Veterinárne kurzy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Veterinárne kurzy

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 10:18

Minuly tyzden som sa prihlasil na kurz nieco ako pomocnik veterinara (ani neviem ako sa to povie po slovensky, tu sa to vola auxiliar). Kurz je dost obsiahly co sa teorie tyka, asi 1300 stran, a potom bude aj nejaka prakticka cast, ale este neviem ako to bude prebiehat. Najskor musim spravit teriu a potom tu prax. Buduci tyzden idem na prve testy, tak drzte palce. Len dufam ze to cele nebude zbytocne a podari sa mi naist robotu.

Co si o tom myslite?
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Mackie » Ned 01.05.2011 10:39

sylaby? profil absolventa? napíš viac, čo sa vlastne budeš učiť a na čo by si mal byť použiteľný
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 11:51

Vlastnosti kurzu:
Poznat zakladnu charakteristiku psa a macky vzhladom na rozne rasy, historiu, vyvoj, sxualny cyklus, vycvik, vakcinacny plan...
Ziskat vedomosti teoreticko-prakticke ohladom anatomie, fiziologie, dermatologie a preventivnej mediciny domacich zvierat.
Principy stravovania psov a maciek, vzhladom na ich rasu, vek, fizicke zatazenie, zdravotny stav.
Poznat co robit so psom, mackou v urgentnych pripadoch, a poskytnutie prvej pomoci.
Ziskat teoreticke vedomosti na organizaciu kliniky.
Rozpoznat rozne druhy strojov, pristrojov, nastrojov (diagnostickych, terapeutickych, vyskumnych). Ktory z nich sa kedy a naco pouziva, ako funguje...
analyza mocu, koznych sterov, krvy, :kak: (parazitov)
Techniky ziskavania roznych vzoriek a ich uskladnovanie
Ziskat informacie o veterinarnych liekoch a vakcinach, ich ucinky a sposob podavania
Veterinarny marketing

Studijne temy:
Vitalne funkcie, zakladna charakteristika
Dermatologia a parazity, najcastejsie choroby
Higiena psa a macky
Rozmnozovanie a starostlivost o steniatka
-Rozmnozovacie organy samicie a samcie
-Sexualny ciklus a jeho fazy
-Vakcinacny plan a odcervovanie
Stravovanie psa a macky
Zakladna fiziologia
-Pohybovy aparat
-Cievna sustava
-Dychacia sustava
-Vylucovacia sustava
-Traviaca sustava
-Rozmnozovacia sustava
-Endokrinologia
-Koza
Technika zaobchadzania so zvieratom (nastavovanie do spravnej polohy pri RTG, dvihanie a prenasanie zraneneho zvierata...)
Prva pomoc
Chirurgia a chirurgicky material
Administracia veterinarnej kliniky


No je toho dost, mam na to 9 mesiacov aby som sa to naucil. Snad sa podari.
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Margita » Ned 01.05.2011 13:29

ci to bude mat uplatnenie,moze ale nemusi,je vela takych co maju stredne veterinarne skoly a neuplatnili sa ,na svk zas az tak vela klinik nie je kde by potrebovali asistenta,a to mas asi len na male zvery,tak na druzstve s atiez neuplatnis...tak drzim palce
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 14:52

No moc si ma nepotesila, ale dufam ze s toho nieco bude. Vraj po ukonceni kurzu je garantovana robota, ale tomu uverim az ked sa tak stane. Co sa dufam stane.
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Mackie » Ned 01.05.2011 16:56

ten marketing ma zaujal, vidím to na garantovanú robotu ako dealer niečoho :lol:
tiež držím palce, ale obávam sa, že žiaden veterinár takémuto kurzistovi nedá do ruky ani obväz, možno ešte tak dovolí ten obväz nastrihať a zapísať vakcináciu :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 17:35

dufam ze to neskonci tym obvazom :) Na to by tam mohol mat hocikoho, aj traktoristu... kazdopadne dufam ze to za te prachy bude stat. Uvidime
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 01.05.2011 17:36

miro a kolko si platil :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Margita » Ned 01.05.2011 18:44

su napr aj humanne sestry ktore robia vet.asistentov.vela sa naucis v praxi,len ked si vezmes tak asistentov potrebuju len na klinikach a tie zas nie su v kazdom meste a dokonca ani v kazdom vacsom meste :ua: ale tak vzdelavat sa oplati stale aby si nezakrnel :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Margita » Ned 01.05.2011 18:47

miro11 píše:dufam ze to neskonci tym obvazom :) Na to by tam mohol mat hocikoho, aj traktoristu... kazdopadne dufam ze to za te prachy bude stat. Uvidime

ako asistent prave to by si robil,pomocnik lekarovi,cize vsetko okrem operaci,umyvanie,cistenie,priprava na zakroky,pred a pooperacna starostlivost o zvery a tak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 20:37

Margita píše:
miro11 píše:dufam ze to neskonci tym obvazom :) Na to by tam mohol mat hocikoho, aj traktoristu... kazdopadne dufam ze to za te prachy bude stat. Uvidime

ako asistent prave to by si robil,pomocnik lekarovi,cize vsetko okrem operaci,umyvanie,cistenie,priprava na zakroky,pred a pooperacna starostlivost o zvery a tak


Ano to je to slovo co ma nenapadlo Asistent... presne, aj ja si predstavujem ze by som mal robit nieco take.
Este par veci co som zabudol, ked som sa pytal na trvanie kurzu tak mi povedali ze sa to da spravit aj za 6 mesiacov, ale ze normalne je to 9. Ze to zalezi od toho ako mi to pojde na tej praktickej casti, a ze az ked vet. povie tak mi daju nejaky certifikat. Vacsinou vraj tam kde sa robi prakticka cast, co moze byt akakolvek sukromna klinika, po skonceni kurzu aj daju robotu. Len dufam ze to neni nejake klamstvo. Tento rok otvorili kurz pre 6 ludi. (v 200.000ovom meste). Cena 2130E

Offtopic: Prave citam o zuboch a ani za svet si neviem zapamatat ako sa volaju predne zuby u psa. Strasne sproste slovo ze Incisivos. :pac:
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Lindchen » Ned 01.05.2011 20:40

Ale to "neštuduješ" na Slovensku, však?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 20:47

Lindchen píše:Ale to "neštuduješ" na Slovensku, však?

Nie veru som v spanielsku. Rozumiem tomu textu vpohode, ale niektore slova su pre mna nove, nakolko som ich este nepotreboval.
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: veterinarny kurz

Poslaťod Margita » Ned 01.05.2011 21:07

aha ked v spanielsku tak to je potom ine asi aj s uplatnenim ak sa chces uplatnit tam.len je to zvlastne ze preco len 6 ludi...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: veterinarny kurz

Poslaťod miro11 » Ned 01.05.2011 21:39

Ono sa to odvyja od toho kolko predpokladaju ze bude volnych miest, aspon tak mi bolo povedane. :nwm:
miro11
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Ďalší

Späť na Ostatné