Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Str 16.05.2018 9:47

zebo - parada!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod clupko » Str 16.05.2018 10:20

neviem, ci to sem patri - ale tak pod vylet by to mohlo spadat :lol:
ryanair (resp. laudamotion) ma spiatocne letenky vieden - mallorca (aj) za 40 eur. kebyze niekto chce na par dni vypadnut k moru :smile: celkovo laudamotion (zatial pod ryanairom) ma super ceny na letnu sezonu do roznych dovolenkovych destinacii.

zebo - wow, uzasne! :oo:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Str 16.05.2018 10:24

silvuch sa ma vcera pytala :ha: keby nie som v novej firme bez naroku na dovcu, idem... :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod clupko » Str 16.05.2018 10:43

Offtopic: ja uz od dnes nie som v skusobnej, huraaa, ide sa :dancing: budem 3 dni zvalena na plazi a vratim sa cervena ako rak, ale tesim sa na to more.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Str 16.05.2018 20:10

zebo :jop:
krivan si to zasluzi

ja mam zimnu zo svitania :aaa: :angel:
ak uverite :joint: nerozoznat ci noc ci den :hi:
IMG_1694.JPG
IMG_1694.JPG (44.62 KiB) Zobrazené 829 krát


svista som nasla :smile:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 13:17

takze slubeny report. bohuzial, nie je to tip na vylet pre psickarov - resp len s kabelkacmi. :lol:
1. Slovensky raj
takto dokladne som ho pobehala prvy krat. nie je to velke, ani velke prevysenia nie su, akurat teda tie smyklave rebriky. ale som rada, ze sme sa vybrali mimo sezony. v tych menej znamych roklinach sme prakticky nikoho nestretavali. neviem si predstavit, ze by som sla v zastupe. :nono: to tam fakt radsej neist. mna najviac uchvacovala prave ta nedoktnuta priroda (ak neratam odpadky po turistoch), polamane stromy vsade, tie paprade, skaly, ticho a zurcanie potoka... :love:
prvy den sme absolvovali Piecky. na obed sa spustila brutal burka, neodvazili sme sa pokracovat dalej, lebo nam to trieskalo nad hlavami a visiet na kovovej retazi pri mokrej skale by bol prilisny adrenalin :ha: schovali sme sa akurat nad najnavstevovanejsou Suchou Belou - v jednom mini pristresku bolo v jednu chvilu 25 ludi, coz nechapem, ako sme sa zmestili a postupne sa tam vystriedali aj vacsie skupiny, aj nejake skolske zajazdy - a tie decka boli totalne nevhodne oblecene. kratke gate, mikinky, alebo len kratke rukavy, mestske tenisky. bolo tak 15 stupnov, nevraviac o tom, ze nechapem, ako v tych topankach mohli absolvovat rebriky... ved to je priam hazard so zivotom :ach:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

druhy den sme sli cez tomasak, prielom hornadu a klastorsku roklinu

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 13:31

dalsi den sme sli do dobsinskej ladovej jaskyne - ta je krasna. a mrkli si kratucky naucny chodnik mokradami hnilca. skoda, ze tam akurat boli dake miestne bezecke preteky, takze neuveritelne kvantum ludi vsade :prd:
Obrázok
no a dalsi den sme si presli velky sokol a sokoliu dolinu. velky sokol bol pre mna asi najkrajsia roklina. :love: dost narocne - ani nie stupanim, ale bolo dost vody, vela brodov, preliezat spadnute stromy, clovek az neveril, ze tade niekade ide cesta :heh: ale ta priroda, uzasne. neuveritelne caro to tam malo.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 13:46

posledny den v raji sme dali zvysny prielom hornadu, odskocili si k obrovskemu vodopadu a roklinu velky kysel
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

potom sme sa presuvali smerom k chocu a cestou sa stavili vo vysokych tatrach. tu nas burka obchadzala, kedze sme vyrazili az na obed
Obrázok
Obrázok
Obrázok
no a na zaver velky choc. ten je napriklad schodny aj pre psa, aj ked je hore kus skalnaty s retazami
Obrázok
Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Sob 02.06.2018 16:21

:aaa: Som si vzdychla. Krasny kraj. Ale teda s malym to odlozim, rebriky a stupacky este pohoda, ale tie dreva smyklave... To by bol este velky adrenalin s snim :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 16:31

Hej, miestami to bolo dost nebezpecne. Nevravim, ze na zabitie, ale na zlomenu nohu urcite. Alebo vykupanie v ladovej vode :ha: som sa bala o fotak, mobil a kluce od auta :heh:
Inak bola s nami moja mama-dochodkyna, zvyknuta na nase treky, ale z tohto bola zo zaciatku dost v strese, aj brody riesila. Az dalsie dni zistila, ze to bude len horsie, tak uz tiez sla krizom cez vodu a hopkala po drevach a skalach ako kamzik :heh:
Dufam, ze aj ja v jej veku budem mat taku kondicku. :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Sob 02.06.2018 16:53

Ano ano, to si presne pamatam ten pocit. A ako som vyberala fotak z puzdra len na bezpecnych miestach :heh:
Mna tak minule prekvapili take hadam 80 rocne pani turistky na dost nebezpecnom useku v Ceskom Svajciarsku. Som si presne hovorila, ze bodaj aj ja by som mohla chodit v takom veku po TAKYCH turach. Akurat zliezli kolmy rebrik. A pomerne ciperne... Az neuveritelne to bolo. To bol zjavne nejaky zjazd dochodcov, ich tam bolo dost a len jeden pan. A vsetci sedivi alebo bielovlasi. Ale neuveritelne agilni vsetci.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod kellee » Sob 02.06.2018 17:08

boli ste niekto v prosieckej a kvacianskej doline? v pohode so psami?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 17:15

ja by som najradsej sla uz na dalsi trek. aspon prechod nizkych tatier, ak nie celu snpecku :aaa:

Offtopic: inak ako mam pridavat tie zmensene fotky tak, aby neboli take obrovske rozpixelovane? :ha: na mobile je to pozeratelne, takto nie :pac:

kellee, prosiecka neschodna, kvacianska prechadzka, miliarda ludi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod kellee » Sob 02.06.2018 17:29

wer píše:ja by som najradsej sla uz na dalsi trek. aspon prechod nizkych tatier, ak nie celu snpecku :aaa:

Offtopic: inak ako mam pridavat tie zmensene fotky tak, aby neboli take obrovske rozpixelovane? :ha: na mobile je to pozeratelne, takto nie :pac:

kellee, prosiecka neschodna, kvacianska prechadzka, miliarda ludi.


neschodna pre psy, ci pre ludi?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.06.2018 17:30

sa na psa pytas, nie? :heh: su tam rebriky
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné