Odkedy sa venujete psom???

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Odkedy sa venujete psom???

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 02.11.2010 9:26

tak ja som nemala 18 rokov ziadne zvieratko :ua: nikdo my nedovolil ale ja som moc ani nechcela..lebo som nemala az take podmienky ake mam teraz ...
som rada ze psika som si zaobstarala az v tomto roku v auguste :no: je to moj milacik aj ked sa este ucim takze maly je trpezlivy :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Odkedy sa venujete psom???

Poslaťod mazur » Str 01.12.2010 21:24

ja som mal ppsa od 10rokov ale jazvecika ale ja som kcel retrivera ale teraz ho mam :jop:
mazur
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Odkedy sa venujete psom???

Poslaťod Zenei » Ned 01.05.2011 1:38

Ja som ešte ani na svete nebola a už som túžila po psovi, teda... Ani si nepamätám také obdobie, kedy som po psovi netúžila. Bol to môj najväčší sen, len ako to už býva, nechceli mi psíka dovoliť a miesto toho som mala rôzne iné zvieratká.

Prvý krát som do bližšieho kontaktu prišla so psom mojej tety a starých rodičov ešte ako malá. Bol to nemecký špic, fenka a volala sa Belka. Bola neskutočne rozumná, inteligentná, nepotrebovala vôbec ani vodítko, nikdy by neprešla cez cestu sama, nevzala by nič zo zeme, od cudzieho človeka... Len ako šteniatko mala veľmi zlú skúsenosť s deťmi, preto ich nemala rada. Aj ja som si jej náklonnosť získavala dosť ťažko, ale podarilo sa.

Ešte bližší vzťah som si vytvorila s jej potomkami, Dolkou a jej šteňaťom Mačom. Boli to kríženci, obaja vyzerali úplne inak. A mali aj celkom inú povahu. Dolka bola veľká asi ako mama, fľakatá s dlhou vlnitou srsťou. Bola na nás nesmierne naviazaná, ona nič viac nechcela od života, len byť so svojimi ľuďmi, bola nesmierne prítulná, stále prosila o pohladkanie. Nikdy nevyviedla nič zlé (napríklad moja havina vie byť raz za čas veľká potvorka), Dolka nie, Dolka bola vždy len dobrá, nikdy nič nevymýšľala. Bohužiaľ, otrávili ju, bolo to strašné :( Dolka bola presne ten pes, ktorý si to absolútne ale vôbec nezaslúžil.

Mačo bol pomerne veľký pes s krátkou srsťou pieskovej farby. Nesmierne hravý, neskutočné šidlo plné energie, vlastne celý život by sa len hral, bol stále také veľké šteňa, ešte aj ako starý, slepý, strašne som ho mala rada, veľmi často sme sa spolu bláznivo hrávali a šantili :)

Ku svojmu prvému vlastnému a terajšiemu psíkovi (sučke papillona Fany) som sa dostala asi v 16-ich, pričom už dávno som mala prečítaných kopu kníh o správaní, výchove a výcviku psa. Fany je naše zlatíčko, je veľmi šikovná, má kopu energie, je prítulná a nesmierne hravá :)
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Ostatné