Presťahovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod skacenka » Pia 08.01.2010 15:14

Ak ste ho už raz naučili na život "s vami", dokonca na spatie v posteli, prosím, nespravte mu to, že ho zrazu vyvrhnete niekam "na okraj"...Viem, že to tak nemyslíte, ale pre psíka by to bolo niečo strašné :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod meraja » Pia 08.01.2010 15:24

My sme sa tiež pred cca dvomi rokmi presťahovali do domu.Keď sme ešte bývali na byte kúpili sme si Ikyho a teraz naďalej býva s nami ako v byte len tu má viac priestoru.Tiež si myslím,že nie je vhodné psíka len tak vyhodiť von.Nechaj si ho ako v byte a tak s ním choď von na prechádzky,proste ako v byte len vo väčšom.
Keď som bývala u babky,tá mi nedovolila mať psa v mojej izbe tak mal pelech pri kotli v pivnici.Celý deň bol so mnou len na noc šiel tam dolu a neviem či to je pre psa to najvhodnejšie.Ani teraz síce nespáva so mnou v izbe,ale spraví tri kroky a je pri mne.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod ariel » Pia 08.01.2010 15:30

tak to vobec neplanujeme, nechcem, aby to niekto tak pochopil, nic nejdem silit, ani odstrkovat, je tu aj moznost, ze bude stale s nami v dome, kazdy den s nim absolvujeme tury po lese 2 hodky doobeda a 2 poobede a tak aj ostane, nechcem ho vystrcit von a zavriet dvere, velmi ho mame radi, chcela som len vediet, ci ma niekto skusenost s tym, ze psikovi sa vonku zapacilo
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod calwen » Pia 08.01.2010 15:39

Ono postupne by sa naucil, len to chce trpezlivost a cas. V podstate je to rovnake ako ked stena ucis na samotu :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod Ivanka.P » Pia 08.01.2010 15:41

My sme sa presťahovali z bytu do domu s čivavou a poviem ti, že pes sa celé leto pýtal von. V peknom počasí aj jar/jeseň. Lebo aj my sme boli skoro stále na dvore. Okolo domu je dosť roboty. Takže domov chodil len v noci a počas roboty ale to preto, aby mi ho neukradli :joint: v zime bol ako bytový proste dnu.

Pri weimarovi by som robila to isté. Ja by som psa nenechávala labzovať dnu a von kvôli tomu, aby mi nenanosil špinu. Ale večer alebo v zlom počasí by som ho po hodinke vonku očistila ako bytového po venčení a šup dnu. Predsa len je na vás fixovaný a je krátkosrstý bez tukový pes :lol:

Susedia to takto robia s ridgebackom :yes: Keď sú v práci a je normálne počasie, pes je na dvore má viac vnemov z okolia, vybehá sa a hlavne sa nemusia z roboty ponáhlať domov venčiť psa aby sa nepočural. To bytoví ludia určite poznáte, mňa to obmedzovalo velmi.


Rotvičku mám vonku ale tá aj u predošlého majitela bola vonku a je to pre ňu prirodzené, nevie čo je to byť dlho dnu. Aj ak ju očistím a pustím, za 30min. jej je teplo a je nesvoja.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod julieta » Pia 08.01.2010 15:43

My sme sa prestahovali do domu v novembri 2008. Vtedy mali nasi psici 2roky a 1 rok. Byvaju s nami v dome, maju pristup do celeho domu. V obyvacke, ktora je spojena s kuchynou a jedalnou maju pelechy a na poschodi maju v spalni takisto pelechy, v ktorych spavaju v noci. Ked chcu, tak sa pytaju von na dvor zaskrabanim na dvere a rovnakym sposobom aj ked chcu ist z dvora dnu. Teraz v zime sa im velmi na dvore nechce byvat, chodime raz za den na min. hodinovu prechadzku a ked chcu tak su na dvore a ked sa neda kvoli pocasiu alebo niecomu inemu tak sa ich snazime vyblaznit na zahrade. Spravili sme im aj volieru s budou, ale tu v zime vobec nepouzivaju, iba v lete, kedy su na dvore cele dni, kedze sa vzdy nieco vonku robi. Do budy a voliery si chodia lahnut, oddychnut alebo sa schladit. No aj v lete spavaju s nami v spalni. Samozrejme vzdy ked pridu dnu tak sa im ocistia labky a az potom mozu labzovat po dome. V lete sa cistia len na vecer, a v zime kazdu chvilu :smile: Nezniesla by som aby sa mi nosila spina aj ked len z dvora do domu.
V tvojom pripade by som mozno videla plus v tom, ze tvoj psik ma este len 5 mesiacov co znamena ze ho mate cca od novembra doma, co je uz dost chladny mesiac. Tak by sa mozno dal naucit aspon tak, ze ked sa otepli, bude byvat vonku a v zime bude byvat dnu. Ale asi by som mu nechala vybrat si, ci chce byvat aj na noc s vami alebo vonku v bude.
Naposledy upravil julieta dňa Pia 08.01.2010 15:45, celkovo upravené 1
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod calwen » Pia 08.01.2010 15:44

Inak vlastne aj Mardi ked ma moznost byt vonku tak je radsej tam ako vnutri, a on je teda echt bytovy pes. Obcas ho to prestane bavit a vypyta sa dnu a potom zase von :pac: Takze ho vyrazim podla pocasia na taku optimalnu dobu von, on uz sa tam zabavi a potom ho pustim dnu.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.01.2010 15:47

šteňa by si podľa mňa aj zvyklo, ale keď môže byť aj s vami v dome a vám to neprekáža, tak je to podľa mňa omnoho lepšia varianta :) my sme sa presťahovali z bytu do domu, keď mal náš pes niečo cez 4 roky a rozhodne nerád trávi sám čas na záhrade, keď sme tam aj my, tak je to iné a vydržal by tam byť aj hodiny, ale sám tam nechce byť (ani s našim druhým psom) po 10 minutach sa pýta dnu
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod julieta » Pia 08.01.2010 15:53

Misheliq tak to je pripad mojej feny. Ta sa chodi na dvor iba vyvencit a hned uteka dnu aj ked ma na dvore partaka. A tu si radsej lahne do pelieska a hlavne ze je s nami, resp. miluje prechadzky mimo domu. Ak chcem aby sa vyblaznila na zahrade musim vynalozit naozaj velku namahu ako ju zaujat. Ale takato je iba v zime. V lete sa santi so psom jedna radost.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.01.2010 15:55

calwen píše:Inak vlastne aj Mardi ked ma moznost byt vonku tak je radsej tam ako vnutri, a on je teda echt bytovy pes. Obcas ho to prestane bavit a vypyta sa dnu a potom zase von :pac: Takze ho vyrazim podla pocasia na taku optimalnu dobu von, on uz sa tam zabavi a potom ho pustim dnu.

to mi pripomína Fergie, ona sa tiež pýta von na záhradu (zato Caesar vôbec, on ide na záhradu len občas aj to iba keď Fergie prvá vyletí) a vydrží tam kľudne 1-2 hodinky, potom už čaká pri dverách, kedy ju niekto pustí dnu a tak sa to opakuje párkrát do dňa. Už u chovateľky zvykla byť cez deň vonku so súrodencami, mamou a inými westíkmi :smile: a aj teraz sa rada zdržiava na záhrade. V lete sa zvykne aj slniť a v zime sa zase váľa v snehu a aj ho okusáva, v noci sú ale obaja so mnou v izbe, buď spia so mnou v posteli alebo v pelechu či inde na zemi (Fergine obľubené miesto je ešte pod posteľou) a cez deň sú buď v dome alebo na záhrade, vychádzky však majú (Caesar sa na záhrade ne :kak: :ha: je zvyknutý chodiť von na prechádzku a tak spraviť svoju potrebu)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod calwen » Pia 08.01.2010 15:58

Ale sranda ko sa zmenil. Takto pred rokom ho ani nenapadlo ostat na dvore bez vsetkych. To len stal pred dverami a cakal kym ho pustime. Na tohto Silvestra si zahradu privlastnil, vsetko precuchal, sam sa zabavil a este aj pekne strazil :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod Ivanka.P » Pia 08.01.2010 16:03

Julieta - a napr. v teplých mesiacoch ak ste v robote alebo idete na nákup psov máš v nútri alebo vonku?
Ak vedia, že doma aj tak nikto nieje tak sa pýtajú tiež dnu?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.01.2010 16:03

julieta skoro ako môj pes :heh: len s tým rozdielom, že on sa na záhrade vyciká no ne :kak: a keď ho nepustím hneď dnu, ale ho ešte chvíľku nechám, nech je na záhrade, tak začne štekať takým spôsobom, že aký je on chudák pes až sa čudujem, že nám susedia neprišli vynadať ešte, že čo týrame toho psa :pac:

calwen asi pochopil, že to nie je navždy a že aj na záhrade môže byť fajn, my bývame v dome už skoro 2. rok a Caesar sa na záhrade sám alebo s Fergie ešte nikdy nezabavil, on keď už chce ísť dnu a nik mu neotvára, tak nahodí plačlivý štekot...dilinko je to fakt, Fergie tá nemá problém popreháňať trochu naše mačky, zhovárať sa so susednými psami, lietať po záhrade, sledovať sliepky a podobne
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod julieta » Pia 08.01.2010 16:12

Ivanka.P píše:Julieta - a napr. v teplých mesiacoch ak ste v robote alebo idete na nákup psov máš v nútri alebo vonku?
Ak vedia, že doma aj tak nikto nieje tak sa pýtajú tiež dnu?


ked som v robote alebo ideme niekde mimo domu tak su vnutri. nikdy ich na dvore nenechavam.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Prestahovanie sa z bytu do domu

Poslaťod ariel » Pia 08.01.2010 16:31

dakujem vsetkym za reakcie :smile: nechame to na neho, nech sa rozhodne, co mu najviac vyhovuje, budeme to kombinovat asi, sam cely den nebude, to by sme ho ani nenechali, pocas leta budeme travit vela casu vonku, na noc pojde asi s nami a cez zimu chvilu dnu, chvilu von, no ved uvidime, on je velmi cistotny, srst lahko udrziavatelna, vzdy ho len odspodu sprchnem vodou, alebo len labky ked je sneh umyjem :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť