Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: Tipy na výlety a turistiku

Sob 11.08.2018 18:57

Este upozornenie. V lesnickom sedle ma teta bufet a strazi ju 12 rocny labros, ktory ma vsetko dovolene. Chodi zdravit vsetkych 4 nohych hlavne, dvojnohych si moc nevsima... Ale psi ho preberu a aj si za nimi pobehne, ked treba. Stara, mila, sediva papula, velmi mi pripomenula Nisuskinho Daduska :plac: Tak len, aby ste vedeli, keby nahodou, ze s tym treba pocitat, pani si ho nestiahne len tak ani nahodou (ale po poziadani si ho zavola, avsak no... stary panko :heh: ), je to jeho domov a nic nespravi :heh:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Štv 16.08.2018 10:55

ahojte :smile:

prosím o radu :lol: (bojím sa písať na FB v skupine o turistike, tam by ma s dotazom vyrazili :lol: )

Toto sú stopy srnky či diviaka? Skôr srnka?
Ako to rozoznám? Netuším. Pozerala som na net, ale prídu mi tie stopy také hodne podobné. Či? :lol:


Díky :hi:
Prílohy
P8160030.JPG
P8160031.JPG

Re: Tipy na výlety a turistiku

Štv 16.08.2018 11:15

srnka. ak je to taketo hlbsie, diviak zanechava aj tie horne onee, ako to nazvat. :lol: proste by tam boli nad tym dalsie mensie dubky.

tak paratice to nazvali. :lol:
https://horou.sk/polovnictvo/lov/stopy- ... tej-zveri/

Re: Tipy na výlety a turistiku

Štv 16.08.2018 11:24

Toto je podla mňa stopa muflonia...Tu prešla celá črieda...Srnky skôr tak jednotlivo, nebolo by tam toľko ratičiek otlacenych... A ako Wer píše diviak zanecháva aj stopu paratičiek... :smile:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Štv 16.08.2018 11:27

jeee super, wer, diky :lol: ja som práve tiež našla jeden článok, tam písali, že tie paratice (musela som gugliť :lol: ) nie vždy sú vidno, tak som nevedela, ako to teda poznám :lol: i keď logicky takto v blate by asi boli vidieť, bohvie.

Strane silno tam bolo cítiť zver a Ruby odmietala ísť ďalej od toho miesta :lol: strašne sa slimačila a kedykoľvek som zastala, hneď sa točila smerom nazad, ťahala odušu :lol: Scotakovi to bolo jedno a šiel hlava-nehlava stále vpred, zver-nezver, no proste nerozvážny mládenec :lol:

Ešte dám jednu foto z dnešného ranného výletu :hi:
Kopec nad Klenovcom :smile:

EDIT: Erik, muflon? úha, to ma nenapadlo. A muflony majú takéto "malinké" stopy? V porovnaní s Ruby na foto (austr.ovčiak)
Prílohy
P8160009.JPG
Naposledy upravil majjuna25 dňa Štv 16.08.2018 11:31, celkovo upravené 1

Re: Tipy na výlety a turistiku

Štv 16.08.2018 11:29

srnka, diviak by mal este dalsie ratice tam.


EDIT - vsak vlastne uz ti napisali. Isto by bolo vidiet tie ratice v takom hlbokom blate a tiez by tam bolo aj cosi rozryte od cumaku.
Prílohy
1342772378-stopy-02-sk.jpg
1342772378-stopy-02-sk.jpg (97.76 KiB) Zobrazené 1673 krát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 19.08.2018 17:33

majjuna25 píše:ahojte :smile:

prosím o radu :lol: (bojím sa písať na FB v skupine o turistike, tam by ma s dotazom vyrazili :lol: )

Toto sú stopy srnky či diviaka? Skôr srnka?
Ako to rozoznám? Netuším. Pozerala som na net, ale prídu mi tie stopy také hodne podobné. Či? :lol:


Díky :hi:

kebyze povies lokalitu.. Lebo moze to byt danielka, tych je v okoli limbachu, pezinka kopec.. V okoli modry skor muflony.


EDIT: jaaaj, Klenovec. tak tam to nepoznam. :heh:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 19.08.2018 17:35

Aj lozorno je samy muflon

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 19.08.2018 17:49

Fu, akoze muflonie stado tu cez Zosku prebehlo len raz, co viem. Vsetko chodia lane. A srnky.
Jak ale v kontexte ci slor danek alebo muflon.. To tiez neviem. Danek nam chodi za chatou..

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 19.08.2018 21:15

Paradne fotocky pigie :poklona:

Len narychlo :no: ..posledna.
Hladky stit. Dostal ma ten kopcok :love: :hi:
image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 19.08.2018 21:31

:aaa: :aaa: waau!

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 20.08.2018 5:13

Si niekto uziva! :aaa: Daj este cosi, isto mas v zalohe :angel: Tie hrebenove cesticky su take laaaaakave :aaa:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 20.08.2018 11:58

Nechystate sa niekto tento vikend na dogtrek hned za hranice? Valasske klobouky https://www.facebook.com/events/495698007529504/?ti=as
Ja aj zvazujem, len samej sa mi nechce :hi:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 20.08.2018 12:14

tento vikend je nejak vela dogtrekov.
bude aj dogtrek Krajinou pánů ze Šternberka https://www.facebook.com/events/1905682 ... discussion pri olomouci, a u nas bude na Kysuciach.
my ideme na Kysucky dogtrek u Medveda, boli sme minuly rok a bol to jeden z najlepsie zorganizovanych dt, ktorych som sa zucastnila :smile: tento rok v maji organizovali aj dt Janosikovym chodnikom, ktory bol rovnako dobry.
na Kysuckom bude tento rok aj Long! (nie zeby som sla, ale je super, ze vobec je)

edit: sorry, som unavena. tie 2, co som spominala, su az ten dalsi vikend :ha: :hi:
Naposledy upravil clupko dňa Pon 20.08.2018 12:25, celkovo upravené 1

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 20.08.2018 12:20

Nemas odkaz aj na ten kysucky? Na fb som nenasla
Odoslať odpoveď