poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Pon 06.12.2010 21:33

...stretli ste sa uz niekto s tymto? ze Vam toto schvalili na schodzi vlastnikov bytov?

...patram po tom...lebo pravne zevraj pes nie je osoba ale vec, vlastnikov majetok a predsa za chov psa sa plati vo forme miestnych dani.....
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod valad » Pon 06.12.2010 22:01

Trochu viac podrobností...

O aký poplatok sa to jedná? Ide o bytový dom? Ste vlastník, alebo nájomca?
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod calwen » Pon 06.12.2010 22:03

U nas na predchadzajucom bydlicku jedna "mila" pani toto navrhla - teda ze by bol nejaky poplatok za psa v byte (aj pre vlastnikov bytov)...nastastie to nikto nepodporil :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod katkariinka » Pon 06.12.2010 22:04

myslim, ze aj my nieco take platime, ale nie som si ista. Ale akurat minuly tyzden domovnik ratal ludi a psov obyvajucich byty. A aj za upratovanie platime - 50c za osobu a 17c za psa na mesiac.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 06.12.2010 23:50

To akože vážne? Ty koky, tak to je už ozaj sila. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod rastog » Pon 06.12.2010 23:53

u nas v dome sa uvazuje zaviest osobomesacne za psa ako za dospeleho cloveka... :pac:
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 06.12.2010 23:56

Čo to tým ľuďom už hrabe? Dosť, že sa za nich neskutočné dane platia, tak ešte aj totok?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Akami » Uto 07.12.2010 0:03

Myslim ale ze prave toto je jedna z tych veci, ktore by prejst nemali, teda aspon podla zakona. Ved presne, pes je v zakone chapany ako vec, kde sa plati za to ze vlastnis nejaku vec? Auto, televizor, nabytok,... Myslim ze keby sa clovek poriadne ohradil, pripadne riesil sudnou cestou, takyto poplatok predsa nemoze prejst...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod calwen » Uto 07.12.2010 0:16

Rastog nezavidim susedov :oo:
Pri troche snahy este pochopim tu smiesnu sumu za upratovanie...ale ine poplatky! Ved co sa zblaznili :oo: :oo:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Uto 07.12.2010 11:15

Ano, u nas pri pocte 65 vlastnikov bytov sa zucastnilo schodze 20vlastnikov a z toho 18ti s tym suhlasili a 2 sa zdrzali hlasovania....ze bude uctovane vlastnikom bytov 1/2 osobomesacne za kazdeho psa kazdemu vlastnikovi bytu s ucinostou od 1.1.2011....


Chcem to napadnut listom, vyzvou o zrusenie a poukazat tam na to ze pes je pravne vec a ze poplatok za drzanie a chov psa predsa platime vo forme miestnych dani mestskej casti...ak to nezabere do 3 mesiacov od schvalenia tohto nezmyslu sa mozem obratit na sud, kt. by som mala vyhrat kedze je nezmysel platit za chov psa duplicitne ...


..ale jedine co sa mi nezda ci vobec toto moze schvalit take male mnozstvo vlastnikov bytov? ...oni uviedli v zapisnici ze po 1hodine boli uznasania hodni ! ??????
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod katkariinka » Uto 07.12.2010 11:18

Kamelia,
to sa ani mne nezda, ved na uznasanie musi byt min. polovica, niekedy az 2/3 najomnikov...
Ale uz je aj nova moznost hlasovat pisomne, takze mozno sa to aj takto nejak odhlasovalo.
Mala by som sa pozriet aj na tie nase poplatky, ja som to doteraz nejak neriesila, ale asi by som mohla. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Akami » Uto 07.12.2010 11:25

jasne, ked nema niekto psa, preco by nezahlasoval za to aby ste za psa platili nieco navyse? To ako keby ku mne niekto prisiel ze nech hlasujem ze sa bude platit ieco za to ak vlastnis dve auta... Ja dve auta nemam, preco by som nezahlasovala za? ze by pre to ze sa nad tym zamyslim a dojde mi ze je to predsa nelogicke? Ale ved aj platit za psa je nelogicke!

Jednoznacne by som to riesila na tvojom mieste podobne ako ty, drzim palce a napis ako ste dopadli.

PS: Z tych co hlasovali, kolko je psickarov? Predpokladam ze ani jeden...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod pigie » Uto 07.12.2010 11:33

Co ja viem, tak uznasania schopna su vlastnici po jednej hodine zacatia schodze - nezalezi ci ich je nadpolovicna vacsina z domu. Hlavne, co sa tyka "mensich" zasahov.

Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.
treba pozriet novelu zakona č. 182/1993 ja sa v tom moc nevyznam...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Mackie » Uto 07.12.2010 11:36

podla mna taketo nieco nema oporu v zakone, uz len z toho titulu, ze pes je vec a taketo spolocenstvo vlastnikov nema pravomoc takyto poplatok vyrubit
takze kludne napis ten list, ze to odmietas a ked nadalej na tom budu trvat, ze das podnet na sud (kde okrem ineho budes okrem zrusenia ziadat aj nahradu sudnych poplatkov), mali by si to rychlo rozmysliet
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: poplatok 1/2 osobomesacne za chov psa v dome

Poslaťod Kamelia » Uto 07.12.2010 12:04

dakujem dakujem za podporu :smile:

...do konca tyzdna vyzbieram podpisy psickarov v dome a list poslem doporucene a dam vediet ako sme dopadli :vykricnik:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Ďalší

Späť na Ostatné