Vlčí pazúr

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Nika200 » Uto 22.02.2011 22:44

No moja mala to mala nieco ako kozmeticky problem sme jej to dali vybrat von ako keby jej tam vyrastala dalsia nozka ale mala tam vankusik a 2nechty :heh: mala to uchytene na klbiku ale operacia netrvala dlho a slo to von malicka sa o to zachytavala tak a je to vonku .
Nika200
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod gaab » Uto 22.02.2011 23:22

Môj pes má vlčie pazúry dosť silné. Tiež mám obavy,či sa nezraní,ale veterinár mu ich nechcel odstrániť,vraj ich má ako skoro plnohodnotný prst a amputácia by prichádzala do úvahy až vtedy,ak by sa stal úraz. Je to dobre vidieť na druhej foto v albume. Tak som to nechala tak,pesovi to neprekáža,zatiaľ problém nebol žiadny,až na strihanie pazúra.To sa mu veľmi nepáči. Ale aj tak neviem... Ostatní psi ich mali tiež,majiteľ bol tiež proti,aby sa šteňatám odstraňovali.
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.02.2011 10:34

No, pokým to samotnému psovi neprekáža, nevidím ani ja dôvod odstraňovať. :nwm: Ba čo viac, štandardy niektorých plemien vlčí pazúr doslova vyžadujú.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Stredoazijsky ovciak

Poslaťod Sofia Dagmar Ai » Ned 08.05.2011 13:30

:) chcela by som vediet...mam kríženca stredoázijskeho ovciaka a nemeského ovciaka..je to fena...je mohutna, krásna..nič mi nevadí, je geniálna chápava...ma 2 roky skoro...ale...ma tie "vlčie" PAZúry na zadnych labkách...či to maju mat stredoazijske ovciaky a či jej to nahodou neprekaža alebo nebude prekážat pri pohybe...dakujem velmi velmi moc.. :nwm:
Sofia Dagmar Ai
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Bellss » Str 25.05.2011 13:34

Máme teraz 7 týždňové šteniatka kríženca a jedno biele má vlčí pazúr. Ale mne príde trochu zvláštny, pretože ho má na oboch zadných labkách ale nemá tam jeden pazúr na viac ale dva, čiže dokopy na dvoch nohách ma 4 vlčie pazúriky. Je to v poriadku? Zatiaľ som videla, len jeden vlčí pazúr a tieto sa mi nepozdávajú.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Offca » Str 25.05.2011 13:44

Takto zdvojene maju beaucerony, briardy, picardy, pyrenejci, atd...

Obrázok

U všetkých ostatných (mimo plemien, ktoré majú prsty navyše v štandarde) sa chirurgicky odstraňujú.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Bellss » Str 25.05.2011 14:30

Aha, tak to potom sa už budúci majiteľ rozhodne či to dá odstrániť. Ale nemalo by to šteniatku prekážať? Zaujímavé je ž druhé šteniatko to vôbec nemá.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.05.2011 14:35

Ono to nemusia zdediť všetky šteniatka z vrhu. Nejaký predok ho mal isto, tak vlčí pazúr zdedilo práve to šteniatko. Šteniatku by to prekážať nemalo, ale musí sa pravidelne zastrihávať, aby mu neprerástol pazúr a neporanil sa. U niektorých plemien je to žiaduce, u niektorých nie. Myslím si ale, že ak a to doslova nevyžaduje, je lepšie sa od toho zbaviť chirurgicky.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Bellss » Str 25.05.2011 17:52

Tak to je zaujímavé, lebo sú to šteniatka orieška a kto vie s čím všetkým boli krížení ich rodičia a otec napr. Lebo to je prvý krát čo má nejaké šteniatko taký pazúr. Tak ja to nechám na budúcich majiteľov, len sme sa báli aby to nebola nejaká genetická vada..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod olliviaa » Uto 21.06.2011 11:54

Je tu niekto kto odstranenie vlcieho pazura so svojim hafikom absolovoval? ako to prebiehalo a podobne? nasa fena ho ma tiez a ma ich dost skrutene, tiez sme mysleli ze ak bude problem, pojdu prec, no tie preoblemy uz trosku ma, zadrapuje sa jej to o deku v pelechu a myslim, ze pri behu by jej bolo tiez lepsie bez tych pazurov :ua: a este otazka, kolko take odstranenie u vetosa stoji, kedze je nutna narkoza. chceme ist na operaciu po lete, teraz ma stendo 3 mesiace, chcem ju vziat aj na vylety a dovcu k moru, preto to chcem nechat az na jesen, co myslite? :nwm:
olliviaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Sabinov

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Vikiki22 » Uto 21.06.2011 16:01

Ak má ten pazúr skrútený, nebodlo by odstrihnúť zatáčajúcu časť? Inak, nie je to žiadna komplikovaná oprácia. Ak v tom prste nemá kosť, tak sa len odstráni koža aj s pazúrom. Ak v ňom kosť je, tak ide o klasickú amputáciu. Neviem, koľko to stojí, v tom ti nepomôžem. Ale zas, keď to vadí psovi pri behaní, ako ho chceš nosiť na výlety? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod olliviaa » Uto 21.06.2011 18:10

to si len ja myslim ze jej to pri tom musi vadit :ua: , ten pazurik je skruteny a viac sa zostrihnut neda, lebo uz tam su cievky a nervy, takze ho ma strihnuty kolko sa dalo a stejne je dost stoceny, ma v nom aj uvolnenu kosticku, vetos nam vravel ze v zime jej to bude v snehu najviac prekazat a zasa netusim ako dlho sa to lieci a k moru ju urcite chceme vziat, preto sa pytam.
olliviaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Sabinov

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Vikiki22 » Pia 24.06.2011 12:04

Nuž, je to len na tebe. Myslím, že liečenie potrvá aj niekoľko týždňov, kým sa mu to dá úplne dokopy. Ak mu to naozaj vadí alebo mu to bolí, prekáža mu to, nemalo by sa to odkladať. A pri hojení k moru potom ale ťažko. Slaná voda by mu jazvu vyžrala. Ale aj môžeš počkať, ak to nie je taký závažný problém, do jesene, zimy... Musíš sa rozhodnúť ty, čo je pre psíka najlepšie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Katka_5 » Uto 19.07.2011 8:55

Potrebujem radu náš hafan má na predných labkách na boku ešte pazúr je to ten vlčí pazúr? je dosť slabý a strašne dlhý môžem ho odstrihnúť? bojím sa aby mu nešiel až do kože :plac:
Katka_5
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Levoča

Re: Vlčí pazúr

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.07.2011 11:45

Vlčí pazúr je len na zadných nohách. :pac: Na predných to má ,,palec´´. Môžeš ho odstrihnúť, ale len konček, aby si nezastrihla do živého!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť