Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod valad » Uto 08.02.2011 10:17

Ak si si naozaj istá že tvoj pes to nebol, nie je dôvod na obavy.
Svoju nevinu dokazovať nemusíš, ale veľký pozor na to čo sa bude podpisovať.

Ak je niekto príliš horlivý a vytrvalý v obviňovaní z priestupku bez akýchkoľvek dôkazov, môžeš reagovať protiobvinením z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu v zmysle zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch.

§ 49
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním.

Pokuta je do 99 eur.
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Uto 08.02.2011 12:34

Dobrý deň.

Včera sme boli na úrade. Bola tam aj komisia. Pravdaže hneď bolo jasné, že všetci sú zaujatý proti nám a fakty, ktoré som im podložila - ich nezaujímali.

Podala som vyhlásenia svedkov - ktorí sa nezhodovali vo výpovediach. Vysvetlila som, že môj pes nieje ten, čo by len tak napadol ľudí (však moje ročné dieťa je s ním v kontakte a v živote na neho ani len nezazúrila a to sa po nej váľa keď sme vonku a pod)...no a dostala som "facku", že ich to nezaujíma a ani ich nezaujíma čo si my robíme doma....a to som dávala len fakty prečo to môj pes nebol....

Odišli sme s dlhým nosom a s tým aká som arogantná a nepadám na kolená pred ženou, ktorú údajne pohrýzol náš pes....... a pokutou 50 Evri s čím nesúhlasíme pravdaže.

Pes má nariadenie byť na reťazi...čakám, kým zas niekoho ten pes uhryzne...ak z toho opať obvinia nás ideme sa brániť ináč, nielen slovne....


...ďakujem za ten paragraf...určite sa budeme brániť, pretože som si viac ako istá, že to nebol náš pes...
Naposledy upravil andykca dňa Uto 08.02.2011 12:43, celkovo upravené 1
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod obsidian » Uto 08.02.2011 12:42

Pekna inkvizicia aneb "pripad pre lamparen". :no: Cakat na dalsi incident mozes dlho a ani sa nemusis dockat.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Mackie » Uto 08.02.2011 12:45

akonahle pokutu zaplatis, priznala si vinu - za co je vlastne ta pokuta?

nikto ti nemoze nariadit drzat psa na retazi

zvysok bol povedany, nenechaj to tak
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Uto 08.02.2011 13:02

Tak zas niesom blbá a pravdaže Nella na reťazi nieje celé dni...to by som neprežila ani ja a ani ona...len vtedy keď nie sme doma, alebo keď niečo doma robím a nemám čas skontrolovať jej každé zaštekanie...ináč je pustená...

Pokuta - neviem podľa akého paragrafu, nič sme tam nepodpisovali...má nám prísť poštou list a na základe toho listu by sme sa mohli odvolať...si myslím ?


Lampáreň...tá v našej dedine už bola :-D ...ale kôli susedom....susedia očurávajú, rozoberajú dom svojim susedom aj sa tam bijú, nadávajú si...a pod. :-)

Čakať dlho nebudem musieť...ten pes si tu chodí po dedine každú chvíľku, takže to bude cupi-dup.... :ach:
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Mackie » Uto 08.02.2011 13:13

este raz s tou pokutou - to si len tak zaplatila bez dokladu? alebo este nie? spisovala si zapisnicu ohladom priestupku?

osobna skusenost - akonahle zaplatis pokutu v suvislosti s konkretnym priestupkom, v tomto pripade uhryznutie psom, tak si priznala vinu, a postou ti pride maximalne rozhodnutie, ze pes je nebezpecny a musi nosit nahubok, a proti tomuto sa uz neodvolas, kedze si si vinu priznala

nenechajte sa zmanipulovat a to co ti odporucil valad, napisat protistaznost z nepravdiveho obvinenia, sprav hned teraz, necakaj na ziadne rozhodnutia a listy, uz o tom vies takze to ries, podaj to na tu pohryzenu pani a odmietaj pokuty aj dalsie obvinenia, ja by som uvazovala podat to aj na vsetkych ostatnych z "komisie", horsie je, ze ak tomu rozumiem spravne, oni sami o tom budu rozhodovat :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Offca » Uto 08.02.2011 13:15

Ale krucinál! Vie niekto, prosím vás, tápať v zákonoch a vyhladať ten konkrétny, ktorý ZAKAZUJE DRŽANIE PSOV NA REŤAZI?! :hmm: Pár rokov nazad sme to na kynologii preberali, mala som to kdesi v poznámkach, netuším kde, a či je ešte platný!
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Sunny » Uto 08.02.2011 13:16

Ak pes behá po dedine pravidelne, kameru v pohotovosti - aspoň mobil - nech máte v ruke nejaký dôkaz. Ideálne natočiť psa behajúceho po ulici a plynulo záber na vášho psa na dvore.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Silvuch » Uto 08.02.2011 13:18

Všetky zvieratá je zakázané týrať v zmysle zákona č. 115/1995 Z.z. Pod pojmom týranie sa rozumie spôsobovať bolesti alebo utrpenie zvieraťu. Je zakázané:
# Všetky zvieratá je zakázané týrať v zmysle zákona č. 115/95 Z. z . Pod pojmom týranie sa rozumie spôsobovať bolesti alebo utrpenia zvieraťu. Je zakázané:

1. bez vážneho dôvodu zapríčiniť zvieraťu bolesť, poranenie, alebo utrpenie, uvádzať do stavu úzkosti a strachu,
2. nútiť zviera na výkon, ktorý nezodpovedá jeho stavu a biologickým schopnostiam, alebo zaobchádzať so zvieraťom tak, aby to viedlo k jeho neúmernému fyzickému vyčerpaniu, okrem schválených pokusných dôvodov,
3. obmedzovať výživu zvieraťa z iných ako zdravotných alebo schválených pokusných dôvodov,
4. štvať zvieratá proti sebe bez toho, aby to vyžadoval lov alebo poľovnícky výcvik,
5. amputovať pazúry, zbaviť mäsožravca zubov, onemiť alebo oslepiť zviera z iných ako zdravotných alebo schválených pokusných dôvodov
6. bez primeraného dôvodu usmrtiť zviera
7. chovať zvieratá tak, aby si vzájomne pôsobili utrpenie,
8. usmrcovať zvieratá utopením alebo udusením, použitím jedov a drog,/s výnimkou deratizácie/, elektrickým prúdom, s výnimkou tlmenia nebezpečných nákaz.
9. trvalé držanie psa na reťazi.


copy z obecneho fora DK :))) - ale je to z VZN mesta Trnava!
Naposledy upravil Silvuch dňa Uto 08.02.2011 13:29, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Uto 08.02.2011 13:20

Nie, nič sme neplatili, nepodpisovali - všetko vraj príde poštou...bola tam zapisovatelka, ktorá zapisovala čo sa tam dialo....

...kks najviac sa bojím toho, že proti nám je skoro celá dedina........sa na nás vybúria a drbnú nám ešte vačšiu pokutu.......alebo ja neviem......preto by som chcela počkať, kým niečo nebudem mať v rukách ja :-/
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Silvuch » Uto 08.02.2011 13:21

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod calwen » Uto 08.02.2011 13:22

Ja si myslim, ze ak vam pride postou to drzanie na retazi, tak kludne aj za to ich zazalovat. Rovnako aj za to co pisal Valad.
Ved to je chore!
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Sunny » Uto 08.02.2011 13:23

Bohužiaľ proti "láske" celej dediny nespravíte asi nič, ale nechať si kvôli tomu poskákať po hlavne nemá zmysel. Väčšinou to funguje tak (a detto na dedinách), že čím viac budeš ustupovať a snažiť sa vyjsť v ústrety, tým viac budú skúšať. Mám takých exotov priamo na spoločnom dvore, takže bohužiaľ viem o čom hovorím :hmm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod calwen » Uto 08.02.2011 13:25

A este co ma napadlo. Psa riadne zabezpecte (idealne zamknut do koterca alebo domov) kym nie ste doma a pravidelne kontrolujte travnik, ci vam tam nejaky dobrak nehodil nejaku otravu, ked vas tak maju "radi" :hmm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Uto 08.02.2011 13:30

Sunny píše:Ak pes behá po dedine pravidelne, kameru v pohotovosti - aspoň mobil - nech máte v ruke nejaký dôkaz. Ideálne natočiť psa behajúceho po ulici a plynulo záber na vášho psa na dvore.


Toto sa snažíme uskutočniť...len sa nám to nejak nedarí :ua: ....ja to hlavne mám od kamošky čo toho psa videla a tiež povedala, že ten pes sa na nášho podobá, len to je čistokrvný vlčiak - čiernohnedej farby a keď je tma vyzerá jak čierny....ja po tejto pototok dedine moc nechodím, ale začnem....


...to máme preto, že sme ľudia, čo si osvojili psov z útulkov a ulice...a pomohli sme tak aj spoločnosti a zbavili ich povinností o týchto psov sa postarať...
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné