Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Aris » Str 23.09.2020 12:54

wer, v Starej Bystrici je aj rozhľadňa, taká prechádzka do kopca. Uvidíš ju aj od orloja
A rozhľadní je po Kysuciach plno, mne sa páčila napr. Tábor v Kysuckom Novom Meste. Pekné výhľady a okrem nás tam nikto nebol a to sme boli v nedeľu za pekného počasia. Ale to sú všetko ozaj také prechádzky, aj keď dá sa to všelijak pokombinovať a spraviť bárs aj celodennú túru. Neviem či ste na takéto rozhľadne, ale ja to mám rada :heh:
Alebo keby ešte chcete MF, tak mne sa veľmi páčil kopec Čipčie, tiež sme tam išli až o druhej poobede, je to tak hodina do miestami riadne strmého kopca a krásne výhľady sú odtiaľ. To sme išli z dediny Turie, tak trošku ďalej z Kysúc, ale nie moc. Keď prší tak na Kysuciach určite na hríby :heh: do Korne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Str 23.09.2020 13:02

ozaj a tie kysucke gule? a ja by som zavitala aj do Cicmian, pripadne ten rajecky gejzir. Tam je taka dobra atmoska.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Aris » Str 23.09.2020 13:06

Volajú sa Megoňky, sú v Čadci v časti Milošová už na hraniciach s ČR. Ja som mala od toho trochu iné očakávania, reálne sú tam asi dve gule, ostatné si ľudia pobrali domov :pac:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katkariinka » Str 23.09.2020 16:24

da sa vselico, od Cadce na Makov je velmi prijemna hrebenovka, spravit si tam niekde okruh. Rozhladni je tu veru dost, okrem spomenutych napr nad Turzovkou je Kamenite, medzi Zborovom a Krasnom nad Kysucou je rozjladna Hladky vrch, dalej napr Martakov kopec. Blizsie pri Ziline je Svedernik a Divinka.
Ja som toto leto dala prijemny okruh. Z Velkeho rovneho - Ivor smer "u melocika" odtial po cervenej na vrchrieku (po ceste rozhladna Luby) dalej na Semetes a odtial na rozhladnu Zarubana Kycera (nie je to uplne po znacke, ale ide sa po lesnych cestach, je tam kde tu znacenie a s mapou a orientacnym zmyslom trafite) a odtial uz len naspat dole do V.Rovneho. Do 20km to bolo a fakt minimum ludi aj pocas letnej slnecnej soboty. Okolo toho V.Rovneho sa cast ide po asfaltke.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katkariinka » Str 23.09.2020 16:32

No a este, od Makova cast Kasarne tiez na hreben - V.Javornik a dalej. Len je to prakticky po hranici s CR, tak nech vas niekde nenahanaju :D A kde byvate?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Str 23.09.2020 17:06

Diky vsetkym za tipy :jop:
Sme v Klubine. Tu rozhladnu pri Zborove nam domaci odporucal, to mozeme ist rovno z chaty v podstate. :yes: A na tu nad Starou Bystricou som dnes pozerala cestou do Stefanovej akurat :lol: Si spojime s tym orlojom. Makov, Kornu dame az po ceste domov, to je uz dost daleko odtialto. A do Malej Fatry uz nepojdeme - zajtra musime dat oddych, pes je uplne ko :angel: (v podstate 4 dni tur po sebe) a v piatok uz ma prsat, to mame po vyhladoch... tak neviem, co aj z tych rozhladni budeme mat :heh: ale tak aspon sa prejdeme. A tie hriby tiez lakaju. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Str 23.09.2020 20:52

Inak moj dojem zo slovenskych hor sa nenapravil - najma tie turisticky atraktivne casti - otras. Vsaaaade pohadzane pouzite vreckovky a vlhcene utierky. :blee: Normalne ku koncu som uz mala na to brutalne nervy a mala som chut uz byt prec, nieze sa kochat prirodou. Prisamfakt kazdych 10 metrov! Keby aspon zaliezli dakam, zahrabali to, ale nieee. No a druha vec ta nevola voci psom. Priamo nikto nic,niektori teda boli aj mili, ale boli aj zazeracky. Plus mi ten dojem umocnuju diskusie na socialnych sietach. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 7:04

Pocuvaj a co kde kedy? Lebo ja si nespominam, zeby mi v horach niekedy niekto na psa nieco povedal, ze tam s nim nemam chodit :nwm: A zazeracky nemam sancu vidiet, ja na ludi nepozeram, minimalizujem pristavenia a otazky :haha: Ja mam v podstate len "pozitivne" zazitky, dokonca ani na uleteneho Frya mi nikto nic nepovedal a tam teda keby niekto, nieco, tak s nim suhlasim :haha: Ako co presne ludom vadi, ze v prirode je zviera? :nwm: Akoze mne viac vadia stekajuce psi v Hornbachu ako psi vonku v prirode. :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 7:42

Turisticke skupiny. Tam, ked da niekto foto so psom, hned sa strhne diskusia.. rozumny argument, samozrejme, neexistuje. Nezodpovedni psickari sa najdu vsade,to chapem, ti vadia aj mne. Ale rovnako sa najdu arogantni ludia aj bez psov. Ale to viem, ze to su vsetko taki pseudoturisti. Bezne do hor nepachnu, len treba obcas vyliezt dakam a odfotit sa a za sebou nechavaju spust. Preto naozaj nemam rada tie lukrativne casti a radsej idem do menej atraktivnych, kde nenadabim na tychto pseudoturistov.
Vcera este taki so psom boli rozlozeni rovno pri smerovniku. To sa fakt nerobi. Ludia sa chcu odfotit, precitat a oni tam sedia ako ropuchy so psom, co na Nyxa stekal a na brata vrcal ako debilny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 7:45

A este jedna vec - slovenska realita, z ktorej mi je do placu. Psy na dedinach. Na kratkych retaziach, v klietkach (koterec by bol honosny nazov) kdesi na kraji obrovskej zahrady... Nikto sa im nevenuje, samozrejme, podla mna ani pustene nikdy nie su. Povedzte mi, NACO je takym ludom ten pes? :plac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 7:51

Tak som asi v zlych skupinach. Ja som si take este nevsimla. A teda tam moja starsia kamaratka s fundlakom postuje furt do skupin o slovensku a tiez ak nepochvalia, tak su ticho :heh: A teda ani mi take skupiny zjavne netreba :heh: Ale toto pri tych smerovnikoch nechapem... S tym som sa uz stretla viac krat a nikdy nepochopim. Najvyraznejsie to bolo v sedle medzirozsutce par rokov dozadu. Tam boli kvanta ludi v ten den, fakt kvanta, priestoru je tam hoooooodne, napriek tomu, vsetko sedelo okolo toho smerovnika :pac: Skoda, ze som to neodfotila, len mi to bolo blbe :heh: Ale to som si povedala, ze uz je fakt vrchol, ked jeden sa tam usadi, OK, ale ked je tam 30 ludi, tak uz asi fakt nie je nieco s kostolnym poriadkom :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 7:56

Asi nechodi do Tatier, Tatry su zaruceny hate :haha:
Vsak pridam potom psa z Fatry a uvidime, ci sa niekto chyti :heh:

A hento so smerovnikom bolo Medziholie :ha: ale to bolo vidno, ze vsetko taki neturisti..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katkariinka » Štv 24.09.2020 8:06

No inak tie vreckovky a vlhcene (plast!) všade aj mňa veľmi hnevaju. Totálne nechutne to je.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 8:13

Viete co, mna tie vreckovky vobec neprekvapuju, lebo tu u nas na poli! Niekto nie je schopny zajst ani do toho pola... Ale rovno na ceste... Akoze no comment. Ako sama som mala male dieta, viem, kde vsade si rozkazu a proste nedobehnes, ale vzdy sa dalo zajst mimo cesty kus. Vzdy, aj s malinkym deckom a ze to dospeli ludia nedokazu... To mi hlava neberie. Kor tie vlhcene utierky, co sa nerozlozia... Nepochopim.
Takze tam sa taki kopia okolo rozsutca :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 8:25

Ja som sa citila ako v hajzlovom udoli. Fakt nechutne. Keby zasli dalej, zahrabali to - odhliadnuc od toho, ze to tam vobec nepatri! a maju si to vziat so sebou - ale toto kludne aj uprostred chodnika... vsade odpad, kam oko dovidi. To sa ti ludia vystia aj uprostred obyvacky?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné