Dlhodobé zásoby potravy pre psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod tulenik » Str 16.11.2011 17:28

Márgit, Vondráček má samozrejme pravdu, tu ale pre dosiahnutie literárneho efektu trochu premrštene postavenú :)
:joint:
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Sob 26.11.2011 13:39

tulenik píše:Offtopic: Kebyže niekto potrebuje kontakt na docela dobrého cvokára... poslúžime :no:
wer: a v najhoršom prípade aj pesa... Amundsen sa veru z pólu nevracal s celou smečkou...

Dosť ma pobavila pasáž o vplyve PC hier na "provojnové" programovanie populácie. To je ako z kadejakých komiksov, obľúbených hlavne evanjelikálnymi cirkvami... jeden za všetky: To byl tvůj život. Jedného šíriteľa takýchto... artefaktov a názorov sme mali na intráku na izbe. Mileradi sme ho vymenili za obyčajného neškodného katolíka domáceho, plne socializovaného a integrovaného :ach:
Normálny človek diferencuje medzi hrou a realitou.



iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod hruska » Sob 26.11.2011 17:30

Iwd, co chcel basnik povedat? Tulenik to uplne vystihol - normalny clovek rozlisuje. To, ze sa najde par nenormalnych este nic neznamena.
Offtopic: Prave citam knihu o seriovom vrahovi Richardovi Ramirezovi. Vie sa o nom, ze bol fanusikom heavy metalu. Na otazku, ci ho texty nejak ovplyvnili a pohanali, aby robil to, co robil sa uskrnul a povedal, ze hudba z nikoho vraha nespravi, ze to bud v cloveku je alebo nie je. Myslim, ze to plati aj pre filmy ci pc hry.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Sob 26.11.2011 21:50

Preco potom chcela Hillary Clinton zakazat GTA? (grand theft auto - hra kde si hrac moze robit cokolvek, zabit na ulici, ukradnut auto atd atd, celkom realne vyzerajuce)

Neverim ze hry alebo filmy neovplyvnuju povahu divaka..

Je otazne ze ci normalneho.. No normalneho urcite nie, ale musia ho v urcitom slova zmysle, alebo ciastocne pohnut.

Inac by neexistovala podprahova reklama.

alebo - ak dokaze tetris podporit logicky myslenie, ako to ze zabijanie nepodporuje nic negativne ?

Priklad:
Ak sa vas spytam, ze ci by ste chceli A alebo B v tomto pripade:
mame 60 000 chorych ludi.
mozete si vybrat medzi moznostou A - zachranit 20 000, alebo B - zachranit vsetkych s 33% uspesnostou, kdzeto mame 66% riziko ze zomrie kazdy
a teraz otazka polozena inak:
A - nechat 40 000 zombiet, alebo B - zachranit vsetkych s 33% uspesnostou, kdzeto mame 66% riziko ze zomrie kazdy

psychologicky clovek v prvom pripade vyberie moznost A a v druhom B

kludne to mozete skusit na ulici :) statisticky by som sa stavil, ze to dopadne prave takto

a to je len velmi jednoduchy priklad ako by sa dalo manipulovat s ludmi - ide o to ako sa ich spytam, kludne sa ich da zmanipulovat do rohu ktoreho opytajuci sa chce..

a dalej - TV a media - vela ludi veri to co je v TV - bez toho aby si spravili svoje vlastne due diligence.

a tak neviem preco by aj filmy a hry nemohli posobit na ludi, OBZVLAST ak uz ako 2 rocne dieta dostane playstation, kde striela kacicky, bez toho aby sa spytalo, ze preco musi strielat kacicky ? schvalne - kolko deti, co tu hru prvy krat vidi sa pyta, preco ich musi strielat ? alebo strielanie bezbrannych kaciciek je take prirodzene?

co ak o 20 rokov namiesto kacic tam budu ludia?

ja neviem, ale ked vidim, ze dnesna mladez, pri otazke "co by si robil ak by si dostal hlad a doma nic nemas" odpovie "macdonald" a ukaze prstom s kompasovou presnostou na najblizsi jeden. popripad enejaky hypermarket.

ak si vezmem minulost, kde vekovo totozne deti a mladez vedeli ovela viac, tak ma az mrazi, co z nich vyrastie :no: respektive sa necitim bezpecne..

ale tak mozno som az prilis paranoidny :lol: bodaj by :smile:
a ten priklad Ramirez - no ma pravdu ze to je v ludoch.. ale ako sa to do neho dostalo? len mu genetika zle prepisala kod, chyba citania/pisania/kopirovania a je z neho seriovy vrah? .. neviem, tazko povedat no :ha:
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod hruska » Ned 27.11.2011 8:38

Iwd, kolki z nas uz videli film, kde bol len tak niekto zabity? Asi vsetci. A kolki mame realne chut zabit druheho cloveka z pasie? Asi nas vela nebude. Ja krvaky moc nemusim, ale trebars tarantinovky milujem a predsa nemam ani najmensiu chut hrat sa na Nevestu. A pocuvam hudbu, kde su texty tiez obcas na hranici vkusu a tiez nejdem vystrielat decka na skole, lebo mam prave cut. Alebo sa im chcem pomstit sa cokolvek. :ach:

A ako vysvetlis barbarstva pred erou televizie? Ci spominanych hier.

IMHO, dvojrocne dieta nema co mat playko. Jasne, pre rodicov je jednoduchsie posadit decko pred hru a oni maju pokoj. A potom sa mozu vyhovarat v pripade nezladnutej vychovy na vsetko od knih, cez telku az po playko :ach:

Neviem, aki su to psychologicki ludia :nwm:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod weron » Ned 27.11.2011 13:17

hruska píše:IMHO, dvojrocne dieta nema co mat playko. Jasne, pre rodicov je jednoduchsie posadit decko pred hru a oni maju pokoj. A potom sa mozu vyhovarat v pripade nezladnutej vychovy na vsetko od knih, cez telku az po playko :ach:


Offtopic: :jop: :jop: :jop: ked budem mama ja,(co dufam ze teda budem, aspon 3nasobna :jazyk: ), pocitac v ziadnom pripade ... ani ziadne xboxy a podobne hovadiny ... pekne dreveneho kacera a bude mat :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Margita » Ned 27.11.2011 13:25

Offtopic: od dlhodobych zasob pre psa sa dostalo az k vychove deti :heh:
weron izolovat dieta od technickych vymozenosti tiez nie je to spravne riesenie,televizia je fajn,aj pocitacove hry aj internt.ale odcamcat pocamcat,ty ako rodic urcis kedy a ako dlho sa to dieta bude hrat ,problem dnesnej doby nie su pocitacove hry ale skor nevytycene hranice zo strany rodicov :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod iwd » Ned 27.11.2011 18:03

nj.. aj ja som vlastne videl rozne divne filmy a stranky (neviem ci si niekto pamata / pocul Ogrish - boli tam pozostatky ludi z vrazd/nehod/tragedii atd) ale neublizil by som prakticky ani muche :) (je jednoduchsie otvorit okno a cakat, i ked - mozno pride do izby dalsia.. alebo pouzit chemicke zbrane???? :ha: )
a hral som sa PC hry od 9. roku zivota...

avsak ja mam co stratit - napriklad psa, mam rodinu, a zasoby jedla (i ked na tomto sa este pracuje, 10 tuniakov v 85gramovej konzerve nemozem pocitat) :pac: :ha: :jazyk:

ale tak dufam ze tato teoria neovplyvnovania je pravdiva aj z globalneho hladiska.

ja som skor mieril na typ ludi - fanusikov kolektivnej loptovej hry.
iste chapete co myslim a koho myslim.. nechcem nikoho z tej skupiny urazit, ale niekedy a nielen v nasej Republike je toho uz viac nez dost.. a takato skupina ludi dokaze narobit celkom aj skody, ak by naozaj chceli :smile:

i ked to vobec alebo vobec nepotvrdzuje ze strielacky ovplyvnuju cloveka, tak neviem :D

vzdavam sa :jazyk:
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod celia » Pia 20.04.2012 15:28

Ahoj, mozes sa mi prosim ta ozvat na mail> lkristofova@gmail.com? rada by som sa ta nieco opytala o tych zasobach. viac osobne vdaka:)
celia
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dlhodobe zasoby potravy pre psa

Poslaťod Mirah » Ned 25.11.2012 21:11

Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Predchádzajúci

Späť na Ostatné