VZN a psy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: VZN a psy

Poslaťod Cathie » Pon 06.08.2012 22:21

Margita píše:a inac preco by mal pes na sidlisku chodit na volno?ved tam sa aj tak nevybeha,vo Vrakuni je tiez zakazany volny pohyb psa,ale tak mame tu polia naokolo,rameno dunaja,a vo vasich koncinach je toho tiez dost,
keby som svojho mala pustat na volno ,nerobila by som to uz len koli tomu,ze by som sa bala na sidlisku ze mi skoci na nejaku rozbitu flasu alebo striekacku

Ja si hlavne myslim, ze by mal mat tu moznost :nwm: Mozno tebe sa nevybeha a na nieco stupi, mne sa vybeha a beha zvycajne po travnikoch a luckach, ktore su medzi barakmi a nie po betone, kde je bordel.
U niektorych psov to mozno nie je rozdiel, ci je na volno alebo pusteny, mne ale bezne celu prechadzku pes obieha okolo, bezny pohyb po trave je cval, obiehame stromy, skaceme lavicky... to by na voditku asi neslo, ze :ach:
A skus mi prosim najst v Ruzinove prirodu, kde mozem vybehat psa na volno mimo sidliska, budem veeelmi rada. Okolo su akurat tak Nove Mesto, Stare Mesto, Podunajske Biskupice a Vrakuna, o ziadnych poliach tu neviem :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Pon 06.08.2012 22:25

inak tiez som toho nazoru, ze to nie je az take strasne (medzi panelakmi).. som prekvapena, ze su aj mestske casti, kde to je povolene... lebo to vedia ludia zneuzivat.. .ako u nas je tiez zakaz a policajti chodia jedna radost, ale beha si to tu navolno co chce a hlavne pitbuly a SAO... vcera sme mali psickarski rozhovor, a vsetci tu utekaju do bran pred takymi a opravnene.. neraz tu pes roztrhal psa.... poslusnost samozrejme 0 bodov... nevadia mi tie flegmaticke psiky, co ledvaj kracaju za majitelom, alebo tie poslusne, co neodbiehaju za psami, ani stenata, ci civavy, ale to je slabe percento...
prechod cez uzemia, kde je volny pes dovoleny je mojou nocnou morou.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Cathie » Pon 06.08.2012 22:31

Silvuch píše:prechod cez uzemia, kde je volny pes dovoleny je mojou nocnou morou.

Tak ono je to asi miesto od miesta, lebo ja v Ruzinove ziaden problem nemam :nwm: A aj co su tu psickari, tak neviem o tom, ze by tu boli nejake zabijacke psy. Tie psy, ktore sa biju, su na voditku, pripadne chodia aj s kosikom (niekolko amstaffov). Je fakt, ze mam fenu a je to ine, ale maximalne su tu male ustekane psiky a tym to konci. Za veeeelmi dlhu dobu som tu pocula iba o jednom "incidente" a aj to sa pes iba chcel hrat s detmi a nic sa nestalo.

Cize tu fakt povazujem akekolvek zakazy za hluposti. Navyse volny vybeh je tu iba jeden a priroda okolo ziadna, takze clovek by musel sadnut do auta alebo do MHD, aby sa dostal niekam do prirody.
Nastastie tu mame normalnych policajtov - ked vidia, ze majitel je zodpovedny a pes je vychovany, tak nemaju problem.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Pon 06.08.2012 22:38

pre teba mozno agresivne nie su, ale pre druhych su.. staci mi pocut tie pribehy z rohlika, co pocuvam od vas dogforakov... mam tam prist? :heh: keby si mala psa, tak by si pochopila o com je rec... feny su neskodne, ja som mala fenu tiez a odmietala som ju pripnut na voditko, radsej by som si zaplatila pokutu.. ale ten pes sa nikdy nepriblizil k cuziemu psovi a ked bol napadnuty, tak plakal... A policajtov rozumnych mame aj my, ked vidia, ze je pes poslusny, tak pokutu nasilu nedaju.. U nas zakaz je, pes navolno a pokuta nikdy ziadna, ani vykecavacka.

no vidis, u nas zakaz je a aj tak musim kvoli volne pobiehajucim sadat do auta a vencit inde. :ach:


proste pre mna vzdy lepsia alternativa, pes zakaz na volno a par ludi porusujucich zakon, vediacich o schopnostiach svojho psa a moznost branit sa, ako volny pohyb povoleny pre vsetkych a ziadna objektivita, lebo moj psik sa predsa "nebije".
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 06.08.2012 22:44, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Mackie » Pon 06.08.2012 22:43

Silvuch ty si tusim bola jedna z tych, co je proti volaniu policie psickar na psickara, lebo na to doplatia vsetci
tak vidis, doplatia na to opat len ti normalni, ci volas ci nie, a aj tak tam stale ostavaju tie psy napadajuce ine psy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: VZN a psy

Poslaťod Cathie » Pon 06.08.2012 22:45

Nj, vsak to. Ze ti nezodpovedni, ktorych psi sa mlatia, kvoli nejakemu zakazu aj tak nedaju psa na voditko. Je fakt, ze aspon sa ma clovek na co odvolat, ked ich vidi, ale.. :nwm:

Tak rohlik je specialna cast :heh: , kde ale clovek vacsinou stretne pohodove psy s fajn panmi. Kolkokrat je tam pokope aj 10 psov a nie je problem (psov, nielen feniek). Vacsinu casu tam mam Story, to je fakt, ale zvyknem chodievat aj so sestrinym Jimmym a ten nie je prave nekonfliktny typ (nezacina, ale musi odplatit, plus ak je pes vacsi, tak rozmysla, ako by ho vyprovokoval a poriesil) - a skocil mi tu do neho pes mozno 2x za tie roky.
No, ja sa proste nestazujem na situaciu tu.. ale uz viem dalsi dovod, preco budem mat znovu fenu a nie psa :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Pon 06.08.2012 22:48

mackie.. toto su pripady, kde na nich volaju policajtov furt.. lenze to su bud taki, co maju kontatky, ak nie su priamo od policie, alebo maju v pazi... .. akoze neraz to tu riesili a abosolutne to nepomaha.. ja policajtov nevolam, lebo vzdy ked sa zavolaju, tak si vyhliadnu ineho nevinneho psickara s poslusnymi psami a daju pokutu tomu .. Napriklad minule nahanali windy... :ha:
vyvrcholilo to az do stadia televiznych novin, nacoz radsej dali psa prec... a toho psa si potom zobral zas daky tu blizko byvajuci sused a roztrhal im vlastneho psa... :ach:
minule tesne tesne som hodila baryho do auta a zabuchla za nim dvere a SAO si ho najezeny obiehal.. ten pes bol furt navolno, ale po dohovore si ho chytaju... lenze len vtedy, ked zbadaju cudzieho psa, ale oci nemas aj za rohom..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod janas » Pon 06.08.2012 22:51

Baby o čo vám ide? Snáď sa bavíme na úrovni a nie ako tí, čo nám práve robia tú hanbu, sa poznáme, nie? Ako kam s ním mám ísť? Keď nestíham les a lúku (povedzme si otvorene, že tam je aj tak ZÁKAZ VOĽNÉHO POHYBU PSA!!!!!) Tu máme pár kopčúrikov zelených (asi 3) a dosť, inde je aj tak zákaz. Takže mi vychádza, že pes nebude na voľno nikde a nikdy!!!
Navyše paradox napr. ja Elzu v poho púšťam a to je práve ten veľký "zlý"pes :hmm: a Emy mám zásadne na vodítku (viete od kedy) a ju tu aj tak nepúšťam :nie:

Je to zase len o tej zodpovednosti a presne tí, čo majú agresorov a je im to šumafuk, budú psa aj tak púšťať a stále dokola a zákažu naozaj všetko, aj psa samotného :pac: Choré, celé zle :ua:


Ja som za otvorene sa porozprávať so starostkou, LenkaLeo ak to vybavíš budem len rada, aspoň budem mať "kľud na duši" :smile:
Naposledy upravil janas dňa Pon 06.08.2012 22:57, celkovo upravené 1
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: VZN a psy

Poslaťod Amy01 » Pon 06.08.2012 22:55

Aj tak to je všetko len o ľuďoch, či budú nejaké nariadenia, alebo nebudú. Presne ako tu už bolo písané, idioti čo si nechajú agresorov pustených to budú robiť veselo ďalej či nejaký zákaz je alebo nie je.
Holka čo stojí 2m od nás a je jej totálne jedno, že jej skopem psa sa len usmieva a bude jej to jedno stále, sa môžem aj na hlavu postaviť a nejaké nariadenie ma nezachráni...
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Pon 06.08.2012 22:56

janas? sak mi sa nehadame, len si kazda hovori svoj nazor.. a ja si za nim stojim, lebo viem co je to "zakaz psov" a aj ako sa to dodrzuje a aj volny pohyb psov a ako sa to zneuziva...
:lol:

tak vzdy lepsie navolno na luke ako medzi panelakmi, na tom sa asi zhodneme, nie?

amy01, ale aspon sa mas o co opriet a to uz je rozdiel...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Amy01 » Pon 06.08.2012 23:03

To áno, ale aj tak si myslím, že želaný efekt sa nedostaví. Musím skočiť tak či tak na úrad, tak sa budem informovať čo sa dá vlastne robiť.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: VZN a psy

Poslaťod Mackie » Pon 06.08.2012 23:06

nechcem byvat tam kde vy.. a to mam psov, ktorych z voditka nepustam
mali by ste dojst na navstevu na nase sidliska, ved my tu mame v podstate samu harmoniu :ha:
drzim palce, nech sa to normalne doriesi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: VZN a psy

Poslaťod pigie » Pon 06.08.2012 23:11

Ja hlavne myslim, ze keby majitelia boli normalny ludia, tak by sa nikdy ziaden problem neriesil. Ja som dnes pri ceste z Cunovskych - na tej asfaltovej magistrale stretla ovciaka navolno - len tak si pobehoval medzi ludmi a dobehol k mojmu psovi - ktory im teda neveri ani zamak. Co by som este predychala, ale to, ze tam pobehuje medzi ludmi pes len tak, to nepredychavam. Ano, aj moj bol navolno, ale bol medzi mnou a priatelom a zdrapla som ho okamzite, ako som videla onoho psa navolno... Majitel si psa ani nezavolal, az ked som mu odsunula papulu z Hugovho kohutiku... Ale ako hovorim, to by som este predychala v pohode, nic sa nedialo, agresivny nebol, ale ja hoci som za psa navolno v kazdej situacii, by som si toto NIKDY NEDOVOLILA - nechat pobehovat psa medzi xy ludmi len tak, kde vacsina je nepsickarov. VZN su naprd. Ja tiez radsej platim pokutu, akoby som mala psa dat na voditko, hlavne napr. v oblasti takej dostihovej drahy v nedelu rano, kde na celej tej kilometrovej ulici nie je ani nohy... Ale tak lahko sa tam pristavi auto mestskej policie, ze? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: VZN a psy

Poslaťod janas » Pon 06.08.2012 23:14

:lol: Vivat Hugo :jop:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: VZN a psy

Poslaťod zuzka:) » Uto 07.08.2012 7:18

Mackie píše:mali by ste dojst na navstevu na nase sidliska, ved my tu mame v podstate samu harmoniu :ha:

teraz neviem či ako fakt. lebo ja som u nás nejak žiadnu nepostrehla :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné