Predčasné šedivé chlpy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Predčasné šedivé chlpy

Poslaťod Macush » Pia 12.03.2010 16:18

Ahojte, mám taký problém, Bobino má teraz 10 mesiacov a 1.mája bude mať rok a už začína šedivieť. Najskor sa mu začali šedivé chĺpky objavovať nad chvostíkom (tam ich má teraz už dosť) a začína sa mu to rozširovat, pár šedivých chlpov má už aj na chrbátiku. Počula som, že keď to nieje zo staroby tak to može byť zo stresu alebo zlého prostredia, ale to u nás rozhodne nehrozí, má sa jak prasa v žite :lol: ..Ale už keď bol maličký (asi po týždni čo sme si ho priniesli domov) ochorel a musel ísť k veterinárovi kde mu museli dávať infúzky a od vtedy má panický strach z veterinárov, može to byť aj z toho ? .. Neviem či sa dá s tým niečo robiť, ale ak áno tak mi prosím poraďte. Vopred ďakujem :smile:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod maydanoz » Uto 16.03.2010 10:54

Macush neber to az tak tragicky. Moja civava tiez zacala sediviet na papulke uz v 1.roku, teraz bude mat 4 roky a nufak ma sedivy jak 70 rocna babka! Dokonca pred 2 tyzdnami jej osedivel jeden fuz! Ostatne ma cierne, ale ak to takto pojde dalej, tak za chvilu bude mat vsetky fuzy sedive.. :nwm:
Co ma viac :kak: ze sediviem ja! :plac:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod Macush » Uto 16.03.2010 21:02

No ja sa bojím aby sa za chvílu nebol celý šedivý. Ako som už písala najprv mal len nad chvostíkom a teraz sa mu objavujú aj na chrbte (zatial ich má na chrbte málinko možno 3 chlpky tak dúfam že viac ich mať nebude) :ua:

Offtopic: Odporúčam greylet ten je vraj dobrý na šediny :lol:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod lucik » Uto 16.03.2010 22:41

čo je to šedivá farba? veď york má mať na chrbte strieborné vlasy a spolu s tmavšími naspodu by to malo vytvárať oceľovomodrú farbu (strieborná?)..
keď tvár psa začne belieť - akoby starnúť, môže ísť o problémy so štítnou žľazou.. :ua:
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod Macush » Str 17.03.2010 10:17

No veď moj má normálnu farbu srsti, takú akú má mať každý jork ale ešte medzi ňou má úplne biele tvrdé chlpy, takže to už neni tá "srsť jorka"
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod Kikz » Pia 16.04.2010 18:48

Šediny teda nemusia hneď znamenať, že je pes "starý" ?

Ja som si len včera všimla, pri ťahaní kliešťa keď som sa lepšie pozrela na jeho chlpy za ušami že ich má šedivéé :oo: :plac: už pred tým som videla niekoľko vyčnievajúcich bielych chĺpkov nad a pod očami, ale keď som si toto včera všimla, :oo:
A to nám v karanténke povedali, že má cirka jeden dva roky, odvtedy ubehli dva a pol, teraz by mal mať cirka do štyroch rokov.. čo to môže znemenať ? Že mu neodhadli správne vek a má viac, alebo šediny v 4 rokoch sú úplne normálne ?
:nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod Silwuska » Uto 20.04.2010 8:49

Macush píše:No veď moj má normálnu farbu srsti, takú akú má mať každý jork ale ešte medzi ňou má úplne biele tvrdé chlpy, takže to už neni tá "srsť jorka"


Nemas papieroveho yorka, tak nepocitaj s tym ze bude presne ako oni :no: v minulosti do ich krvi mohlo byt primiesane hocico, co teraz takymto stylom "vylieza"
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod zuzka:) » Uto 20.04.2010 9:02

mne sa tak zdá, ale fakt len trošku, že som raz čítala, že napríklad papuľka môže začať šedivieť už v 4 rokoch...
inak deny má od kedy ho poznám (od jeho 5 mesiacov) šedivé "pramienky" na hlave. a sem tam sa mu hocikedy objaví biely chlp hocikde na tele... no raz u veta si všimli, že na tej hlave má tie pramienky asi tam, kde aj malé jazvičky (pozostatok od výchovy jeho mamičkou :lol: ), čiže to možno preto tam nemá pigment alebo čo, ale zase čo má jazvu na nohe, tak tam má normálne čierne...
neviem, mne je to v podstate jedno...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod Kača » Uto 20.04.2010 9:11

Kika: nad očami a okolo papule ti može ačať šedivieť už v 4roch rokoch, vobec to nieje nezvyčajné, ako si tak všímam psíky.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Šedivé chlpy

Poslaťod ZEva » Str 21.04.2010 10:02

tak tak moja starsia sucka bude mat v lete 5 rokov a uz ma sedivu papulku a zacina siviet aj nad ocami a na temene hlavy, inde nie - je krasna rysava, prirodzeny proces, menej pigmentu, vek...
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice


Späť na Starostlivosť