Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 13:05

Dobrý deň.

Pred 2 týždňami nejaký pes napadol ľudí, ktorí stáli pri zastávke. Obvinili z toho nášho psa. Jedine ja viem dosvedčiť to, že to moja fena nebola, pretože som sa na to pozerala z okna a moji psi v tej chvíli boli vo dvore za plotom a strašne štekali(čím ma aj zobudili). Žial v tej chvíli som nevedala čo sa tam deje, pretože máme dom ďalej od cesty. Ľudia z toho obvinili moju fenu pretože ten pes bol čierny ako ona a odbehoval k našej bráne (čo je normálne - každý pes čo ide po ceste sa pristaví pri štekajúcich psoch).

Dnes máme predvolanie na obecný úrad. Sa bojím, že mi psa vezmú. Má 4 roky a strašne ju ľúbime. Neviem ako to dopadne, mám aj reč pripravenú. Ale ak budú chcieť dať psa utratiť tak môžem s tým ešte niečo robiť? :plac:
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Lindchen » Pon 07.02.2011 13:10

Zohnať svedkov, ktorý to videli a môže odprisahať, že videli iného psa. Napadá mi ešte odtlačok zubov, ale neviem, či sa s tým bude niekto takto zaoberať. Držím palce.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod meridia » Pon 07.02.2011 13:11

Prosim Tě v klidu..nemůžou Ti jí ani vzít ani utratit a už vůbec ne na jakési pobočce obecního úřadu :ha:
Tvůj pes byl doma a na tom si trvej..je to tvrzení proti tvrzení,nedej se vyplašit a vystrašit,na nějaké skutečné závěry by museli mít poněkud jiný důkaz :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Offca » Pon 07.02.2011 13:14

Ak by s tým niečo chceli robiť, tak by soms a súdila donevidim! :oo: Fakt nechápem, ako môže mať v tomto štáte väčšiu váhu obvinenie bez dôkazov ako obhajoba a alibi :hmm: :hmm:

Offtopic: V piatok čítal kolega prípad, kedy anonym krivo obvinili majitela vozidla kvôli niečomu (kradnuté? neviem), a jemu zhabli doklady, naparili nejaké administratívne poplatky a dokazuj svoje alibi. Vyznieva to neskutočne.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod obsidian » Pon 07.02.2011 13:17

Ak by boli prilis doterni, tak sa ich opytaj, ci su ako strana, ktora s istotou prehra pripadny sud, ochotni preplatit nemale naklady na vykonanie DNA testov (500EUR?), ktore budu jednoznacne poukazovat na to, ze tvoj pes to nebol. Jednoducho by som sa ich to takymto stylom opytal...
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 13:22

No u nás je problém, že sme v dedine noví a ako sa hovorí "dedinčania držia spolu". ... Ja som sa aj osobne pýtala ľudí čo pri tom boli...jedna pani mi povedala, že môj pes preskočil 2 m plot (máme takú provizórnu bránu pozbíjanú) a druhí, že si museli otvoriť bráničku (bránička sa otvára do dvora)...NIK mi nedal za pravdu...ale ja fakt nie som "úchylná"...a keby som videla, že môj pes behá v tom okamžiku po vonku a napáda ľudí, tak by som v klude nestála za oknom a nepozerala sa na to :hmm: ..........

...hlavne potrebujem vedieť, či mi psa môžu vziať len tak alebo nie...
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod meridia » Pon 07.02.2011 13:24

hlavne potrebujem vedieť, či mi psa môžu vziať len tak alebo nie...

nevim zda to u Vás na slovensku není jinak,ale tady ne.
Byli ti dotyční u lékaře,mají o tom písemnou zprávu,bylo to nahlášeno na policii?
Naposledy upravil meridia dňa Pon 07.02.2011 13:24, celkovo upravené 1
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod lucik » Pon 07.02.2011 13:24

:oo: u nás neplatí prezumpcia neviny? t.j. že dokazovať by mali to, že to niekto spravil, nie obvinený dokazovať svoju nevinu??? :ua:

tiež si myslím, že psa ti len tak vziať nikto nemôže, maximálne tak označiť ho za nebezpečného a nariadiť nejaké opatrenia - držanie nakrátko s náhubkom, alebo také čosi..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 13:29

meridia píše:
hlavne potrebujem vedieť, či mi psa môžu vziať len tak alebo nie...

nevim zda to u Vás na slovensku není jinak,ale tady ne.
Byli ti dotyční u lékaře,mají o tom písemnou zprávu,bylo to nahlášeno na policii?



Len jednu ženu ten pes pohrýzol. Ona bola aj u lekára. Ja som na nátlak starostky a tej pani, že zavolajú na mňa políciu odovzdala očkovací preukaz veterinárovi, ktorý prišiel osobne k nám domov. Náš pes je očkovaní nielen proti besnote, ale aj proti iným chorobám, takže tá pani šla spokojná domov a potom napísala sťažnosť na OU na základe ktorého ma predvolávajú. ........... chyba bola, že som im ten preukaz dala :-/
Naposledy upravil andykca dňa Pon 07.02.2011 13:32, celkovo upravené 1
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 13:31

obsidian píše:Ak by boli prilis doterni, tak sa ich opytaj, ci su ako strana, ktora s istotou prehra pripadny sud, ochotni preplatit nemale naklady na vykonanie DNA testov (500EUR?), ktore budu jednoznacne poukazovat na to, ze tvoj pes to nebol. Jednoducho by som sa ich to takymto stylom opytal...



---som si opísala do mojej reči :-) kujem
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod meridia » Pon 07.02.2011 13:34

Ja som na nátlak starostky a tej pani, že zavolajú na mňa políciu odovzdala očkovací preukaz veterinárovi, ktorí prišiel osobne k nám domov. Náš pes je očkovaní nielen proti besnote, ale aj proti iným chorobám, takže tá pani šla spokojná domov a potom napísala sťažnosť na OU na základe ktorého ma predvolávajú. ........... chyba bola, že som im ten preukaz dala :-/

Hm,tos neměla,mělas je úplně normálně vyrazit z baráku!! Skoro bych řekla,že tim ses přiznala..
U nás by to odpovídalo tzv. přestupkové komisi,kde sedí několik slepic a budou na Tebe dělat bubu nebot si myslí,jak nejsou důležité :lol: .Dostaneš leda pokutu,ale já osobně bych se nepřiznávala k něčemu co můj pes neudělal!!Připadá mi,že jsi hodně submisivní,takže bude snadné Tě zastrašit :ua: .Pokud máš možnost,cinkni nějakému právníkovi nebo do nějaké bezplatné právní poradny at Tě uklidní..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Offca » Pon 07.02.2011 13:37

Uj, očkovák nebol dobrý ťah :ua: Už len z dôvodu ochrany zdravia uhryznutej pani. Teraz má spokojná vydokladované zdravie psa, ktorý sa jej nikdy nedotkol.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 13:43

No, ale tak zas len tak som im ho nedala. Mám svedkov, že som tej pani hovorila, že ja si to neberiem na zodpovednosť ak sa jej niečo stane. Pretože náš pes je zdravý a očkovaný. Lenže ten pes čo ju pohrýzol zdravý byť nemusel. Tej pani to nevadilo. Starostka jej povedala, že si to tiež na zodpovednosť neberie.......ale aj tak........blbá som no :-/

A tak mňa nezastrašia. Som odhodlaná sa o pravdu biť ďalej. A predvolaný je aj môj muž, prinajhoršom on zasiahne :lol: ...
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod Poca » Pon 07.02.2011 13:57

Ja som bola v podobnej situácii a overovala som si co mozu a co nie, tak najhorsie co sa ti moze stat, ze ten pes bude oznaceny ako nebezpecny a bude musiet nosti kosik. Ja som si stala za svojim, ale ini (len aby sme v hanbe neostali) dali uplatok a ja som musela potom zacvakat.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Môj pes bol neprávom obvinený z napadnutia ľudí

Poslaťod andykca » Pon 07.02.2011 14:04

...neskutočné fakt :hmm: .....Poca, koľko ste platili pokutu prosím ťa?
andykca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Ďalší

Späť na Ostatné