Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Lindchen » Sob 27.06.2020 14:29

Ďakujem, tam je ozaj krásne. Akurát na kúpele sú veľmi zlé reakcie pre diabetikov (som kvôli mame vo FB skupine). :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod straka17 » Sob 27.06.2020 15:17

A čo Piešťany? Neviem teda ako sa pohybujú ceny, ale také ľahšie turistiky by sa v okolí aj dali
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod hriva » Sob 11.07.2020 15:45

Tak diky wer za tipy chystam sa do tých Álp o dva týždne :aaa: tam co si sem postovala fotky vyzerá to parádne
Budúci týždeň budem v Levočských vrchoch, mate niekto tipy kam odtiaľ vybehnúť?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 11.07.2020 16:14

Super, hriva, snad vam vyjde pocko!

Ale teda odporucam, ak nemas, stiahnut si appku a offline mapy.cz. to znacenie je tam kadejake
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 12.07.2020 19:30

V Lvocskych maju prirodne kupalisko. A teda urcite sa prejdite smer uloza, vysne, nizne repisne, brutovce. Tam na tych lukach je krasne, uz len autom tadial ist, ta cesta je proste krasna. A trosku dalej je zase Kamenica (aj hrad), Kyjov, tam je to nadherne tiez.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod clupko » Sob 12.09.2020 7:54

mno tak sme sa hecli a dali sme ten velky choc vcera.
kedze tu vsetci velki turisti, pre ktorych moja "tura" je len "prechadzka", strasili, ze to je brutal, pripravovala som sa, ze toto asi nedam a vzdam to pri prvom stupaku. lebo ved x kil nadvaha a kondicka nie velmi ciperneho dochodcu...
ako, nie zeby to nebolo narocne, ide sa fakt stale do kopca a len sa strieda prudke a ok stupanie, ale vysla som to a bola som celkom ok.
sli sme z jasenovej, ze radsej dlhsiu cestu s miernejsim stupanim. od zaciatku som si povedala, ze pojdem pomaly a budem si velmi casto robit pauzy. bez toho by som to asi ani nedala :lol: ale takto to celkom slo, vzdy som sa vydychala a az tak pokracovala.
psik bez problemov, aj tahal, aj vyzeral, ze sa nudi, kym na mna cakal :heh: smerom dole sme ho v strmsich usekoch zastavovali a pomahali mu, ale to len preto, aby neskakal a aby ma nestiahol.
takze nakoniec ok, a vyhlady samozrejme nadherne.
ale este som nevstala z postele, tak este sa uvidi, ci viem dnes chodit :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2020 6:06

clupko píše:lebo ved x kil nadvaha a kondicka nie velmi ciperneho dochodcu...

Mna si opisala :haha: A super, ze ste dali! Ja neviem, kedy sa nam podari naozaj kdesi vybehnut, asi nikdy. Pre chlapa vsetko daleko a ked konecne mozme, tak vsade mraky ludi.
Aj preto som vcera vybrala "urcite nikoho nestretneme trasu" :heh: A poviem pravdu, ze ked som videla nazov kopca, ze Hulin, tak tam musim ist :haha: A kto ma rad take karpatske hrebenovky typu zaruby, tak odporucam, je tam praaaaaazdno, ulicky malincim zarastene a maliny vyborne! Akurat uz vacsina ususena, skoda ich. Bedle a vatovce z chodnika sme si nabrali :haha: No a kedze moj chlap zdrzoval a zdrzoval, sme vyrazili o nieco vyse hodiny neskor ako sme planovali, ja som to planovala tak, aby sme sa vratili dole pred zotmenim, lebo teplo bolo, tak kvoli psovi, aby to vobec usiel... Vysledok bol teda ten, ze sme zostupovali uz potme, ja decko v jednej ruke, velkeho psa v tme na voditku musim mat, tak v ruke druhej. Nepotiahol ani jeden, ale vdaka tomu, ze neviem kam stupam v tej tme, bo na tmu nik nebol pripraveny samozrejme :heh: som zle stupila a koleno mam v keli :plac: Nastastie sa to stalo asi len 10 minut od auta. A dufam, ze chlap pochopi, preco su moje planningy tak dolezite, ze kedy vyrazit :au: Ci rano, ci vecer :au:
Prílohy
IMG_3240.JPG
IMG_3466.JPG
IMG_3485.JPG
IMG_3655.JPG
Chlm
IMG_3744x.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Ned 13.09.2020 8:34

ja zas odporucam Lopasov. ziadni turisti. :hi: a to sme boli vcera - vikend a naadherne pocasie. sli sme cca 6 hod pritom... neviem, ci to bola nahoda, lebo ked sa motavame v okoli, tak sem-tam na niekoho natrafime. ale tak vseobecne to Zahorie je menej navstevovane, preto ked cez vikend mam dakde ist na turu, tak zavitam tam. :lol: strasne mam rada tie lucnate kopceky s vyhladmi dodaleka... hlavne je to take roznorode - aj les, aj luky, aj ihlicnate stromy, aj listnate...
v tejto oblasti, co sme boli, bolo pre psa vela vody - hlboke potoky, ale teda miestami aj vela zveri. :lol: navyse predpokladam, ze je to polovnicky revir - vsade posedy a prechadzali sme okolo jednej chaty, kde boli zgrupeni (ale nic mi nepovedali na psa navolno.. :angel: ). inak teda teren hodne nenarocny, take mini kopceky a milion cesticiek, takze moznosti neurekom.
DSC_0013_edited.jpg

DSC_0163_edited.jpg

DSC_0183_edited.jpg

DSC_0264_edited.jpg

DSC_0270_edited.jpg
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2020 8:42

Lopasov nie je pri Chvojnici? To nie je Myjava? Tam sme dom chceli kupovat, sme sa boli pozriet nan :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Ned 13.09.2020 8:45

ano, chvojnicka pahorkatina. vedela by som si predstavit tam zit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2020 8:46

No ja som chcela, ale nepreslo mi to :haha: Pre mna su to take Hugove lucky cela Myjava. Budeme chodit, ked Lyo zostarne zas len tam a na Zahorie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2020 8:52

A inak teda vy 20km a 6 hodin. My 7.5km za 4.5 hodiny :haha: Prevysenie 550m :haha:
Este jedna mobilovka z Hulina. Boze, furt sa musim smiat, ked si pomyslim na ten nazov :heh:
Prílohy
IMG_6391.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Ned 13.09.2020 9:02

aj my sme mali prevysenie 550 m :heh:
mne sa tam strasne lubi. sa tam daju najst zasite miesta, ale pritom dobre dostupne a ani od BA to nie je az tak daleko... a na vence parada. akurat keby chcel clovek vacsie kopce, tak musi cestovat (ale to aj z BA...)

(a inak aj Myjava je Zahorie... :lol: a Lopasov patri pod Skalicu este)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2020 9:06

Ja na myjave nemam rada podvratakov... Tam sme vzdy najviac psov co vybiehali odkialsi, stretali este s Hugom. Preto tam nerada chodim. Som sa vzdy bala, ze sa na nas nieco vacsie vyruti. Ale byvat by som tam chcela! :haha:
A teda, ze Myjava je zahorie pocujem prvy krat. To ake su mi novinky toto! :heh: Pre mna bude vzdy Myjava Myjavou :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Ned 13.09.2020 9:11

tak myjavaci to nemaju radi :heh: , ale radi sa to pod zahorie...
edit: tak len juzna cast okresu myjava.. https://slovakregion.sk/region-zahorie

a podvratakov sme veru stretli :ha: ale inak asi mavame stastie, lebo sa mi to tam nestava...
Naposledy upravil wer dňa Ned 13.09.2020 9:15, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné