Aké sú Vaše kritéria na psa?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Wejka » Str 31.08.2011 15:09

určite sú to dosť odlišné témy....

moje kritériá boli splnené :lol: malý pes, ktorý ma sily a energie za troch, živý, nebojácny, inteligentný, ostražitý, rázny, neplznúci... tadaaa môj foxoško :lol: a ešte je s ním aj sranda :lol:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Marcelko » Sob 08.10.2011 22:01

ja som podľa mojich kriterii rozhodol že ďalšieplemeno u mňa na 100% bude ACD
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Lindchen » Sob 08.10.2011 22:20

Pekná téma :smile: .

Moje kontrétne požiadavky na povahu psa sú: energický a aktívny, samostatný, skôr nezávislý, dobre naladený a veselý, nadšený pre činnosť a tak trochu nasierač, nech nie je nuda. Plus skladná veľkosť. Proste bígl :heh: .

A ak už sme pri exteriéri, tak konkrétne u bígla mi ide o peknú hlavu, hlavne dobre nasadené uši a typický prosebný výraz, pomer mozgovne a papule čo najbližšie k 1:1. Potom som zaťažená na rovný chrbát, kratší rámec a dobre nasadený a nesený chvost, zadné uhlenie musí byť eňo ňuňo ( :lol: ) a nízka päta, v pohybe poriadny reach & drive, nech je na čo pozerať. Odpustila by som slabšie predhrudie a s tým súviace strmšie predné uhlenie, trošku užší alebo plytší hrudník (však nech je ľahký na šport).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Zenei » Ned 09.10.2011 5:07

Tak v prvom rade, ak si niekedy budem vyberať psíka, tak podľa toho, čo minule. To znamená ak by to malo byť plemeno, tak také, ktoré sa vyznačuje vnímavosťou, hravosťou, ochotou cvičiť, hbytosťou a veľkým množstvom energie. Taktiež aby bolo prítulné, naviazané na pána, prípadne aj nedôverčivé voči cudzím. Ďalej neagresívne, nekonfliktné s vyrovnanou povahou... (z tých menších plemien sú to papillon, šeltia, šiperka, či pudlík, z väčších sa mi páči napríklad border kólia, alebo austrálska kelpia). Celkovo najviac inklinujem k ovčiarskym plemenám.

To, že mám momentálne psíka s PP je skôr náhoda, v budúcnosti by to bol zámer (alebo by to bol psík z útulku). A určite by som chcela, aby boli aspoň rodičia vyšetrení na dedičné ochorenia plemena. Ďalej by som sa asi rozhodovala aj podľa povahy rodičov a samotného šteniatka. Ako na mňa pôsobí, či je prítulné, hravé...
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Marcelko » Ned 09.10.2011 9:41

Moje kritéria sú nasledovné:
-nie malinký
-nie obrovský
-nie nič také aby som ho musel ťahať do prírody na venčenie
-nie nič také čo by malo sklony k agresivite
-nie nič také čo vo svojej histórii nemalo žiadne rozumné využitie-t.j spol.plem.
-nechcem nič polovné okrem bassetov :jazyk:
-musí byť hravé, trošku prítulné ale aj tvrdohlavé
-prítulné k tým čo pozná ale nedvôverčivé k cudzím-nie jak tá moja okolo nec može íst ten koho nikdy nevidela a hodí sa brucho a nechá sa škrabkať
-musí to byť pes ktorý má teraz viac využitý ako agility, dogtrek,šport.kyn,
asi nič strážne(doteraz som hovoril že nikdy ale keď som videl raky Howavartku a luckinu bosinku tak. :oo: :oo: . ale netrúfam si
-no proste chcem ACD
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Lavazzita » Str 30.11.2011 20:46

...ja som pred pár dnami prišla o milovaného psíka, ale ak si niekedy kúpim nového budem na neho klásť tie isté požiadavky: aby bol malý, mal sladkú povahu, roztomilý ksichtík, žiadnu pľznucu podsadu a predpoklad dlhovekosti...presne ako môj nedávno zosnulí Tutlín - maltezák
...najcennejšie čo v živote máme je čas a to by si mal ten, komu ho venujete, uvedomiť...
Lavazzita
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod usagi » Str 30.11.2011 20:55

1. maly,skladny,mojkaci,aktivny,akcny,mrstny,vesely,ucenlivy,"samonasieraci" (to je niekedy tak srandovne :joint: ),zdravy zavislacik,dobre spolupracujuci,pracovity, kratkosrsty - TP :ha:

2. KK :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod hriva » Str 30.11.2011 21:13

ano moc maly ani obor, ziadna citlivka, kratkosrsty, nech ma velku vydrz, nezatazeny vela dedicnymi ochoreniami, verny, milujuci, trochu zavislak :lol: so svojskou povahou, spotrovec telom aj dusou, taky co vsetko robi naplno a nerad prehrava :lol: (napriklad v sutazi kto skor donesie loptu :lol: ) proste pit :winner:
a potom uz konkretne u pita by som si davala pozor na zdravych rodicov s dobrou povahou, na inom mi tolko nezalezi. moja naj farba je hnedo-biela alebo potom klasicky cierny :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod hruska » Štv 01.12.2011 12:59

U mna vedie zdravie a povaha. A tak trochu aj velkost, psa pod kolena nechcem. Psik by mal byt zdravo sebavedomy, bojazlivost so sebou nesie prilis vela negativ. Mnohe je sice ovplybnene (ne)socializaciou, ale stena po plachych rodicoch ee. Inak nemam speci poziadavky, psik by mal byt stredne aktivny, tak troska zavislak, nie sialeny lovec. U mna vzdy viedli ofcaci, su to psiska do voza i do koca, spolupracujuce, sikovne. A vacsina ovciakov sa mi aj paci :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod wewe » Uto 20.12.2011 23:13

suhlasim s tvojou prvou vetou hruska :jop: pod to spada /pre mna osobne/vesely, verny a aktivny psik, mojkáč, do 40 cm, s mudrymi ockami, nebojacny :king: kludne aj utulkač.
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod AgiKokre » Sob 24.12.2011 9:48

moj další pes by mal byt energický,inteligentný mal by sa rýchlo učit nemal by byt malý, nemalo by to byt bojové plemeno a nemal by mat dlhú srst a hlavne by to malo byt zdravé plemeno nenáchilné na choroby a mal by sa dožívat aspom tých 10 rokov
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Millie » Uto 27.12.2011 12:32

Vyrovnaná povaha :jop: a som úchylná na pekné súmerné hlavy. Ostatné podľa toho kto čo potrebuje.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Predchádzajúci

Späť na Ostatné