Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:17

Sa neviem odtrhnut od tych fotiek :heh:
Ale tak, kym som vo svungu, lebo potom sa mi uz nebude chciet.
Belveder. Miesto s atmosferou, kde dychala historia. Normalne som tam videla tie panicky s robami a dazdnickami. Az som musela hlavou potriast, ze mi sibe :heh: To je take ze na skok. Ak nemate co robit, tak zajdite.
Prílohy
IMG_3522.JPG
IMG_3425.JPG
IMG_3400.JPG
IMG_3450.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pon 07.05.2018 21:21

Tak toto mi pride ako daky nepal uuuplne :heh: tie dazdove pralesy, kamene, chramy... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:26

Take mile skryte miestecko. Pre mna krajsie ako ten Belveder. Sla som k nemu skratkou, cez elektricky oplotok :haha: Ale narazila som na krasne jazierko, ktore nelezi na turistickej trase :aaa: Skala sa vola Slnecna skala. Miesto pre zamilovanych. Teda aspon ja by som tam chodila vysedavat po veceroch :heh:
A na tej tretej fotke, ta strbina akoze tadial vedie chodnik. Nastastie sa da obist. Ja som sa tam nezmestila s batohom na fotak. Len decko :haha: Ale tak ja kvoli fotaku, bez neho by to slo, aj keby som sa asi bala, ze si oskriem nos alebo usi. Stano nemal sancu :haha: Nastastie sa to da obist, to si tam niekto isto urobil srandu :haha:
Prílohy
IMG_3559.JPG
IMG_3581.JPG
IMG_3542.JPG
IMG_3605.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:27

wer píše:Tak toto mi pride ako daky nepal uuuplne :heh: tie dazdove pralesy, kamene, chramy... :ha:

Zeleznica, co vedie tym kanonom dole naspodu by ta vytrhla z tej predstavy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:36

No a teraz take ludnatejsie casti sveta, ku ktorym som sa dostala uplnou nahodou, zhodou okolnosti, niekedy takmer nasilu :haha:
Vystava drevenych soch v Doubiciach. Ale vtipne to nakoniec bolo :heh: Pobavila som sa. Dieta velmi. Kto ma dieta, chodte! Vsetky exponaty radno detom uzivati :heh: Na vlastne riziko samozrejme :heh: Zasla slava detom moc nevadi. Pravdupovediac ani mne. Aspon bolo vidno, ktore boli starsie a ktore novsie :heh:
Prílohy
IMG_3643.JPG
IMG_3635.JPG
IMG_3685.JPG
IMG_3751.JPG
IMG_3730.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:43

Och, no Pravcicka brana. Sklamana som z nej. Ked pojdete, tak fakt ju otvaraju az od 10... A fakt pod nou su turnikety. A fakt aj nerezove zabradlie... Naposledy som tak bola sklamana, ked som pozerala na Niagary nazivo... Naozaj. A ludom tam drbe...
Jedna z veci, co staci vidiet raz :joint:
Prílohy
IMG_3914.JPG
IMG_3858.JPG
IMG_3811.JPG
IMG_3820.JPG
IMG_3787.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 21:49

Nieco, co mi zdvihlo naladu v dany den Pravcickej a v zapati po jej opusteni sa na dovolenke vsetko nenavratne zdrbalo a museli sme ju skratit :heh: Napriek tomu mam rada taketo miesta. Sice hned pri ceste, ale to je jej jedina nerest. Trpaslici skala. Dospeli sa menia na deti a hladaju trpaslikov :aaa: Velmi starych trpaslikov! A pre deti je to tam nebezpecne :heh:
Prílohy
IMG_4047.JPG
IMG_3949.JPG
IMG_4029.JPG
IMG_3978.JPG
IMG_3999.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:01

Tak Kromlau. Celkom obycajny park so zvlastnym mostom. Asi jeho jedina atrakcia, teda jedina, co mna zaujala. Tesila som sa aj na rododendrony. Videla som krajsie a to moc do parkov nechodim. Rododendronov je tam kopa. Ale fakt vsetko zlte, len sem tam ina farba a zvycajne tu potom vsetci fotili. Krajsie rododendrony mali ludia v zahradach po ceste. Tych je tu fakt kopa, od ciech az tam, vsade su, vsade a krasne. Krajsie ako v parku si dovolim tvrdit :heh: Ludi mrte, sobota... A my sme mali casovy sklz, lebo sme nevedeli, ci sa musime vratit ihned, alebo este mozme par dni zostat, tak sme cakali pobaleni :heh: Co potesilo, bol vlacik. Zamestnanci boli uplne peckovi, je vidno, ze ich nic netrapi, ze to robia pre ludi a s laskou a usmevom a kludne kvoli fotke zastavia vlak :heh: No a co. Ved je vikend! A vsetko sa stihne! :heh: A vyhlady pekne na vodnu plochu v okoli trate.
Rododendrony tu
Prílohy
IMG_4086.JPG
IMG_4062.JPG
IMG_4128.JPG
IMG_4139.JPG
IMG_4309.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:03

A takto teraz vypada most... Keby ta vodna plocha bola tak ako byt ma, tak fajn... Takto cely ten feeling z mosta nebol aky by mal byt. Citila som sa podvedena :heh:
Prílohy
IMG_4354.JPG
IMG_4355.JPG
IMG_4345.JPG
IMG_4097.JPG
IMG_4076.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:28

A posledne Sächsische Schweiz. Tak to ma nenormalne laka musim povedat. Zvazujem, ze tam sa este vratim... Len neviem kedy. Ale tam som mala uplne iny feeling z tych skal, parku a tak...
O 8:00 mimo sezony vas bude stat na moste v Bastei naozaj velmi malo :heh: Takze sa tam nebojte vybrat. O 9:30 by ma tam uz nik nedostal :haha:
Vyhliadky su pekne do okolia. Z kazdej strany nieco ine a to sa mi pacilo :heh:
Prílohy
IMG_4366.JPG
IMG_4399.JPG
IMG_4382.JPG
IMG_4377.JPG
IMG_4398.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:29

Most
Prílohy
IMG_4411.JPG
IMG_4490.JPG
IMG_4499.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:31

Prilahly hrad sa tiez oplati vidiet. Tam sa plati vsak vstupne. Su z neho vsak pekne vyhlady a popisky su aj v cestine.
Prílohy
IMG_4666.JPG
IMG_4568.JPG
IMG_4536.JPG
IMG_4511.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:39

No a z neho sme videli nieco divne, vypadalo to ako hradisko... Tak sme tam sli pozriet. A ocitli sme sa niekde, kde som sa chcela otocit, ale dieta zbadalo vlacik, chlap kupil vstupenky a 4 hodiny zabite :heh: Konigstein, alebo tak nejak? :heh: Nedela. Obed. Mrte ludi.Nuz ale vlacik je vlacik :haha: Na nahornej plosine v podstate mestecko... Ale krasne vyhlady do okolia po celom! obvode nahornej plosiny... V podstate po hradbach. Oplati sa vidiet, ak znesete stado ludi okolo. Taky vyhlad nebudete mat nikde inde v okoli. Takze nelutujem nakoniec aj ked druhy krat sa nechystam :heh: Je to obrovske. S expoziciami muzea. Vsetko tip top. Rekonstruovali len jednu budovu.
Prílohy
IMG_4804.JPG
IMG_4859.JPG
IMG_4895.JPG
IMG_4830.JPG
IMG_4700.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:47

Vyhlady. Ta hora na prvom obrazku v meandri ma neuveritelne laka. Uplne strasne strasne silno. Ako magnet. :heh: Byt tam este jeden den, tak presne viem, kam moje kroky budu smerovat :heh:
Prílohy
konig_m.jpg
IMG_4995.JPG
IMG_4978.JPG
IMG_4921.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 07.05.2018 22:52

A keby ste niekedy sli tym smerom a potrebovali si natiahnut nohy. Taka 10 minutova prestavka. Tak v obci jestrabi je takato zaujimava vezicka, cez ktoru je pristup na horny "hrad" Vyhlad nic moc, ale vezicka a vnutro je zaujimave.
A to je vsetko. Dufam, ze sa vam prehliadka mojej dovolenky pacila :haha: :haha: :haha:
Prílohy
IMG_5051.JPG
IMG_5097.JPG
IMG_5058.JPG
IMG_5060.JPG
IMG_5075.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné