Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod ajaaegon » Ned 19.02.2012 19:27

19.3 2010 ma opustil môj anjelik nemeckej dogy Blacky
myslela som ,že sa s tým zmierím skôr ,ale je to tažke a velmi ťažke :plac: :plac: :plac:
po jeho smrťi som si povedala ,že si čo najkôr kupim inú ND ale nikdy som ju nekúpila neviem asi by som to nezniesla vymeniť ho on sa vymeniť neda
Každy sa to pokúša stráviť na iný sposob ach jaj :plac:
neviem je to už dlha doba odkedy je preč sú to takmer 2 roky ,ale stále mám pocit ,že to bolo včera ked si nanho spomeniem
Pamätam si den ked k nám prišiel vyhodili ho z auta a otco ho zobral domov nemohli sme ho v tej zime nechať vonku nemali sme na to srdce.
Bolo to malé a strašne zlatučke čierné klbko a tie očička.
A potom si spomeniem zas na ten den :plac: ked sa všetko skončilo
Takou tragikou, s ktoru k nám prišiel takou aj odišiel :plac: :plac: :plac:
Deň pred jeho smrťou sme behali po luke spolu s jeho kamarátom všetko bolo nádherné a nikto nemyslel ,že to bolo posledny krát :plac: :plac: :plac:
Rano ma mama zobudila a povedala, že s Blackom nie je niečo v poriadku išla som ho pozrieť a bol ochrnuty nechápala som hned sme volali veta hoci som už vedela ,že s tým už nič nespravy :plac:
dal mu injekciu a povedal ,že ked sa za pár hodim jeho stav nezlepší tak ho musí utratiť :plac: :plac: :plac:
Na druhý den sme sa sním asi pol dna lúčili hrozný plač spomienky na krásne časy dali sme mu ešte napapať a potom sme
znovu zavolali veta
Celý čas som ho držala ,celý čas som mu rozprávala pekné veci bol taký kludny len ležal a den pred tým čo bol unho vet tak po nom chnapal jak besný a strašne sa ho bal a v tú chvílu bol úplne iný on vedel čo sa stane on to vedel všetko sme mu povedali ja som nechcela ,že len pride vet a mu to pichne a bude koniec nie to som nechcela
Nikdy nezabudnem na ten den bol taký nádherný slnečny den
Blacky bol som nou len 4 roky ale boli to nádherné 4 roky ,ktoré nikdy v živote nezabudnem :plac: :plac: :plac:
BLACK I LOVE YOU FOREVER
:plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
ajaaegon
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod casira » Uto 21.02.2012 12:42

ajaaegon
Velmi smutný príbeh.Je mi lúto,že tvoj pes musel tak skoro odíst.Chápem aj tvoj smútok za nim.
Od jeho smrti si vôbec neuvažovala nad iným psom?Nemyslím dogu,ale možno iné plemeno.Ja by som bez psa nevydržala určite.Je to také spestrenie života.Mrtveho psa iný nenahradí,každý je iný,v niečom jedinečný.Ale so psom je určite život ovela krajší. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod ajaaegon » Uto 21.02.2012 18:36

ja mám iného psíka dokonca dvoch ale jeho smrť bola strášna rana a tá diera čo po nom ostala je neopisatelna ja myslim nanho každy deň každy
a jeho fotky ani neviem kedy som ich naposledy pozerala neviem :plac: :plac: :plac: :plac:
ta povaha on mal take obrovske srdce ja to neviem ani opísať to v človeku netreba ani hladať to neexistuje
a to tak strasne chýba
už zase plačem ach jaj :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
ajaaegon
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod casira » Uto 21.02.2012 19:17

už zase plačem ach jaj

Niekedy to človeku pomože. :ua:
Ja som prišla už o dvoch psov,ale dalších dvoch mám.Samozrejme,na tých predošlých sa zabudnút nedá,vždy ma hrejú na srdci krásne spomienky.Prvé dni,týždne po smrti boli najtažsie,ale človek musí íst dalej.Ja som sa aj zapovedala,že už psa nechcem,nechcem zažívat také stresy,no osud to zariadil inak.Ked sa chcem týmto venovat na 100%,na nejaký smútok nie je čas.Ale na krásne spomienky ano.Držím ti palce,aby aj ten tvoj smútok pominul a zostali ti len krasne spomienky. :ahoj:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Laira » Ned 26.02.2012 19:33

Áno aj ja som prežila stratu jediného a najmilovanejšieho psíka - Bodríka.Ono to bolo tak, že on bol chorý.Teda na zadku takú chorobu mal samozrejme riešili sme to operáciami ktoré MESAČNE pribúdali.Niekedy sa stalo ( :angel: ) že mu to vydržalo nerásť aj 2 či 3 mesiace.Ale to len neobvykle.Teda už sme si kúpili 2 psíka - Ajaxa (alias Ajdissimo :heh: ).Bolo to také nevymáchané šteňa :D.A v minulosti sme pri Bodríka doniesli tiež takéto šteňa a zvládali sa v poho.Tak sme mysleli že to bude aj s Ajom ok.Nebolo stále na Ajka vrčal a bol povýšenecký, ale brala som to tak, že ono to prejde ked si Ajko zvykne v Bobovom teritórku.No na 2 deň už sme museli ísť zasa na operáciu.Ja som bola v škole a ked som došla...Nikto ma nebol privítať...Prvý krát čo som prišla, a nikto ma nevítal..Bolo ticho.. :plac: Len som prišla a v posteli bolo malé klbko hnedej srsti...Takže pri jeho aktívnej povahe som nemala čas plakať...Aj tak Bobinko chýbaš mi... :plac:
Obrázok
Dogs Lover
Obrázok
Laira
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Nitra

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Anavi » Pia 30.03.2012 19:34

Smutné príbehysú tunemám srdce ich všetky čítať.
Nám prešli15.3.2012 sučku NO .Stalo sa to keĎ sme odhŕňali sneh.Prvýkrát vybehal a hneď som juotočila.Potomsomsa rozprávala s maminou a zrazu buch.Náraz.Bolo toako sen.Zrazu bolo všetko rýchle,všetko sa hýbalo ,nič nedávalo zmysel,nič som nevidela cez tie slzy.Len tie oči ,oči a krv,oči ktoré tak veľmi prosila o pomoc ale neizáchranu ale o pomoc ukončenia tej bolesti .PRešlonám ju auto pán" vodič" si pýtal aj peniaze za to že sa mu rozbilo zdrkadlo,TEn hlupák a nechcem nadávať lebo je to škaredé povedal že išiel 30-kou a menej ale potom by mi pes nezdochol pred očami do 2 minút ,40 kg pes .Brat to videl že ho prevalil a ešte sa kotúlal.
Najlepšieje asi sa s tým zmieriť ,polakať si zamyslieť sa a pozrieť si nejaképlemeno iné asi.Ja som osobne nechcela už viac NO keďže by mi to pripomínalo ju.
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod PeterMi » Pia 30.03.2012 20:12

Veru smutné... Od chvíle, keď som sem napísal o našom Johnkovi, uplynuli viac ako dva mesiace. Na určitých miestach, kde sme spolu často boli, ho vidím dodnes a stisne mi srdce. Mali sme nakoniec šťastie, že niekoľko dní po tom nám zavolali známi, že sa im podarilo nakryť fenku a že jedného píska nám darujú. Bolo im ľúto, čo sa nám stalo. A tak sme toto obdobie prežili vlastne v očakávaní. Boli to dlhé dva mesiace, ťažko sa mi zvykalo na tú samotu doma. Ale pomaly sa vracajú sily a prišla jar a my sa tešíme, že druhý májový týždeň budeme mať nového člena rodiny. V nedeľu sa totiž psík narodil, má práve 5 dní a predvčerom sme ho boli prvý raz navštíviť. A toto je on, bude sa volať Toby :)

Obrázok

Prajem všetkým smutným, aby sa im vrátila sila a viera a nádej a hlavne radosť v podobe ďalšieho psíka. Nebude to ten istý, ale buďte s ním rovnako šťastní!
Nikdy na teba nezabudneme, Johnko
PeterMi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod PeterMi » Uto 08.05.2012 0:49

Obdobie smutku skoncilo. Naše historicky druhé steniatko - po tom, čo nam v januari navzdy zaspinkal nas milacik Johny, sme sa konečne dockali nového člena rodiny. Toby má 6 týždňov a rozziaril nám den :)
Nikdy na teba nezabudneme, Johnko
PeterMi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 08.05.2012 1:58

Tá predstava, že by ma opustil jeden z mojich najvernejších priateľov, nech už oni berú to priateľstvo akokoľvek by ma isto-iste zložil. Som s nimi od ich prvého príchodu k nám domov a tá predstava, že raz príde ich čas je hrozivá. Je pravda, že tých chvíľ už bolo niekoľko, keďže vymýšľajú ako každý iní pes a ja nie som vždy pozorná a potom si to spätne prehrávam. Obdivujem každého jedného človeka, ktorý sa dokázal cez túto stratu dostať. Ten kto psa nemiluje a neberie ho ako člena rodiny to nikdy nemôže pochopiť.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod casira » Uto 08.05.2012 17:03

Ahojte, pred tromi mesiacmi mi zomrel psík (kríženec) Bubko. Mal necelých 11 rokov a zomrel na rakovinu mozgu

Bubko bol krásnučký pes,sledovala som vaše trapenie,už neviem v ktorej téme.Ale taký je život,nevyspitatelný a treba íst dalej.
Tie knihy,ktoré spomínaš,sú zaujímavé. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod AndreaT » Str 09.05.2012 13:17

Monika & Parsonky píše:Ten kto psa nemiluje a neberie ho ako člena rodiny to nikdy nemôže pochopiť.


Monika veľkú pravdu máš!!!
Ja o sebe aj po štyroch rokoch nemôžem povedať, že by som sa cez to preniesla. Asi sa nikdy neprenesiem. Don bol proste moja spriaznená duša, navždy ho budem milovať z celého srdca. Ale na druhú stranu je pravda, že Monty mi vrátil slnko do môjho života.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod petricek » Str 09.05.2012 14:13

Monika,Andrejka velka pravda. Budu to pomaly 3 mesiace co nas westicek zaspinkal. Ta najostrejsia bolest
uz pominula, ale spomeniem si nanho denodenne v mnohych situaciach. Casto vecer pozeram na hviezdy a rozpravam sa
s nim. Prezili sme spolu 17 rokov a myslela som ze som na jeho odchod pripravena, nie je to tak. Na to sa pripravit neda.
Ale uz zacinam zit inym smerom, chystam vybavicku a onedlho doma privitame nasu novu psiu princeznicku, ktorej budem moct dat vsetko co mozem a viem ze ona mi to vynahradi. :smile:
Obrázok
petricek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod AndreaT » Štv 10.05.2012 10:11

petricek píše:Ale uz zacinam zit inym smerom, chystam vybavicku a onedlho doma privitame nasu novu psiu princeznicku, ktorej budem moct dat vsetko co mozem a viem ze ona mi to vynahradi


Tak ti prajem s novou princeznou veľa veľa radosti a spoločných chvíl.
Tvoj westík bude aj tak navždy s tebou :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Rasťo » Štv 10.05.2012 10:47

Baby tipujem že ste všetky echt mladé. Pes vie byť veľký priateľ človeka. Často súputník na X krásnych rokov, ale práve na týchto zvieratách si treba uvedomiť že čo malo začiatok, má aj koniec. Napíšem to hrubo a narovinu - keď sa neviete zmieriť so smrťou psa (je jedno aký bol dobrý), ako sa zmierite so smrťou blízkeho človeka?
Rasťo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod janas » Štv 10.05.2012 12:03

:oo: a tebe o čo ide?
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3574

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné