Strážne psy...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Strážne psy...

Poslaťod Silwuska » Uto 29.01.2008 15:46

Zakladam temu o tom, co si myslite o psoch zavretych v kotcoch, ktory nahradzaju kamerove systemy...u nas jedna taka potvorka je ...vola sa Britania (Brita), ja jej hovorim Bucka to sa jej paci viac...je chuda ubohe, krmene celozivotne tesco granulami nahadzanymi bud na zemi alebo v hrdzavom hrnci, s vodou v kybly pomiesanu s plesnivejucimi lystami :ua:

Cely den zavreta v kotci obytom kobercami a laminatom, v noci sa osamote prediera nastrahami strazeneho objektu a knuci pri dverach SBSkara, aby ju aspon pohladil...ten vsak ma vaznejsie veci na robote...treba dopozerat futbalovy zapas....

Zacala som sa o tuto sucku zaujmat, s kolegynou ktora ma aspon nejake citenie pre zive tvory sme jej na striedacku zacali nosit kvalitne granule a varenu stravu, zbytky z obedov...havina sa apon troska osvalila, osrstila, ma aspon raz za den pohladenie po ktorom tak tuzi...

SBSkari ma varovali: " Je to zly strazny pes, nechodte k nej do kotca, urcite vas pokuse!!" ..prve dni sme sa len spoznavali cez mreze...najprv bola neista, schovavala si do budy vsetko co som jej priniesla..zacali sme salamikmy, parockami, kostickami...casom si ich ochotne rozkusala aj predomnou vyskocena na plochu strechu budy...prisiel den ked ma cakala na bude este skor nez som vobec prisla...prisla k pletivu, pritlacila sa on chrbatom a cakal...cakala na poskrabkanie pri chvoste ktore tak strasne miluje, ze jej pri tom pada zradielko z huby :heh:

Prvy krat som si vypitala kluce, vosla dovnutra vytiahla mysku plnu dobreho maska a ryze...havina bola neista co tam robim?? ked som vsak nanu prehovorila chlacholivym tonom, zacala sa ceremonia vrtiaceho chvosta a lietajucich chlpov...odvtedy som s Bucinou najlepsia kamoska...mozem je jest s mysky (nieze by som to robila) a ona sa len tesi a tesi...

Obrázok

No a nakoniec moje konstatovanie co si mysli o psoch nahradzajucich kamerove systemy...je to svinstvo...pes vlastne zivot nezije...nepozna valanie sa v cerstvej travicke...nepozna preteky so svojim panickom...nepozna pocit vyvalania sa v smrdutej zdochline, ani pocit teplej sprchy na skrehnutom chrbate...nikdy nespozna vonu cerstvo opratych periniek v ktorych, aj ked na tajno, je taaak dobre...nespozna nic, len vybetonovany dvor, plechove hrnce a staru, roztrhanu deku... :plac:

Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Strážne psy...

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.01.2008 16:15

fíha, aká luxusná klietka. u nás je jeden ovčiak na stavbe, ale ten je v klietke na obrázku. Podotýkam že to je pozväzovaný mrežový roxor bez utesnenia pred vetrom, dažďom. Rozmer asi 1,2 m x 0,8 m.
Klietka je na očiach všetkých, pes tam je 15 hodín denne zavretý v každom počasí (v lete tam od 10 hodiny rána, do západu slnka pečie, v zime zima, atď). V noci je pes na balkóne danej budovy a "stráži", sbs pozerá TV. Občas s ním spravia kolečko po objekte.
Ja nevím, podľa mňa, to je hodné na nahlásenie na týranie. Čo myslíte?
Obrázok
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Strážne psy...

Poslaťod dogsite » Uto 29.01.2008 17:17

:plac: :slzy: hej je to aj tak,strašne lutujem tie psíky
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Strážne psy...

Poslaťod Tatiana » Uto 29.01.2008 18:44

ta chajda ma byt koterec?to je majitel asi biedne na tom ked ma psa v takych podmienkach,jednoznacne trapenie,nema zabezpecenu zakladnu starostlivost,kde je pravo zvierat :otaznik:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Strážne psy...

Poslaťod p.j.jack » Uto 29.01.2008 21:44

No ten psik,teda fenka je urcite chudatko,vobec nema vhodne podmienky na zivot,ale to vsetci tu vieme...Neuznavam toto ked pes je len a len ako alarm na chranenie nejakeho majetku.
Poslite fotky starostovy mesta,ako pes postrada a na policiu a slobodu zvierat.Ja som tak uz raz zachranila psika pred horucim slnkom...mozno budu zhovievavy a vziju sa do situacie psika,za pokus to predsa stoji!!!
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Strážne psy...

Poslaťod raky » Uto 29.01.2008 21:55

Ulfheiðr píše:fíha, aká luxusná klietka. u nás je jeden ovčiak na stavbe, ale ten je v klietke na obrázku. Podotýkam že to je pozväzovaný mrežový roxor bez utesnenia pred vetrom, dažďom. Rozmer asi 1,2 m x 0,8 m.
Klietka je na očiach všetkých, pes tam je 15 hodín denne zavretý v každom počasí (v lete tam od 10 hodiny rána, do západu slnka pečie, v zime zima, atď). V noci je pes na balkóne danej budovy a "stráži", sbs pozerá TV. Občas s ním spravia kolečko po objekte.
Ja nevím, podľa mňa, to je hodné na nahlásenie na týranie. Čo myslíte?
Obrázok


určite je to týranie, ale taká jojka by si v lete na tom celkom zgustla a aj by tomu určite svojim spôsobom pomohla...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Strážne psy...

Poslaťod BinLadin » Str 30.01.2008 8:53

Buhuzel popisovene je casty pristup k sluzebnim psum vyuzivanym u SBS,ale tohle je jen spiscka ledovce.To co obcas vidim je hodne tryskni,pocinajic podminkami,pokracujice vyuzivanymi psy -co jeste snese vyuziti a oznaceni sluzebni pes,vycvikem a v neposledni rade je pomerne casty jev ze pes ktery je nejak problemovy je zavren na objket kde je pomerne casto "odklizen" majitelem objektu at z duvodu nezvladnuteho problemu pri spolecnem souziti nebo preceneni svych schopnosti majitele nebo jeho rodiny.
Jsouvzacne vyjimky,asle to jsou opravdu vyjimky.Velice casto jako sluzeni psy se objevuji psy kteri pro svoji povahu nemaji nato at jeto nevyrovnanost,labilita nebo psychycke problemi.Stim velie uzce souvisy mnohdy "kvalitni" vycvik a vychova kdy je pes tlacen do neceho naco nema,vysledkem je pak silovy projev ze strachu,zlomeny a nestastny hafan ktery napada a vyjizdi ze strachu.Pes ktery za celi svuj zivot nepoznal nic jineho nez svuj kotec a vnoci objekt-vysledek je ze pes ma tomu odpovidajici projevy.To casto z neodpovidajicim zabezpecenim objektu (nevhodna oploceni,derave ploty.....apod.) spolu s absenci ovladatelnosti vytvari doslova casovene bomby pro okoli.
Znam nekolik takovych zamestnancu kteri se snazi marne zajistit lepsi podminky pro psa,vetsinou sefove tohle resi jasne formulovanou a nekdy realizovanou formou vyhazovu dotycneho ktery se zajimal prilis a hafana....a jedem dal.To jak jsou tihle psy ziveni a je pro ne zajistena vet. pece radeji nekomentuji-resil jsem problem kdy moji fenu pokousal takovito pes a ja zjistil ze neni ani a ani nebyl v zivote ockovan...dalsi si domyslite aobrazek udelate sami.
O urovni vycviku techto psu radeji taktne pomlcim,drtiva vetsina je rada ze vubec dycha a navic nema ani vetsi ambice.To je celkem jeasne vydet i na fotce cubis od Silwusky.Ta fenule je vdecna za kontakt a pere se vni strach a neduvera k lidem...kdyby mohla nechamtamkozich a zmizi.
To jsme se ted bavyli o psech kteri jsou na pevno na objektu...dalsi "vybornou" kapitolou jsou pak psy kteri patri jednotlivym psovodum a ti se nechavaji najimat k jednotlivym agenturam....situace je dost podobna,ale je tu nekolik zvlastnosti.To je ale uz jina kapitola,buhuzel taky velmi triskni a smutna.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Strážne psy...

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2008 9:32

No, ten "náš" z tej chajdy, to je taký asi 8-10 ročný prešedivelý NO, strašne tučný, ... to vidím, čo by toho nastrážil. Ludkovia chodia okolo a jediné, čo ho zaujíma sú okoloidúce psy. Ale kto vie. Raz som ho videla u nás u veterinára, bol tam s ním taký roboš, a musím povedať, že ten pes bol úplne brutálne na nervy. Vykrikoval tam, hádzal sa o zem, no hrôza. A roboš bol na nervy z neho, ale našťastie, mu chcel "pomôcť" tak ho ľutoval, hladkal a všekto možné.
Ale, roboš nieje jeho majiteľ, tým je SBS Falcon security. A ešte tam majú na bráne relkamu, že stráženie objektov psom, fotku takého svižného NO a telefón. Že im z toho huba neodpoadne.
Poprechádzam sa ešte okolo a zistím, či tam ten pes ešte je, lebo boli sme na víkend fuč a včera ani predvčerom som ho neregistrovala.
Ak tam ešte bude, tak zavolám tú JOJ-ku. Lebo nemám ilúziu, že Sloboda zvierat by voľačo robila. Tam je to zabité.
Musí sa to verejne rozmazať, lebo sloboda to zahrabe pod koberček, keďže sa im neche naťahovať s nejakými pleškami.
Mňa najviac na tom zaráža, že sú fakt tak hlúpi, že ešte takto to vystavia, rovno ku chodníku,..príde im to úplne normálne. Na tom je vidieť, že vôbec nevedia čo robia.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Strážne psy...

Poslaťod Ivanka.P » Str 30.01.2008 11:51

Hej, ludia tých psov úpne zblbnú, narušia im akékolvek istoty a ak taký pes niekoho pokúše - nedajbože zabije nejaké decko, tak povedia že zničoho nič :hmm: Ja som v jednej firme takto mala tiež jedného NO pod patronátom a nakoniec skončil u mňa. Ale tam boli móc zlatí SBS aj majitel firmy, ktorý nakoniec dovolil aby som ho venčila a nakoniec mi ho aj dal. Lebo som ho presvedčila, že alarm je lacnejší.

To už si "úbohé" firmy nemôžu zabezpečiť elektonický alarma? Hanba!!!
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Strážne psy...

Poslaťod rea » Str 30.01.2008 17:09

Ľudia si neuvedomujú, že pes na stráženie nemá byť samostatná jednotka. Mal by spolupracovať a byť vedený človekom aj pri strážení. Predstava samostatne konajúceho psa je mylná a dokonca aj proti zákonu, ale pohodlná (kým sa niečo vážne nestane). Existujú aj samostatné plemená psov vhodné na stráženie, ale takisto to neznamená, že človek pichne psa k objektu a hotovo. Tie mylné názory bohužiaľ prevládajú a inak, ako osvetou, ich nikto nezmení. V niektorých prípadoch je aj osveta zbytočná, ak je človek rozhodnutý kvôli svojmu pohodliu psa obetovať. Inak mám skúsenosti tie isté, ako Bin Ladin. :ua:
Správne vedený strážny pes slúži na upozornenie majieľa na nebezpečenstvo a ak má zasiahnuť, malo by to byť na základe vedenia psovoda pri dodržaní zákona. Ten psovod by mal možnosti použitia psa podľa zákona poznať a bohužiaľ to tak je málokedy.
Do riešenia problému sa nikto nepúšťa, pretože vždy narazí na to, že ak nie je týranie evidentné(a to je opäť podľa zákona málokedy, alebo chýbajú dôkazy), nijak s tým nepohne. Maximálne tak dosiahne to, že dotyčný zodpovedný si dá väčší pozor, aby to nebolo vidieť...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Strážne psy...

Poslaťod BinLadin » Str 30.01.2008 17:30

rea píše:Ľudia si neuvedomujú, že pes na stráženie nemá byť samostatná jednotka. Mal by spolupracovať a byť vedený človekom aj pri strážení. Predstava samostatne konajúceho psa je mylná a dokonca aj proti zákonu, ale pohodlná (kým sa niečo vážne nestane). Existujú aj samostatné plemená psov vhodné na stráženie, ale takisto to neznamená, že človek pichne psa k objektu a hotovo. Tie mylné názory bohužiaľ prevládajú a inak, ako osvetou, ich nikto nezmení. V niektorých prípadoch je aj osveta zbytočná, ak je človek rozhodnutý kvôli svojmu pohodliu psa obetovať. Inak mám skúsenosti tie isté, ako Bin Ladin. :ua:
Správne vedený strážny pes slúži na upozornenie majieľa na nebezpečenstvo a ak má zasiahnuť, malo by to byť na základe vedenia psovoda pri dodržaní zákona. Ten psovod by mal možnosti použitia psa podľa zákona poznať a bohužiaľ to tak je málokedy.
Do riešenia problému sa nikto nepúšťa, pretože vždy narazí na to, že ak nie je týranie evidentné(a to je opäť podľa zákona málokedy, alebo chýbajú dôkazy), nijak s tým nepohne. Maximálne tak dosiahne to, že dotyčný zodpovedný si dá väčší pozor, aby to nebolo vidieť...

Dost taky dela kdo aproc tuhle a za co nebo spise zakolik tuhle praci dela....to a taky ze dalsim oblibenym omylem je co nejzurivejsi pes vse jen dokresluje dost tisnivou atmosferu SBS.To ze psovodi neznaji a ani neciti potrebu hlubsich znalosti z oblasti kynologie je pak jen tresnickou na dorte....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Strážne psy...

Poslaťod rea » Str 30.01.2008 17:37

Áno. A platí, že "najepšie stráži pes, ktorý sa bojí" - lebo šteká na všetko a strážnikmôže spať - na to, čo má v hlave ten pes, nikto nemyslí... Alebo si niekto myslí, že má hrozného trhača, zatiaľčo pes sa len preventívne zo strachu bráni...

Mimochodom, dobrá téma... :poklona:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Strážne psy...

Poslaťod BinLadin » Str 30.01.2008 17:56

rea píše:Áno. A platí, že "najepšie stráži pes, ktorý sa bojí" - lebo šteká na všetko a strážnikmôže spať - na to, čo má v hlave ten pes, nikto nemyslí... Alebo si niekto myslí, že má hrozného trhača, zatiaľčo pes sa len preventívne zo strachu bráni...

Mimochodom, dobrá téma... :poklona:

Ono je tahle prace i dost nevdecna,pokud uz k necemu ma byt je spis sponzorovanym konickem kdy takovito lide jsou pak opravdu v svem oboru profiky,ale velmi vzacnym jevem.Zbytek pak tohle dela at z nouze,nebo protoze mnel romanticke ci jinak zcestne predstavy...dost casto se takhle zivy lide co si takhle leci sve mindry.Podle toho pak vypadaji i jejich
psy.Uz dost dlouho jsem presvedcen ze pes vyuzivany pro praci u SBS stejne jak psy u ozbrojenych slozek bi mnel splnovat urcite minimum pozadavku-at povahovych nebo vycvikovych ktere bi dovolily jeho prakticke nasazeni v praxi.
Casta praxe je,ma to ocas,steka,vypada jak pes tak jeto ok.Nikdo se nechce moc zabyvat podminkami pro sluzbu at pro strazneho nebo psa...pristup dyt jeto pes vydrzi prevazuje,proc se neresi je pak otazkou hrozby pri pozadavku na klienta ze vypovi smlouvu-konkurence ktera je dneska pomerne velka,mensich zisku majitelu sbs -dalsi naklady nebo dojmu klienta at ,mylneho nebi podlozeneho smlouvuou ze tohle je veci sbs ktera zajistuje komkretni ostrahu daneho objekta.
To ze se nasazuji psy kteri nevyhovuji nebo se zenou mylne do agrese ze strachu,neznalost zajladu metodyky vycviku sl.psa a jejiho rozdilu oproti sportu je zase jen tresnicka na dorte.
Ano jsou obcas i osvicene agentury keter se vymykaji,je jeich strasne malo ale existuji....
P.S.: ...ted z hlavy nevim odkaz,ale skuste si podivat na vyhledavaci TART.cz -je to i skusebak praktickeho nasazeni,vychazi ze drivejsiho skusebaku Svazarmu a ted srovnejte co umi pes podle toho cviceny,sportak a pes ketry neni cviceny a jediny predpoklad je ze vypada jak pes...ObrázokObrázok
Naposledy upravil BinLadin dňa Štv 31.01.2008 9:41, celkovo upravené 1
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Strážne psy...

Poslaťod p.j.jack » Str 30.01.2008 18:50

v Senici sa asi pred 7mesiacami stalo ze sbskara roztrhali strazny psy,ktore nakoniec zastrelili.Rodina ostala bez otca a nikoho nezaujimalo to ze clovek musel pochybyt ked psy zautocili na cloveka ktory im daval zrat,nepoculi ste o tom nic???Neviem uz presne ako to bolo,lebo ludia narozpravali viacej ako bolo v skutocnosti.
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Strážne psy...

Poslaťod raky » Str 30.01.2008 19:29

Chodím pravidelne cvičiť, teda sa snažíme a chápem, že pri športovej kynológii sa učí na rukáv ako korisť, a ako povedala Rea pes má upozorniť, veď v dnešnej dobe psa ľahko odstániť viacerými spôsobmi. U nás cvičia aj na taký šedý rukáv, ktorý ide k oblečeniu a sú to psy určený na stráženie vo vaznici, moc o tom nechceli rozprávať, ale chápem iný druh prípravy. Naposledy tam bola ale výcvikárka ktorá cvičila psa na objednávku pre dajakú pani a cvičila to na figuranta ako na človeka bez rukáva, aj figurant mal dosť, psa držali dvaja... Tomu som nerozumel.
Ak ten pes predsa bude s tou pani sám a príde ku krízovej situácii, tak mám strach, že to preženie a ublíži. Možno mi dokáže niekto podobný druh výcviku vysvetliť, ja osobne tomu nerozumiem, mal som NO ktorý išiel po krku a mal som aj viac nepríjemností a dva roky som sa ho snažil učiť aj na rukáv... Chyba bola už vo mne, nakoľko vtedy sa vravelo, keď chceš aby strážil nedávaj ho hladkať a tak socializácia nebola žiadna a všetko bolo trreba zlikvidovať.... Ale v dnešnej dobe? :pac:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Ostatné