umiestnenie psa a alergia?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 17.09.2011 19:41

Určite v tom môže hrať rolu suchý vzduch, a stres so smeny prostredia. Vidím sa mi tiež prirodzené, že bytové psi pĺznu celoročne a veľa, nemajú dôvod na cyklické pĺznutie. Tak isto tie prostriedky, či už pracie, tak aj čistiace na podlahu, okná, nábytok, alebo tie všelijaké repelenty - to sa všetko vyparuje do vzduchu. Plus samozrejme obrovská koncentrácia roztočov. Všetko sú to veci, s ktorými sa vonkajší pes nestretol a možno na ne nemá "imunitu" ak v takom bytovom prostredí nevyrastal od mala. A samozrejme zmena prostredia z vonka dnu je obrovská aj keď sa nám to možno nezdá.

Viggo ten ešte prvý rok pĺzol ako mal - v júny a na Vianoce a potom sa to z neho začalo sypať celoročne až doteraz (i keď najviac sa stále sype v tých dvoch termínoch). Mali sme tiež problémy so škrabaním, lupinami - problémy boli stále nech sme menili stravu hocako, alebo pridávali všetky tie olejčeky, a zrniečka. Problémy prestali samé asi po 3 rokoch, teraz sa zosype len po jedných konkrétnych granuliach. Pri príchode do bytu sa tváril, že je tam ako doma hneď (je možné že stres v sebe dusil). Barin aj keď tiež vyrastal vonku, takéto problémy s kožou a srsťou nemal, zato bol asi pol roka po príchode do bytu viditeľne vystresovaný - nedusil to v sebe.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod wer » Sob 17.09.2011 20:42

ulf, moj pes stres zo zmeny urcite nema, to mozem povedat na 100%. na zmeny a pobyt uplne hockde je zvyknuty odmalicka. jednak ako stena zil v byte, potom zil isty cas cez den dnu, v noci vonku a teraz je nonstop vnutri. takze tymto aj vylucujem stravu, pracie prasky + ine pripravky, aj suchy vzduch. viem, ze pes v byte plzne viac-menej nonstop, ale lysiny asi ok nebudu... plus to skriabanie neustale, vo dne, v noci. :nwm:

mna by aj zaujimalo, ci ma niekto alergickeho (alebo to nazvime urputne sa skriabajuceho :smile: ) psa vonku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12737
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod Margita » Ned 18.09.2011 7:40

v byte si ludia viac vsimaju svoje psy lebo su hned pri nich .mozno vela ludi co ma vonku psa a sa skriabe ani o tom nevie a mozno sa ten tvoj skriabe z trucu :lol: vonku sa mu pacilo viac a teraz je vnutri
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod wer » Ned 18.09.2011 13:29

Offtopic: :heh: ked si moze vybrat, tak dobrovolne vonku nie je (sam). najradsej sedi/lezi maximalne vo dverach a ciha von. :lol: a to nehovoriac, ked prsi, to ho musim von tahat... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12737
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 18.09.2011 16:08

Noo, však nemyslím, že by sa všetko malo týkať jedného (trebárs tvojho) psa. To som sem len presypala všetko čo ma napadlo. :yes:
Inak nepochybujem o tom, že alergické psi sú aj na dvoroch. Poznám z videnia jedného NO z dvora čo má srsť a kožu v katastrofálnom stave. Nepoznám príčinu toho stavu (keď bude príležitosť tak sa opýtam), ale má lysiny a na srsti je jasne vidieť že je zlá. A pritom o toho psa je normálne postarané, neni to taký nejaký čo mu hádžu pomyje cez bránu. Druhý pes z toho dvora vyzerá super.
Čo som sa trochu zaujímala o alergie, tak najhoršie je to, že aj 100% zdravý jedinec alergiu proste časom dostať môže na čokoľvek a kedykoľvek :plac: Že aj tým, že telo je toľko vystavované tomu niečomu, až to prestane zvládať a človek by si pritom povedal presne naopak, že telo si zvykne a lepšie sa prispôsobí. Je to nepredvídateľné :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod Mackie » Pon 19.09.2011 2:16

mozno trosku k teme.. u Haator sa minuly rok skriabanie naplno rozbehlo opat na jesen, teraz je to to iste, ale ovela ovela horsie po Orave a aj dnes, na oboch miestach boli psy cely cas prakticky vonku :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: umiestnenie psa a alergia?

Poslaťod Zornička » Pon 19.09.2011 8:14

casira píše:Zornička
Si si istá,že je to nejaká alergia?
Mám psa,ktorý mal tiež problém so srstou,škrabaním....bolo to škaredé.Vyskúšali sme vela prípravkov na radu vererinára,ale nič nezabralo tak,ako malo.Začala som používat oleje -olivový,sezamový,teraz máme lososový a už asi vyše dvoch rokov nemáme žiadny problém.Neviem,či niečo takéto pridávaš do potravy....toto je moja skúsenost. :ahoj:


Lososový používam cca rok, oliváč jej ulejem z nášho, pred pol rokom som začala používať aj bio ľanový - zatiaľ sme na tom, ako som písala. Jedine keď bola psica na Acane pacifica bola úplne OK - takmer žiadne škriabanie a iba sem tam chlp.
Ale verím, že sa to teraz tou divinou dá do poriadku - nekŕmim ňou tak dlho. Za tú chvíľu (2 mesiace) sa zlepšila kvalita srsti a ani toľko nepĺzne (rozumej nesype sa z nej pri každom kroku), len to škriabanie (blchy nemá). Uvidím, keď preperí :ha:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Predchádzajúci

Späť na Ostatné