Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod katarina » Sob 01.12.2007 19:11

na strihanie pazurikov su specialne klieste
napr. taketo
Obrázok

alebo taketo
Obrázok
a rozne ine.
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

aha

Poslaťod BestCat » Sob 01.12.2007 19:16

a normálnimi pedikurovimi?lebo moc investovať do toho sa mi neoplatí bracha to vlčiakovi zrezáva nedalo by sa to aj jej?
BestCat
 

Poslaťod Iwka » Sob 01.12.2007 19:34

my mame taketo - zohnali sme ich v chovprodute za 92SK Obrázok
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 01.12.2007 20:06

ja neviem, neni hádam jasné, že psom sa strihajú pazúre psými nožnicami a nie ľudskými, stačí sa už len pozrieť na tvar pazúrov/nechtov.
Po tejto krátkej úvahe, stačí naštartovať nejaký e-shop a všetko je jasné jak nebo po búrke. :ach:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Dasty » Sob 01.12.2007 20:47

my nasmu nestrihame, ale ak by tak by som predsa radsej kupila v chovoprodukte....normalnymi je to tazke.....ja ked som mala rozum v oblakoch tak som sa snazila Rexovi ostrihan normalnymi....... :heh: ale to uz bolo davno....kup jej normalne pre psov... :no:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Re: staroslivosť o nechty

Poslaťod mika » Sob 01.12.2007 23:16

BestCat píše:ahojte akými nožnicami môžem psíkovi ostrihať pazúriki?Nedaju sa aj nejako orezať?naša sully ich ma strašne dlhe a celá som doškrabana v akom veku sa asi musia skracovať?Stači ked behá po betone kde sa jej obrusuju alebo si vyžaduju nejaku zvbláštnu starostlivosť?


Ostrihat ich mozes akurat psimi, normalnymi/manikurovymi by si ich akurat opizlala a nic by si neodstrihla. Skracuju sa, ked su dlhe-pes by mal stat na vankusikoch a v tejto pozicii by drapy mali byt milimeter-dva nad zemou.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

aha

Poslaťod BestCat » Ned 02.12.2007 9:28

a mam ju nejak uviazať alebo ako zafixovať ked ona sa trhá.nebolo by lepšie u veterinára jej to spraviť?
BestCat
 

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 02.12.2007 9:30

myslím, ež ak si to nikdy nerobila, tak nech ti to ukáže veterinár, špeciálne ak má čierne pazúre.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Iwka » Ned 02.12.2007 9:58

najlepsie , ak ste na nu dvaja - jeden si psa chyti s striha a druhy ho zatial hypnotizuje pamlskami. Neodstrihni z pazurika vela, radsej strihaj castejsie
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod mika » Ned 02.12.2007 10:04

Prvy raz jej to nechaj urobit u vet. Od neho sa to naucis a potom budes strihat sama. Inak je dobre, ked pess na tu labu nevidi-takze mu ju ohnes dozadu, ale bacha na vyklbenie/zlomenie.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

aha

Poslaťod BestCat » Ned 02.12.2007 12:02

a ked ma polovicu pazuriku čiernu a druhu polku bielu?pokial jej to mám strihať?
BestCat
 

Re: aha

Poslaťod catchy » Ned 02.12.2007 13:02

BestCat píše:a ked ma polovicu pazuriku čiernu a druhu polku bielu?pokial jej to mám strihať?


u bieleho pazurika to vidis, lebo je priesvitny, takze take ruzove to je uz cerstve, do toho nesmies zastrihnut. A u cierneho? To je u mna tiez dostz problemove mu to strihat, kedze neviem pokial mu to mam odcvaknut. Striham po malych kuskoch...
Ked ma niekto ine skusenosti, rada sa poucim...
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: aha

Poslaťod Bendy » Pon 03.12.2007 2:21

BestCat píše:a ked ma polovicu pazuriku čiernu a druhu polku bielu?pokial jej to mám strihať?


No a ked ma polku modru a polku zelenu, tak odstrihni cely a je pokoj. BestCat, ty by si zmorila aj slona s tymi vecnymi otazkami :ua: Ved nemusis pisat o kazdom prde :ach:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Pon 03.12.2007 8:09

:heh: :heh: Bendy...ty si pripad...ale teda chudak tvoj pes..modro zeleny :heh: s cim ho krmis preboha??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 03.12.2007 8:58

Silwuska píše::heh: :heh: Bendy...ty si pripad...ale teda chudak tvoj pes..modro zeleny :heh: s cim ho krmis preboha??


typujem že s frolikmi. aj ten dalmatin na obale je taký farebný
:ha:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť