Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Haleth » Štv 02.02.2012 16:26

Takže nakoniec fungovalo ? Klieštičky prežili ? :smile:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Saarly » Štv 02.02.2012 23:37

Prezili, ale len tie mini konceky som odstrihla. Musim uz kupit a vyskusat normalne kliestiska :lol:
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod lucik » Pia 03.02.2012 9:11

Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod blueberry » Pia 03.02.2012 22:31

lucik, super :jop: To si vytlačím a dám na nástenku :yes: Nikdy by mi nenapadlo, že aj tá krv „dorastá" :oo:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Domča » Str 08.02.2012 10:53

Lucik keď máš 3 psov,a všetci majú čierne pazúre, tak takýto návod ti je na 2 veci :( našťastie moji veľký si obrusujú sami pazúriky a s malým ideme raz za čas na veterinu ostrihať
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod irwin » Str 08.02.2012 11:00

ja som vyžlákovi strihala nechty tri dni! každý den sa mi podaril 1-2 lebo si labky vkuse skríval a prilahol... na tretí deň som sa naštvala že mu to už riadne a všetky obstrihám tak som to rýchlo robila :pac: a jasne že som mu z jedneho až príliž odfaklila, chudatko moje tolko krvi čo mu z neho vyšlo :plac: povedala som si že mi to za to nestojí a tie 3e oželiem a už budem chodiť k Vetovi :yes:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod casira » Str 08.02.2012 12:22

My namáme spazúrikmi problém.Vačšinou si ich psi sami obrúsia chôdzou,behaním,málokedy musím strihat,vtedy sme na to dvaja-jeden drží a druhý strihá.A hlavne-musí to íst rýchlo,inak by mi psi ušli. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Haleth » Str 08.02.2012 13:08

irwin píše:ja som vyžlákovi strihala nechty tri dni! každý den sa mi podaril 1-2 lebo si labky vkuse skríval a prilahol... na tretí deň som sa naštvala že mu to už riadne a všetky obstrihám tak som to rýchlo robila :pac: a jasne že som mu z jedneho až príliž odfaklila, chudatko moje tolko krvi čo mu z neho vyšlo :plac: povedala som si že mi to za to nestojí a tie 3e oželiem a už budem chodiť k Vetovi :yes:

Tak to ja by som sa radšej trápila tri dni, ako ísť k vetovi. Nemám dobré skúsenosti...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod irwin » Str 08.02.2012 14:05

to my zase ano :yes: :yes: bolo to za par sekund a nic sa psisku nestalo.. to len ja som daka :pac:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod ZdenulkaM » Str 08.02.2012 14:08

irwin píše:ja som vyžlákovi strihala nechty tri dni! každý den sa mi podaril 1-2 lebo si labky vkuse skríval a prilahol... na tretí deň som sa naštvala že mu to už riadne a všetky obstrihám tak som to rýchlo robila :pac: a jasne že som mu z jedneho až príliž odfaklila, chudatko moje tolko krvi čo mu z neho vyšlo :plac: povedala som si že mi to za to nestojí a tie 3e oželiem a už budem chodiť k Vetovi :yes:

ja tiez idem k vetovi,vacsinou pri ockovani alebo ked idem strihat tak poprosim aby mu popri strihani aj ostrihala pazuriky :jop:
ja som este ani raz nestrihala pazuriky ,nemam na to odvahu :hi:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Miu » Str 08.02.2012 17:34

ZdenulkaM píše:
irwin píše:ja som vyžlákovi strihala nechty tri dni! každý den sa mi podaril 1-2 lebo si labky vkuse skríval a prilahol... na tretí deň som sa naštvala že mu to už riadne a všetky obstrihám tak som to rýchlo robila :pac: a jasne že som mu z jedneho až príliž odfaklila, chudatko moje tolko krvi čo mu z neho vyšlo :plac: povedala som si že mi to za to nestojí a tie 3e oželiem a už budem chodiť k Vetovi :yes:

ja tiez idem k vetovi,vacsinou pri ockovani alebo ked idem strihat tak poprosim aby mu popri strihani aj ostrihala pazuriky :jop:
ja som este ani raz nestrihala pazuriky ,nemam na to odvahu :hi:

no my máme takého "bohovského" veta, že keď bola na prvé očkovanie tak jej zastrihla ale potom to ukončila asi takto: "Ale ja na toto nemám čas, to je povinnosť majiteľa" navyše Mia nemá v láske strihanie takže 1000-krát sa nm podarilo zastrihnúť až do krvi... :ua: ale už máme nového veta takže u ňho sme to ešte neskúšali.. uvidím.. :aaa:
Miu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 08.04.2012 22:39

Ahojte ... chcem sa opýtať keďže môjmu malému neskutočne zarastajú pazúre a veľký problém je s vlčími keďže tie rastú do kruhu a smerom do vankúšika a vtedy tam nevopchám klasické kliešte ...tak moja otázka existujú kliešte na tieto vlčie pazúre alebo máte s nejakými skúsenosti čo sú dobré na toto?
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 09.04.2012 4:13

Koncom zimy mala Kora otrasne pazure, nenormalne sa jej stiepili. Naposledy mala pazur rozstiepeny priamo cez stred az k zilke :ua: . Na prechadzke v snehu ostali krvave stopy, nejako zle doskocila a uz mala zlomeny pazur- a to aj ked som jej ich pravidelne skracovala. Dnes som jej robila manikuru a vsimla som si ako krasne jej pazure spevneli odkedy som vyradila granule z jej jedalneho listocka. Krmim surovym masom, sem tam varene, nekorenene a velmi to pomohlo nielen na nechty, ale aj na zapalene usko+ srst+kozu. Myslim, ze velmi pomohlo zaradenie tychto zloziek do tyzdenneho jedalnicka k surovemu masu- olivovy olej, vajcia+skrupinka, lanove semienka, kozi yogurt a vela zeleniny. Na stikanie mi viacej vyhovuju take obycajne kliestky ako tie ''gilotinove''. Vzdy po strihani pazuriky pilnikom zaoblim, aby sa tak nestiepili.
Vcerajsia manikura :no:
Obrázok
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod sandrejka » Ned 22.04.2012 13:25

Mate niekto skusenost s tymto pilnikom? http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a_pece/pece_tlapky/226124 Recenzie na stranke su nejednoznacne. Po strihani gilotinou musim mojim pazuriky pilnikovat, inac by som chodila ako kazda 5. zena. :lol:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Strach zo strihania nechtov

Poslaťod Mil0sko » Uto 08.05.2012 11:06

Zdravím

Máme 3 mesačného Jack russela, je to náš prvý pes. Boli sme mu už 2 či 3 krát strihať nechty ale na tretí raz už sa veľmi bál, zmenili sme veterinára a keď smesa znova chystali ísť strihať nechty tak nám veterinár povedal, že ideme priliš skoro pretože nechty nemal moc vyrastene až vtedy sme zistili, že predchádzajúci veterinár jej strihal nechty až príliš hlboko a tak jej to aj krvácalo. Od vtedy sa bojí strihania nechtov a aby sme ho zakaždým dali uspať aby sme mu ich dokázali ostrihať by bolo finančne náročné.

Existuje spôsob aby sa pes zbavil strachu pred strihaním nechtov?
Mil0sko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť