Vlčí pazúr

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Katka_5 » Str 20.07.2011 21:24

Aha ďakujem :no:
Katka_5
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Levoča

Re: Vlci pazur

Poslaťod zdenka2710 » Štv 18.08.2011 19:12

Vikiki22 píše:
Offca píše:York nie je pes, aby sa mu nemohol "prišťastiť" vlčí pazur??? :nwm:

To som nepovedala. Len mi to príde divné. Väčšinou vlčie pazúry majú pastierske psy. :nwm:



A este castejsie bavorske ([polovnicke) :ua: :lol: :lol:
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Jeden zadny pazurik

Poslaťod Batista888888 » Pia 17.08.2012 8:39

Ahojte som tu novy tak neviem ci sa to tu uz riesilo prehladal som cely netalenic som nenasiel.
Kupil som si stebiatko teriera Jacka Russela, ma 6 tyzdnov a vsimol som si ze na jednej zadnej nohe ma taky divny vyrastok a z toho trci malicky pazurik. Zda sa mi to normalne ale preco to ma len na jednej nohe?? Je to tym ze je este maly a casom mu dorastie aj na druhej nohe? Aleboto ma byt len na jednej? Neviem ci to je ono ale cital som tu nieco podobne a tam to nazivali vlci pazur ale neviem presne ci to je ono. Bojim sa o neho ci to je v poriatku
Mozete mi prosim poradit??? Dakujem :)
Batista888888
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod lucik » Pia 17.08.2012 9:36

opýtaj sa toho úžasného chovateľa, ktorý ti predal 6-týždňové šteňa, ktoré malo byť ešte pri mamine :au:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Batista888888 » Pia 17.08.2012 13:52

Pytali sme sa majitelky ze ci este nepotrebuje mamu ale hovorila ze nie, ze on uz je uplne samostatny a dost velky. :ua:
Dokonca ani neknuči za mamou, cely den beha po dome a v noci spi ako zabity. Len ten pazurik sa mi nezdal preco je len na jednej nohe
Batista888888
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Ostrôžky na labkách

Poslaťod MaXXX » Pia 01.08.2014 8:49

Zdravím, náš kríženec (pravdepodobne bernardín/čuvač/kaukazský ovčiak) má už od narodenia ostrôžky na zadných labkách, teraz má 3,5 roka. Lenže, teraz mu začal pazúr ako keby vrastať aj druhou stranou a stále si to líže, určite ho to bolí. Chcel by som ho dať na kastráciu a zároveň mu rovno dať odstrániť všetky tieto ostrôžky aj s oboma vankúšikmi, ktoré na nich má. Čo na to hovoríte?
Prílohy
Fotografia2254.jpg
Fotografia2256.jpg
Fotografia2258.jpg
MaXXX
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Ostrôžky na labkách

Poslaťod katkariinka » Pia 01.08.2014 9:11

Au, ono tie vlcie pazuriky treba strihat. :/
Ukazte to vetovi, ci to treba zoperovat alebo sa to bude dat este odstrihnut.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Offca » Pia 01.08.2014 9:20

Mno, ono to, že to nie je obyčajný vlčí jeden pazúr, ale zdvojený, znamená, že má kdesi v predkoch plemeno, ktoré tieto zdvojené paspáry má. Napríklad v tvojom prípade pyrenejský horský pes.
No a, samozrejme, kedže pazure rastú, a nemajú šancu sa odierať o zem, treba ich strihať. :ua:
Je dosť možné, že vet bude chcieť ich dať celkovo odstrániť (rovnako ako ty). Ja by som za to ale nebola, ak mu doteraz tie pasparky problem nerobili, a ak vyonačenie zarasteného drapu nebude nejak náročné. Amputácia je o trochu važnejšia zaležitosť ako odstránenie vrastu, si myslím.
Btw. je viac plemien, ktoré majú dané tieto zdvojené paspáry, a žijú s tým a nevadia im a aj mojej beauceronke ich chcelo niekolko vetov už odfakliť, hoci je to plemenný znak :ach:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Sunny » Pia 01.08.2014 9:22

K vetovi čo najskôr a nečakať na kastráciu, teda ak ho nechcete kastrovať hneď zajtra. Musí ho to riadne bolieť :ua: Tie pazúre rastú ako všetky ostatné, ale keďže na ne pes nedošlapuje, neobrúsi si ich sám a treba ich pravidelne strihať, aby sa nestalo presne toto.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Bad » Pia 01.08.2014 9:38

Jako bych Aribovu nožku viděla - paspárky neřeš, drápy fofrem ostříhej a stříhej pravidelně!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 01.08.2014 12:37

aj u čsv sa občas vyskytujú
Prílohy
20130216_TAWY_0484.JPG
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod weron » Pia 01.08.2014 12:40

ja som pred par dnami akurat tiez mojej malej strihala ... odkedy ju mam, ani ma len nenapadlo jej to dat u veta dole :nwm: pazur skratim raz za cas a je to, koniec starostlivosti :nwm: ak to maju niektore plemena vyslovene v standarde a im to nevadi, preco to hned davat prec aj ostatnym psom ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 01.08.2014 12:58

u nás je v štandarde napísané, že sa vyskytuje, ale je nežiadúci, preto sa dáva dole.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Bad » Pia 01.08.2014 13:09

Offtopic: a u nás jsou pevné dvojité povinné :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod weron » Pia 01.08.2014 13:18

standardy chapem, myslim teraz skor krizence.... narodia sa s pasparkami a automatika, dat to dole :nwm:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť