Chlpy v ušiach

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: chĺpky v uškách: trhať, či netrhať?

Poslaťod kikuska693 » Uto 27.04.2010 22:38

ako casto mu davate trhat chlpky z usi? :ach:
kikuska693
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: chĺpky v uškách: trhať, či netrhať?

Poslaťod anemika » Ned 02.05.2010 11:22

chppky trhame sami doma pinzetou na obocie, podla potreby, tak raz za mesiac, no nekvapkame, nedrazdime, ak nic nie je.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Chlpy v ušiach

Poslaťod iwd » Ned 27.11.2011 19:29

Pouziva niekto Bio-Groom EAR CARE na toto?
ja som kupil taky Bio-Groom EAR CARE prasok ci co, ale ma to aj VODU resp nejaku kvapalinu...
problem je, ze som si nevsimol ze je dobre mat obe (ktovie ako ucinny je prasok bez tej vody)
alebo co by som mohol pouzit, co by mu zmiernilo bolest pri trhani ?
(nie vzdy sa myka, no len ci je idealne cistit "na sucho len tak" alebo pouzivat nejake tieto pripravky?)
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Chlpy v ušiach

Poslaťod ewulik » Pon 27.02.2012 16:15

my chodime veterinarovi raz za rok na pravidelnu kontrolu a nikdy nehovoril, ze jej treba vytrhat chlpy z usi, ale pravda je aj to, ze to irsky veterinar a ti maju uplne inu politiku ako ti nasi :hi:
ewulik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Chlpy v ušiach

Poslaťod Nia » Uto 28.02.2012 9:49

Chlpy z uší trhám normálne prstami. Nikoho nič nebolí, ani nemuknú, sú to vlastne uvoľnené chlpy, ktoré by aj tak šli von. Vždy im to robím keď ležia vedľa mňa..ako činnosť pri pozeraní telky :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Chlpy v ušiach

Poslaťod Ivca88 » Sob 19.05.2012 18:32

Ja mám knihu o pudlikoch ( kedze mam pudlika :lol: ) a pisu tam ze mám pravidelne vytrhavat chlpky rastuce vo zvukovode raz sa 6 týždňov.. Tým predídem zašpineniu a zbytnení jej vnútornej výstelky...ktore robia psikom bolesť.. v ťažkých prípadoch zanedbania je nutny chirurgicky zákrok

Chlpky vytrhavajte pomocou palca a ukazováka . Zanedbané zvukovody začervenia a su vo vnutry bolestive. Zväčša v tedy páchnu - navštívte veterinára .

Na čistenie uši používať vatový tampon namočený v mandlovom alebo olivovom oleji k čisteniu vnútra ucha :smile: :smile:

to bol doslovný prepis :no: :no: ja mojej trham chlpky pravidelne ... lebo ked som to nerobila tak jej fakt zacali smrdiet usi a mala ich teplé na dotyk .... potom sme sli na veterinu ...a do uska so jej musela liat taku vodu ... :ua: :ua:
Ivca88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť