Bezpečne so psom cez oceán -lietadlo či loď?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Mariasss » Ned 27.05.2012 19:38

Ahojte všetci, v lete plánujem ísť na dlhšiu dovolenku do Talianska aj s mojou čivavkou. Chceme ísť letecky lebo je to najrýchlejší spôsob prepravy. Poraďte mi prosím nejakú spoločnosť ktorá mi moju malú lásku prepraví. Bez nej v žiadnom príprade necestujem, to radšej nepôjdem nikam :plac:
Mariasss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Domca » Str 30.05.2012 19:08

Mariasss vacsina leteckych spolocnosti povoluje mat na plaube psika ak aj spolu s prepravkou vazi do 8 kil :) tym ze mas civavku tak sa v prepravke v pohode do toho limitu zmestite :no:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod ZdenulkaM » Str 30.05.2012 19:15

Mariasss píše:Ahojte všetci, v lete plánujem ísť na dlhšiu dovolenku do Talianska aj s mojou čivavkou. Chceme ísť letecky lebo je to najrýchlejší spôsob prepravy. Poraďte mi prosím nejakú spoločnosť ktorá mi moju malú lásku prepraví. Bez nej v žiadnom príprade necestujem, to radšej nepôjdem nikam :plac:

hlavne si to let treba rezervovat dost skoro, lebo niektore let.spolocnosti maju obedzeny limit psikov na palube.
Treba obvolat letecke spolocnosti ktore povoluju psikov na palube :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Salexi » Štv 31.05.2012 20:25

Mariasss píše:Ahojte všetci, v lete plánujem ísť na dlhšiu dovolenku do Talianska aj s mojou čivavkou. Chceme ísť letecky lebo je to najrýchlejší spôsob prepravy. Poraďte mi prosím nejakú spoločnosť ktorá mi moju malú lásku prepraví. Bez nej v žiadnom príprade necestujem, to radšej nepôjdem nikam :plac:


Máš malého psíka, nájdi si spoločnosť, ktorá berie malých psov na palubu :no:
"Boh stvoril človeka, ale keď zistil, aký je slabý, dal mu psa."
Salexi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 585

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Mariasss » Pia 01.06.2012 6:47

Chcela som ísť spoločnosťou Rynair, pretože letí do najbližššieho mesta môjho cielu, nechcem ešte dlhú cestu autom. Tiež letí priamo z BA tak sa mi to celkom pozdávalo, že mi to bolo super riešenie. Ale trošku som na vážkach, moja angličtina nie je nejaká extra dobrá tak som si nie celkom istá či táto spoločnosť neberie psíkov vôbec alebo len na palubu. Stránka totižto nie v SK jazyku :ua: Najlepšie by bolo keby sme leteli z BA, asi by som skúsila zbehnúť do cestovky, tam by mi vedeli pordiť nie? No naposledy keď som cestovala do IT tak som išla osobnou prepravou a to 16 hodín čo s ňou podstúpiť neprichádza do úvahy :nie: mne bolo hrozne nepríjemne tak dlho sedieť v aute. Sem nešťastná.
Mariasss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod Cathie » Pia 01.06.2012 6:59

http://www.pettravel.com/airline_pet_rules/ryanair.cfm

IN CABIN TRAVEL: FLY WITH A SMALL DOG OR CAT
Ryan Air does not allow pets to travel in the cabin of the aircraft.

CHECKED BAGGAGE OR CARGO TRAVEL: FLY WITH A LARGER DOG OR CAT OR OTHER ANIMAL
Ryanair does not accept pets in the cargo section of the aircraft except for service animals on certain flights.

Tzn s Ryanairom sa so psom nikam nedostanes.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 01.06.2012 7:06

ja by som sla radsej autom ako z lietadlom ..myslim zo psom...ja som to absolvovala ked sme sli moru..nebolo to zle ale to cakanie pred letom...bol vystresovany..a nehovorim kolko eur to nakoniec stalo :prd:
mali sme dohovorenu inu sumu aku sme za psa platili realne a ani nehovorim aky v tom mali bordel sme nevedeli ci nas naspat zoberu - kedze po anglicky nevieme nemali sme sa jako opytat..
zo psom musis ist inak do lietadla ako bez psa, prisnou kontrolou :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Bezpecne so psom cez ocean-lietadlo ci lod?

Poslaťod katkariinka » Pia 01.06.2012 7:08

tak tak, nizkonakladovky psov neberu.
poradim ti - pozri si napr. cez pelikan.sk, kto lieta tam, kam chces ist a potom chod na stranku danej leteckej spolocnosti a pozistuj, ci beru psov.

A suhlasim so Zdenkou, do Talianska sa da ist v pohode aj autom.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Ostatné