Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Goldfire » Uto 10.02.2015 20:01

Ahojte, volám sa Andrej, a potreboval by som radu, v sobotu 07.02.2015 mi zomrel psík, Dánska doga, mala 12 rokov a volala sa Viki. Posledný rok bol ťažký, lebo mala problém zo zadnými nohami, respektíve s chrbticou, už nevládala chodiť ani von (bývam v byte) a doma len ležala. To najhoršie som si nikdy nechcel pripustiť, ale stalo sa. V piatok sme išli k zverolekárovi a povedal, že už nemôže pre ňu nič spraviť, jedine eutanáziu. Tak nech sa rozlúčme a prídeme s ňou na druhý deň. Ten deň bol môj najhorší. Ráno som ju ešte vyvenčil, ani jesť som jej nedal, (do teraz neviem prečo) a išli sme k doktorovi. Ten, keď ma videl plakať, tak všetko nechal a utekal pre injekciu hovoriac „vidno že ste rozhodnutý.“ Mal som jej podržať hlavičku a v tedy ju pichol injekciu na uspanie. Strašne zakňučala a pozerala na mňa, že čo sa deje (keby vedela čo sa bude s ňou diať, tak by do auta ani nenastúpila). Povedal mi, že najlepšie bude, keď budem s ňou, tak som ju zobral do náručia a išiel do auta, tam mi posledný krát zaspala na kolenách, v tedy sa mi zastavil svet. Psychicky som na dne, neviem čo mám robiť, niektorý vravia že treba si zobrať šteniatko a ísť od znova, aj keď to nebude také iste ako s Viki a iný vravia aby som tomu nechal čas, práveže ten čas je najťažší. Naozaj neviem čo mám robiť, bolo by dobre mať druhého psa? byt je teraz prázdny, už ma nikto nečaká s takou silnou radosťou, keď otváram dvere... ďakujem za každú odpoveď
Prílohy
IMAG0282.jpg
VIKI
Goldfire
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod kellee » Uto 10.02.2015 20:48

Urobil si pre nu co si mohol, to su veci, na ktore sa neda pripravit ani sa tak lahko zmierit. Uz jej je dobre a nic ju neboli, ber to takto. CO sa tyka druhe psika, citis sa na to? jedna vec je co ti niekto poradi, druhe vec je, ako to citis, mne to trvalo pol roka, kym som sa odhodlala, moja kamaratka si po smrti psika doniesla domov druheho do tyzdna. asi zavisi od cloveka.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod luciiik » Uto 10.02.2015 20:52

Goldfire, je mi to luto, uprimnu sustrast. :plac:
U kazdeho je to ine, niekto nechce o inom psovi ani pocut, ini, napriklad ja viem, ze budem musiet ihned klin klinom vybijat - zrejme nejakym utulkacom, kedze pochybujem, ze bude ihned k dispozicii vrh podla mojich predstav.
Takze sa sam seba spytaj ci by ta potesil dalsi hafan, mal chut ho vychovavat. Stenuchy maju zazracnu schopnost cloveka rozveselit a rozptylit cloveka a dat mu neuveritelne mnozstvo energie. :smile:
Konkretne tazko radit. Musis sam vediet ako to citis.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod janajka » Str 11.02.2015 9:09

Och. To mi je luto. Normalne si ma rozplakal. Je smutne ak najlepsi kamarati odchadzaju ale s tym sa nic ine neda spravit iba sa zmerit. Najlepsi liek je cas.
Ak mas priestor a cas na nove stena, urcite si dalsieho psika zadovaz, pretoze ten psik bude potrebovat neustalu strarostlivost a ty aspon cinnostou okolo noveho radostneho stenata nebudes mysliet na ten nespravodlivy svet.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod deny » Str 11.02.2015 11:25

Úprimnú sústrasť Andrej :ua:
Je to veľmi individuálne, ja som čakala rok a skoro osem mesiacov (túto nedeľu by bolo osem mesiacov) a myslím, že to tak malo byť. Mne podmienky nedovolili klin klinom vybíjať, a teraz viem, že je to tak správne, možno taká dlhá doba bola až príliš, ale aspoň toľko neporovnávam teraz. Hrá sa síce s niektorými hračkami po predchádzajúcom psíkovi, ale neberiem to tak tragicky, pohybuje sa na tých istých miestach, dokonca používa jeho malinký obojok, samozrejme je to úplné iné, je to iné zviera, a najmä na začiatok bude potrebovať inú starostlivosť a najmä bude viac pohyblivejší ako Viki posledný rok.
Chápem, že ti zostala v duši obrovská diera a chceš ju zaplátať, mne pomohlo sa venovať iným (nepsíčkarským) záľubám, hneď po uhynutí som strávila vtedy viac ako týždeň mimo domov, pomohlo mi to, lebo som prvé dni chodila po dome, upratovala jeho veci, odkladala, snažila sa nejako odpútať od straty. Ale ak nemáš nejaké také záľuby, možnosti, ktoré by ťa odpútali, tak do toho choď ak sa cítiš, že sa budeš vedieť postarať (či už budeš hľadať malé šteniatko, či zoberieš odrastenejšieho útulkáča, s ktorým možno bude menej starostí... ťažko mi povedať, čo ty budeš hľadať)
Obe možnosti sú plne rešpektovateľné. Poznám ľudí, čo si do týždňa doniesli nové šteniatko a sú spokojní, aj takých čo si doniesli rovnaké plemeno a stále porovnávajú neporovnateľné (najmä to, že malinké šteniatko treba vychovávať, pričom dospelý starší pes už mal svoje zaužívané a väčšinou pokojné rituály). Ale aj u nás už mama párkrát nazvala Kobeho Benym.
Nech sa rozhodneš akokoľvek, tak žiadna možnosť nie je zlá, uvidíš, zvládneš to. Čas ukľudní všetky rany, len donúť čas bežať rýchlejšie tým že sa nejako zamestnáš :no:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod calwen » Str 11.02.2015 11:35

Uprimnu sustrast aj odo mna :ua:

Ja som sa so stratou prveho psa tiez tazko vyrovnavala. V tom case som mala skoro zahovorene steniatko uplne ineho plemena, a som rada, ze som si ho nakoniec vzala. Tie tri tyzdne kedy ma doma nik nevital som bola ako bez duse. A stendo mi pomohlo sa z toho rychlo dostat. ale je to velmi individualne...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Elizabeth » Str 25.03.2015 10:27

V nedeľu od nás odišla do psieho neba naša Ginka, najdúšik z ulice vyhodená na Vianoce 2010 do mrazu, ako sme neskôr zistili urobil to jeden alkoholicky netvor, lebo mala na brušku nádory a zápasila s ťažkou chorobou/vraj sa volala Tinka/. Priniesla som ju domov v úbohom stave, mala omrznuté pacičky a veľmi smrdela, chúďa čistotné Emotikona frown....na druhý deň vydržala ťažkú operáciu a vylízala sa z nej, veľká trpiteľka to bola...pribudla do našej svorky, mohla mať cca 5 rokov...dali sme jej meno Ginka, aby sa podobalo na to jej pôvodné.....náš Bruno, rhodézky ridgeback, v tom čase 13 ročný senior, sa jej snažil dvoriť celé leto, ale bohužiaľ jeho srdiečko dotlklo 9.7.2011...o dva týždne 28.7.2011 by sa dožil 14-tich rokov...
Ginka sa nám, po jeho odchode, snažila zaceliť veľkú ranu v srdci, milovala nás nezištne a dokonalou obrovskou psou láskou...o rok neskôr presne 28.7.2012 sme zachránili vyhodeného kokršpaniela, a hľadali sme mu intenzívne rodinu, lebo náš domček je maličký a Ginka bola pre nás naše "malé bábatko, slečinka, dámička" a Agor bol statný samec, báli sme sa, že ju nakryje, preto sme ju museli dať opäť pod nôž a sterilizovali sme ju... opäť nosila ten hlúpy golier a trpela potichúčky svoj údel....bola neskutočne milá a pomáhala nám pri zvládaní Agora, ktorý nechcel rozumieť ľudskej reči, robila nám prekladateľku do kokršpanielčiny a ak ani tomu neporozumel, potom ho ťahala za ucho....nikdy sa nevycikala v dome, vždy poslušne vydržala,až kým ju nevypustíme na trávu, bola krásna, mala noštek dohora, ako máloktorý psík...dokázala vycítiť, kedy je nám blbo a vtedy sa intenzívne túlila a vychytávala negatívnu energiu svojou psou láskou...z malej vyrážky na brušku/kvasinky/, ktorú sme intenzívne liečili antibiotikami a dietou , sa za tri týždne vykľuľa vážna choroba srdiečka/zväčšenie/, ktoré jej v nedeľu poobede dotlklo, tichúčko, ako vždy, slušne a oddane...miľujeme Ťa Ginka, pozdravuj od nás Brunka :((((( tam za dúhovým mostom a nezabudni ľúbime Ťa a prídeme určite za tebou, čakaj na nás...Agor chodí po dome ako mátoha, čuchá všetky miesta, kde si sa najradšej zdržiavala, ja mám pod hlavouTvoj šulček, na ktorom si zaspala svoj pozemský sen, ale postupne z neho vyprcháva Tvoja vôňa :(((...našťastie som našla na podložke vo vani zopár Tvojich chlpkov, už sú vo vitrínke ako drahá relikvia...kto to nezažil, nepochopí...Ginka mala cca 11 rokov :plac: a bola čistokrvný kokrík...
Elizabeth
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Elska » Str 25.03.2015 21:09

Elizabeth, je mi to uprimne luto. Krasne si to vsak napisala...
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Elizabeth » Pia 27.03.2015 17:48

Ďakujem Elska, už je to dnes lepšie...asi som ten bôľ vypísala....:) :ach:
Elizabeth
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod aNeMiC » Sob 28.03.2015 22:51

oni tieto "vyrozprávania sa" a "vypísania sa" vždy pomôžu... ešte raz úprimnú sústrasť. Musím súhlasiť s Elskou, krásne napísané :jop: ja by som asi ani písať nedokázala... obdiv :jop:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Strata psika -ako sa s tym vyrovnat?

Poslaťod Kasper » Pon 18.05.2015 20:36

Nas psik mal 12 a1/2 roka Kasperko maly srnci ratlik,od mala bol v rodine najviac so mnou nakolko dcery boli mimo domu , strasne som sa nan naviazala , minuly tyzden zo 2 dni nezral a bol akysi zhrbeny taky nesvoj uz posledne mesiace sem tam raz dvakrat vyvratil stravu, mysleli sme ze niektore krmivo nemusi, sem tam kaslal alebo ako to popisat natahovalo ho ako keby chcel daco vyvratit ale nanajvys len za poliev. Lyzicu takej mzlav vody, neviem to popisat inak bol v poriadku.Ked som vydela ze akysi je nie celkom OK isla som 14.5. K veterinarovi,lebo asi mal zachytenu kosticku pri sanke alebo zub?A hrozne mu zacalo smrdiet z papulky,nedal si pozriet. Aj ked mal 2,6kg veterinar mu dal najskor inekciu slabsiu na uspanie aby pozrel,ale psyk reagoval tak po chvily pridal este a psik zaspal. Mal zachytenu kosticku, okolo bolo cele licko zapalene a ze ma v strasnom stave chrup tak hned mu urobil odstranenie kamena dokonca 2 zuby isli von,okolo 9 sme boli doma psik spal az do 15 potom sa prebral bol slaby a malatny.dostali sme antibiotika 1xtabl.za den tu som mu dala od 15hod Stomorgyl 2, nezral bol slaby a tazko dychal celym telom.v noci len pil aj 15.5. Cele doobede len lezal a sem tam pil a dychal rovnako tazko nezral , nevedela som co by som mu dala ? Dala som mu kustik ani nie stvtku acylpirinu do kuska piskotky, lezal potom kludnejsi ale rovnako tazko dychal . Okol 14 hod som volala veter. A popysala som mu stav. Za sa bojim ked nezerie aby nevyslabol uplne lebo aj ked presiel kusok bol strasne slaby ledva stal inak ocami reagoval dobre, ale strasne bol smutny, ze len aby som don nejak dostala jedlo, no to neslo nanajvys vypil 2 pol lyzice mlieka. No poobede uz nechcel ani pit len sprsta mi olizoval vodu. Veterina kazal. Ze ak mozem nech skocime pre Reconvalescent dog pastu, dcera, tak urobila ,O 17 som mu zatlacila 1 tablet Stomorgylu, o 18 dostal 1,5 ml pasty, potom asi o 19 znova 2 ml pasty, trochu aktivie bielej cez strikacku a trocha vody cez striekacko do pusy. Spokojna ze aspon cosi dostal do seba som ho ulozila na vankusik . O 20 ale uz som pocula ako zas tak naprazdno kasle teda natahuje ho, zopakovalo sa to 2x ale to uz dychal strasne chrcalo vsetko v nom , presiel za nami ale uplne ho motalo dcera ho zobrala na ruky a hladkala a ukludnovala aby pokojnejsie dychal. Ukludnil sa ale strasne pri dychani chrcal. Okol 20:30 3 x steknul a hotovo bezvladne zostal lezat s nosteka mu sla voda trochu do ruzova sfarbena a v tlamicke pena trocha, dcera ho triasla budila a vytierala nos a tlamicku este znova asi na 2 min zacal dychat, ale potom bol koniec. Od 15.5.2015 20:30 sme aj s dcerou hotove pochovali sme ho na zahrade. Vsetko, vsetko nam ho pripomina len placeme, ja osobne som uz 3 noci nespala dokonca mam pracu kde som 12 hodin sama v kancelarii, strasne na nic sa nemozem sustredit, neviem preco to tak rychlo skoncilo mam strasne vycitky, zda sa mi ze vsetko som urobila zle a pocit vyny ma ubija, bola som aj u veter. Popisala som aj on nevedel ze preco .len povedal ze bol slabucky.. Poradte ako sa stym vyrovnat ? Preco preco? Emili.
Kasper
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod sisulisa » Sob 05.09.2015 15:49

Ahojte, 30.8.2015 mi umrela moja Eliška,14 ročný malý čierny bradáč. Bolo to také rýchle, v priebehu 4 dní sa jej stav zhoršil. Bola apatická, len spala, nechcela jesť, piť (striekačkou sme jej dávali vodu). Veterinár spravil krvné testy...zlyhávali jej obličky. Už od 6 rokov začala mať problémy s obličkami, mala špeciálnu stravu. Veľa pre nás znamenala, prežili sme s ňou krásne roky, nedokázala som sa na ňu pozerať ako sa trápi, zaslúžila si dôstojný odchod. Bolo to moje zlatíčko, moja láska. Veľmi mi chýba. Máme doma ešte 2 krysariky, nezostali sme sami. Ale aj na nich vidím, ako im chýba. Chcela som sa len podeliť o môj smútok, moju bolesť. :plac:
Prílohy
2015-09-03 09.34.07.jpg
2015-09-03 09.34.07.jpg (65.52 KiB) Zobrazené 4558 krát
sisulisa
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Prešov

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod AndreaT » Sob 05.09.2015 16:10

sisulisa je mi to velmi luto :plac: ale Eliska s tebou prezila urcite krasny zivot. Drz sa!
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod sisulisa » Ned 06.09.2015 7:50

AndreaT píše:sisulisa je mi to velmi luto :plac: ale Eliska s tebou prezila urcite krasny zivot. Drz sa!

Ďakujem AndreaT. To jediné ma teší v týchto dňoch.
sisulisa
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Prešov

Re: Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť- ja som pochovala kocu

Poslaťod dana427 » Pia 20.11.2015 20:34

Zdravim milovnikov zvieratiek,

nemam psikov , mala som 4 macky. Dna 8.11 o 10:15 MI NESTASTNE UMREL NAJLEPSI A NAJDODANEJSI KAMARAT. TOMIK. Tomik mal 6-7 mesiace, bol mojim tienom , vzdy ma vital cakal, hned mi bol na kolenach, chodil somnou ako psik, pocuval ma. Neviem co sa stalo. Rano chcel ist so mnou .. vratila som ho spat, ete aj ked som sa vratila z kostola bol doma, mala som mu dat aj po hodine zrat, lenze mal o 7:30 tak aby bol doma pokoj, som chela dat az ked odidu ostatny... nestihla som to uz.

nelepsi sa to vlastnymi rukami som ho zakopala, o 3 dni vykopala, a odstrihla si trocha srti na pamiatku... idem sa zblaznit, neviem co budem bez neho,,,,, srdce mi ide puknut. Nemam rodinu (deti a manzela) a on bol moj. Krasny milovany Tomik. Mam chut ho znova vykopat a neviem co dalej.. .

Jeho sestricka ma stale caka , dokonca zacal chodit aj novy kocurik, nieci k nam... nepomaha mi to vzdy ked som sama mi je do zufania.. Preto Vas chapem , sama neviem co s tym... asi ist za cvokarom...

je to strasne ... ze sa ma lepsie ... kde a co ja... :(((

Vymenila by som cokolvek za to , keby sa to zmenilo... neviem akceptovat ,, ze je prec. Vianoce budu najrkutejsie v mojom zivote... netesi ma nic... mate pravdu nie je to zviera je to cast nas
dana427
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné