Dlhodobé zásoby potravy pre psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Dlhodobé zásoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Pon 14.11.2011 20:26

Ahojte,
Tak zase moja "paranoja" :ha: :pac:
Hypoteticky, povedzme ze sa stane nieco, co mi zabrani kupu novej potravy pre psa. Tj - dnes ho krmim masom vacsinou, a to je to najkritickejsie, pretoze nemozem ho uchovat dlhodobo (povedzme ze nemam mrazak, neni elektrina, neni maso).
Granule by boli vyborne, su lacne a expiraciu maju o 1-2-3 roky dopredu, myslim ci nie ?
Potom uz len konzervy, lenze v nich je VLHKOST 75% - neviem, je toto voda? a konzerva odporuca vacsinou dost divne davkovanie. Napr jednu 400gramovu konzervu denne pre 4kg psa. to je 10% (!) - dospeleho psa.. (ak odoberiem 75% akoze voda, tak zo 400 zostane 100g, "suchej" casti, co dava celkom aj zmysel). 1 taka konzerva stoji od 1-3 eur ?!
Granule maju zvacsa do 100g denne pre tiez 4kg psa, (tie ktore som zo zvedavosti pozeral).

dolezite: ktore je pre psa lepsie? alebo zalezi cisto na zlozeni?

Ale teraz neviem co je lepsie:
1. nadalej ho krmit masom, a ked sa nieco stane (kriza, vojna) tak zacnem granule/konzervy
2. prejst na to krmivo, ktore by som pouzil pocas vojny uz dnes, nech je zvyknuty.
(ale asi 1, ale..)

Samozrejme, ze sanca ze nieco taketo nastane je mala, ale nie je nulova(!) (a to je pre mna dost aby som sa s tym zaoberal). Nerobim to preto, aby sa to stalo, alebo ze sa tesim na vojnu, robim to preto, aby som mal kludny spanok a kedze mam psa, musim zabezpecit aj jeho :smile:

To je ale len zaciatok... Myslim ze mi este chyba lekarnicka, naucit sa prvu pomoc a ine zakladne veci..

Dik :jop:
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod hruska » Pon 14.11.2011 20:58

:joint:
neviem, ked pride kriza, asi budeme radi, ze psiska (i my) dostanu aspon nieco :nwm: Ale ty si asi robis srandu, co?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Pon 14.11.2011 21:21

A od koho to nieco chces dostat? :)

Bohuzial teraz si srandu nerobim, vidim co sa deje vo svete a nemyslim si ze KDEKOLVEK by bol clovek v bezpeci. Staci mi studovat historiu a existuje pravidlo, ktore avsak nemusi ihned platit, ale hovori sa takto "ked ta silno ubezpecuju, ze je vsetko v poriadku, maj oci otovrene"

Ja rozhodne nemienim cakat na pomoc, lebo ak kriza prepukne, tak to bude hotove peklo.

Nechcem pisat o tom viac, je to zbytocne, nechcem strais obecenstvo, i ked uz som na hrane..

Samozrejme, ze verim ze sa NIC NESTANE a kriza nepride, aj tak je pravepodobne, ze ak pride, tak bude organizovana (tj. nie taka drsna, ako pocas vojny), cize bude to relativne fajn, lenze mne to neda pokoj.. A ak mam moznost si kupit daznik, opravi strechu, ked svieti slniecko, nebudem cakat, kym pridu mraky, lebo akonahle uvidim mraky, je katastrofalne neskoro.

Je to len bezna teoreticka teoria o "SHTF" (google) preziti, nic viac.. Poznam ludi co maju zasoby uz desatrocia a nic sa zatial nestalo a su happy, aj ja budem happy, ale chcem aj tuto moznost pokryt :smile: blba povaha, co? :ha:
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod MisheliQ » Pon 14.11.2011 21:29

Offtopic: Ešteže telku nepozerám, ale niečo som už ku tej kríze počula.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Pon 14.11.2011 21:32

U nas je napravdepodobnejsia hyperinflacia, alebo krach eura, i ked zapieraju, zapieraju

iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Margita » Pon 14.11.2011 21:32

Offtopic: aka kriza?? :oo: :oo: ja som citala minule dakde ze ma prist koniec sveta uz asi tisici :lol: pred par rokmi vsetci vravela an na Slovensku je kriza ale ja som zatial ziadnu krizu nepocitila a ani nepocitujem tak neviem,asi som skromna :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod hruska » Pon 14.11.2011 21:33

Zijem v pritomnosti, pre niekoho nepredstavitelne, ja viem :)
Nevravim, ze kriza nepride, ale neriesim, starosti mam vyse hlavy aj bez toho. Urcite nejdem psicu ucit na granule a uvazovat kolko coho je v konzervach, nejdem napratat pivnicu zasobami pre seba ci pre psa :nwm:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Barca » Pon 14.11.2011 21:43

Krm masom a ked nieco pride, tak zmenis na granule/konzervy. Podla mna je blbost cely zivot krmit psa predrazenymi granulami kvoli tomu, aby sa mu potom nezmenila strava (a to je mala sanca, ze sa to stane, aspon podla mna).
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Pon 14.11.2011 21:52

Ani tiez si myslim ze je to nezmysel zit "vojnovy stav" uz dnes :smile:
A myslim, ze ak bude hladny a nebude na vyber, aj tie najnechutnejsie granule budu ako luxusny kaviar.. (tam sa uz vyberat nebude dat).
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Mackie » Pon 14.11.2011 21:58

ked bude kriza, tak bude isto hlavnym zaujmom vyrabat granule pre psy :haha:
pardon..
inac zdravie sluzi? autoimunita ok, ine ochorenia, ktore vznikaju a zhorsuju sa vplyvom nadmerneho stresu, ta zatial obchadzaju? nemyslim to v zlom, ale toto je na mna proste privela
to spravne pomenovanie tu uz padlo, paranoja ako vysita :no:
krm tym, co je teraz dobre a pristupne, potom to zmenis na... opat na to, co bude pristupne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Pon 14.11.2011 22:17

Chapem ze je to divne ;)

Ale vezmite si Libyu, Afganistan, Irak, a teraz uz aj Iran..

My sice nemame ropu, ani ine bohatstva, cize pohoda v tom smere :lol:

Ale vid argentinu v 2001 (hyperinflacia), alebo zimbabwe (to iste, mam doma bankovku co ma na sebe 100 000 000 000 zimbabwe dollar napisane) ..

Nechcem strasit no, 99% ludi si nic nerobi (zasoby, vedomosti) a to ma strasi, ale nepomozem si :smile:

Ale necitim sa bezpecne, pokial mam doma len zasoby na len 2-3 dni. staci tak malo, tak malo, i ked Slovensko ma vybornu lokalitu, ziadne hurikany, ziadne zemetrasenia, ziadne tornada...

Videli ste, ako sa chovali ludia v Malackach, ked bol tie mega akcie?

(alebo uz mam byt ticho? :lol: )

EDIT:
PS:
ANO ! :ha: zdravie je numero uno.. Zdravie (imunita, chrup!, kondicka), potom hygienicke potreby, potom jedlo, teplo a potom ostatne, ozaj, pred numero 1 su ludia (rodina, kamarati, ktorym sa da verit)

(uz naozaj by som mal prestat :hi: )
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Mackie » Pon 14.11.2011 22:23

s tebou sa kamaratit v sukromi, tak ta prizabijem asi :ha:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod hruska » Pon 14.11.2011 22:23

ja ti nevim, zit takto v strachu z niecoho, co mozno ani nebude...nemas dost starosti aj bez toho?
Doba je blba, mozno bude este blbsia, ale skutocne si nemyslim, ze treba panikarit a vymyslat katastroficke scenare. To by sme boli vsetci sedivi v tridsiatke.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Margita » Pon 14.11.2011 22:28

ach kde je zimbabwe :ach: staci pozriet do Madarska kde to nakupnych vozikov davaju 100vku :lol: a bankovku maju ze 20 000,
aa iwd inac na pohreb uz mas nasetrene? :heh: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod casira » Pon 14.11.2011 22:30

Poznam ludi co maju zasoby uz desatrocia a nic sa zatial nestalo a su happy,

Toto ma pobavilo. :haha: To ozaj sú aj takí?
Zijem v pritomnosti, pre niekoho nepredstavitelne, ja viem :)
Nevravim, ze kriza nepride, ale neriesim, starosti mam vyse hlavy aj bez toho. Urcite nejdem psicu ucit na granule a uvazovat kolko coho je v konzervach, nejdem napratat pivnicu zasobami pre seba ci pre psa

S týmto sa stotožnujem a odporúčam i ja. :no: Žijeme prítomnostou a budme optimisti./Ja vie,nie vždy sa to dá/ :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Ďalší

Späť na Ostatné