Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod miusiatko » Pon 14.11.2011 13:41

veru to vyzera jednoduchsie ako kliestiky.
Moja Ili ma panicky zachvat uz ked sa jej na drapy pozriem, neviem, co zazila v minulosti... Zatial sme strihali raz u veta, kricala ako o zivot.. doma sme to skusali s pamlskami a nunkanim, ale aj tak sa isla zblaznit, az nakoniec zaliezla do pelechu a strcila vsetky nohy pod seba :ach: tak teda neviem, ci by to v nasom pripade neboli zase len vyhodene peniaze
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod katkariinka » Pon 14.11.2011 13:46

no je to tazke, ja neviem, co sme take hrozne s Lisou urobili, vzdy sme sa to snazili robit pozitivne, ale ocividne sme niekde spravili chybu, nikdy som jej nezastrihla do lozka, vzdy sme odmenovali.
Ale je to cim dalej, tym horsie. A hlavne, aj ked sa snazim to postupne odstranovat, (teda chytat pazuriky len tak v ramci hladkania, drzat jej dlhsie labku a odmenovat,...) tak aspon raz za mesiac jej ich musim cvaknut a vtedy sa to zas zhorsi, vtedy je to boj, minule ju priatel drzal a tak ho doskriabala, ze vyzeral ako po boji s medvedom... :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod ivana1 » Uto 15.11.2011 14:29

katkariinka píše:ivana, mas to vyskusane?

Nie, iba mi dcéra poslala tento link - a tak som skôr bola zvedavá na reakciu fóra.
My máme doma ako novinku - tie drahé cvikačky so senzorom.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod blueberry » Uto 15.11.2011 17:38

V čom je gilotína lepšia ako obyčajné kliešte? :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod luciiik » Uto 15.11.2011 18:13

Katkariinka, my mame to iste s mojim civaviakom. Boj o zivot!!!! Pamatam sa ako prvy druhykrat ked bol este stendo krasne drzal a nechal si osmykat vsetky pazuriky. A tretikrat zrazu uz boj. Ja chodim radsej strihat vetovi aby som mu neublizila. Ale tam ho drzim ja, priatel / pripadne sestricka a veto striha. No na hanbu sveta. :lol:

blueberry podla mna v nicom. mozno to ta gilotinka len lepsie utne. Ale nemyslim si ze by bola gilotina nejaka uplne specialne super. :smile: U mna je to to iste co sa tyka prakticnosti. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Lenkaa » Uto 15.11.2011 22:19

ivana1 píše:My máme doma ako novinku - tie drahé cvikačky so senzorom.


ako si s tym spokojna? zvazujem aj ja :nwm:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod ivana1 » Str 16.11.2011 8:08

No, je to len novinka u nás. Ostrihala som jednu paprčku, potom som zastrihla do krvi - a zistila, že rovno boli baterky vybité - svietilo to stále na zeleno... :ach: A potom zhasli úplne. Včera som kúpila nové baterky - vložila ich, kliešte reagujú dobre, tak teraz počas voľna "ideme na to"... :lol: (Baterky - tie pôvodné - boli asi na sklade už dlho a zostarli.)
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod helluska » Štv 08.12.2011 14:40

Vie mi prosim niekto poradit v KE, kam mame ist dat ostrihat pazuriska? Darwinovi sa brusia same, ale malu mame kratko a predtym bola stale mimo betonu, nemali sa jej ako obrusit. Skusala som sama doma ale stale pistala aj ked som len kusocek brala od konca....
Dakujem vopred :ahoj:
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod katkariinka » Štv 08.12.2011 14:54

helluska, v podstate v kazdom salone ocvakaju pazuriky, ale aj veterinar to spravi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod helluska » Štv 08.12.2011 15:08

Ja viem Katarinka, ale ide mi skor o osobnu skusenost, lebo som pocula uz o inych masiaroch.... Preto ma zaujima, ci ma niekto niekoho overeneho, pripadne, by som sa zavolala a objednala nas.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod lucik » Štv 08.12.2011 15:46

doneste mi psy, ktorým chcete ostrihať pazúre, ostrihám, zadarmo, za chvíľu.. :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod jaja1611 » Sob 24.12.2011 23:23

Mám 8 ročnú kokeršpanielku a nikdy som jej pazúriky nestrihala.nikdy to nebolo potrebné pretože sa jej obrusovali a tak som ani nemala čo strihať.Teraz je už staršia a menej sa pohybuje tým pádom jej pazúriky poriadne narástli.Chceli sme jej ich ostrihať, no vôbec na nich nevieme rozpoznať ktorá časť je živá a ktorá už nie. Má ich hnedé skoro až do čierna a ja netuším ako to rozpoznať.Viete mi poradiť? Radšej som to neskúšala len tak aby som jej neublížila. Za všetky rady veľmi pekne ďakujem! :)
Aj keby si dokonával a nesmútil by z ľudí nik, iste by ťa oplakával tvoj oddaný priateľ psík. Prečo teda slzy skrývať, keď nám navždy odchádza bytosť vďačná, trpezlivá, ktorá nikdy nezrádza.
jaja1611
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod luciiik » Ned 25.12.2011 18:13

Jaja ked si nie si ista, chod radsej veterinarovi, alebo do psieho salonu, nech ti ostrihaju a pripadne nech ti vysvetlia ako ich osmykas aj sama. :yes: Ja chodim s krpcami radsej vetovi, lebo som raz zastrihla do lozka, prezili sme to, ale bolo mi to luto. Takze uz neriskujem.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Haleth » Pia 27.01.2012 12:23

Je možné, aby prestal pazúr rásť po tom, ako ho veterinár príliš zastrihol ? Dala som suke ostrihať pazúre u veterinára, keď bola v anestézii kvôli kastrácii (inak pri zastrihávaní nerobí bordel) a keď prišla domov, všimla som si, že jeden má extrémne krátky. Bolo to pre vyše trištvrte rokom.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Saarly » Štv 02.02.2012 11:55

Tak ja som dnes ostrihala pazurky ludskymi stikackami a podarilo sa (teda len tie palceky na prednych labkach, co sa skrucali) :lol: Ostatne ma pekne, behava dost casto a brusia sa jej akosik sami.
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť