Zúrivy majiteľ psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod MisheliQ » Sob 19.01.2008 14:45

Určite nie som jediná, kto mal tú "česť" stretnúť sa s tým, ako si zadebnený majiteľ vylieva svoju zlosť na nevinnom psovi, mláti ho hlava-nehlava vodidlom, ktoré chvalabohu že nie je z reťaze..to som práve včera videla, keď som sa vracala zo školy..jeden "milý" pán stál pred nejakým blokom, stál tam so svojím psom-bernský salašnícky pes a odrazu len pozerám, ako ten pán bije svojho psa vodidlom po zadku, jedenkrát, dvakrát, viackrát..a pes sa len krčí, nemôže nič robiť pretože je na vodidle -jeho pán ho bil koncom vodidla- a s bolesťou v očiach sleduje výjavy svojho pána, potom jeho pán trhne vodidlom a ide ďalej akoby sa nič nestalo, pes sa so strachom drží pri ňom, nevediac čo má robiť, aby sa táto situácia nezopakovala...

čo sa dá v takomto prípade robiť? Môžem ja, ako cudzí človek zasiahnúť? čo robíte Vy?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod BinLadin » Sob 19.01.2008 22:58

MisheliQ píše:Určite nie som jediná, kto mal tú "česť" stretnúť sa s tým, ako si zadebnený majiteľ vylieva svoju zlosť na nevinnom psovi, mláti ho hlava-nehlava vodidlom, ktoré chvalabohu že nie je z reťaze..to som práve včera videla, keď som sa vracala zo školy..jeden "milý" pán stál pred nejakým blokom, stál tam so svojím psom-bernský salašnícky pes a odrazu len pozerám, ako ten pán bije svojho psa vodidlom po zadku, jedenkrát, dvakrát, viackrát..a pes sa len krčí, nemôže nič robiť pretože je na vodidle -jeho pán ho bil koncom vodidla- a s bolesťou v očiach sleduje výjavy svojho pána, potom jeho pán trhne vodidlom a ide ďalej akoby sa nič nestalo, pes sa so strachom drží pri ňom, nevediac čo má robiť, aby sa táto situácia nezopakovala...

čo sa dá v takomto prípade robiť? Môžem ja, ako cudzí človek zasiahnúť? čo robíte Vy?

Asi jedine volat tisnovou linku policie,predpokladam ze i na Slovenskuje nejaky zakon na ochranu zvyrat.Na lince oznamit co sedeje.jinak podle situace.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod lusy » Sob 19.01.2008 23:41

BinLadin píše:
MisheliQ píše:Určite nie som jediná, kto mal tú "česť" stretnúť sa s tým, ako si zadebnený majiteľ vylieva svoju zlosť na nevinnom psovi, mláti ho hlava-nehlava vodidlom, ktoré chvalabohu že nie je z reťaze..to som práve včera videla, keď som sa vracala zo školy..jeden "milý" pán stál pred nejakým blokom, stál tam so svojím psom-bernský salašnícky pes a odrazu len pozerám, ako ten pán bije svojho psa vodidlom po zadku, jedenkrát, dvakrát, viackrát..a pes sa len krčí, nemôže nič robiť pretože je na vodidle -jeho pán ho bil koncom vodidla- a s bolesťou v očiach sleduje výjavy svojho pána, potom jeho pán trhne vodidlom a ide ďalej akoby sa nič nestalo, pes sa so strachom drží pri ňom, nevediac čo má robiť, aby sa táto situácia nezopakovala...

čo sa dá v takomto prípade robiť? Môžem ja, ako cudzí človek zasiahnúť? čo robíte Vy?

Asi jedine volat tisnovou linku policie,predpokladam ze i na Slovenskuje nejaky zakon na ochranu zvyrat.Na lince oznamit co sedeje.jinak podle situace.


to si ako fakt myslis, ze by policajti prisli kvoli tomu, ze niekto slahol voditkom psa? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod BinLadin » Ned 20.01.2008 0:13

Lusi...pokud pujde o dlouhodobe a systematicke tyrani je tohle pravne resitelne,stejne jakkdyz psa vazne zrani pri neprimerenem chovani.Opakuji reseni situace je podle momentalniho stavu a deje..
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.01.2008 7:49

Ano, Ladin ma pravdu. Ale, realita je iná. POlicajti sa na to vykašlú, lebo keď niekto švacne psovy na prechádzke, no neviem. Je mi jasné, že Mishel a my ostatný vieme o čo ide, ale taký policajt by ho pri tom mlátení musel čapnúť. Kým by došiel, to už by nikto nevedel kde sú predstavitelia drámy. POlícia by daného človeka musela sledovať, dlhodobo, aby nazbierala dostatok dôkazov na týranie zvieraťa. A na to sa kašle aj v horších prípadoch.
Je to sídce neobhájiteľné, ale je to realita v ktorej žijeme.

Sama som sa opakovane stretávala s človekom, ktorý kopal do svojho yorkshira a posielal ho do piče. Poviem vám, že by som sa musela premeniť na stokilového chlapa s veľkou gurážou, aby som vôbec mala odvahu to začať riešiť, lebo tam nešlo o slová, ale o kontakt.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Amaguk » Ned 20.01.2008 10:59

ak je to len nejaky nahodny incident, clovek musi posudit, aka je situacia a ci aj on nahodou jednu neschyta, ak sa ozve. Ja som sa zoprakrat takto ozvala, ked som videla neprimerane trestanie a skoro vzdy mi bolo vynadane, ale to mi nevadi, lebo nejde o mna ale o toho psa. Pochybujem sice, ze takyto clovek to prestane robit len na zaklade mojho protestu, ale aj to je pre neho signal, ze ludia nebudu drzat hubu, ked vidia taketo spravanie.
Dokonca aj jedna moja kamoska riesila neposlusnost psa jeho bitim a viackrat sme sa kvoli tomu poharkali, ale ja som tvrdohlavec a vzdy som jej povedala, ze s takymito metodami proste nesuhlasim, podobne ako nesuhlasim s vychovou deti mlatenim. A kamoska nakoniec sama uznala, ze bitim nic nedosiahne - sama zistila, ze ine metody su ucinnejsie.

Ak ide o opakovane a zavazne fyzicke tyranie - vtedy sa da obratit na policiu, veterinarnu spravu alebo inspektorov Slobody zvierat. najlepsie je mat nejaky dokazovy material - naprikla nafotit ho pri cine, alebo nafilmovat. Hoci pri nasich bezzubych zakonoch je to tak trochu hadzanie hrachu na stenu.
Bolo treba ovela viac zatlacit na systemove riesenie tychto veci - teda na zmenu legislativy
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod BinLadin » Ned 20.01.2008 11:21

Amaguk píše:ak je to len nejaky nahodny incident, clovek musi posudit, aka je situacia a ci aj on nahodou jednu neschyta, ak sa ozve. Ja som sa zoprakrat takto ozvala, ked som videla neprimerane trestanie a skoro vzdy mi bolo vynadane, ale to mi nevadi, lebo nejde o mna ale o toho psa. Pochybujem sice, ze takyto clovek to prestane robit len na zaklade mojho protestu, ale aj to je pre neho signal, ze ludia nebudu drzat hubu, ked vidia taketo spravanie.
Dokonca aj jedna moja kamoska riesila neposlusnost psa jeho bitim a viackrat sme sa kvoli tomu poharkali, ale ja som tvrdohlavec a vzdy som jej povedala, ze s takymito metodami proste nesuhlasim, podobne ako nesuhlasim s vychovou deti mlatenim. A kamoska nakoniec sama uznala, ze bitim nic nedosiahne - sama zistila, ze ine metody su ucinnejsie.

Ak ide o opakovane a zavazne fyzicke tyranie - vtedy sa da obratit na policiu, veterinarnu spravu alebo inspektorov Slobody zvierat. najlepsie je mat nejaky dokazovy material - naprikla nafotit ho pri cine, alebo nafilmovat. Hoci pri nasich bezzubych zakonoch je to tak trochu hadzanie hrachu na stenu.
Bolo treba ovela viac zatlacit na systemove riesenie tychto veci - teda na zmenu legislativy

Presne tak.No koukam ze i ten pristup uradu je stejny.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Amaguk » Ned 20.01.2008 11:31

mno, mozno je to len moj dojem, ale zda sa mi, ze u nas je to este o cosi horsie ako v CR -najma celkove povedomie a citlivost ludi na tyranie zvierat ja dost slaba :hmm:
ale zakony mame asi rovnako na :censored:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod BinLadin » Ned 20.01.2008 11:53

No ono jeto asi opravdu stejne,jak u Vas tak u nas....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod ivanN » Str 27.02.2008 14:55

lebo ludia sa boja zakročiť, všetci sú ustráchany a bojazlivý, radšej bude držať hubu a pojde ďalej...
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 15:02

No ja neviem IvaN...ale ja osobne kebyze vidim nejake 100 kilove hovado jak bije psika, tak neviem aku odvahu by som mala ozvat sa :ua: moj tatko tak prisiel o vsetky zuby, a to len poprosil chlapika ci nemoze autom prejst, lebo ma viezol na pohotovost...myslim ze kazdy si vtedy prehodnoti situaciu :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod ivanN » Str 27.02.2008 15:16

cely slovensky narod je ustrachany, no a čo? ty si žena tebe by pri najhoršom vulgarne vynadal...ale ten kto by prišiel o zuby aspon zabojoval za spravnu vec! možno by sa pridal ďalsí okoloidúci, čo by ti pomohol, ale to mam asi bujnú fantáziu, že?
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 15:27

Prinajhorsom by mi vulgarne vynadal... :ach: ak by si byval v blizkosti trnavy a dopocul by si sa kolko bab dostalo nakladacku len zato, ze mali gitaru na chrbte (od panov s holými hlávkami) tak ti poviem ze ja mam s takych ludi strach... :ua: proste viem ze tu ziju magori co by nemali problem poopravit mi cifernik...nehodlam sa hrat na loteriu, ci mi len vynada, alebo ma posle na aro... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod ivanN » Str 27.02.2008 15:31

jaaaaaj trnava :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Zúrivy majiteľ psa

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 15:33

No ono je v podstate jedno ci trnava, alebo bratislava alebo gbely...proste by som nemala odvahu postavit sa "vymletej" holej hlave...fakt nie...jo priznavam sa pri tomto som posrana...ale to asi vecsina ludi s pudom sebazachovy :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Ostatné