poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Mackie » Pon 17.01.2011 19:52

tak predpokladam, ze v repotrazi by sa vyjadril aj nejaky pravnik, a neverim, ze by povedal, ze je to takto ok, ale naopak, ze spravcovia nemaju pravo take nieco zaviest
mozno by vymysleli aj nejake jednoduche riesenie, napr. moze sa na takuto vec posielat podnet na prokuraturu, resp. mozu oni o tom rozhodnut ako napr. v pripade VZN? v takomto pripade sa ziaden sud ani konat nebude, jednoducho sa rozhodne a povodca sa musi podvolit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Pon 17.01.2011 22:08

:)

dam rec s pravnickou aj ost.psickarmi v dome a uvidime
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Str 19.01.2011 23:50

a viete mi niekto poskytnut najaktualnejsi domovy poriadok?

..kedze to zevraj vsetko vzniklo kvoli jeho poruseniu tj. kazdy psickar by mal mat pisomny suhlas k chovu psa od kazdeho vo vchode...
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod valad » Štv 20.01.2011 4:20

Domový poriadok?
Ten predsa upravuje práva a povinnosti nájomcov voči vlastníkovi bytu. Prežitok z čias minulých, keď byty v osobnom vlastníctve neboli a v každom bytovom dome visel domový poriadok, ktorý vydávala obec ako vlastník bytu.
Objavujú sa aj dnes, asi zo zvyku, ale ich záväznosť pre vlastníkov bytov je podľa mňa nulová. Jeho vydávanie pokiaľ viem neupravuje v súčasnosti žiaden zákon a ako vieme, povinnosti možno ukladať zákonom alebo na základe zákona a v jeho medziach.
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176



Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod 5miki5 » Štv 20.01.2011 10:51

:ahoj:
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Mackie » Štv 20.01.2011 11:48

Offtopic: precitala som si tie odkazy, a nikdy ma nenapadlo dakovat, akych super sme mali a ciastocne stale mame susedov (okrem tych novych, ti neviem z akej diery prisli), ked citam ake blbosti ludia riesia, je to az neuveritelne, ze tuto u nas nic, ale naozaj nic ani trochu trafene nikoho nikdy nenapadlo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Štv 20.01.2011 13:47

tu temu na 1/2 osobomesacne som zalozila ja na tej stranke www.porada.sk

...no ani mna nikdy nenapadlo ze dokazu byt ludia aj taki zakerni, hlavne ja pochadzam z maleho mesta kde sa vsetci susedia navzajom pozname a vsetci super spolu vychadzame, a ked som sa prestahovala z a pracou do hl. mesta a kupila byt asi v zlom byt. dome...mam dost :ua:

...uz si chystam preslov na najblizsiu poradu, ze preco sa ludia na poradach zapodievaju narusanim medziludskych vztahov a preco neriesia technicky stav byt. domu, kt. im jedneho dna padne na hlavu? nechapem ci ich to privadza do extazy alebo co AJ TO SA VYSLOVENE SPYTAM ci ich to vzrusuje robit druhym zle :aaa:
....jaaaaaaaaj vytacam sa :(
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod janajka » Pia 21.01.2011 18:21

Kamelia, kde byvas ak sa smiem spytat. Nech si tam v buducnosti nahodu daky byt nekupim :hi:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod katkariinka » Sob 22.01.2011 12:02

Janajka,
takych exotov najdes v kazdom druhom dome, takze pravdepodobnost je dost vysoka.

Ja som zistovala nieco o nasom poplatku, platime 1,66 mesacne za psa - je to formulovane ako naklady majitela. A vsimla som si, ze je to zakomponovane v domovom poriadku, ze za psa sa plati 50Sk mesacne. (Inak v nasom dom.poriadku nie je povinny suhlas susedov, iba ze pes nesmie obtazovat a znecistovat). Ale podla mna je to blbost, na co asi tak ide taky poplatok? Komu ide do vrecka? Ved za vodu platime podla spotreby, kurenie podla rozlohy a meracov, tak co ine? A nech sa mi nesnazia nahovorit, ze je to za vytah, vsak to je blbost. Inak myslim, ze tento domovy poriadok a tym padom aj poplaok je platny pre vsetky byty v sprave tohto druzstva (OSBD), cize podla mna min polovica bytov v Ziline. Ked si vezmem, kolko psov tu zije, tak ma z toho OSBD velmi slusny prijem...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Ned 23.01.2011 15:56

a okrem toho platite dan mestu, ze?

niekto sa z toho samozrejme nabali

a je ten poplatok sucastou zalohoveho predpisu k bytu? ak by nebol vy...srala by som sa im to platit

a tiez do zalohove predpisu si len tak vyrubili poplatok za psa? ak platite aj dan mestu tak platite dvojnasobne za psa?
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod katkariinka » Ned 23.01.2011 15:59

Kamelia
a okrem toho platite dan mestu, ze?

Jasne, 50€ rocne.
a je ten poplatok sucastou zalohoveho predpisu k bytu? ak by nebol vy...srala by som sa im to platit

Teraz nam prisiel novy zalohovy predpis a tam tento poplatok nie je, takze to platime az v rocnom vyuctovani.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina


Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Ned 23.01.2011 21:09

my so psickarmi v dome sme sa dohodli ze pockame na najblizsiu schodzu, pojdeme po dobrotky ak nie....tak planujeme oslovit Lamparen ( prejavili zaujem natocit o tom relaciu ) a riesit ten sud...

ak by si mala zaujem riesit Lamparen skor ako my, mozem ti dat kontakt na tu redaktorku
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné