VZN a psy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: VZN a psy

Poslaťod hruska » Str 08.08.2012 7:07

Po nas takto vcera vyletela labradorka. Ak by bola na voditku, tak ziadne stresy. Videla som pred sebou cloveka, tusila psa,tak som si moju pripla. Zrazu sa z krikov vyvalila labroska s rozhodne nepeknymi umyslami. Chlapik mal na voditku rr, pre labru sa asi bal prist, na volanie nereagovala. Kamoska stala pred nou, svinucha cierna v blahobytnej kondicii sa ju snazila obist. Mohla. Mala som kaser v ruke. A bez vahania by som ho pouzila.
Ak by bol volny pohyb povoleny a kazdy takyto magor pustal psa agresora, dakujem pekne. Takto sa ludia aspon trocha boja pokut, vzn ako tak respektuju a tym padom taketo prihody az tak caste nie su.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: VZN a psy

Poslaťod janas » Štv 16.08.2012 13:06

Poslala som mail na adresy uvedené v KV novinách
a som zvedavá, či a čo mi odpíšu :smile: Do prkinka z jednej sa mi vrátil - Delivery to the following recipient failed permanently: :pac:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Štv 16.08.2012 13:09

ale terajsia situacia vam moc nenahrava.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod janas » Štv 16.08.2012 13:47

Silvuch ja som napísala návrh na základe výzvy, kde by mohli urobiť oplotený výbeh psov na voľno :smile:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Štv 16.08.2012 14:47

jáj. pardon... a de teda?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod janas » Štv 16.08.2012 21:13

Silvuch ako pre Teba :lol: Obrázok
ale rátam s tým, že tam budú stavať domy :ua:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Str 14.11.2012 16:55

ludia, moze si VZN urcit, ze zakaz chovu psov v bytoch? nie je to protiustavne? kto sa vyzna.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 17.11.2012 19:00

Prepáč, že zase reagujem :hi: ale myslím si, že to je protiústavné. Pes je bližšie nešpecifikovaná (zbraň, drogy,...) vec totožná s televízorom, a ako takú ti nikto nemôže zakázať ju mať v byte, alebo prikazovať ti, kde ju mať môžeš a kde nesmieš. V podstate môžeš mať v byte aj auto, keď sa ti páči a dá sa tam dostať. Ak dodržiavaš domový poriadok, tak by nemal byť problém. Jedine, že by si spoločenstvo vlastníkov takúto vec odsúhlasilo ako ich vlastné pravidlo na súkromnom majetku - domový poriadok, proti tomu sa už nedá asi nič robiť. Tak ako môžu zakázať v dome fajčiť.

Ozaj s tými výbehmi. Ako to je, že ten pozemok na výbeh má byť v územnom pláne ako čo, plocha na rekreačnú činnosť, alebo to bude zvlášť kategória a musia meniť ú.p.? Lebo teda si neviem predstaviť, že kde sa tie pozemky nájdu, keďže väčšina z nich sú lukratívne stavebné pozemky a plôch na rekreáciu a šport je tak málo, že dosť pochybujem, že z nej odhryznú adekvátnu časť na psov. :nwm: Len sa pýtam presne na to,čo teraz robí Janaska, že ak by mohol občan niečo navrhnúť, tak vlastne čo a kde?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: VZN a psy

Poslaťod janajka » Uto 04.12.2012 18:26

Ty brdo, Silvuch nieco pre teba. U nas su od dane za psa oslobodeni aj drzitelia psa:
c) záprahového, ktorý sa s ním zúčastňuje na pretekoch, minimálne jedenkrát ročne.

To je brutalne sympaticke.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Str 05.12.2012 14:56

sakra.. to by mali zaviest aj v pezinku,
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod janajka » Str 05.12.2012 15:03

tam nemate sneh :jazyk:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Str 05.12.2012 15:16

jak ni.. dom pod snehom.. vrzga mi uz par dni..

http://www.mojatv.sk/web-kamera/lyziars ... -baba.html
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod mart.ina » Uto 24.06.2014 22:57

Neviete prosím niekto poradiť? Viem, že sa podobné veci kedysi riešili na fóre, ale neviem to nájsť. VZN v Ružomberku bývalo dlhé roky v znení, že voľný pohyb psov je zakázaný na území celého mesta, okrem pár miest určenýh na voľný pohyb (asi 4 miesta pri hlavnej ceste a podobne úžasné). Potom to bolo celé napadnuté prokuratúrou, asi rok neplatné, a teraz pred týždňov vyšlo nové, kde je ale zas zakázaný voľný pohyb všade. Nie je to v rozpore so zákonom? sa mi zdá, že v zákone bolo niečo akože musia byť označené miesta kde je zákaz, že to nemůže byť opačne akože napíšu len kde može.
kopírujem sem výňatky z VZN, celé tu http://www.ruzomberok.sk/sk/samosprava/ ... e-vzn/2014 (je to 7-2014)
Zákaz voľného pohybu psa
1) Voľný pohyb psa je zakázaný na verejných priestranstvách na celom území mesta Ružomberok s výnimkou plôch určených pre voľný pohyb psov a označených informačnou tabuľkou o voľnom pohybe psov.
2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok. Nebezpečným psom je každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi.
3) Je zakázané psa opustiť za účelom zbavenia sa ho.

stupu so psom
1) Vstup so psom je zakázaný na týchto verejne prístupných miestach:
 do objektov verejnej správy, školských, zdravotníckych, športových a kultúrnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta
 do priestorov detských ihrísk a pieskovísk
 do cintorínov a na pietne miesta
 na kúpaliská a pláže
2) Miesta vymedzené podľa ods. 1 musia byť viditeľne označené. Toto označenie
zabezpečí vlastník, správca alebo užívateľ budovy alebo zariadenia umiestnením vhodného piktogramu alebo textu, ktorého zhotovenie zabezpečí mesto.
3) Zákaz vstupu so psom sa nevzťahuje na vodiacich psov s výnimkou vstupu na miesta uvedené v ods. 1) v druhej odrážke. Zákaz vstupu sa ďalej nevzťahuje na psov používaných pri záchranných prácach a pri plnení úloh civilnej ochrany.
§ 6
Miesta pre voľný pohyb psov
1) Pre voľný pohyb psov sú určené tieto miesta:
 Žilinská cesta – trávnatá plocha nachádzajúca sa medzi štátnou cestou I/18 a riekou Váh /od križovatky pred čerpacou stanicou SHELL po lávku vedúcu na ul. Textilná/
 Považská ulica – park pri rieke Váh /od lávky po areál Ústrednej vojenskej nemocnice/
 Ul .M.R.Štefánika – trávnatá plocha pri rieke Váh vedľa mosta v smere na Dolný Kubín
 Ul. Za dráhou – plocha medzi ulicou Za dráhou a oplotením Ústrednej vojenskej nemocnice
 Klačno – plocha medzi skateparkom, chodníkom na ul. Klačno a prístupovým chodníkom ku kaplnke
Voľný pohyb psov na vyhradených miestach bez ich dozoru je zakázaný.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Domca » Uto 24.06.2014 23:20

No ono, istu chvilu tu bolo (teda len Polik a okolie neviem ako inde) ze vysadili tabulky so zakazom vstupu so psom (pred Obecny urad, pri Nam.Slobody atd....) a potom to zrusili, tabulky zmizli, ale to bolo este predtym ako vyslo nove znenie :nwm: Mozem sa spytat mamky, robi na MsU, bude vediet poradit asi......
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod mart.ina » Str 25.06.2014 1:01

tabulky inde v meste neboli. AKo nepotrebujem mat psa pusteneho v strede mesta, ale napr v takom banicnom by som rada. Skus prosim zistit
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné