pes na lanovke

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

pes na lanovke

Poslaťod ribicka » Štv 04.11.2010 18:03

zdar! je tu niekto lanovkár? alebo viezol sa uz niekto na lanovke so psom? alebo videl takyto pripad?

a v lodke? akoze splav urciteho useku rieky? to je vobec povolene :smile: ? :lol:
ribicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: pes na lanovke

Poslaťod Silvuch » Štv 04.11.2010 20:05

čo? ako lanovkár ako povolanie? :lol:
no je to prípad od prípadu, či ťa pustia.. Do pozemnej ma pustili so psom, ale len s košíkom.. Slečnu s malým rukávovým psom bez košíka nepustili...
čo sa otvorených sedačkových lanoviek týka, je to dosť riziko a záleží od lanovkára, či ťa pusti, či nie.. Kamošku s jazvečíkom pustili, ale je to dost extrémna otázka...


a splav? to asi tiež záleží prípad od prípadu.. Dalšia extrémna otázka, ale ak ideš na splav cez cestovku, so psom moc nerátaj.. Ak ideš na vlastú pasť, dá sa. Sú tzv psi lodkári.. Skočia do lodky, ako keby bola ich domovom, zaujmú pózu titanicu a nechajú si viať uši vo vetre. Takto si žijú benátske psi... splav je asi moc nebezpečný nie?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: pes na lanovke

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.11.2010 20:17

Šli sme raz v pozemnej lanovke na Hrebienok, raz na takej plošine v Kaprune (A) a raz v kabínke na Malinô prdo.
V pozemnej to šlo, hoci teda s košom tiež, na plošine úplne v pohode, ale tá kabínka to bolo hodne o hubu. Vonku bolo síce len nejakých 15 stupňov, ale v tej presklenej kabínke kým sme vyšli hore (svietilo slnko) bolo snáď aj 40, myslela som, že mi tam psi skolabujú. Nikdy viac :ua: . Na sedačku by som psa nebrala a byť lanovkár, tak ani nepustila :jazyk: .
Pes môže byť akokoľvek kľudný, ale tá cesta niečo trvá, pod nohami hĺbka, nebodaj začne fúkať a lanovka sa kymácať, alebo ju odstavia, pes spanikári a problém je na obzore.
Napr nás keby v tej kabínke odstavili, tak mi tam tie psi doslova pomrú. Bola to hrozná nezodpovednosť, bohužiaľ spôsobená neskúsenosťou, netušila som, že tam môže byť taký hic.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes na lanovke

Poslaťod Poca » Štv 04.11.2010 21:12

Ja som šla na lanovke so psom aj v kabinkovej, aj v otvorenej 4sedacke, ale to som mala skorostredneho bradaca, mala postroj pre pripad vyskocenia, ale cely cas sedela a ocumovala okolie.
Co sa tyka splavu, tiez som splavovala so psom, ale stalo sa nam ze sme vysli na nejaky kamen a tam nas rozkyvalo a vraj nas prevratila Bria, lebo vyskocila, ale ja som to nevidela, lebo som bola chrbtom, ale samozrejme tomu neverim :ach: , tak sme sa chvilu plavili Hronom mimo lodky v ku...sky ladovej vode, ale prezili sme, nasadli sme a sli sme dalej.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes na lanovke

Poslaťod Mackie » Štv 04.11.2010 21:16

cosi sa mi mari, ze Betka bola so psom na splave :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: pes na lanovke

Poslaťod Kača » Štv 04.11.2010 21:38

Aj ja s kamarátkou som už bola so psom na lanovke (4sedačka), konkrétne na Rači na lyžiarskom vleku normálne-ale cez leto.
Psy nám sedeli na kolenách, lanovkári vôbec nemali problém. A ani psy nemali stres, iba pozorovali.
Ale treba dávať pozor, samozrejme.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: pes na lanovke

Poslaťod ribicka » Pia 05.11.2010 8:55

dakujem za prispevky :jop:
ja len pisem diplomovku a take nejake veci tam potrebujem. ako myslela som si, ze su rozumní psi, co by to zvladli. ale chcela som sa uistit, ze skutocne existuju :lol:
ja osobne sa nechystam nikam so svojim psom. do hronu sme sa vykotili aj bez zvierat a mala som co robit, kym som pochytala lodku, padla, barely... a kym sme sa dostali do kludnej vody, kde bolo mozne zastavit. no najhorsie bolo zistenie, ze som zachranila vsetko, okrem vinka a v medzinoznych partiach nohavic sa mi spravila diera. a uzasny pohlad na mna mali vo zvolenskej hypernove.... :lol:
ribicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: pes na lanovke

Poslaťod Jannka » Pia 05.11.2010 9:55

Kamoska Lucka so svojim steniatkom kolie Easy (& kamarati) na lanovke. Treba podotknut, ze su to fotky z Ceska (Jesenik), tam ta skor pustia so psom, ako u nas na SR... :ahoj:

Obrázok
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: pes na lanovke

Poslaťod Offca » Pia 05.11.2010 10:03

Tiež sme už boli so psom na sedačkovej, len toť z Koliby na Železnú. Lanovkári nemali námietky, nechali to na nás, ak si trúfame.

A splav, to ais závisí od charakteru :ha: Taký raft skákajúci na perejách :joint: Ale na pokludný tok by som psa zobrala... a strašne rada. Akurát nie sme moc vodné typy :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: pes na lanovke

Poslaťod Poca » Pia 05.11.2010 12:42

Raft je v pohode, my sme boli na kanojke. Raft vraj neohrozuju psie pazuriky, coho som sa ja najviac bala, ale vela psov chodí na rafte.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes na lanovke

Poslaťod Sunny » Pia 05.11.2010 12:48

Na otvorenú lanovku by som sa so psom asi bála, náhoda je blbec. Ale splavov máme za sebou niekoľko - krpane so mnou absolvovali Malý Dunaj (ťažká pohoda, klidne aj nabudúce) aj Vltavu (tú už by som s nimi na kanojke nešla, jezy ísť so psami je mooc o držku).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pes na lanovke

Poslaťod Poca » Pia 05.11.2010 12:52

No my sme pred kazdym jezom zastali, aby kazdy mohol povedat ci to ide alebo nie, Brii som dala lahni zostan a potom pod jezom som ju zas nalozila, lebo aj tak sme sa tam cakali.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes na lanovke

Poslaťod Sunny » Pia 05.11.2010 13:01

Jj, aj ja som to tak riešila, že psi zakaždým preniesla a nikto ich postrážil (ľahni a zostaň nám tak dobre nefunguje :hi: ). Ale na jednom Krumlovskom jeze sa to nedalo, cvakli sme aj so psami a nebolo to nič moc.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pes na lanovke

Poslaťod AlicaGGG » Pia 05.11.2010 13:16

my sme boli so psami v kabinkovej a pustili nas bez problemov, a aj lanovkarom to nevadilo + baby sa tvarili, akob by sa nic nedialo
inak sa velmi cudujem, ze na sedackovu pustaju... strach a zodpovednost by mi nedovolili, aj keby som velmi chcela, nasadnut tam
Naposledy upravil AlicaGGG dňa Pia 05.11.2010 19:50, celkovo upravené 1
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: pes na lanovke

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 05.11.2010 13:17

podla mna to zavisi aj od velkosti psa..lebo mensieho psa "objimes"tak aby nespadol ale takeho vecsie :nwm: a este aj vaha..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Ďalší

Späť na Ostatné