Ako odstranit rybaci zapach

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod hapci » Uto 11.05.2010 9:33

Ahojte, mam taky cerstvy problemik. Vcera sa nam Celsi vyvala v zdochnutej rybe. Boli sme plavat a ona rovno z vody vyletela do vysokej travy a kym sme zistili co robi, tak uz smrdela cela. Este sme ju niekolkokrat dali do vody, ze by co to zmylo, a doma som ju vykupala - aj so samponom - co nezvyknem robit, ale ten smrad sa nedal. Mali sme doma len taky protiparazitarny, co som nim kupila pre Lessie, ked k nam prisla, takze ten tiez bohvieako nevoni. Vecer sme kupanie zopakovali, pretoze to sice bolo o trosku lepsie, ale stale neznesitelne. Ten pach sme ale stale neodstranili. Nemate nejaky tip ako na to? Nechcem ju uz nejako velmi namacat. Uz teraz po tom samponovani vyzera ako medved a srst ma otrasnu, ale neviem co s nou, nejake babske recepty? Este ma napadol suchy sampon - normalne pre ludi. Mame to doma, ale neviem ci to mozem dat aj na psa?
Vdaka
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod Silwuska » Uto 11.05.2010 10:45

Mne sa pes dost casto vala v skapacinach :ach: a to ho pak napatlam balzamom na vlasy... :nwm: nesmrdi po tom, a to je hlavne...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod hviezdicka » Uto 11.05.2010 11:15

aj moj to robi s velkou radostou, ale potom ide do sprchy, stenacim samponom umyjem, ale uplne neodstranim zapach. Suchy sampon na vlasy by som urcite nedavala, je to sajrajt aj pre ludi, nie to este pre psa.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod hapci » Uto 11.05.2010 12:04

Neviem ci je suchy sampon sajrajt pre ludi - ja to bezne pouzivam uz dobrych 15 rokov a vlasy este mam a ani nijaku inu ujmu som neutrpela, vsak preto to aj doma mame, ale teda tak na psa radsej nie. K tym samponom, aky presne sampon mate, ze to po vysamponovani nie je citit? Ja mam nejaky prirodny protiparazitny, a ako som pisala bohvieako nevoni, ani velmi nepeni. A aj po druhom vykupani smrdi stale. Aj som ju vycesavala, tiez niekolkokrat. Kupat ju velmi nechcem, ked tak uz len raz a co najskor, v nedelu ideme do ciech na zvod a s tou vykupanou srstou fakt nevyzera ako hovawart.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod nellynka08 » Uto 11.05.2010 17:07

ja som v takomto prípade kúpala v dermilene a dvakrát šamponovala a nič nebolo cítiť, iba šampon, tak treba skúsiť...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod hviezdicka » Štv 13.05.2010 13:01

ja mam obycajny stenaci samponik s nechtikom no a k tym skapacinam, netreba aby sa v tom pes brhlil 10 minut. ked sa iba obtrie a rychlo ho odtial zenies prec, po prvom vykupani sa to bude dat urcite vydrzat. K tomu suchemu samponu mne to osobne nerobilo dobre na vlasovu pokozku, takze asi tolko k tomu. :ahoj:
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod hapci » Štv 13.05.2010 14:11

Vdaka za rady, nakoniec som ju uz znova nekupala, uz sa to z tej srti vyvetralo. V tej zdochline sa nevalala ziadnych 10 minut, iba co vybehla z vody, nasla to, lahla do toho a hned sme ju odtial hnali naspat do vody. Takze rychlovka, ale smrdelo to strasne, asi kvalitna rybicka to bola. Pre istotu skusim pozriet nejaky aromatickejsi sampon, keby opat nahodou. Inak od tej zdochliny smrdela aj Lessie, ale jej to na srsti po vykupani neostalo. Iba na tej Celsinej krasnej dlhej. A Lessie ma po tom kupani neskutocne lesklu srst, dokonca lesklejsiu a ciernejsiu ako Celsi, a pritom sampon je s kondicionerom pre dlhosrste psy :lol:
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Ako odstranit rybaci zapach

Poslaťod petern » Pon 28.03.2011 11:28

Heh :D Psi sa rad valaju v smrdiacich sa veciach :D Moj minule v zime sa povyvalal pri hradzi v konskom hovne :D to bola boha procedura z neho ten smrad dostat :D vonku -15 a pes smrdel od hovna :kak: :D tak ked svokrovci neboli doma supito s nim do vane :D pekne som ho okupal a nasledne vysusil.... potom som ho musel pomaly davat von aby neprechladol :P moj semtam smrdi z ryb tiez bo mu davam semtam sardinky ale da sa to vydrzat :P
petern
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21


Späť na Starostlivosť