uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod ilovepuli » Sob 07.01.2012 14:39

prosim , poradte mi, ludkovia, vcera ma mojou vlastnou amaterskou chybou pohryzol pes /sla som ho upokojit, ked bol v strese a on cvakol/, je to maly psik, yorkshirsky terier, takze rana nie je velka, aj ked viediet samozr. cely chrup na mojej ruke :ha: , psik bol ockovany a vsetko ma ako ma mat, nemam chut absolvovat vsetky tortury co som citala na nete, hlavne ak je teraz vikend.
viem, ze by som mala ist so psom na vysetrenie, ci je zdravy /neuhryzol zo zurivosti, ale ako obrana/
ak je zdravy, dat si pichnut tetanovku
iank aj proti besnote
to viem, ale moc sa mi to nechce absolvovat, aj ked rana samozr. trochu boli a trochu hnisa
takze ma zaujima Vas nazor, ci je to nutne, alebo je normalne nechat to tak, ked viem, z akeho prostredia pes pochadza, ze bolo o neho postarane a ja zaockovany..akurat tesne predtym zvracal /tiez zo stresu/, ale siel autom, takze jedno z druhym...
dik moc
ilovepuli
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod Bebis » Sob 07.01.2012 15:45

ak psa poznáš, vieš, že má všetky očkovania, je odčervený a ruku ti netreba prišívať, tak si myslím, že netreba ísť k doktorovi... :ach:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod ilovepuli » Sob 07.01.2012 15:53

dakujem pekne, avsak prave som zistila, ze ockovanie prosti besnote ma , zial, posledne v r. 2010, takze stare, asi budem musiet riesit, sla som uz vymazat temu, ale nedalo sa, lebo uz bola medzitym jedna odpoved.
:pac:
ilovepuli
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 07.01.2012 16:10

a ten pes nie je tvoj, či?
hnisať to môže preto, že psi majú v ústach docela dosť baktérii a vlastne nie len psi, celkovo od hryznutia rany hnisajú, lebo v ústach sa toho ukladá docela dosť.
ja by som si šla aspoň dať pichnúť tetanovku (istota pól života), stačí ísť k obvodného dr, ale vlastne, keďže je víkend, tak na pohotovosť.
neviem, čo už môže byť na jorkšírovi nebezpečné, proste ťa cvakol, to sa stáva docela bežne. mňa síce nikdy nehryzli, zo strachu bo tak, ale pri hre ma kusnú dosť často.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod ilovepuli » Sob 07.01.2012 16:23

na yorkshirovi nie je asi nic nebezpecne, ja netvrdim, ze je nebezpecny :lol: , ani ze za to moze pes, proste svokor si priniesol noveho psika, kt. bol vystresovany, tak som si hlupo myslela, ze ho ukludnim, ale sa ma zrejme zlakol a uhryzol /nepoznal ma/.
aj mna moje steniatko pri hre hryzie, ale to je nieco uplne ine, toto bola klasicke uhryznutie s krvou a vsetkym, nielen praitelske hryzkanie. :ha:
ilovepuli
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod Dana D » Sob 07.01.2012 16:25

ilovepuli píše:dakujem pekne, avsak prave som zistila, ze ockovanie prosti besnote ma , zial, posledne v r. 2010, takze stare, asi budem musiet riesit, sla som uz vymazat temu, ale nedalo sa, lebo uz bola medzitym jedna odpoved.
:pac:

S tým očkovaním proti besnote by som tiež nestresovala, jednak sa tu besnota už asi 5 rokov nevyskytla, ďalej niektoré vakcíny držia účinnosť aj 3 roky a potom existuje vôbec predpoklad, že tento pes bol v posledných dňoch v styku s besnotou?

Tiež ak je to psík starší, čiže bol už za svoj život niekoľko krát očkovaný proti besnote má už s veľkou pravdepodobnosťou v tele nejaké protilátky.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod ilovepuli » Sob 07.01.2012 16:35

Dani, dakujem, nevies ako si ma upokojila.
som sama s 3 malymi detmi a psom doma a veru nemam chut behat po lekaroch s celou osadkou.
:ha:
no a v posl. dnoch asi nie, ale taz ten pes usiel a celu noc ho nebolo, ale kedy sa to stalo presne, to neviem, lebo svokor si ho priniesol od novych majitelov len vcera a nechcem im s kazdou otazkou volat, najprv jemu, potom on im a potom mne, aj tak uz na mna pozera, co tolko stresujem :ach: , ked som mu oznamila, nech ho da co najskor preockovat a vysetrit, tak uz som mu tym zrejme sposobila "dostatocne komplikacie", kedze som si dovolila nechat sa pohryzt :ha:
ilovepuli
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod Dana D » Sob 07.01.2012 17:34

Popros svokra ešte o jednu vec. Nech do očkovacieho preukazu pozrie názov posledných dvoch vakcín na besnotu.
Potom si tu skontroluj akú majú účinnosť
http://www.uskvbl.sk/spc.php
napr. tieto liečivá majú nasledovnú účinnosť
Nobivac Rabies 3 roky, Vanguard R 2 roky, Rabisin 3 roky, Biocan R 2 roky
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod luciiik » Sob 07.01.2012 17:40

Nedavno mojho znameno pohryzol pes. Isiel na pohotovost, ranu mu vycistili a ziadnu inekciu mu nedali. Len mu lekar povedal, ze si ma zistit, ci ma vsetky povinne ockovania a odcervenia. Takze si myslim, ze netreba. :smile:
Mna raz dohryzlo maciatko, ked som ho "zachranovala" z papule mojho psa. Nebola som nikde. Neurobila som dobre, pretoze som to maca nepoznala, ale tak prezila som to a zda sa ze aj v zdravi. :yes: Ale nie je to navod, teraz by som uz urcite isla, len vtedy som tolko rozumu nemala. :hi:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod meridia » Sob 07.01.2012 18:27

Nevim jak je to u vás,ale občas se mi to taky stane,k doktorovi nechodim,poléčim to sama,šla jsem jen jednou,když jsem měla pokousané obě ruce tak,že jsem nedokázala odemknout ani klíčem byt..byl to cizí pes co tu běhal po sídlišti,chtěli jsme ho odlovit,bohužel se v poslední chvíli stejně vysmekl poté co mě slušně ve stresu porafal.K doktorce jsem šla jelikož je to moje kamarádka a je přes psy,jinak bych stejně nešla :ha: .Zvedla telefon a dala mi na ucho lékaře přímo z infekčního,kam tyhle případy stejně spadají..řekl,že pokud to byl prokazatelně pes,nemám se vzrušovat,nebot přenos vztekliny ze psa zde nebyl již mnoho desítek let...
Leda snad pokud je prošlé očkování proti tetanu,bylo by možná dobré to řešit..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod Dana D » Sob 07.01.2012 18:39

meridia píše:Leda snad pokud je prošlé očkování proti tetanu,bylo by možná dobré to řešit..

Súhlas :jop:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: uhryznutie psom, je nutna navsteva lekara?

Poslaťod ilovepuli » Sob 07.01.2012 20:35

Vsetkym Vam velmi pekne dakujem, hned mi je lahsie na dusi...nezvyknem byt na seba citliva, ale zas ked ma clovek rodinku, tak zacne trosku zodpovednejsie na vsetko pozerat. Keby som nemala deti, tak to fakt asi neriesim... :hi:
V pondelok ide svokor na vysetrenie psika a na preockovanie, ja si ranu cistim, prikladam si laliove listky vyluhovane v alkohole a verim, ze nic mi nehrozi.
vsetkym prajem same dobre skusenosti so psikmi, aj ked cokolvek sa moze stat, majme ich nadalej radi :no:
ilovepuli
Okoloidúci
 
Príspevky: 17


Späť na Ostatné