Padnuté ucho, postavenie uší

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 01.12.2007 12:01

sestra môjho predošlého psíka mala tiež najskôr obe ušká dole..a po čase sa jedno postavilo a druhé nie..taká bola zlatučká..jedno dole jedno hore :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod MisheliQ » Sob 01.12.2007 12:03

Eh, celkom nerozumiem tvojmu príspevku. Ako to myslíš, že teriéry majú uši dole? To máš odkiaľ? :oo: Nie náhodou naopak? Môj pes je teriér a má uši hore, všetky teriéry majú mať uši hore, zatiaľ som nevidela výnimky (no rada sa s nimi oboznámim). A to, že sa jej dvihlo práve dnes jedno uško neznamená, že ho tak bude mať po celý deň, psy vedia lepšie narábať so svojimi ušami, všetky. Pretože z uší sa dá tiež vyčítať to či ono správanie psa. Signalizujú strach, potešenie, ostražitosť a podobne. A môjmu westíkovi sa uška zdvihli už asi v 2 mesiacoch, možno aj skôr
Obrázok
táto fotka je urobená hneď na druhý deň po tom, čo sme ho dostali, má tu asi 5-6 týždňov a už má polo vztýčené uši
Obrázok
a tu je tiež fotení v ten istý deň
myslím, že nie je nič hrozné na tom, že sa jej už stavajú uši, ak je to teriér, je to len v poriadku :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Iwka » Sob 01.12.2007 12:33

patterdale terrieri maju osi dole, takisto aj jagdterieri
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

terieri

Poslaťod BestCat » Sob 01.12.2007 17:55

no ono to vlastne neni až také udivujúce pretože mabra mala tiež tak uško ako sully takže sú rovnako ale ambra sa dvíhali hore najskôr jedno a potom jedno zostalo hore a druhé padlo.Inak ked už hovoriš o tom maju pravdu nie všetci psy maju hore uši ako jack rusell terier ona má zrejme niečo z niečoho.ale bude vraj vätšia ako terier tak už teraz som zvedavá či naozaj má v sebe ovčáka! :heh:
A u westíkov je jasné,že bude mať uška hore ale sully je kríženec takže ak by aj chodila po dvoch tak to neni neobvikle ved je kríženec! :lol:
BestCat
 

Poslaťod Dasty » Sob 01.12.2007 19:43

mojmu dastymu sa obe usi postavili ked mal okolo 8 mesiacov....ale to NO :heh: mensi rozdiel :D
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod bassetka » Ned 02.12.2007 18:54

Ak mate plemeno,ktoremu maju stat uska a nestoja/WHWT,jork/casto pomoze len to,ze sa usi oholia.Prestane ich tahat dolu vaha dlhych chlpov.Ak to nepomoze,mozu sa uska vylepovat.Necakajte dlho,aby nezostala chrupavka ohnuta.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

no ucho

Poslaťod BestCat » Ned 02.12.2007 18:55

no ja neviem to ucho jej teraz ovedlo!
BestCat
 

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.12.2007 19:08

ovislo :lol: kvety vednú, uši môžu ovisieť alebo sa sklopiť, i keď sklopiť môžme aj dosku na záchode :smile: //nepíšem to však preto, aby som tým niekoho urazila, ale ani ja niekedy neviem nájsť tie správne slová ako niečo vyjadriť, takže trochu spisovnej slovenčiny nezaškodí nie :no: //
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod katka » Pon 10.12.2007 10:43

ja sa pridám k téme...mám 8 mesačného malamuta, tiež už by mu mali ušká dávno stáť, ale jedno stojí a druhé tak na trištvrtiny, ale sú evidentne ešte mäkké...pomohlo vylepovanie, oholenie ucha zvonka....momentálne na radu veterinárky pridávam každý deň tabletku s chondroitín sulfátom ( myslím že je to ono), jednoducho tabletky na spevnenie chrupaviek a samozrejme stále uško zdola nahor masírujem...
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Amaguk » Pon 10.12.2007 10:56

som nevedela,ze tento problem moze nastat aj u malamutkov.
:ua:
to chondro by malo pomoct a niekde som citala za aj kolagen napr. vo forme Colafit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod katka » Pon 10.12.2007 14:59

mno...aj u malamutov sa to môže stať.... šak jukni na fotku Baka...má uši jak polovnícky pes...bola som z toho dosť nešťastná, ale robím čo sa dá, aby sa mu to dvihlo....akurát som dneska premýšlala, že mu to jedno uško ešte vylepím hore, len ideme v januári na výstavu a vyzeral by jak blbeček s jedným uchom vystrihaným....premýšľam mu to dajako vymyslieť, aby som to nemusela lepiť...lenže on si to potom strhne ... :ach:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Pon 10.12.2007 15:35

určite to chvílu s tým uškom potrvá kým sa mu úplne zdvihne a bude samo stáť aj keď ho ktosi pohladká, ale v Mošovciach to vyzeralo zase o čosik lepšie :no: to že mu tam ušká plantali (teda hlavne to jedno) tak to je dobrý náznak toho že sa mu postavia :no: /vieš keby boli úplne padnuté, tak by to bolo horšie, ale už také "plantajúce" je v poho, už je to len otázkou času kedy mu bude pekne samo od seba stáť :no: a ešte keď masíruješ, nalepuješ a dávaš vitamíny, tak o to viac to bude DOBRÉ :smile:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod katka » Uto 11.12.2007 14:52

mnoo...keď mal obidve ušká dole...vyzeral bohovo...bol taký milunký :heh:
aj pán Piskay mu na prvej výstavy v BA povedal, že vyzerá rozkošne s tými uškami :lol:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Spadnute ucho

Poslaťod elisa » Sob 31.05.2008 14:21

Zdravím všetkých.

Chcem Vás poprosiť o pomoc. Môjmu Yorkshirskemu terrierovy ( 4 mesiace, pes s PP ) začalo "padať" ucho. Doteraz mu obe stáli. Nemá pre to genetické danosti, je po veľmi kvalitných, výstavných rodičoch.

Uško mu klesne, akonáhle je unavený alebo, keď uteká, mu ucho skáče. Druhé má v úplnom poriadku. Bojím sa, že mu uško klesne úplne a ja ho nebudem môcť uchovniť.

Čo mám robiť? thx
elisa
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: York - Padajúce ucho

Poslaťod guccino » Sob 31.05.2008 16:18

Nemusíš mať strach to isté mal s uškom aj môj presne v 4 mesiaci akonáhle mu vyšli zadné zúbky bolo všetko opäť OK. Jemu uško padlo úplne na také 3 týždne, ale potom sa opäť postavilo a odvtedy stojí :lol: .Viem, že ti nieje všetko jedno,ja som prežívala presne to isté i keď ma chovateľka upokojovala, že sa to stáva veľmi som sa bála, že sa mu uško nepostaví.
Ale teraz je všetko v poriadku a tvoj malý bude tiež :smile:
Obrázok
guccino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Ďalší

Späť na Starostlivosť