Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod kath23 » Štv 08.05.2014 22:29

Nasa krasna fenka zomrela vcera vo veku 11 rokov a 11 mesiacov.
Je to tazke a viem, ze sa s tym nikto nikdy nezmieri. :plac:

Nevedela som do akej temy to dat,tak to skusim tu.
Vsetky veci nasej fenky sme nechali tak ako boli. Dokonca aj misku s vodou. Ako je mozne, ze vsetky chlpy, ktorych sme mali predtym doma neurekom su zrazu prec? Ako je mozne, ze jej "veci" (deka, vankus, kosik atd..) nepachnu ako ona, ked dovtedy ako zila mali jej "vonu"? V aute v ktorom sa rada vozila nie je ani jeden jej chlp a pritom sadnut si v ciernom obleceni do auta bola "samovrazda"?! Stretol sa niekedy niekto s tym? Je to bezne ci len mne uz z toho vazne preskakuje? :otaznik: :otaznik: :otaznik:
kath23
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod sarach » Ned 08.06.2014 17:52

O 19 dní by mala 13. Dnes sa jej púť životom skončila. Tento hrobček je z malej hlavičky ešte ani nie 5 ročného synovca. Krížik, Wedulkin obojok s príveskom zavesený na krížiku. Aj fialôčku jej tam položil ...
Prílohy
IMG_20140608_113340.jpg
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Nanina » Štv 12.06.2014 11:17

Nevedela som do akej temy to dat,tak to skusim tu.
Vsetky veci nasej fenky sme nechali tak ako boli. Dokonca aj misku s vodou. Ako je mozne, ze vsetky chlpy, ktorych sme mali predtym doma neurekom su zrazu prec? Ako je mozne, ze jej "veci" (deka, vankus, kosik atd..) nepachnu ako ona, ked dovtedy ako zila mali jej "vonu"? V aute v ktorom sa rada vozila nie je ani jeden jej chlp a pritom sadnut si v ciernom obleceni do auta bola "samovrazda"?! Stretol sa niekedy niekto s tym? Je to bezne ci len mne uz z toho vazne preskakuje?

Nam vcera odisla nasa milovana Nerinka, bola to velmi statocna bojovnicka, no mala prilis tazkeho supera. Vcera sme si uvedomila s manzelom to, co ty. Vsetky veci, vankusiky, vsetko, co vonalo Narinkou, zrazu stratilo jej pach, rano som sa z jej vankusika, ktory mala posledne dva mesiace denno-denne pod hlavickou, snazila vydolovat aspon jemny zavan, beznadejne.
Nanina
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Psia dusa

Poslaťod wiking86 » Str 25.06.2014 0:46

Ahojte mam problem no aspon myslim. Zial 20.6.2014 mi umrela (musel som ju nechat uspat) 3,5 rocna no. Dal som ju spopolnit a urnu mam doma v obyvacke na policke. Vten den ked somurnu priniesol padol nam obraz v kuchyni. Mame este boxerku a tu to zacina: chodi len do urcitych casti bytu.Zapozera sa na urnu ci na mna tak ze nereaguje ani na oslovenie. Stale je sklesnuta nehra sa ako zvykla stale len spi. No ked ju vezmem von tam hned ozie. Dnes som aj ja aj manzelka v nocnej. Bol som ju v noci vyvencit, pridem domov vsetko ok. Pozriem na policku s urnku a ta padnuta na bok a sviecka na zemi. Boxerka bez pohybu. Ked sme sa vyvencili a odchadzal som vyliezla zas na gauc stocila sa a zas nic. Vratil som sa od dberi spat pohladkat ju stala postavila sa do dveri v obyvacke smerom ku mne a zas stuhla. Nechapem to. Vlciacku som mal radsej ako acsinu ludi co poznam bola pre mna vynimocnou clenkou rodiny. Ma niekto skusenosti s podobnymi situaciami? Bojim sa aby sa mi boxerka nezblaznila. Ďakujem
wiking86
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Sunny » Str 25.06.2014 9:37

Ak boli psíky zvyknuté žiť spolu, tak je takéto správanie viac menej normálne. Tiež keď mi zostala jedna sučka zrazu sama, bez svojej parťáčky, tak to bolo doma peklo - začala všetko ničiť a kúsať v mojej neprítomnosti, čo nikdy nerobila, doma bola úplne bez nálady, vonku ako tak ožila, tak bolo dosť iných vjemov, takže na smútok zabúdala, ale bolo na nej vidieť, že nie je vo svojej koži, hlavne doma mala viditeľnú "depresiu". Pomohol až nový člen svorky - doniesla som šteniatko a depka prešla (nás obe) :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod wiking86 » Str 25.06.2014 15:05

sunny no mna to caka o dva tyzdne, nakolky si musim do sluzby vziat psika tak aj ja o dva tyzdne prinesiem 6tyzdnoveho psika. Dnes sme boli u kamosa co ma vlciaka, ale spravala sa inak skor ako Rituka pred tym (vlciacka co umrela) robila tomu psikovi veci ako robila Rita jej
wiking86
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod luciiik » Sob 28.06.2014 16:20

Obrázok
Nezmierim sa nikdy, ale prekonam... Smutok prejde, ale nezabudnem... RIP nasa Ajuka 27.6.2014 - nikdy sme takeho uzasneho psa nemali a uz nikdy mat nebudeme...
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Larinka16 » Sob 05.07.2014 18:45

My sme museli dat utratit nasu Larinku kokricu pred tromi dnami, mala 16 rokov a bola rok po porazke, vychudnuta na kost aj ked jest jej chutilo, srst vypadavala, padala, krutila sa dookola stale, s plienkou uz len bola, zubky hnede boleli ju ked jedla hlavne uz :( a aj napriek tomu mam neskutocne vycitky, ze sme to spravili a neskutocne chyba :( najhorsie obdobie mojho zivota :( vycitky, pocity zrady... su uz chvile, ked sa mi da zit, ale vacsinu dna placem a smutim za nou, myslim na nu kazdu sekundu, je to hrozne, velmi sme ju lubili a to miesto v srdci asi navzdy ostane prazdne :( moja dcera stale chodi a preco places maminka? vravim jej, lebo mi chyba Larinka a ona ved je tu Dzema, nasa Labradorka 4 rocna, ktora tiez dako posmutnela ako tu Larka nie je :( alebo mi povie, ze ved Larka sa vrati, no kiezby :( neopisatelny pocit a nepochopi nikto, kto to nezazil, ani ja som si nemyslela, ze to budem az tak zle niest, ked som sa rok na nu divala ako chatra :( dufam, ze to bolo pre nu uz to najlepsie a ze sa jej ulavilo a ze tam hore beha ako uz dlho nie :(
Larinka16
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod katylind » Str 09.07.2014 18:51

chcem sa tiez podelit s pribehom o strate mojho psika.....vsedci co take nieco preziju sa tazko s tym zmieruju....
katylind
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod katylind » Str 09.07.2014 19:23

Emília píše:
Fotogr.0036.jpg


Pred troma dňami,nás opustila naša milovaná fenka Brunička,dožila sa 11.rokov a pár mesiacov,neskutočné nám chyba,všade ju vidím,zomrelá po operácií ,od ktorej sme očakávali,jej uzdravenie,nikdy nebola chorá,až posledný mesiac,teraz sme boli na prechádzke na miestach,ktoré milovala,bola to ťažká prechádzka,bez našej milovanej,bol to náš prvý a hádam,aj posledný psík,nič nám ju nenahradí ,ľúbime ťa a nikdy na teba nezabudneme,spí sladko miláčik náš



je mi luto..... viem si predstavit vasu bolest ....mne tiez odisiel psik pred tyzndnom a tiez sa neviem s tym vyrovnat
katylind
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod ajinka23 » Ned 18.01.2015 9:26

v piatok som dala kastrovať moje 8 ročné zlatíčko Megienku s tým že mala po každom hárani falešnú graviditu a chcela som jej pomôcť ale žiaľ asi to nevydržalo srdiečko tak po 6 hodinách zomrela strašne si vyčítam že som ju zbytočne zabila. Rezervovala som si už ďalšie šteniatko zasa tú istú rasu zlatý retriever a chcem dať to isté meno. Myslíte že je to normálne dať rovnaké meno?
ajinka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Skalica

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 18.01.2015 14:25

Nedaj jej rovnaké meno. To ju nevráti. Začni nový začiatok. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod bibika » Ned 18.01.2015 16:11

poznám pár ľudí ktorí dali svojim novým šteniatkam tie isté mená ako mali ich predchodcovia a nebadať na nich ujmu. Podľa mňa je to čisto na tebe či to zvládneš.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod ajinka23 » Ned 18.01.2015 16:38

pozriem si nejaké mená a uvidím pri prvom kontakte s ňou čí bude Megie, najprv som hneď nechcela ďalšieho psa ale je tu prázdno niekto zazvoní a nikto mi nepodráža zo zadu nohy aby bol prvý ri dverách :-( je to ťažšie ako som myslela
ajinka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Skalica

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod janna » Pon 19.01.2015 11:11

Tak aj u nas bola strata necakana a rychla. A aby bola aspon ako taka spomienka, sme meno len trosku obmenili. Z mena Zora je teraz Zoja. Ale clovek stale porovnava, to asi aj bude. :)
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné