Odkedy sa venujete psom???

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Odkedy sa venujete psom???

Poslaťod simm » Str 08.08.2007 19:46

NAPISTE AJ ZIVOTOPIS...


Ja vlastne od malicka.... lebo ja jak som sa narodil som uz mal psika. Volala sa lesina ... a ta na cvicisku spravila hoci co.. ale minuli rok zomrela na rakovinu.. potom ona mala steniatka a z jednych steniatok sme si nehali Nelu a tu nekdo otrovil.. aj sme to polisom oznamili ze juotrovili a oni sa na to vykaslali... a ked mala nela 3 roky tak sme si kupili od pana Sustera ktory byval vo velkej idem Esterku... a ta stale zije a tiez ako Lesina vie na cvicaku hoci co... a ona si dokonca vie otvorit dvere... a este tento rok sme nasli na nej novinku a je celkom zabavna.... ze nam obera marhule zo stromu... a na tie co su zo zeme sa vykasle... ale skoda ze som ju neodfotil lebo ona jak sa postavi na tie zadne labky... :cheesy: to nema chybu.. a Esterka mala steniatka a nehali sme si rebeku.. je velmi hrava a cvicak sice nema rada ale vycvicili sme ju...

a to je vsetko....
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 13.08.2007 18:14

ja žijem so psom tiež odmalička.ale mojho Buddyho mám len niečo cez 2 roky...je to môj prvý vlastný psík..oňho sa starám sama a aj o všetko okolo neho..on je už starší..teraz oslavoval nedávno 5 rokov
a prvý psík v mojom živote bola Lasinka-jazvečík :lol: Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod catchy » Pon 13.08.2007 18:32

Ja som odmalicka nevyrastala so psikom ako ste tu uviedli skoro vsetci. Skor som chodila ku starej mame, ona mala takych "gulasikov"....Ked som mala 15, zaziadalo sa nam mat doma psa. Rozhodovali sme sa ci maleho, alebo velkeho. No napokom sme dostali od krsneho maleho boxerika a dali sme mu meno Resta (je to spanielske slovicko a znamena "posledna". Preto posledna, lebo len ona zostala este pri svojej mamke, ostatne sa uz odstahovali). Uz od malicka bola poslusna, taky maly maznacik rodiny. Zo zaciatku nahanala starkej sliepky, obcas sa stalo ze jednu zadrhla, ponahanala vsetky macky po zahrade, pobehala po jahodach..takze sme mali s nou vela zabavy. Samozrejme sme ju to casom odnaucili ...Ked mala uz zo 2 roky, chceli sme steniatka, ale zle sa to vsetko skoncilo. Po neuspesnom zakroku dostala o rok otravu krvy a tak sme ju musleli utratit. Bola to pre mna rana ako pod pas..Nevedela som si na to zvyknut, ze sa nemam s kym pomaznat, bol to pre mna citovy kolaps...Teraz mam 3 rocneho havanskeho psika..Je to moja druha psia laska...Neviem si ho vynachvalit. Nedavno som s nim absolovala celostatnu vystavu a pravdaze s velkym uspechom...Hned na prvy pohlad vidno, ze je to jedinecny pes, uz len jeho chodza nasvedcuje jeho povahu "modela"....Lubim ho..Vsetko co som tu napisala je len kusocek z toho, ako by som mohla vyjadrit moju lasku k tymto mojim dvom laskam...Lubila som a lubim...
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Poslaťod lucia » Pon 13.08.2007 20:10

Ja už som sa vlastne narodila do rodiny, kde boli psy. Vždy sme mali aspoň dvoch. Keď som sa narodila mali sme NO a veľkého bradáča. Potom RTW, boxera, nejakych križencov. Moj prvý vlastný pes bol kríženec pitbula ale kvoly zdravotným problemom sme ho museli dať utratiť. :ua: . Teraz mam len Čerinu a mala som si v septembri brať šteniatko NO ( kvoly tomu som sa nadrvila cel hrubu knihu fyziky :hmm: ) ale mam povedala, že teraz teda ešte nie. Par dni som sa na ňu hnevala, ale potom teda, že dobre tak si ale vyberem psa akeho ja chcem a z akej CHS ja chcem. Teraz sa rozhodujem medzi NO, BO malinos, australsky ovciak, border kolia, chodsky pes, kelpia alebo dost dobre spojenie LR (bez pp) pripadne flat colted retriever ( ale to fenecku) alebo si necham poradiť od inštruktora.
lucia
 

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 9:32

moji rodicia ece predtym cchovali havusacku ako som sa narodila*ked som sa narodila tak par rokov potom mala steniatka ktore sa mi pacili tak sme si nechali dve,1sme darovali sasinkova,1uz neviem kam*a teraz mame uz len toho1havina
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Mia » Uto 14.08.2007 13:51

Ja som chodila ku starkemu kde boli vdzy niake psy zvysok rodiny sa ich bal ale mna to niako k nim tahalo .....ale svojho prveho psa mam az teraz po asi rocnom prehovarani mojich rodicov...a teraz ma uz 4 roky ....ale chcem este jedneho bud NO alebo Flat coated retrievera
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Poslaťod verca » Uto 14.08.2007 21:30

ja sa venujem psom tiez od malicka aj ked nemam svojho vlastneho psika lebo byvam v byte a moja mama to nemusi .Moja starka ma bernskeho salasnickeho psa a ma uz 20mesiacov je to fenka a vola sa ema.Mam ju strasne rada aj ked je leniva a vecsinou en lezi ale staram sa o nu a hrozne ju lubkam:)))))) :lol: :smile: :ahoj:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Bendy » Str 15.08.2007 15:27

Ja som svojho prveho psika mala az vo svojich 17 - tich. Ale vzdy som milovala psy a bolo to vzdy moje najvacsie a doteraz trvajuce hobby. Rano som chodievala do skoly neskor, lebo som delila desiatu medzi vsetky psiky, popri ktorych som kazde rano prechadzala :hi:
A casto som nosievala domov zatulane psiky a dala som im papat, kym neprisla domov mama a nevyhodila ma von aj so psom :hmm:
Najvacsi objav na ulici bol asi pred 10 rokmi, ked som nasla mladuckeho salukiho na ulici, tulal sa niekolko dni, tak sme ho dali znamym... Bola som decko a nemohla som o nicom rozhodovat, prepasla som ale velku sancu mat takeho krasneho chrta!
V 17 sme si zobrali krizenca baseta z utulku, ale otec sa o tom dozvedel, az ked prisiel domov. To bolo hrozne :angel: Ale potom bolo vsetko ok, este s nim otec aj najviac z nas chodil von. Mali sme ho strasne radi, az kym nam ho nenapadli raz bez priciny nemecky ovciak s rotweilerom a bez majitela! :plac: Nas Fredinko to neprezil. Mal 6 rokov ked zomrel...
O par mesiacov sme natrafili na pani zo zalozne, ktora tam mala zalozenych 3 talianskych chrtikov a jedneho z nas nam nakoniec darovala :jupi:
Mame ju uz tri roky a tento rok v juni som si ju priniesla do Belgicka so mnou. Tot "kratka" story :hi:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod BIGBOSSS » Štv 16.08.2007 11:40

no ja ako zijem tak mam psa najskor sme taky oriesok kalu a potom asi 10 rokov sme xovali cau-cauavom a teraz posledne 2 roky chovam neapolskeho mastina
NEAPOLSKY MASTIN - DIANA BRILLIANT SLOVAK-FLES
BULLMASTIFF - ARGO
Obrázok

Obrázok
BIGBOSSS
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Dudince

Poslaťod Bibiana » Štv 16.08.2007 17:38

Psy boli vždy pre mňa fascinujúce, niečo úžasné. No stále bol nejaký problém, bola som malá-nezodpovedná- bývame v paneláku atď..
Až mi oco pred takmer 6 rokmi povedal: Bibka keď budeš vyberať psa, tak takého aby som sa za neho hanbiť nemusel :) A tak sa začalo hladanie šteniatka.. 23.12.2002 sa k nám dostal moj bubáčik, argentínska dogička Falco :) Dalo by sa teda povedať, že aktívne sa venujem psom resp. psíkovi necelých 5 rokov :angel:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Poslaťod Silwuska » Pia 17.08.2007 8:03

Ja ma Macka 6 rokov, a predtym som mala jedneho pouliciaka, ale zrazilo mi ho auto :ua:
Takze naplno sa tomu venujem (vychova+vycvik+prijem a vydaj lasky :no: ) 6 rockov...Presli sme si vsetkym moznym, pouzivali rozne praktiky, ale s Macika sa vyklul uzasny kamarat pre zivot...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bára » Ned 19.08.2007 8:33

Ja som odmalička stále túžila po psovi, no rodičia ma stále odbíjali pod zámienkou, že máme malý byt, že by ma to prestalo baviť a podobne. Stále som vláčila domov túlavé psy, dávala im granule...Môj prvý psík bolo šteniatko malé bieleho chlpatého kríženca, ktorého som mala u krstnej pri dome. Bohužiaľ sme ho museli nechať utratiť, lebo dostal parvovirózu a bol na tom dosť zle :ua: Potom dllho nič... Chodievala som už len venčiť všetky možné sídliskové psíky, nakoľko som bola zmierená s tým, že psa nebudem mať skôr ako po osemnástke... Ai pred viac ako 2 rokmi mi mama oznámila, že budeme mať šteňa yorka....Odvtedy som začala navševovať psie fóra, zbierala som rôzne informácie, až som sa nakoniec dočkala=)) Môjho havinka mám už vyše dvoch rokov a mám ho strašne rada, i keď mi viac než často lezie na nervy:-D heh A na jar by sme mali kupovať šteňa dobermanna a možno ďalšieho yorka :jupi:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tibor88 » Ned 19.08.2007 10:05

Ja mám psa od 7-ročného decka .
Tibor88
Nováčik
 
Príspevky: 45
Bydlisko: Na štadióne

od soboty.

Poslaťod Mininka » Pon 20.08.2007 16:20

moj orfik sa k nam nastahoval v sobotu,tak od soboty sa venujem psom:) pred tym sme mali jedneho psika,ktory ale byval u starenky ten mi patril len cez vikendy.Bol to dobry psik a chytry... teraz sa len ucim a zbieram informacie ako z orfika urobit borca :) lamaca fencich srdci a toho naj psika:) prezili sme prvu navstevu u Dr,myslim,ze mi to pojde a ked budem s niecim potrebovat pomoct mam Vas... :)
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Re: od soboty.

Poslaťod simm » Pon 20.08.2007 16:25

Mininka píše:moj orfik sa k nam nastahoval v sobotu,tak od soboty sa venujem psom:) pred tym sme mali jedneho psika,ktory ale byval u starenky ten mi patril len cez vikendy.Bol to dobry psik a chytry... teraz sa len ucim a zbieram informacie ako z orfika urobit borca :) lamaca fencich srdci a toho naj psika:) prezili sme prvu navstevu u Dr,myslim,ze mi to pojde a ked budem s niecim potrebovat pomoct mam Vas... :)


ty sa tu asi nameenej venujes psom... ale to neva.. tu ti urcite nekdo poradi ako ho vychovavat.. a dalsie veci.. a prezijes s nim kopu zabavy..
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Ďalší

Späť na Ostatné