Bezpečne so psom cez oceán -lietadlo či loď?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Štv 28.07.2011 13:40

Super! A ako to bolo s vencenim pocas letu?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod niky » Štv 28.07.2011 13:51

super pocut ze ste to dobre zvladli :jop: jejda to treba potvrdenie aj po dvoch mesiacoch tam... 12hodin to je docela dost bez vencenia, mas ho tak zvyknuteho aj doma? uz by si sa na to nedala kvoli?
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Štv 28.07.2011 14:08

Pigie, venčenie počas letu nie je :) je dole v podpalubí, volila som 1 let, co najbližšie k miestu určenia, ktorý trval 9 hodín, + check in, čo je 2 hod. pred odletom a asi do hodiny po prílete, kým som prešla všetkými kontrolami až po vyzdvihnutie batožiny a psa..
pes je naučený na 9-10 hodín sám doma bez venčenia, keď som v práci..

netuším, či sa v prepravke pocikal, alebo si vylial vodu, mal tam saciu podložku, ktorá sa dáva pod ležiacich pacientov..vôbec mi nevadí, ak by sa aj pocikal..

po prílete bol smädný, voda v miskách sa vyleje, doporučujem uzavreté pítka, čo majú napr. hlodavce, morčatá, a čo je taká pohyblivá gulička, cez ktorú pije, keď sa dotkne jazykom, tak sa mu aspoň voda nevyleje.

a nedala by som sa na to asi kvôli mojim stresom, nie som naučená dávať psa preč od seba, nikdy nebol u nikoho odložený, ani u rodičov, u nikoho, vždy je s nami, takže keď ho bral personál, bolo mi do plaču. ale chlapík, zvládol to.keby to bolo nebezpečné, nerobili by prepravu zvierat.
aj ma všetci na letisku, personál ubezpečoval, že to bude ok, že sa správajú profesionálne.
ale ten pocit, že je dolu, nemôžem ho vidieť, pomôcť mu, ak by bolo treba, je hrozný ..musel to zvládnuť sám ..
Naposledy upravil Luculka dňa Štv 28.07.2011 14:23, celkovo upravené 1
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Štv 28.07.2011 14:19

To som sa presne pytala, ani mne by nevadilo pocikanie, ale ze ci vydrzal :ha: To s tymi miskami si mala obycajne? Odporucaju sa tie "nespliechacie". A k tomuto
ale ten pocit, že je dolu, nemôžem ho vidieť

Podla mna vyhra letecka spolocnost, co bude mat moznost na obrazovkach miesto filmu premietnut priestor s nasim milacikom. Radsej ho aspon vidiet, ako vobec nic... A to by nemalo byt tak technicky narocne :ach:
Ale tusim, ako sa citis, ja som tiez psa nikomu este nedala, ani rodicom ani nechcem dat :hi: Pri operacii, problemoch som ho vzdy odovzdavala az prispaneho a ak sa dalo, prispaneho este preberala. Raz sa nedalo a niesla som to horsie ako pes...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Štv 28.07.2011 14:28

pes podla mna vydržal necikať, vonala som prepravku a moč som necitila :no:
48 hodin pred letom hladoval, aby sa v prepravke nepo :kak:
a misky som mala plastove, nespliechacie s tym vyvysenym okrajom, ale samozrejme, ze vsetka voda bola fuč, ktovie, ako ho nakladali
http://rustyhraples.rajce.idnes.cz/2011 ... 020787.jpg

fakt su asi najlepsie tie napajadla, tam nema sancu sa voda vyliat, len na to musi byt pes naučeny
taketo nieco
http://www.petplus.sk/napajadla-a-misky ... ytkou-2431

viem, ze som velmi citovo naviazana na psa, ale teraz uz nič, bolo by to pre mna jednoduchsie, keby som ho obcas dala aj niekomu postrazit...
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod pigie » Štv 28.07.2011 14:45

Z toho druheho by sa moj pes nenapil :heh: A tu vodu nemohol aj vypit? Psi ak su nervozni dychcia a vela piju... Hlavne, ze to bubak prezil v zdravi. A ta miska mi nepride, zeby mala moc nespliechaci okraj, myslela som take festovne pevne prekryte okraje, kde je miesto len tak na nufak
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moth » Štv 28.07.2011 15:24

Luculka píše:ahojte stastne sme dorazili..

ahoj, vitaj doma :jop: Som velmi rada, ze vsetko dobre dopadlo a obaja ste bohatsi o nove velke zazitky :no:
No, tie misky nie su moc idealne do lietadla, mala ich aj Katia a po pristati ich mala prazdne :ua: Ked letel Dexter, mal v prepravke na skobe zaveseny velky nerezovy kyblik, v ktorom po pristati bola aj voda :jop:
Tak si uzivajte domovinu!!!

PS: Na webe mas nadherne foto z vasej dovolenky v USA, dakujem, ze som si ich mohla pozriet :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod niky » Štv 28.07.2011 19:50

z toho skreckovskeho by sa ani moj nenapil...myslis ze kyblik je menej vylievaci? tiez by som si predstavila len nieco s dierou na nufak. myslite ze taku kamerku nema ani pilot, ze by videl do potpalubia? No moj je zvyknuty necikat max 6-7 hodin, nikdy som viac neskusala. A odkial si mala tie sacie podlozky? normalne z lekarne pre ludi, ci?
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2011 21:23

Ak by aj bola nejaka kamera v podpalubí a niekto (aj keď pilot) by sa na ňu kukol a niečo by bolo so psom (ja neviem, že sa napr. pricvikol pazur alebo niečo, že je mu treba pomôcť), dalo by sa zísť do podpalubia (napr. letušky, keď by pasažier nemohol?)? Či tam vôbec nie je prístup z paluby lietadla?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Pia 29.07.2011 7:51

sacie podložky som kúpila v lekárni pre ludí, predavaju na kusy.
a či má pilot kameru do podpalubia a či sa tam dá zísť dole, tak to vôbec netuším..

USA bol zážitok, vidieť, nová skusenosť, ale žiť by som tam nedokázala..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod niky » Ned 31.07.2011 19:59

Preco myslis ze nie? na USA si treba zvyknut, po prvom raze som si povedala ze fajn zazitok, po druhom ze sa chcem este vratit a po stvrtej navsteve som nevedela odist a teraz furt dumem ako sa tam vratit..len nechcem kvoli svojej "USA zavislosti" tyrat psa, tak to musim nejak domysliet aby tym on netrpel.
Do potbalbia sa myslim ist da, teda viem ze mi tu na fore raz niekto (este v inej teme) odpisal ze ho tam dokonca na chvilu za psom pustili ale muselo to byt len pocas letu nie pristavania a vzletu a len za sprievodu letusky. Ale asi to moc airoliniek neurobi. Hento bol tusim let z Juznej ameriky.
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 31.07.2011 20:04

ja som mala psa na palube sice iba cesta do bulharska a spat...ale neviem si to vynachvalit :jop: vsade vraveli ze aku prepravku treba a nikto nic nekontroloval :no:a to sme isli dvoma roznymi spolocnostami.. len odvazili a bolo,takze v pohode :no: odporucam :no:
este letusky sa chodili na nas pozerat :no: a samozrejme aj ostatny cestujuci :no: ako taka atrakcia sme tam boli :ach: :hi:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Kitamkami » Uto 02.08.2011 23:46

Caute kočky! :)

Ja nie som zrovna forumovy typ, co ma inak fakt mrzi, lebo je tu strasne vela zaujimavych ludi a citania :) ja sa vzdy rozhodnem ze budem v nejakom fore, venujem sa tomu tak dva dni, ale kedze nemam cas, tak sa k tomu nejako aktivne nedokazem vracat, na moju skodu.

Hltala som kazde jedno slovo v tejto teme a musim povedat..... Luculka! DAKUJEM DAKUJEM DAKUJEM za tvoj podrobny opis letu a tvojich pocitov. Na konci ako si opisovala vystup v USA a ako si sa dostala k svojmu psikovi, vohnalo mi to slzy do oci. Bolo to krasne napisane a velmi to vsetko teraz prezivam.
Niky, my dve sme asi presne ten isty typ cloveka, vsetko co opisujes je akoby si to vravela za mna.

tak a teraz co....moje viza su po nekonecnych mesiacoch cakania konecne schvalene ! :jupi: ALE!!!! Svoje babule strasne strasne moc milujem a snad ma neukamenujete ked poviem, ze mozno aj viac ako snubenca :ha: ale nie...alebo ano? :heh:
no podstatne je.....ich zivot a zdravie je to uplne najdolezitejsie ohladom celeho mojho stahovania. Bola by som schopna predat vsetko co mam, zaplatit si letenku prvej triedy a letiet s nimi v podpalubi ak by to bolo co i len trosku mozne. Ale nie je :plac:
Uz som sa ukludnila ohladom teploty a tlaku, lebo z toho som mala hrozu ale vidim ze to prebieha v poriadku. lene ak chytia uplnu paniku...kto im pomoze, kto ich ukludni? :plac:
mam pocit ze v den letu budem na sedativach aspon ja.
Cas sa skracuje, mam uz iba okolo siestich tyzdnov. psom som kupila letecke prepravky, v ktorych teraz spavaju namiesto pelieskov uz asi dva mesiace. Idem ich tam zacat zatvarat na jednu dve hodinky alebo mozno na noc aby si zvykli ze su v nich izolovane. Co este viac mozem urobit?

ano, rozhodla som sa nakoniec pre lietadlo, pretoze...moje psy su bytove, nie kotercove...videla som velkost kotercov a na tyzden sa mi to zdalo strasne malo :( priestor na vencenie nema travu a ja si myslim ze moje psy by s tym mali docela problem... dalsi faktor bolo to, ze ja idem do kalifornie a tyzden sa ta lod plavi iba do new yorku. cize tyzden stresu a stale sme iba v pol ceste... povedala som si, ze nejakych tych 9hodin letu + asi 3hodiny okolo toho= 11hodin stresu a byt v pol ceste je asi lepsie....
potom mam vsak dalsiu dilemu. Chcem dat psom nejake dva dni na oddych a vyblaznenie a pokracovat v ceste. Najradsej by som autom, na ktore su zvyknute, lenze to by trvalo asi 5 dni s prestavkami na spanie... ale stale rozdiel, pretoze su pri mne.... myslite ze je to mensie zlo alebo ich zase posadit na nejake lietadlo do kalifornie? Mne sa ta moznost nepaci, ale som tu preto aby som sa poradila.

Luculka alebo aj ostatni co mate skusenost, ake vsetky dokumenty si potrebovala vybavit? potvrdenie o besnote, alebo iba ze pes je zdravy? Musi to by predpokladam vsetko v anglictine? su na to nejake vyhradene tlaciva?
mam tolko otazok a stresu ze uz by som bola najradsej mala vsetko za sebou a drzaa stastna svoje psy v novom domove.

Vsetkym vam velmi dakujem za vase rady a skusenosti a som rada ze tato tema pomoze aj niekolkym dalsim ludom :ahoj:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod niky » Str 03.08.2011 22:22

Kitamkami ked citam tvoj prispevok tak jak keby si mi z duse hovorila...este aj to s tym snubencom :no: :heh: verim ze to tvoje baby v pohode zvladnu a ze nam sem po tom napises ze sa nemusime bat ist do toho...ja tiez riesim to ako s new yorku, kedze colorado je tiez viac na zapade jak vychode :ua: no zatial sa viac priklanam k auto, to moj pes miluje a nema problem v nom stravit aj dlhsi cas, samozrejme so mnou.
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Luculka » Štv 04.08.2011 6:44

Kitamkami,
potrebješ petpasport s platnymi očkovaniami proti besnote a to ostatne, potvrdenie o ošetrení proti vonkajším a vnutornym parazitom, teda odčervenie a Advocate, a Scalibor.. a potom v angličtine potvrdenie o besnote a že je pes zdravy a schopný prepravy, o tom všetkom som písala na začiatku temy.
a v amerike, sa presun potom autom na mieto určenia, je to kvoli tomu, že tam letia menšie lietadla v ramci štátu a velkeho psa, nieto ešte dvoch ti na palubu, ani do podpalubia nevezmu..to sme si už zisťovali, ked sme chceli ist na vylet..
autom je super, super cesty, automaticka prevodovka, tempomat..
držím palce, potom daj vedieť z ameriky, ako ste to zvládli..
a v žiadnom prípade im nedávaj sedatíva, nech sú pri plnom vedomí...
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné