Starostlivosť o starého psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Starostlivosť o starého psa

Poslaťod jukina1 » Pon 15.03.2010 23:26

Ospravedlňujem sa, ak takáto téma už niekde na fóre je, ale ja som ju nenašla... Mám doma vyše 18 ročnú sučku, aj keď zle vidí a počuje, nohy ju nedržia a pri pohybe je vratká a často padá, je veľmi čiperná.. Ráno sa zobudí a chodí, v jednom kuse je na nohách, stále ma strašne dobrý apetít, dávam jej niekoľko krát denne jedlo, v zložení kuracie mäso, drobky, hovädzie, konzervy, cestoviny, ryžu, zeleninu, rybacie konzervy s olejom, vajíčka, tvaroh, púpalku, syry, sem tam mlieko a celozrnný chlieb, žerie v jednom kuse a tým pádom aj dosť neustrážime vyprázdňovanie, stále mláčky a tak... A popri tom je strašne chudá, trčia jej rebrá, veterinár nenašiel žiadne vážnejšie choroby, dostali sme zopár injekcií za slušný peniaz na podporu imunity a pod...a stále je hladná a stále je chudá, trčia jej rebrá, už sa cítim ako sadista, čo nedá psovi najesť....Aj teraz, počujem ju ako chodí, už je to ako mánia, stále hľadá jedlo, alebo mňa, pohladkám ju, prihovorím sa, odnesiem ju do pelieška, a za chvíľu zase chodí ....Neviem čo s tým, nechcem aby sa trápila, veď bola naozaj súčasťou môjho života, vyrastali pri nej moje deti, žila s nami na stavbe...Má niekto také podobné skúsenosti? Čo jej ešte dať, ako prispieť k jej pokoju a spokojnosti a hádam aj pocitu sýtosti....Čo zožerie veľmi rýchlo ide von, a neviem ju nasýtiť, pritom nemá žiadnu vážnu chorobu....
Už niekoľko krát "zomrela", odpadla, vyprázdnila sa, oči stĺpkom, tuhnutie, a keď sme ju zdvihli, prihovorili sa, potriasli, znovu ožila, strašne sa drží pri živote, tak by som chcela, aby nemala stále pocit hladu a nepokoja, a bola v pohode...
jukina1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Starostlivosť o starého psa

Poslaťod Niki » Uto 16.03.2010 10:29

Úctihodný vek :jop: Ako sa hovorí staroba-choroba. A platí to nie len u ľudí ale aj u zvierat. Ale samozrejme nemusí to byť pravidlo. Skúsili ste urobiť biochémiu krvi? Hladinu cukru má v poriadku?
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Starostlivosť o starého psa

Poslaťod pimpa » Uto 23.03.2010 22:29

a ak je biochemia ok tak jej mozes skusit davat pangamin. vraj sa po nom pribera. drzim palce :ahoj:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942


Späť na Starostlivosť