Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Spomíname

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Spomíname

Poslaťod Shel-chan » Pia 10.11.2017 10:58

wer, drz sa. tie prve dni... tazko mi je, len si spomeniem na ten pocit.

po tych mesiacoch som si nejak zvykla. ze sa nemam preco ponahlat domov. ze nas nikto rano nevita. vcera som jedla, a nebol tam, aby zobral, a zrazu mi to doslo strasne zvlastne, ze mi to ani neprislo zvlastne, ze nikto pri mne cely cas nezobre.
ale stale mam pocit, ako by to bolo len pauznute, a ja poslusne, trpezlivo cakam, kedy to zasa bude tak ako predtym.

minule som clupke hovorila, ako sme pozerali stolicky do noveho domu, a stale sme vyberali take, v ktorych sheimi rad sedaval. az potom nam zrazu doslo... ze uz je to uplne jedno
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Pia 10.11.2017 11:14

Ja som tak zacala automaticky hladat nizkopodlaznu chatu na dovolenku. Az ked som sa stazovala ze nic poriadne nemozem najst, tak mi doslo, ze automaticky preskakujem schodikove... A nasledne som mala chatu do pol minuty :hmm: A potom som celu dovolenku pri tych schodoch myslela na Huga. Staci tak malo a sa mi vynori na neho spomienka :plac: A potom smoklim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Pia 10.11.2017 11:20

Mne veľmi pomahal keď som sa učila. Keď som potrebovala vypnúť, išla som s ním von a už som nemyslela na školu. Takto neviem vypnúť. Aj keď si dám pauzu, furt na tu školu myslím. To, že ho mám, že je doma mi pomáhalo aj keď som bola na byte v Trnave. Som vedela, že prídem, pôjdeme von alebo len budeme spolu sedieť a bude mi lepšie. Ja akokeby som si bez neho nevedela psychicky oddýchnuť. A keď som tak psychicky strašne unavená tak to, že už nie je, je ešte horšie. To potom len plačem a plačem. Mám sa učiť, ale ja dve hodiny preplačem.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Sob 11.11.2017 20:17

Mirah píše:
Shel-chan píše: ale ked ja nechcem ineho psa. a nechcem ani nahradu. chcem jeho.

presne :plac:
bolí to rovnako aj po 11 mesiacoch

Detto.
Rátam dni, bude to 3/4 roka...chýba mi, čakám, kedy príde.
Keď mi bolo ťažko, prišla, pooblizovala, svet bol hneď krajší. To teliatko, čo mi po nej zostalo, jej dcéra Ami, to je tak strelený pes... A utešiť nevie. Olíže len ruku, aj to nie vždy. Hoshiko ma vyoblizovala hocikedy, skočila do postele, olízala líco a ľahla si ku mne. Hoshinku som poškrabkala, potom ona pooblizovala zo mňa všetky krémy....zase som ju poškrabkala, vyčistila mi uši, krk...niečo za niečo...To teľa Ami poskáče po mne, ľahne si a rozvalí sa, že škrabkaj...
Stále za Hoshiko plačem, často mužovi poviem "Ja chcem Hoshinku späť!" ...Nejde to. :plac: Mám ju všade. Jej fotky, nálepky na dverách, obrázok na poduške, ceduľka tu strážim ja, prívesok na kľúčoch, nepoužívaná podložka pod myš, drevený obrázok na stene, kalendár na stene - všade je Hoshiko. Len nie pri mne fyzicky. :plac: Stále to bolí.
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 13.11.2017 7:30

Ivanka :plac: .

Ľudia, desíte ma... Ja tak nejako dúfam, že sa to časom spraví, akože tak rýchlejšie. Mne ešte nikto nezomrel, koho som mala rada.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 13.11.2017 8:05

Ja som v sobotu premalovavala v izbe jeho spinave smuhy od noh vylozenych na stenu. Som revala ako blba :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 13.11.2017 12:23

a nie je chybozu nechavat si vsetky tie spomienkove veci na ociach? osobne ked mi umrel moj prvy, tak som vsetko vsetko dala prec. Presne pre toto- by som len smoklila stale, takze na ociach mi po nom neostalo nic, aj obojky sli do kosa proste vsetko. fotky co mam a je ich len zopar, pozeram len velmi vynimocne, lebo hned mi je luto.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod majjuna25 » Pon 13.11.2017 12:43

kellee, chybou nie určite. Každý sa so smrťou blízkeho, a je jedno , či psa, či človeka, vyrovnáva úplne inak a každý potrebuje inak dlhý čas na prijatie situácie (schválne nepíšem zmierenie sa so situáciou).
Niekomu môže podľa mňa naopak prospieť psíka si skrz veci pripomínať. Niekomu presný opak :ua:

Offtopic: Ja som prišla pred dvomi týždňami o starú mamu :plac: ja o tom hovoriť (s niektorými ľuďmi) potrebujem. Aj si ju potrebujem pripomínať, aj fotkami, spomienkami a to i na ten čas rozlúčky, keď sme obe vedeli ani ne deň pred jej smrťou, že sa vidíme naposledy. A to je mi stále do plaču. Iný sa radšej uzavrie a prekoná ten smútok radšej sám. Alebo radšej na to nemyslí a nejak to vytesní... ja nie. Potrebujem ešte doriešiť veci , o ktoré ma buď požiadala alebo ktoré cítim, že doriešiť potrebujem, aby som to mohla "uzavrieť" ...
žiadne konanie nie je chyba, každý to potrebuje inak a inak dlhý čas.
majjuna25
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Pon 13.11.2017 12:51

Presne tak. Ja som mala napr. nástenku s fotkami prvého psa - ktorú som si urobila ešte počas jeho života, odvtedy je na stene. Pribudla vedľa druhá nástenka s fotkami druhého psa. Keď mi zomrel prvý pes, ja som nieže dávala veci preč, ale všetko čo som mala som si dala na jedno miesto - obojky, fotky ( tie musia byť), pelech dostal druhý pes. Plus mám rámik s fotkou a veďa jeho obľúbenú hračku - tej sa nesmie nikto dotknúť.

Offtopic: majjuna25 úprimnú sústrasť :plac: Ja už dlho nemám starých rodičov, ale teda chýbajú veľmi :plac:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 13.11.2017 12:55

no pisem to skrz to, ze baby pisu ze vsade maju to ci ono,co im psiky pripomina a potom len placu, nie je prave to ten dovod?
a ja prave naopak, nechcela som nic mat pri sebe co mi ho pripominalo. Fotky mam len v PC
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod majjuna25 » Pon 13.11.2017 13:06

kellee píše:no pisem to skrz to, ze baby pisu ze vsade maju to ci ono,co im psiky pripomina a potom len placu, nie je prave to ten dovod?

isteže je, ale zrejme to proste ešte potrebujú mať takto :ua:

Offtopic: Andrejka, diky :ua: ja už tiež nemám starého rodiča :ua: So starou mamou sme sa teraz v poslednej dobe dosť zblížili skrz jej chorobu, tak je to také ťažšie pre mňa. Chce to čas.
majjuna25
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 13.11.2017 17:32

Pre niekoho je dolezite aj to vyplakanie. Mne ked zomrel deny, dost necakane, som niekolko dni preplakala celych. Este som muzovi volala do roboty, nech pride skôr, lebo som mala doma male dieta a cely den sa na mna muselo kukat. A dlhe dni som sa prehrabovala jeho fotkami. Jeho veci putovali do jednej skatule, aby tam ostal aj jeho smradok :D si myslim, ze keby to nevyplacem vtedy, ma to dozenie neskor. A strasne dlho sa mi snivali sny o tom, ako jeho vetka prisla na to, ako mu pomoct. Vzdy som sa zobudila s takym dobrym pocitom, potom prisla realita...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 13.11.2017 17:44

Ja som prave vsetko schovala, lebo mi ho to pripominalo, ale je vela veci, s ktorymi nic nezmozem. Napr. odtlacky zubov na vsetkych kluckach, mastna spina vonku na brizolite vo vyske, kde otvaral dvere, vsetky veci, ktore sa prisposobovali kvoli nemu. Napr. vzdy ked vojdem do kupelne, mam tam jeho kohutik, kde chodil pit a kde teraz pije Fry... Proste vsetko sa odstranit neda, aby na to clovek nemyslel. Ja ho tu vidim za kazdou tehlou doslova. Ja som sa tiez nedokazala pozerat na jeho veci, ani sa rozpravat s ludmi, napr. u vetov, ktori mu tak pomahali, som odvtedy nebola, lebo viem, ze len co by som ich videla, tak by som plakala a nie malo. A to som im velmi, velmi vdacna za ich pomoc.
Mne sa odvtedy s nim nesnivalo. Ani jedinky raz. Vobec. Len raz o cudzom fundlovi. A ani o Fryovi sa mi nesniva. Moj mozog vsetko zjavne vytesnuje :ua: Alebo si potrebuje od toho aspon v noci oddychnut...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Pon 13.11.2017 19:31

Ani mne sa nesnívalo, myslím, ani raz.
Ale stále ju vidím, bolo by jedno, kebyže i tie veci nemám...Veď aj - idem po vonku - aha, tu to mala Hoshiko rada, pozerala na Dunaj, lode, na autá...aha, tu (ešte keď bola len sama, mali sme jedno špeci miesto, kde som ju cvičila, hádzala loptičku, učila kroky tanca...) sme sa hrávali s loptičkou - a ona do konca života na tom mieste poskočila, pozrela na mňa a ja som vedela - pamätala si to...aha, tu sa zľakla tej petardy pri nohách, aha aha aha...
A k tomu jej dcéra Ami - sú/boli :ua: rozdielne, ale predsa mi ju občas pripomína dákym výrazom, rovnakým pohybom packy k mojej nohe...
Stále mi to mozog neberie...Hoshiko bola mojim psom, tie druhé dve sú naše psy. Videli sme do seba navzájom. Ak chcem, aby Ami vedela, čo si myslím, musím použiť silnejšiu mimiku, u Hoshiko to bolo jednoduchšie. Nebola super pes, ani ja som nebola extra pánom, ale zladili sme sa, patrili sme k sebe.
Chýba mi jej prítomnosť pod PC-stolom, alebo v kuchyni - kým som varila... Ami pri mne nie je. Teda nie v takom dlhom rozsahu, stále... I keď v noci už do postele chodí, leží s hlavou na mojej ruke... Keď sa však zavrtím, odíde, aby až neskôr zase došla. Hoshiko počkala, kým sa prevrátim - a znova sa pritúlila ku mne...
Stále som koberček pri posteli neoprala - ležala na ňom v posledné dni, kým som nebola doma... Akoby tam boli jej otlačky... :plac:
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Pon 13.11.2017 19:47

Ja tiež som všetko spratala, ale stále nájdem jeho chlpy. Odvtedy som ani nebola sama na prechádzke, načo? Len by som plakala, lebo by som myslela nato ako sme sa štvrtok venčili a ako ma už v piatok ani nespoznával občas. :ua: Je to neskutočné ako psík prirastie k srdcu. A napríklad ja som v tomto iná, za zvieratami plačem a plačem, ale za ľudmi to uzavriem do seba a potom trpím ešte o to viac. Každý deň sa pozerám na stránky útulkov a mám pocit, akokeby som ho zradila keď to pozerám. A čo je najhoršie, ja tam hľadám jeho. Presne ako baby písali, že čakajú kým sa vráti ten ich psík, ja toho môjho zas hľadám v útulku.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Ostatné