Bezpečne so psom cez oceán -lietadlo či loď?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Bezpečne so psom cez oceán -lietadlo či loď?

Poslaťod Kitamkami » Pon 28.02.2011 0:42

Ahojte!

Zavitala som sem, chcem vas poprosit o vase nazory. Ide o tu pre mna najdolezitejsiu "vec" na tomto svete - moje psy.
V septembri sa stahujem do USA. Mam dve sucky- 5 a 11 rokov. Obe su zachranene a ani na moment neprislo v uvahu ze by som im nasla novy domov alebo nieco podobne...myslim ze ani jedna z nas by sa cez to lahko nedostala....
Uz pol roka hladam vsetky mozne informacie, o leteckej preprave, o statistikach umrti :plac:, o nebezpecenstve letu, o nebezpecenstve sedativ atd atd... je toho strasne vela co som si nastudovala...
Po tomto vsetkom som si povedala, ze aj keby to riziko ze sa im nieco stane bolo iba jedno percento, ze to nepodstupim... Zacala som hladat ine alternativy a nastastie sa mi to aj podarilo. Lod ktora ide z Nemecka do New Yorku ma aj koterce pre psikov.... Vsetko som zacala zariadovat, nanestastie boli koterce na dva roky vypredane.... No a potom sa stal zazrak a kontaktovali ma zo spolocnosti, ze sa uvolnili akurat dva koterce v ten isty datum :smile:
Bola som velmi stastna a hned si to zarezervovala...

No a tu prichadza problem.... cim dlhsie nad vsetkym premyslam, tym viacej som zmatena a neviem co je spravnejsie, bezpecnejsie, skratka lepsie.
Prosim, prosim, poradte mi.
Nezalezi na peniazoch, dam do toho aby som ich bezpecne prepravila uplne vsetko. Nezalezi na dlzke transportu, nezalezi na nicom inom, len a len na tom, aby sme sa dostali cez ocean a moje baby boli zive, zdrave a vesele.
Mam tieto moznosti.
Lod, ktora odchadza z Nemecka do NY, plavba trva tyzden... psy su zavrete v kotercoch, ale celkovy cas ktory s nimi mozem travit je okolo 7hodin (mimo koterca). Kedze vsak ja potrebujem ist do Kalifornie co je na uplne opacnej strane :ua: , cakala by nas este zhruba 5dnova cesta autom cez staty. Na auto su kocky zvyknute a nerobi im ziadny problem. Avsak na klietku zvyknute nie su. Tu planujem kupit velmi skoro, aby mali pol roka na uplne zvyknutie si.

Moznost B, je lietadlo.... nechcela som. Ale zacinam premyslat nad tym, ci predsa len par hodin v lietadle nie je mensi stres ako tyzden na lodi :ua:
Taktiez som rozmyslala ci je lepsie ist lietadlom len tu uplne nutnu cast cez ocean, co by bol 8hodinovy let. a potom im dat par dni prestavku a pokracovat bud letecky alebo autom ako som uz spomenula.
Alebo to cele preletiet naraz co je asi 12 hodin....

Som zufala...mam pocit ze uz sa dalej sama s mojimi myslienkami nedostanem...naozaj potrebujem vase nazory, skusenosti a cokolvek co len viete/myslite si.

Velmi pekne dakujem :smile: :poklona:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Pon 28.02.2011 7:55

Ja by som asi nevahala. Lietadlo a radsej jeden vacsi sok ako 17 hodin v koterci denne. Tych 12 hodin v lietadle mi pride ako mensie zlo. Ked sme lietavali kanada vieden, tak obcas sa v lietadle nasiel niekto, kto mal psa. Pockal si este hned pri vystupe a doniesli mu ho, nebola to bezna batozina, ktora sa vyzdvihovala az neskor. Proste psika odovzdaval pri nastupe do lietadla a potom si cakal pri vychode, az mu ho zase donesu a spolocne sli pre batozinu - toto je asi vzdy ine u kazdej leteckej spolocnosti. Podla mna je naj si vybrat spravnu letecku spolocnost a tych 12 hodin lietadlom je podla mna naozaj najmensi stres, pricom vacsina cesty urcite pojde v noci, takze s prirodzenym utlmom psa.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moth » Pon 28.02.2011 8:15

ahojky, v prvom rade, by som chcela vyjadrit velky obdiv k tebe, ze si sa rozhodla so sebou vziat aj tvoje dve zivotne partacky, napriek tomu, ze sa planujes prestahovat tak daleko za ocean, skvele !!! :jop: Pisem to preto, lebo vacsinou, zial, to tak nie je :ua: takze klobuk dolu pred tebou, malo by to tak byt vzdy, brat svojich clenov rodiny vsade, aj na druhy koniec sveta!!!
Jednoznacne by som preferovala letecku prepravu, tak ako pise pigie!!! Je to rychlejsie, menej stresujuce a napriek tomu, ze sa stavaju letecke katastrofy, vzdy je to najbezpecnejsia forma prepravy! Osobne by som naplanovala let priamo, resp. co najblizsie k miestu, kam sa planujes stahovat, takze cielova destinacia, by bol urgite stat California. Urcite by to nebolo bez prestupu, ale ako som napisala, je to najlepsia mozna volba :yes: Ja mam tie najlepsie skusenosti so spolocnostou Delta Airlines, s touto spolocnostou leteli moje dve steniatka z Kalifornie do Prahy, sice ako cargo, neletela som s nimi :ua: a o to vacsi stres to bol pre mna, ale vsetko bolo v najlepsom poriadku, bezpecne a steniatka tym nijako neutrpeli, dokonca pri pristati na Ruzyni aj prepravky boli suche, pritom posledny let trval tych takmer 9 hodin z NY. Takze urcite odporucam mrknut lety tejto spolocnosti a naplanovat cestu, sice dievcata stravia let v batozinovom priestore, ale kedze poletia de facto s tebou, odbavenie po pristati bude omnoho omnoho rychlejsie ako keby leteli same :yes: Urcite co najskor kup letecke prepravky, v ktorych budu realne cestovat a postupne pomaly uc dievcata, ze je to ich miestecko, daj im tam peliesok, hracky, davaj im tam papanie a vodicku (idealny je kyblik zaveseny na karabinke), dvierka nechavaj samozrejme otvorene, az ked si budes ista, ze toto miestecko prijali, zacni ich tam na chvilocku zatvarat a postupne cas predlzuj, ale len vtedy, ak uz budu skutocne stotoznene s tym, ze je to ich miestecko, takze budu spokojne :smile: Co sa tyka nejakych sedativ pocas letu, nemali by sa davat a myslim, ze niektore letecke spolocnosti to vyslovene zakazuju, pretoze potom sa stvornohy pasazier neda skontrolovat, ci je skutocne okey pocas prepravy... Neboj, dievcata to zvladnu bez problemov, len ich na to musis 100% pripravit! Vela stastia tebe aj dievcatam!!!!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.02.2011 11:24

Pridávam sa k obdivu :yes: Je vidieť, že spravíš čokoľvek pre svoje dievčatá :jop: Super!

Tiež sa prikláňam ku leteckej preprave. Bude to trvať kratšie ako cesta na lodi a bude to len v 1 deň
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Kitamkami » Štv 03.03.2011 12:58

Ahojte,

dakujem vam kočky, zlate ste :) naozaj si sama neviem rady a realne ma posuvate viac smerom k tomu lietadlu.
Ziadny obdiv nie je treba, je to uplna samozrejmost a som si ista, ze je tu mnozstvo ludi, ktori by urobili to iste :lol:

Este stale vsak vaham. Uvedomujem si, ze lod je tyzden stresu oproti 15hodinam letecky, tam niet o com. Ale pozerala som sa na to aj z hladiska, ze v tom lietadle je obrovske riziko...prehriatie, premrznutie, nadmerny hluk, citala som o mnozstve uhynutych psikov, stratenych alebo polamanych :plac:
A na tej lodi su v podstate tyzden "len" smutne, ale za to v bezpeci.... toto je to co mi neda spat...
Pigie to vystihla...co je mensie zlo...pretoze dobre v tomto pripade asi nie je nic.
Tak aj tak ste za lietadlo?
Moth, tebe velmi pekne dakujem za rozsiahlu odpoved, ktora mi velmi pomohla :) ale rada by som sa opytala, preco myslis ze jeden priamy dlhy let je lepsi ako iba ten uplne nutny cez ocean? Nie je predsa len osem hodin stresu lepsich ako dvanast? Urcite nechcem aby museli prestupovat, tam je zevraj najvacsie riziko straty a poraneni. Takze by som s nimi asi soferovala do nemecka, alebo francuzska (neviem co je lepsie) a aby isli len jednym priamym letom.
Ludia povedzte mi, som uplne sibnuta? :nwm:
Ja chcem pre nich len to najlepsie, ale cim viac mojich myslienok pisem, tym blaznivejsie mi zneju...
Ale poviem vam uprimne....keby to bolo co i len trosku mozne...cestovala by so v cargu s nimi aby som ich mohla ukludnit a skontrolovat ci su OK...ja sa proste tak bojim :plac:

Este mam taku asi offtopic (?) otazku... chcem objednat prepravky cez internet. Nikdy som ziadnu nemala, viete mi prosim poradt najlepsie znacky, popripade webstranky? A velmi zmatena som z tohto... ak je pes dlhy od nosa po zadok 100cm, ale s chvostom ma 134 cm, aka dlha ma byt prepravka??? a ak je vysoky napr 59, staci vyska 60?
Este raz DAKUJEM :poklona:
Vsetky rady si velmi vazim a hlavne potrebujem :ha:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Štv 03.03.2011 14:23

100% radim neprestupovat!
Prepravky - musis si najprv vybrat spolocnost, potom prepravku - pretoze maju niektore fixne pravidla ako ma prepravka vyzerat a nemusia ti tvoju vlastnu akceptovat.
A co sa tyka toho soferovania k miestu odletu a zase z miesta priletu ak je to niekolko hodinova cesta tam aj onam, tak radim radsej naozaj jeden dlhsi let 12 hodinovy namiesto 8. Ak budes potom miesto tych 4 hodin na cestach dalsich x hodin, unavis sa ty aj psi. Ak je to jeden let, tak bud hop alebo trop. V tom pripade je uplne jedno, ci tam stravi 8 hodin alebo 12, ked vam to spolocne usetri dalsich x hodin namahy - pocas ktorych sa aj tak nedajboh mozete stat obetou autonehody alebo nieco podobne. Proste ak mas moznost, vyber co najdlhsiu moznu linku medzi bodom miestom odkial cestujes po miesto kam cestujes.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod MisheliQ » Štv 03.03.2011 14:43

Súhlasím s Pigie
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moth » Štv 03.03.2011 21:54

Ahojky,
tak som rada, ze nase prispevky ti pomahaju v rozhodovani, ako cestovat za ocean s tvojimi dievcatami!
Zanova som si precitala tvoj uvodny prispevok a mne sa ta lod skutocne nezda, ako pises plavba by trvala tyzden a celkovo by si mohla byt s dievcatami 7 hodin, ved to je len hodina denne a den ma 24 hodin, vezmi si to tak kolko hodin s nimi travis normalne denne, okrem toho taka plavba nie je ani pre mnohych ludi nic prijemne, nie to este pre psika?! Vobec sa cudujem, ze prepravcovia su ochotni vziat psika na taku dlhu plavbu na palubu lode, moj pes by mal napr. velky problem tyzden sa nevyvencit niekde v parku na travniku, asi by mu prasklo brusko :ua:
Takze 100% lietadlo, o inej moznosti by som ani neuvazovala! Ako pises, ano stavaju sa nehody a nestastia, ale to vo vsetkych sferach nasho zivota, teda aj v leteckej preprave... ale v skutocnosti, ak sa rozhodnes pre zodpovednu letecku spolocnost, nemas sa coho obahat, ak pes cestuje cargo, za jeho realnu bezpecnost prepravy zodpoveda kapitan lietadla rovnako ako za bezpecnost dvojnohych pasazierov, to znamena napr. aj to, ze v batozinovom cargo priestore sa kuri a je tam teplotou fajn, ked sa prevza zivy tvor, klimatizacia sa spusta samozrejme podla pocasia, i ked tam hore v niekolko kilometrovej vyske vacsinou primrza :smile: Nemaj z toho strach, dievcata to zvladnu mozno v lepsom stave ako ty :lol:
Na tvoju otazku o lete priamo do miesta urcenia, mozem povedat tolko, ze uz ked zvladnu dievcata let do NY mozno trochu dalej, ci uz poletite z Prahy alebo z Frankfurtu (o Parizi by som moc neuvazovala, francuzske letecke spolocnosti resp. francuzski operatori nie su moc nakloneni preprave stvornohych pasazierov), prestup na dalsi let bude len mala zmena a hlavne osobne by som dbala na cas, kedy sa konecne dostanem do cielovej destinacie. Sice predstava byt s dievcatami co najskor po pristati za oceanom je super, ale to by som brala za realne super, ak by som cestovala na vychodne pobrezie USA. Ono vziat si do hlavy prejst krizom cele staty zo severovychodu na juhozapad autom je dost odvazne, na to maju malokedy guraz aj samotni americania :yes: preto je u nich tak bezne pouzivat letecku prepravu aj v ramci USA!
Co sa tyka leteckej prepravky, kazda letecka spolocnost ma na svojom webe info o normach, ktorych splnenie pozadaju, takze je to viac menej individualne, aj ked standardom je, ze pes sa musi vediet v prepravke pohodlne postavit, otocit sa a lahnut si (pohodlne :vykricnik: ) :yes: su na to presne rozmery, niektore letecke spolocnosti maju aj dane terminy, kedy zvierata neprepravuju vobec (prilis teple alebo prilis chladne pocasie)...
Dam ti sem par obrazkov, ktore dokumentuju prilet mojho stenatka, verim, ze zacnes mysliet pozitivnejsie! Don’t worry be happy, OK?! LOL!!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
vidis ten crate, tam je Katia!
Obrázok Obrázok
Obrázok
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Štv 03.03.2011 22:24

dievčatá, výborná téma, riešim podobnú dilemu.
manžel mi odišiel na dlhodobú služobnú cestu do USA, ja som so psom ostala na slovensku , v lete sa chystam za nim aj so psom, ani som nerozmyslala, ze by som ho nechala doma.
tiež som rozmyslala nad 2 alternativami, lod alebo lietadlo
lod som po prestudovani zavrhla hned, je to drahe a viac ako tyzden na lodi, to sa zblazni nielen clovek, ale aj pes.Neviem si predstavit, ako by sa mi pes vyvencil, napr.
takze prichadza do uvahy lietadlo, a pes v prepravke do podpalubia. Na palubu moze ist len do hmotnosti 8 Kg aj s prepravkou, sice kazda letecka spolocnost ma ine pravidla.
tiez mi víri v hlave myšlienka, aby sa mojmu psovi nič nestalo, aby mi tam nezahynul, lebo si to neodpustim..
nakoniec sme sa s manželom dohodli tak, že lietadlom absolvujeme 1 priamy let z viedne, alebo budapešti do new yorku a odtial autom na miesto určenia.
nechcem prestupy, riziko stratenia psa a napr. lety s 3 prestupmi, neviem si predstavit, ako to prezije pes bez vencenia.
manželovho kolegu rodina išla so psom do štatov, na palube, kedže je to male plemeno psa, s 3 prestupmi, so zrušenim letu v pariži, a tvrdili mi, že pes to zvladol bez ujmy na zdravi 24 HODIN BEZ VENĆENIA! to je uz pre mna trápenie..

takže jednoznačne doporučujem letecku prepravu, 1 let, čo najbližšie k miestu určenia a zvyšok cesty autom.
prepravky, ako ti pisali, zakupiť vopred, na stranke leteckych spoločnosti si prečítať podmienky, ako ma vyzerať, napr. aky ma byt uzaver prepraviek, nesmu byt klipsne, lebo tie sa mozu otvorit. psovi sa nedoporučuje davat sedativa, este moze byt viac v strese, namiesto vody, mu dat do misky zavesenej na dvierkach lad, ktory sa mu bude pomaly roztapat, ja by som dala aj saciu podložku, keby sa mi pocikal, hračku..a možno, by som ho obliekla, alebo nejaku deku
priestor je temperovany, takže sa netreba bať, že tam pes umrzne, nie je tam - 50 stupnov, ale okolo nuly, alebo nad..


ja idem v obdobi maj-jul, takze ak ti to pomoze, dam ti potom presne info, ako to prebiehalo, priamo zo štatov, tu na dogforum
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moth » Štv 03.03.2011 22:56

Luculka,
budem drzat palce, treba mysliet pozitivne, pretoze taka cesta je velka vec a na vsetky negativne myslienky musis zabudnut!!! Zaklad je spolahliva letecka spolocnost!!!
Este raz spomeniem "tu moju" Delta Airlines ma Delta Pet Travel Team "Pet First" a skutocne to tak funguje, prepravovane zvierata znamenaju doslovne FIRST! Moja skusenost s prvym steniatkom - psik cestoval v decembri, startoval zo Sacramenta, prestupoval v Atlante na let do NY, v tom case hrozili velke snehove burky na vychodnom pobrezi v oblasti NY, v TV na CNN som len sledovala rovnako ako na nete, ako sa vsetky lety rusia, volala som na letisko do Atlanty, moje cargo tam uz nenasli, zobudila som chovatelku v Californii, co sa stalo, cela v soku, co je s mojim steniatkom a viete ako to bolo? Steniatko nalozili ihned do najblizsieho letu uplne ineho ako bolo planovane, smer NY a v case, ked som ho ja hladala v Atlante, psik uz cakal v NY na prestup na lietadlo do Prahy!!! Takze v skutocnosti prepravovane zviera ma v etike skutocne zodpovednych leteckych spolocnosti prednost pred ktorymkolvek ludskym pasazierom a je v ich zaujme, aby sa zviera co najskor a hlavne bezpecne dostalo do miesta urcenia!!! Co sa tyka toho vencenia, no neviem s akou spolocnostou cestovali tvoji znamy, ze psik nebol tak dlhy cas vybraty z prepravky, to je fakt velmi zle... Moje steniatka obe cestovali v podstate rovnaky cas, na hodiny to bolo !32 hodin!, preleteli 12.000 km, treba vsak odpocitat casovy posun, kedze preleteli niekolko casovych pasiem, takze realny cas bol 23 hodin, dlhe bolo cakanie na prestupy samozrejme, kedze priamy let takejto vzdialenosti je nemozny :ua: Avsak to cakanie na dalsie lietadlo neznamena, ze psik bol niekde v garazi zavrety v prepravke! V case cakania je steniatko vyvencene, prebehnute, nakrmene, proste je o zvieratko postarane, ak by tak nebolo, urcite by moje steniatka nepristali v Prahe v suchej prepravke :yes: ...
A skutocne z tej prepravy by som nemala obavy, ako som pisala nestastia sa stavaju, ale netreba na to mysliet, treba mysliet pozitivne a verit, ze vsetko dobre dopadne!
Apropo moje prve steniatko, ktore stastne a vesele zvladlo tak dlhy a narocny let nezabilo lietadlo, ale take bezne ockovanie, dovtedy by mi nikdy nenapadlo, aka nebezpecna vakcinacia moze byt :plac: :plac: :plac:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Pia 04.03.2011 18:28

Moth, znami neprepravovali zviera ako Cargo, teda ako batožinu, čo opisuješ ty
ale letelo spolu s nimi na palube lietadla,kedze ma do 8 kil aj s prepravkou.
nemohlo byt vencene, kedze sa stale nachadzali v odbavovacom priestore letiska..

preto ja chcem jedine priamy let, co najblizsie, a potom autom.

a urcite dam vediet, ako to dopadlo

tiez asi pojdeme Delta Airlines, aj manžel teraz nimi letel..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Pia 04.03.2011 18:56

Presne... Ine je cestovat spolu so psom (aj ked v batozinovom priestore) a ine ho zverit niekomu na cestu. Takze ja by som brala prvu moznost aj s tym, ze trebars docestovat budem musiet autom...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moth » Pia 04.03.2011 22:12

Ano, pravda, dievcata, kvoli ktorym bola tato tema zalozena, nebudu letiet same, takze situacia trochu odlisna bude... Ja som len chcela povzbudit Kitamkami, ze to bude dobre a dievcata to zvladnu, naopak casto veci banalne mozu sa stat nebezpecnymi!!!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod meggie26 » Pia 04.03.2011 23:34

Luculka píše:dievčatá, výborná téma, riešim podobnú dilemu.
manžel mi odišiel na dlhodobú služobnú cestu do USA, ja som so psom ostala na slovensku , v lete sa chystam za nim aj so psom, ani som nerozmyslala, ze by som ho nechala doma.
tiež som rozmyslala nad 2 alternativami, lod alebo lietadlo
lod som po prestudovani zavrhla hned, je to drahe a viac ako tyzden na lodi, to sa zblazni nielen clovek, ale aj pes.Neviem si predstavit, ako by sa mi pes vyvencil, napr.
takze prichadza do uvahy lietadlo, a pes v prepravke do podpalubia. Na palubu moze ist len do hmotnosti 8 Kg aj s prepravkou, sice kazda letecka spolocnost ma ine pravidla.
tiez mi víri v hlave myšlienka, aby sa mojmu psovi nič nestalo, aby mi tam nezahynul, lebo si to neodpustim..
nakoniec sme sa s manželom dohodli tak, že lietadlom absolvujeme 1 priamy let z viedne, alebo budapešti do new yorku a odtial autom na miesto určenia.
nechcem prestupy, riziko stratenia psa a napr. lety s 3 prestupmi, neviem si predstavit, ako to prezije pes bez vencenia.
manželovho kolegu rodina išla so psom do štatov, na palube, kedže je to male plemeno psa, s 3 prestupmi, so zrušenim letu v pariži, a tvrdili mi, že pes to zvladol bez ujmy na zdravi 24 HODIN BEZ VENĆENIA! to je uz pre mna trápenie..

takže jednoznačne doporučujem letecku prepravu, 1 let, čo najbližšie k miestu určenia a zvyšok cesty autom.
prepravky, ako ti pisali, zakupiť vopred, na stranke leteckych spoločnosti si prečítať podmienky, ako ma vyzerať, napr. aky ma byt uzaver prepraviek, nesmu byt klipsne, lebo tie sa mozu otvorit. psovi sa nedoporučuje davat sedativa, este moze byt viac v strese, namiesto vody, mu dat do misky zavesenej na dvierkach lad, ktory sa mu bude pomaly roztapat, ja by som dala aj saciu podložku, keby sa mi pocikal, hračku..a možno, by som ho obliekla, alebo nejaku deku
priestor je temperovany, takže sa netreba bať, že tam pes umrzne, nie je tam - 50 stupnov, ale okolo nuly, alebo nad..


ja idem v obdobi maj-jul, takze ak ti to pomoze, dam ti potom presne info, ako to prebiehalo, priamo zo štatov, tu na dogforum


ahoj ja som prestupovala v paríži a za to že sm letela so psami som si musela vyzdvihovať batožinu aj so psom z carga, takže strata psa nehrozí, ľad by som jednoznačne nedávala je to studené a v podpalubi je niečo okolo nuly do 5tich stupňov, tým pádom sa bude ochladzovať aj ľadom/vodou. Preprávka s klipsňami môže byť ale len s tými ktoré majú poistku, určite saciu podložku treba dať ale oblepiť ju po okrajoch a prilepiť k preprávke, venčenie som riešila plienkami pre psov na toalete letiska, ja by som ich nenechala bez venčenia tak dlho...možno je to proti pravidlám ale čo už ak som ti aspoň trošku pomohla som rada :yes:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Sob 05.03.2011 9:15

Meggie, dakujem, pomohla si, v tejto situácii som vdačná za každý názor, skúsenosť.
jedna chovatelka mi radila lad do misky, tak preto som to napísala, lebo ona tak dala svojim 2 štenatám, ktoré leteli do austrálie, ako cargo, teda boli len posielané.

a obliecť psa, ci nie? ked je tam dole 0-5 stupnov ..
a sacia podložka, prilepiť k prepravke, dobrý nápad, nenapadlo by ma to, pritom vidím, ako stále v prepravke hrabe a upravuje si ležovisko.

Tvoj psík prežil cestu v pohode ?
a čo sedatíva ? dať na ukludnenie, alebo nie ?

ešte som si čítala, že asistenčný pes môže ísť na palubu lietadla, bez prepravky, to by bolo super, keby som takého mala..

a aj venčeniena toalete letiska, super nápad, len ako by sa vycikal pes, jednoduchšie to má fenečka ..síce, keby mu už veľmi bolo treba..tak by sa snád vycikal :lol:
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Ďalší

Späť na Ostatné