894?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25627efed6#ht_2113wt_1163

stál 10 eur, doručenie trvalo 12 dní (odosielali to z USA)

a takto to vyzerá na mojom psovi :smile:
Obrázok

vyšité to je pekne a aj kvalitne, len som zvedavý koľko vydrží tá plastová pracka :lol:
ale ináč si to neviem vynachváliť, už sa nemusím báť ak sa mi Dusty zatúla :jop:
kvakub
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: žilina

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod iwd » Sob 14.01.2012 12:49

Preco prave na obojok?
No to je nieco, co je od obojku neoddelitelne, tj. znamku tiez nemusim mat po ruke atd..

jasne, ze to nie je nepriestrelne a pomoze to velmi malo, no ked by som uz mal psa stratit, tak ak to pomoze aspon trochu percentualne navysit sance ze si to niekto vsimne, tak procneee :D resp, moj pudel (zaital) ma sportovy strih, i ked je pravda, ze ma aj tak dlhse vlasy, resp usi :)

inac, na postroji by to potom bolo lepsie, (taky na mieru sity postroj, resp "maly kabat" z oycajnej latky), na niektorych psoch som to videl.. sice tam mali meno, no ale mozno aj cislo by sa tam dalo (no a problem je ze clovek tiez meni cislo raz za cas..)

nasiel som znamky, ktore maju priemer 2cm, tie su na to vhodne? vyzeraju dost malicke, na to aby ho to nerusilo (no chcem, aby mal na sebe co najmenej neprirodzenych veci :lol: )

a preco davam dole obojok na prechadzke?
no ked ho dam dole z voditka, tak zostane obojok na flexi voditku a nie na jeho kruku, cize je to trochu praktickejsie :D (lenivost - ked pridem domov, nedam obojok vedla voditka a potom nezoberiem von len voditko ako sa mi par krat stalo, ak je obojok stale na voditku, tak zoberiem automaticky aj to ak zoberiem voditko :D neviem ci som to napisal pochopitelne :))) )

na voditku nema nic.. znamky a besnotu mam na klucoch.. a doma je tiez bez obojku..

sice je to asi trochu nebezpecne, ak mi zdrhne (co sa este nestalo, ale to neznamena ze je to nemozne..), tak neviem, musim to nejak doriesit..
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod Domča » Sob 14.01.2012 19:25

iwd.....načo chceš potom vyšívať tel. číslo na obojok,keď ho pes aj tak nemá na krku??? Ide o to,že väčšinou pes zdrhne keď je na voľno,pretože ak ho máš na vodítku,tak ho snáď udržíš,pokiaľ sa ti nevyšmykne..... Mne príde ako obrovská zbytočnosť dať vyšiť číslo, pokiaľ to potom "neplní" svoj účel....ale je to na tebe........

a k tomu zabúdaniu obojku.... u nás sa automaticky dávajú najprv obojky, a až potom beriem vodítka do ruky..... veľký mi ani z brány nevyndu,ak ich nemajú na krku....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod Samantha » Sob 04.02.2012 16:04

Ja som si plánovala objednať z toho ebayu ale kedže kým som sa k tomu dokopala to ten pán už úplne zrušil som si našla aj na Slovensku a dáme si vyrobiť tu : http://www.sashe.sk/mm_dog :lol: síce to nie je vyšité ale aspoň sa bude pekne odrážať v tme :smile:
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Vysitie tel. cisla na obojok..

Poslaťod AgiKokre » Uto 28.02.2012 20:35

www.neztratimse.cz tu majú krásne
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza


Späť na Ostatné