Pes na letnom "open air" festivale

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod lucik » Uto 19.07.2011 22:39

Offtopic: fúha, to tu funguje ako vyvolávanie duchov.. :no: :lol:
asi sa to za open air festival neráta, ale práve sme sa so Candy vrátili z "letného kina" Bažant kinematograf :lol: Candička si pospala a predtým a potom ju vyhladkávali okolosediaci..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Akami » Uto 19.07.2011 23:27

Len čo sa tu objavila diskusia o festivaloch, som si na teba, Cali, spomenula :smile: Pekne si to napísal. Ale medzi nami, veď to sú všetko bežné pravidlá ktoré myslím každý slušní psíčkar dodržiava. Ohľaduplosťou voči nepsíčkarom aj my pomáhame tomu aby nažívanie nás a ich bolo príjemé, v miery a nie v nejakých konfliktoch. Konkrétne k tvojmu festu, prste ozaj pre mňa bolo skvelé že nie len že som s Terry mohla kamkoľvek (dokonca v hladisku si pospala rovnako ako naše dve mladšie dievčatká), ale že neboli nikde nejaké striktné pravidlá a nariadenia, takže nebol problém nechať ju poplávať v ribníčku, keď tam zrovna nikto nebol nablízku, alebo zahádzať jej frisbee v parku. Dokonca priamo pri scéne v parku zabavila dve deťúrence, ktoré veľmi tešilo že jej môžu hádzať paličku (a ona bola šťastná že má kto hádzať). Proste skvelý fest pre nás ako rodinku, pričom členmi našej rodiny sú aj naše psice.

Samozrejme že nie je festival ako festival. Ja by som asi nebrala psa na niečo ako Topfest alebo Pohoda. Ale tam by som nebrala ani svoje deti :no: Rocková hudba, metal a podobne určite nelahodí psiemu sluchu, takže takéto festivaly či koncerty pre mňa nie. Ale myslím že zodpovedný majiteľ psíka, ktorý myslí nie len na seba ale aj na svojho psa, ktorý si ho dobre pozná a vie čo v akej situácii môže od svojho miláčika čakať, vie aj odhadnúť kedy a kam ho vziať a ako sa tam s ním správať :yes:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod MiRy » Str 20.07.2011 8:49

Offtopic: Akami, iba by som chcela poznamenať, že na máloktorom hudobnom festivale je taký vymakaný dervis pre rodiny s deťmi ako na Pohode...vlastné stanové mestečko, vlastný stage, atrakcie ako kolotoče a preliezky, detičky ti aj postrážia, majú tam vlastné jedlá a nápoje.....a Metál veľmi na Pohode nenájdeš:-).....ja som tam stretla známeho, ktorý tam bol s 8-mesačnými dvojičkami a boli úplne v klídku a aj ďalšieho so štvorročnou dcérou, ktorá bola úplne vyrehotaná.....iba toľko som chcela...na Pohodu s deťmi určite áno!
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod moschino » Str 20.07.2011 9:24

My sme mali psíka so sebou pred pár rokmi na Orange music summer Duchonka. Bol ešte šteňuch. Bolo tam fajn prostredie, kopa stromov, takže sme stanovali v tieni. Určite by som psa nebrala na Pohodu alebo niekde, kde sa stanuje a nie je tam zrovna moc tienu, keď svieti slnko. Vzali sme ho aj dnu do arealu. Aj keď bol ešte šteňa, musel mať maličký náhubok. Ale boli sme dnu asi 5 minút a išli sme späť, hluk sa mu nepáčil, aj keď sme boli dosť ďaleko od pódia. A to bolo aj jediný raz, čo som počas tohto festivalu bola v areali, celý zvyšný čas som bola s Baxym v stanovom mestečku.
Raz k nám došiel k stanu mierne pripitý chalan, začal rozprávať, že to je jeho Lilinka či kto a ešte 10 min všetkým hovoril, že to je jeho Lilinka :pac: našťastie na Lilinku potom zabudol a viac sa nevrátil :lol:
Viac sme ho na festival nebrali, ale možno ešte vezmeme, zatial nič neplánujeme. Podľa mňa záleží od toho, čo je to za festival, od počasia a od toho, do akej miery si ho majiteľ psa chce užiť priamo pod pódiom.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Akami » Str 20.07.2011 10:18

MiRy píše:Offtopic: Akami, iba by som chcela poznamenať, že na máloktorom hudobnom festivale je taký vymakaný dervis pre rodiny s deťmi ako na Pohode...vlastné stanové mestečko, vlastný stage, atrakcie ako kolotoče a preliezky, detičky ti aj postrážia, majú tam vlastné jedlá a nápoje.....a Metál veľmi na Pohode nenájdeš:-).....ja som tam stretla známeho, ktorý tam bol s 8-mesačnými dvojičkami a boli úplne v klídku a aj ďalšieho so štvorročnou dcérou, ktorá bola úplne vyrehotaná.....iba toľko som chcela...na Pohodu s deťmi určite áno!

Offtopic: Ja sa nejdem škriepiť či je Pohoda vhodná pre deti alebo nie. Ja by som tam dieťa nevzala (priznávam, nikdy som tam nebola a môj názor je ovplyvnený výlučne tým čo som počula) ale je to len môj názor. Táto téma ale nie je o škriepení sa, ktorý festival je lepší a ktorý horší, ale o tom či je vhodné brať na festivaly psov. Myslím že máme na Slovensku dostatočný výber z festivalov, takže každý si môže nájsť to čo mu pasuje a vyhovuje, jemu, jeho rodine, prípadne aj jeho psom.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Silvuch » Str 20.07.2011 10:25

ja idem tiez na Grape, a rozmyslam, ci psa vziat ci nie.. S tym, ze ho urcite nezoberiem medzi dav ludi, len by bol v stanovom mestecku pripadne by sme sa ponevierali medzi stankami. Nevidim v tom problem, ak nebudem robit problem ja.

BTW, chodievala som kedysi na undeground open air akcie, zvlastna muzika, ini ludia :ha: , samí pes a samozrejme vsetko navolno, lebo zivotny styl.. A poniektori, co uz nevladali stat nohach a zlozili sa k zemi, tak tie ich psiky si pekne lahli k majitelom a zohrievali ich, jeden z jednej strany, druhy z druhej. Pes, najlepsi priatel cloveka.
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 20.07.2011 10:32, celkovo upravené 2
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Lindchen » Str 20.07.2011 10:28

Ja neviem, ale ja by som si festival so psom neužila :nwm: . Síce na žiadny nejdem, nie je to úplne my cup of tea tieto podujatia, ale keď už, neviem si predstaviť, že by tam bol Aris so mnou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Silvuch » Str 20.07.2011 10:32

lindus, to mas pravdu, ale moj pes je nauceny ostat niekde v odlozeni, pripadne auto je jeho druhy domov.. Cize ak mas kam psa odlozit, tak sa da... Keby mal byt vsade so mnou, a mala by som ho vlacit cely den, asi by si neuzil ani pes.

mimo ineho, ja si neuzijem ani vystavu psov so psom. :heh:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 10:44

Linda, napodobne :yes: ja by som mozno bola vo vascej nepohode ako moj pes, bo by som stale uvazovala, ci je moj pes v pohode :heh:

su mozno podujatia, ktore su viac dog friendly, ale urcite by som psa nebrala konkretne na Pohodu - aj vzhladom na to, ze tam nie je poriadne kde sa skryt pred slnkom.
Nehovoriac o tom, ze si neviem predstavit, ze psa necham vecer niekde len tak niekolko hodin sameho, napr. v stane a ja sa pojdem zabavat na koncert.
Pred par rokmi som takto na Pohode ratovala kamosovu rotwicku, lebo chalani sli vecer za muzikou a ju nechali priviazanu na "zakladni". Baba sa urvala a isla hladat panickov - a samozrejme po ceste desila okoloiducich (bo volne pobiehaju velky cierny pes, vsakze :ach: )

Silvuch píše:lindus, to mas pravdu, ale moj pes je nauceny ostat niekde v odlozeni, pripadne auto je jeho druhy domov.. Cize ak mas kam psa odlozit, tak sa da... Keby mal byt vsade so mnou, a mala by som ho vlacit cely den, asi by si neuzil ani pes.

mimo ineho, ja si neuzijem ani vystavu psov so psom. :heh:

inak, na to odkladanie psa v aute, najma teraz v lete, OBROVSKE bacha :vykricnik: , moze to byt pre psa smrtelne :ua:
(je mi jasne, ze vam su tieto nebezpecenstva zrejme, ale len pre istotu pripominam, pre inych citajucich)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Akami » Str 20.07.2011 10:59

Zas nechať niekde psa "na základni" nie je podľa mňa problém, ak si človek vie psa poriadne zabezpečiť. Ja som na tento účel si kúpila taký ten kolík na zavŕtanie do zeme (ako vývrtka) a to moje psice udrží. Napríklad obdobne sme to spravili aj počast našej dovolenky, kde sme jeden deň strávili na kúpalisku, pes mohol len do kempu, nie však k bazénom. Takže ráno pekne poriadne psiská vybehať, unaviť s frisbeečkom a potom aj boli šťastné že môžu pospávať v stane. To isté sa zopakovalo pred obedom a popoľudní sme šli domov. Verím však že by psice boli spokojné aj dva dni pri tajkomto režime, pokial by som im večer ešte dopriala poriadnu vybehávaciu prechádzku. Obdobne by sa t dalo zariadiť aj na nejakom festivale. Akurát neviem či to má nejaký zmysel, my keby sme išli len na to kúpalisko, tiež psov nebereme, pre nás to však bola len medzizastávka.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Silvuch » Str 20.07.2011 11:00

ano, leto je v tomto moj nepriatel. To musim riesit inak. Moj pes totiz chodi so mnou vsade, aj do mesta - ak sa da, nechavam ho v aute. Pripadne veznem so sebou.... Je zvyknuty a problemy nerobi.. Horsie je, ak mam fotak, a idem fotit. Vtedy mi dost zavadzia. :heh:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 11:04

Akami píše:Zas nechať niekde psa "na základni" nie je podľa mňa problém, ak si človek vie psa poriadne zabezpečiť. Ja som na tento účel si kúpila taký ten kolík na zavŕtanie do zeme (ako vývrtka) a to moje psice udrží.

poznam aj take expertky, pre ktore kolik nie je ziadnou prekazkou :haha:

Napríklad obdobne sme to spravili aj počast našej dovolenky, kde sme jeden deň strávili na kúpalisku, pes mohol len do kempu, nie však k bazénom. Takže ráno pekne poriadne psiská vybehať, unaviť s frisbeečkom a potom aj boli šťastné že môžu pospávať v stane. To isté sa zopakovalo pred obedom a popoľudní sme šli domov. Verím však že by psice boli spokojné aj dva dni pri tajkomto režime, pokial by som im večer ešte dopriala poriadnu vybehávaciu prechádzku. Obdobne by sa t dalo zariadiť aj na nejakom festivale. Akurát neviem či to má nejaký zmysel, my keby sme išli len na to kúpalisko, tiež psov nebereme, pre nás to však bola len medzizastávka.

jedine ak je ten stan niekde v tieni, nechat psa v stane na priamom slnku si vobec neviem predstavit :rip:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Silvuch » Str 20.07.2011 11:05

amaguk, ale to je predsa snad jasne. :jazyk:

bariak by okrem toho znicil aj kolik, a aj stan. :heh:
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 20.07.2011 11:06, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod wer » Str 20.07.2011 11:06

no ja by som sa aj bala o psa niekde priviazaneho. ludom teda neverim. a toboz nie tym "festivalovym"...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes na letnom "open air" festivale

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 11:06

Silvuch, by si neverila... niektori ludia su fakt meschuge :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné